01 dhjetor 2017

December 1, 2017 02:00 Updated

01 dhjetor 2017

December 1, 2017 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH December 1, 10:22

  PALAÇOT!
  ‘Ne kemi qene historikisht nje grup qensh qe vetem Enver Hoxha na mblodhi e na futi te hame ne nje Çanak’ Shevqet Peçi(hero i popullit)
  ————
  Buxheti,borxhi,Berisha,Basha,Blushi,Bode,Braçe,Bastarde,Bythe,bandite B,B,B,B…………dhe ‘baxhanaket’ e autostradave te krimit e korrupsionit!

  ‘Mbani te hapur radiot e televizoret per te marre njoftime nga autoritetet’ thote nje IDJOT i radhes e nje qeverrije IDJOTE,te nje parlamenti IDJOTESH e Krriminelesh te nje ANTISHTETI apo shtetit te kalifatit ku sundon kalifi Sali nderkohe qe vendi dhe populli ka 27 vjet ne TERR INFORMATIV e me nje SHI nuk ka me DRITE ELEKTRIKE NE SHQIPERI!

  Kur do ta maresh vesh o populli ‘trim’ e ‘heroik’ shqipetar qe po ta vrasin te ardhmen nje bande krriminelesh e hajdutesh qe ka uzurpuar tere istitucionet e pushtetet e ish shtetit shqipetar e vendin e shqipetareve e kane zene XHIHADISTET e 128 banda parti !

  Kur do ta merni vesh qe si 27 vjet me pare kreret e krimit e korrupsionit mblidhen ne stallen e majmerise krimit e korrupsionit parlament per te perdhunuar direkt nje POPULL ngelur ne mes te rruges e PERDHUNUESIT ndajne PARATE e buxhetit te KALIFATIT midis SALI BABAIT E 140 HAJDUTEVE ndersa tere ish Shqiperija po MBYTET me nje PIKE UJI ndersa nje IDJOT qe nuk di qe per te shkuar nga Tirana ne Durres shkohet vetem me ANFIBE ose mjete lundruese e ne ERRESIRE te plote e pa energji elektrike ben thirrje popullit ‘Rrini prane radios e televizionit’ te merni udhezime si te MBYTENI e te shpetoni nje here e mire si ne kohen e ‘Permbytjes se madhe’!?

  A po e merni vesh o shqipetare ku kane perfunduar MILIARDAT e tere PASURISE KOMBETARE te popullit shqipetar!? PER AUTOSTRADA qe te shpien tek shqipetaret ne FERR e salisjanet socialSSalistet metistet e tere XHIHADISTET ne PARAJSE!

  A e merni vesh o shqipetare ‘trima’ e te ‘zgjuar’ bashkemoshatare te Xenave,fazlliqave,nue kalajve,Taçllinjve,santove fevzinjve,erikave ,arminave,aurelave,dodave dudave dedave ‘supembesave’ MonaLikave, ‘òunave te bllokut’,’çunave te TirOnes’,pandelinjve e ‘kungujve te Dhjet Arit ,e tere lopeve laramane te ngujuara ne parlamentin antishqipetar ne duar te kujt eshte katandisur !?

  A e merni vesh se tragjedija e tragjedive te nje vendi e populli drejt shperberjes eshte se na mungon INFORMACIONI e jemi 27 vjet ne TERR INFORMACIONI e perjetojme MJERIMIN migjenian e ketu ZAGARET e dizinformacionit flasin per QINDARKA te nje bytheqiri me emerin Basha e jo per QINDIN qe i eshte bere nje vendi e populli nga tere KRRIMINELET e ngujuar ne parlament qe AMBASADORET antishqipetare e te INKRIMINUAR jo vetem jane bashkepunetore po na i konsiderojne SHQIPETARET ‘Koke palare’ dhe kreret e KRIMIT:’Burra shteti’!PERENDI! TE BEFSHA MUTIN,KU JE?

