​Analisti serb: Kosovën mund ta kthejmë vetëm me luftë

March 31, 2014 19:33

​Analisti serb: Kosovën mund ta kthejmë vetëm me luftë

“Përshtypja ime është që ne Kosovën e kemi humbur dhe se atë nuk do të mund ta kthejmë me lëvizje diplomatike ligjore, por vetëm me një luftë ushtarake”.

Kështu ka deklaruar analisti serb politiko-ushtarak, Miroslav Lazanski.

Lazanski sipas agjencisë “Presheva Jonë”, ka kritikuar elitën politike serbe për qasjen e tyre ndaj Kosovës.

“Unë mendoj se shqiptarët në Kosovë nuk janë aq të rëndësishëm sa është i rëndësishëm territori, ajo pasuri minerale dhe kështu me radhë. Politikanët nuk e kanë atë ndjenjë të territorit ose shumë pak”, ka thënë analisti serb.

March 31, 2014 19:33
Komento

6 Komente

 1. ALBANO March 31, 20:52

  qenka nje shkerdhat ky hitleri ::::le te iki andej nga ka ardhur ne rusi :::ne siberi se andej kane ardhur kafshet :::::le ta preki kosoven se te gjithe shqiptaret do ngrihen ta mbrojne deri tek i fundit ::: race putin :::

  Reply to this comment
 2. diana March 31, 21:37

  Pirdh pirdh se lirohesh o majmun I orgjive ruse. Kosoves ti rruani bishtin…..gomar

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi April 1, 00:22

  Miroslav lazanski? Ju siguroj se tani jo vetëm jemi të barabartë në popullsi por edhe se, për të mbledhur eshtrat tuaja të ushtrisë së vdekur nuk do t’ju mjaftojnë një taborr me gjeneralë dhe njëqind taborrë me priftërinj a peshkopë!!!? Hajde druzhe,brzo!? Bëni gati lopatat e çvarrimeve?

  Reply to this comment
 4. Eli April 1, 08:39

  Po vendoset Lepa Brenen ne krye te ushtris besoj se do e fitoni…ndersa po erdhet me Dacicin….do te merreni ate qe moret ne 1999…

  Reply to this comment
 5. Lejleku April 1, 09:53

  A e din ky shulja se fshatrat Shqiptare shtrihen deri ne Beograd.
  Ik ore Zgjebanik!

  Reply to this comment
 6. Z/K January 17, 17:47

  Edhe bisedime edhe lufte nuk ka kuptim.
  Doni bisedime harroni luften.
  Nuk doni bisedime.Cfare pritni krisjani.Por para se te organizoheni per lufte mallkuar kjofte Vojvodina Presheva qe te mos organizohen nga brenda qe t’iu vije truni verdall.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim