01 gusht 2017

August 1, 2017 03:35

01 gusht 2017

Nga Arkiva

August 1, 2017 03:35
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH August 1, 09:31

  PA KUSHTETUTE NUK RILIND SHTETI!
  ‘Ashtu si nuk do te doja te isha nje skllav,po ashtu nuk doja te isha nje padron’Linkoln
  ———-
  Nese nje nga rilindasit e medhenj Naim Frasheri 150 vjet me pare shkruante per Europen si shqipetar:
  ‘Europa me ate here ishte per det e per lume,
  priste Rusone e Voltere ta zgjuanin nga ai gjume’
  Sot per fatin tragjik nuk ka kush tu qajne hallin shqipetareve qe kane mbi nje çerek shekulli pa shtet,pa pasuri pa kufi pa popull!

  Si asnjehere ne historine e 100 vjeteve shtet nuk ka qene ky popull 27 vjet ne duar te INJORANCES dhe shume me keq se ne vitet ’30 kur sundonin 5 ANARKITE qe permendete Noli!
  Media apo ‘informacioni’ si tragjedija me e madhe eshte pjesa me regresive dhe obskurantiste e shoqerise ne sherbim te krimit korrupsionit antishqipetarizmes apo shperberjes qe meren me ‘studime’ te epokes se gurit e askush nuk thote se ne jemi kthyer ne nje antishtet apo shtet i kalifatit me nje ‘kushtetute te ‘IMAMIT!

  Nje ‘Kryeminister’ me te drejte ne gjendje tejet KONFUZE qe ka 6 muaj qe ne kete vend nuk egziston e funksionon ASNJE nga 4 PUSHTETET perfshi EGZEKUTIVIN ka marre rolin e Haxhi Qamilit te koheve moderne te ndertoje ‘shtetin ‘ sipas teorive te shokut MAO:’Fshati te rrethoje qytetin’,kur kryeqyteti i ish shtetit shqipetar eshte ne duar te ISIS!?
  Duhet perseroitur:Bathorja nuk eshte 27 vjet as kryeqytet i shtetit shqipetar e as kryeqyteti i shqipetareve!

  Nuk mund te rilinde kurre asnje lloj apo forme shteti liberal apo Absolut diktatorial apo modern pa ‘BIBLEN’ apo LIGJIN themelor KUSHTETUTEN tek ne trasformuar ne nje cope LETER HIGJENIKE e shkruar nga ‘IMAMET’ analfabete e vene ne sherbim jo te SOVRANIT por krereve te KALIFATIT!

  BE dhe SHBA-te po qe se akoma pretendojne te jene ‘aleati strategjik’ me urgjence duhet ti sjellin shqipetareve te ‘shkruar’ kushtetuten e shtetit modern ku jo vetem te EVIDENTOHET forma e shtetit por te pasqyrohen 3 gjerat THEMELORE dhe PARIMORE:

  1.-Kthimi i SOVRANITETIT popullit shqipetar pas 27 vjetesh ku bashke me gjithe te drejtat edhe e drejta themelore ku jo vetem te VOTOJE po dhe te VOTOHET!

  2.-Ndarja urgjente e FESE nga SHTETI duke fshire nga kushtetuta e nje shteti LAIK citimet e propoganden fetare ne kushtetuten e nje republike fetare deri citime fondamentaliste mesjetare si ‘me besim tek zoti’ apo per turpin e Botes kur edhe presideni mund te perdore ne betim :’Me ndihmen’ e zotit si te ish kryetar i shtetit te kalifatit!

  3.-Ndarja e pavaresija e 4 PUSHTETEVE si dhe rikthimi i gjithe te drejtave gjysmes se shqipetareve ne emmigrim si pjesa me e ‘shendoshe’ e shoqerise .
  Heqja nga kushtetuta si ne asnje vend ‘forma e sistemit’ elektoral ,heqja e nje istitucioni fantazem KQZ ,zgjedhja e kryetarit te shtetit nga populli e deri tek rikthimi me kushtetute i istitucionit REFERENDUM si shkalla me e larte e demokracise e pjesemarjes direkte te sovranit POPULL!

  Jemi pa kushtetute,e smund te rilinde shteti as me ‘ndihmen e zotit’ as me besim tek zoti’ e as nga kreret e krimit e korrupsionit qe kane pushtuar tere istitucionet e ANTISHTETIT e kane perdhunuar 27 vjet te 10 KOMANDAMENTET e zotit!
  A mund te quhen istitucione kushtetuese nga presidenca tek 3 pushtetet e tjere legjislativ egzekutiv e gjyqesor kur 27 vjet kur nuk i perkasin POPULLITpor jane pushtuar nga kreret e krimit korrupsionit e ISIS duke propoganduar ALLAHUN 27 vjet edhe kur vrasin edhe kur vjedhin edhe kur perdhunojne nje popull te tere!?

  Reply to this comment
 2. veteran August 1, 09:38

  Per memedhene,per memedhene
  vraponi burra se ska me prit

  Reply to this comment
 3. fantazma Bismark August 1, 09:42

  Te meresh me Muç Nanon e ballist Morinen kur vendi e populli na ka lene shendene tregon se ketu po vertetohet teorija Darviniane koke poshte —Po na del bishti nga papunesija….

  Reply to this comment
 4. VLLAHUTINI tjeter August 1, 13:30

  Jemi pa kushtetute,e…
  -E KUJT I DUHET per deri sa kemi KANUNIN..!

  Reply to this comment
 5. GIOTINA August 1, 13:33

  Ku i bejne pushimet e ku marin avdes prostitutat me ferexhe Sllobodanka,Xhoane,Monika ErMajlindat ,Dodat,Topallet,Dedat ,Erminat ,.’supermbesat Borat e bordellot…..
  Kur do tu rruhet koka e te shkojne ta vene ne giotine si Marija Antonieta e Frances dyqid e ca vjet me pare………………

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*