​Ban Ki-moon-Putin bisedë telefonike për situatën në Ukrainë

April 15, 2014 21:36

​Ban Ki-moon-Putin bisedë telefonike për situatën në Ukrainë

Sekretari i përgjithshëm i OKB’së Ban Ki-moon ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus, Vladimir Putin në lidhje me situatën në Ukrainë.

Putin ka kërkuar nga Ban Ki-moon që OKB’ të dënojë përdorimin e forcës nga autoritetet ukrainase.

“Pala ruse pret një dënim nga ana e Kombeve të Bashkuara dhe Bashkësisë Ndërkombëtare në drejtim të veprimeve anti-kushtetuese të Ukrainës”, ka njoftuar Kremlini zyrtar.

Zyra e sekretarit Ban Ki-moon ka thënë se në bisedën mes sekretarit dhe presidentit rus, është diskutuar rreth situatës së paqëndrueshme në Ukrainën lindore.

April 15, 2014 21:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*