​Obama thotë se admiron familjen Bush

December 18, 2014 22:22

​Obama thotë se admiron familjen Bush

Presidenti amerikan Barack Obama thotë se personalisht ‘pëlqen’ familjen Bush dhe ish-guvernatorin e Floridës dhe se kandidati për president në vitin 2016 Jeb Bush ka ‘çdo të drejtë’ për të garuar për Shtëpinë e Bardhë.

Por tha se ish-Sekretarja e shtetit Hillary Clinton do të ishte ‘presidente e shkëlqyeshme’. ‘Familjen Bush, personalisht i pëlqej’, tha Obama për ABC.

“Ata janë njerëz të mirë. Babai i Jeb. George H.W ishte këtu disa herë, në disa raste me Jeb. Ata janë familje e mrekullueshme, njerëz të mrekullueshëm. Unë kam shumë mosmarrëveshje me Jeb dhe vëllanë e tij sa i përket politikës, Por mendoj se kanë çdo të drejtë të bëjnë atë që mendojnë se është më e mira”, tha ai.

December 18, 2014 22:22
Komento

2 Komente

  1. AMERIKANI December 19, 08:45

    A STO BUSHI ISHTE BURR …BURRR ME KOQE

    Reply to this comment
  2. beni December 19, 09:04

    Dinasti amerikane e kritikojn vendet arabe e presidentin assad!!!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*