FBI do sjellë në Tiranë poligrafin (dhe një histori e shkurtër e makinës të së vërtetës)

FBI do sjellë në Tiranë poligrafin (dhe një histori e shkurtër e makinës të së vërtetës)3

  Gjatë ditëve në vijim, në nëntor do të vijnë në Tiranë disa agjentë të specializuar të FBI-së amerikane për të ndihmuar Policinë e Shtetit

“Test FBI-je për çdo drejtues policie. Çmim për kokën e çdo të kërkuari”

“Test FBI-je për çdo drejtues policie. Çmim për kokën e çdo të kërkuari”1

  Në takimin që po zhvillohet në Ministrinë e Brendshme, kryeministri Edi Rama ka njoftuar se me mbërritjen e agjentëve të FBI-së e gjithë policia

“Ku zbulohet parcelë kanabisi i gjithë zinxhiri i policisë shkarkohet në çast”

“Ku zbulohet parcelë kanabisi i gjithë zinxhiri i policisë shkarkohet në çast”2

  Duke numëruar sukseset e Policisë së Shtetit dhe duke e quajtur sulmin ndaj policisë baltosje nga kazani për demotivimin e policisë, kryeministri Edi Rama

Xhafaj: Përveç FBI-së, edhe agjentë gjermanë në Shqipëri

Xhafaj: Përveç FBI-së, edhe agjentë gjermanë në Shqipëri0

  Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha sot se vec amerikanëve, në Ministrinë e Brendshme do vendosen edhe gjermanët për të ndihmuar, sic u shpreh

Prokurori që arrestoi Nanon: Ku gabuan kolegët e mi për Tahirin

Prokurori që arrestoi Nanon: Ku gabuan kolegët e mi për Tahirin5

  Kërkesa e prokurorisë për t’i hequr imunitetin e deputetit Saimir Tahirit, ka hapur mjaft debat ditët e fundit në politikën shqiptare. Prej dy ditësh

Vala e re e ndërtimeve, nga po vijnë paratë?

Vala e re e ndërtimeve, nga po vijnë paratë?1

  Blerina Hoxha Sektori i ndërtimit po shndërrohet sërish në motorin e rritjes ekonomike të vendit, pas eksperimenteve gati dëshpëruese dhe pa rezultat të bizneseve

Shqipëria po thahet, 20% ujë më pak

Shqipëria po thahet, 20% ujë më pak1

  Nëse ka diçka që Shqipëria e ka me bollëk në raport me sipërfaqen territoriale që ka kjo është pjesa e burimeve ujore. Por përtej

Dosja/ Oficerja disa herë në Greqi me Moisi Habilajn

Dosja/ Oficerja disa herë në Greqi me Moisi Habilajn7

  Një oficere policie është kthyer “Thembra e Akilit” për Prokurorinë e Krimeve të Rënda, e cila ka përdorur dëshminë e kësaj punonjëse policie, për

Tre aspektet e çështjes Tahiri

Tre aspektet e çështjes Tahiri27

  Nga Viktor Malaj   Në të gjitha rastet kur akuzohet apo dënohet dikush për një krim, për njerëzit me personalitet dhe dinjitet, çështja ka

Prokuroria: Deputetët po nxjerrin sekretet e dosjes Habilaj

Prokuroria: Deputetët po nxjerrin sekretet e dosjes Habilaj9

Prokuroria për Krimet e Rënda ka ngritur shqetësimin se prova dhe fakte të paraqitura prej saj në Këshillin e Mandateve dhe Imuniteteve në Kuvendin e

Përgjimet, Habilaj: Pas Vitit të Ri, se në Shqipëri janë punët keq

Përgjimet, Habilaj: Pas Vitit të Ri, se në Shqipëri janë punët keq2

Përgjimet në bordin e veturës Fiat Bravo me targë DG826NA, në përdorim të Moisi Habialjt me Sabaudin Celaj, bërë në datën 16.12.2013, mes të tjerash

FOTOT / Si u prit ish-ministri kur doli nga zyrat e Kuvendit

FOTOT / Si u prit ish-ministri kur doli nga zyrat e Kuvendit10

Këshilli i Mandateve në Kuvend ka vendosur të bllokojë arrestimin e Saimir Tahirit. Anëtarët e PS-së në Kuvend kanë hartuar një raport i cili refuzon

Votimi për Tahirin, Kryemadhi e cilëson grusht shteti: Parlamentarizmi ra

Votimi për Tahirin, Kryemadhi e cilëson grusht shteti: Parlamentarizmi ra20

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cilësoi  votimin e sotëm për Saimir Tahirin në Këshillin e Mandateve dhe të Rregullores si “grusht shteti ndaj parlamentarizmit, drejtësisë

Deputeti socialist: Prokuroria nuk ka prova për Tahirin

Deputeti socialist: Prokuroria nuk ka prova për Tahirin3

Deputetët e mazhorancës në Këshillin e Mandateve dhe Imunitetit nuk kanë dhënë votën pro heqjes së imunitetit për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.  Në një

Shumica kundër kërkesës së Prokurorisë për arrestimin e Tahirit

Shumica kundër kërkesës së Prokurorisë për arrestimin e Tahirit3

Fatin e çështjes së deputetit Saimir Tahiri do ta vendosë seanca plenare. Mazhoranca dhe opozita nuk arritën as sot në mbledhjen e Këshillit të Rregullores

Lifestyle

Të gjitha

Europa - Analizë

Të gjitha

Vargje

Të gjitha

Enciklopedi

Të gjitha

Mjeku në Dita

Të gjitha

Letër Kryeredaktorit

Të fundit