  P.S Kush do te na thote ndonje gje per projekt buxhetin e ‘shtetit’ te kalifatit per 2018!?Ku do perfundojne parate BORXH te shqipetareve e kush do ti shlyeje ne ‘Boten tjeter’!?
  Qeshu Edvin Qeshu se si duket i fundit do qeshe kalif Salija dhe shtangisti Like florija!

  Reply to this comment
 2. Fan S Noli December 1, 11:00

  ANES LUMENJVE
  —-Çirrem digjem i vrerosur
  Sakatosur ,çarmatosur
  as i gjall’, as i varrosur
  pres nje shenjt’ e pres nje dite
  pres me vjet e pres me dite.
  Se ç’u terra se ç’u mpaka
  se ç’u òorra, se ç’u mplaka,
  lark prej vatres e prej punes,
  anes rinit anes Tunes.
  Çakerdisur,baterdisur,
  perpelitur e zalisur,
  Enderronj pa fund pa shprese,
  anes Elbe-s anes spree-se

  Reply to this comment
 3. L.H December 1, 11:32

  ”HUSARET N’ADRIATIK”
  ”Nga Tirana ne Durres shnderruem tre automobila.
  Jo per qejf!Por pse i pari na hudhi ne hendek dhe bani
  stop si me i pase rane pika,te dytit-posa erdh nga
  Durresi dhe u ndal para nesh-ja zu ngerçi frejtdhe
  s’u leviz ma,e te tretit mu ne Durres i mungoi benzina.
  Fati yne qe anija nuk ish Gjermane,te niset n’ora 9
  perpike simbas orarit.Nuk Ishim dhe pa fat si na tha
  shoferi automobilit qe ju prishen frejt: siete infortu-
  natti.1)Na mbante per italiane…….

  (Po,ç’e do dhe jeten pa mide (stomak,sh im)-mendoj bashke me ata te cileve midja u bluen ar e djamant.Po,òe do jeten pa mide?)….”MIGJENI

  V.O Paralelizem nga koha e ‘Shakaxhiut te perparimit’ apo nalt madhenise tek ajo e serb Salise drejt origjines……..

  Reply to this comment
 4. Monika kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare December 1, 14:26

  PO MBAJ LIDHJE TE VAZHDUESHME ME PERENDITE QE TE NA SHPETOJNE BAGETITE-THOTE LIKE FLORIRI…..

  Reply to this comment
 5. QIrio QInam QInami December 1, 15:28

  kAmunikate e LIS-Larot Ilir Skraparit—
  -Qeverija te shpall gjendjen e jashtzakoneshme per te rujt pasunite kombetare e objektet e rendesis se veòante si ma posht:
  -Te ruj nivelin e ujrave ku bon gjimnastike me bixhiklete LIKJA..
  -Te ruj nivelin e ujrave mos ngjiten ne studjon e Salise
  -Te dergoje perforcime gjat gjith bregdetit per me rujt vilat e tane bureave te shtetit veòanerisht ne ‘gjirizin e Lalsit e bordellon e Jales
  -Te dergohen trupa nga armata sKipetare ne Afganistan e lindjen e mesme per te rrujt paqen neper Bote
  -Te dergoje toga per ruajtjen e tane pasurive ne tere bankat e Botes
  -Te meren masa perforcimi e rujtje te tere burave te shtetit e familjareve te tyne ku do QI ndodhen ne Bote si Sadija e kali sadijes me gjith macet ne Suedi,me gjith femijet e Fazlliq me mbiemer Berisha,gruan apo lopen hollandeze AURELA te lulashit me gjithe shurdhjesat e tij…
  Paresi si objekte te rendesise se veòante Kulla e Viçidollit,dyqani i brekeve te Armines e klubi i selanikut te Fev ZIUT…
  Zedhenesi i like floririt e ne emer te baba tomorrit
  Petrit VasiQIri D.V

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*