01 gusht 2016

August 1, 2016 01:37

01 gusht 2016

1

August 1, 2016 01:37
Komento

1 Koment

 1. A.GRAMSH August 1, 08:53

  NDRYSHON BUXHETI I ‘B’-ve!
  Iken Ballistet e vjeter u shumefishuan Ballistet e rinj
  ——————
  —Ne vend te hyrjes:
  Fjala ‘BUXHET’ ne gjuhen shqipe te Çabejit ne keto 25 vjet fillon me shkronjen e dyte te alfabetit si psh Ballist,Bande,Bandit,Bythe,Berishe,Bode,Blushi ,Babezi,Bakalaro,Bastard e deri sa perfundon tek BRAÇE ky i fundit ben ‘perjashtim’ nga emrat e tjere se eshte ‘Kryetar i komisionit te ekonomise e financave te ‘shtetit’ te BATHORES’qe fillon me ‘B’!
  Shqipetaret e ngelur ka 25 vjet qe jane ne terr informacioni e nuk dine se ku u perfundoi tere pasurija kombetare mbi e nentokesore dhe gjysma brenda rron me gjysmen jashte si ne mesjete ndersa ‘ATA’ Ballistet qe ka 25 vjet qe kane pushtuar vendin e ilireve nuk flasin shqip dhe BUXHETI I SHTETIT qe quhet ne gjithe Boten tek ne quhet i BUXHETI I ‘B’-ve!
  Miratimi i Buxhetit te Shtetit ne te gjitha vendet e Botes e ne te gjitha sistemet ekonomike e politike eshte me trasparenti e me i diskutueshmi ne jeten ekonomike e politike dhe ASNJEHERE nuk miratohet me KONSENSUS se ka kundershti interesash tek ne 25 vjet ,pa shtet pa emer te sistemit ekonomik e ska dyshim pa sistem politik nje i ashtuquajtur parlament i ‘LESHIT’ te Topallit buxhetin e ‘B’-ve e miraton me KONSENSUS TE PLOTE NATEN SI BANDAT QE NDAJNE PASURINE!
  Me KONSENSUS u ndane parate hajduterise ne fund vitin e 2015 per Buxhetin e 2016 dhe me KONSENSUS tani nje qUrravi me propozim te nje dhaskali Ahmetaj mbeshtetur ne nje nen 101 te nje kushtetute leter higjenike e NDRYSHON BUXHETIN si mbreti grate:
  -Me konsensus te Ardhurat nuk do jene me 418.894 ne milion lek po do jene 414.494 ose 4.400 ne milion (4 MILIARD e 400 MILION) si duket nuk ish parashikuar zvogelimi i numurit te ‘Gomareve’ qe punojne ne emigrim qe te sillnin me shume para ‘atllareve’!?
  -Shpenzimet me KONSENSUS na thone qe na qenkan ulur ( kjo ne pamje shenje e mire po dardha e ka bishtin prapa)nga 453.325 ne milion ne 450.224 ne milion ose 3.101 ne milion me pak!?KU? SI?-Silenzio stampa!
  -DEFIÇITI (Ketu hap syte o popull se deri tani te kane hapur B…)NGA 34.431 ne Milion qe na qenkesh parashikuar na del i rritur ne 35.730 ne Milion ose ne shqip Populli HEROIK shqipetar kreret e BALLIT apo ‘baballaret e kombit’ i ngarkojne ne kurriz 1.299 ne milion ose edhe 1 MILIARD E 299 MILION LEK- Se keshtu eshte mesuar e i do ‘GOMARI’ drute sot e 25 vjet me barkun BOSH!

  P.S Konsensusi si 25 vjet i plote e ne harmoni sepse i kenaq te tere KRERET E BALLIT nga Nishani qe çdo vit mer me 70 sejmenet nga pas plot 187 MILION LEK.126 Parite qe i quajne parti te Ballit 200 Milion lek,Ministrija e ‘integrimit ne Shishtufine’ me 100 sejmene 200 MILION lek,NDERSA KUVENDI I BALLIT BASHKE ME QURRAVINE MARIN AQE PARA NGA BUXHETI SA TERE INVESTIMET PER BUJQESINE SHQIPETARE APO BUKEN E GOJES!
  Konsensusin Ballistet e rinj qe nuk e arrijne dot as me bashkeshortet e tyre per te bere SEKS ka 25 vjet qe e gjejne me ‘gomaret’ e ‘kokepalaret’ shqipetare qe ua mbajne brenda ne B.. jo pak po NJE ÇEREK SHEKULLI! KONSENSUS!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*