01 gusht 2018

August 1, 2018 02:00 Updated

01 gusht 2018

Nga Arkiva

August 1, 2018 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. MH August 1, 02:09

  Sa keq per te ndjrein Hajdaraga qe iku pa e pare Berishen ne burg.
  Ngushllime familjes.
  Parangushllime per ikjen si cecua ne burg kete fillim vjeshte teper te ngarkuar per mushkun e vicidolit.Tashma Vicidolit i ka dal bjeshka ne Rec te Malecise se madhe.Ju ftoj dhe ju komentagjijve ta uroni ti bahet shendet mushkut ne Rec.

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH August 1, 09:51

  DASH-i,LU LASH-i DHE EDVIN DOLLIBASHI!
  Ndersa vazhdojne te shtohen rrastet e infeksionit te Zgjebes…nuk dihet ku merzejne e nderzehen mbartesit e mikrrobit me ‘imunitet’!
  ———————
  Ne vend te paraDhenjes
  Shqipetaret ku do qe ndodhen duhet ta marin vesh se ne kete vend pa shtet ne krye te tere pushteteve jane krere te xhihadit qe perfaqesojne 128 banda parti dhe ne krye te antishtetit apo shtetit te kalifatit eshte poliagjenti serb apo kalifi SALI!
  Duhet perseritur çdo minute dhe sekonde per te na dale gjumi e kthjelluar memorjen se :
  Iashtuquajturi parlament i krimit e korrupsionit jo vetem nuk perfaqeson 54 perqind te shqipetareve e eshte i JASHTELIGJSHEM por edhe 46 perqindeshi nuk perfaqesohet se Mulat,Monat,Metat,Mutrat dhe kamikazet Ballinj jane te emeruar nga kreret e bandave parti qe marin urdhera nga kalifi Sali qe dogji nje Shqiperi e ne konflikt te RENDE interesash qe :
  Nuk mund te behet ASNJE reforme per te rilindur shtetin shqipetareve!!

  DASH-i?
  Tramp dhe shumica e ‘injoranteve’ qe e votuan nuk dine ku bije Belgjika nga sondazhet imagjinoni te dine ku bije sKiperija!
  DASH ashtu si ne tere vendet e lindjes se mesme dhe ne lindjen e larget apo Avganistan edhe tek ky vend qe nuk e pierdh me kush ka deshtuar plotesisht dhe mbas 28 vjetesh ka lene nje vend Toke e djegur dhe nje popull ne arrati ku mbi 54 perqind ose me shume se gjysma e popullsise ka abandonuar komplet kete politike krriminale e antishqipetare.
  DASH qe ka nderruar ‘zanat’ mbasi deshtoi ne diplomaci e qe ka filluar e ben raporte per ‘Ekonomine’ pa emer te sistemit ekonomik ne sKiperi duhet ta marre vesh njehere e mire se eshte pergjegjesja kryesore qe perkrahu direkt apo indirekt kreret antishqipetare obskurantiste e tradhetare ne sherbim te agjenturave ,lobizmit antishqipetar e Podesta-ve me regji e objektiv :Shperberjen e nje populli.
  Presidenti Trump qe po permbys shume nga politikat e administrates dhe DASH duhet te vihet ne dijeni se ne kete vend te quajtur dikur Shqiperi si presidenti si administrata Amerikane si DASH jane perfaqesuar edhe ne diplomaci dhe ne ekonomi dhe kudo nga ‘kaubojsa’ idjote te korruptuar e ne sherbim te lobizmit antishqipetar pse jo edhe agjenturave Serbo-Ruse ku si protagoniste kane qene Arvi Zute,LUte e tere Fazlliqat,Rezart Taçat,Nue kalanjte e kujslinget antishqipetare Fullhanet Bode-gardet e ekonomise e financave me ne krye ‘burrat e shtetit’ ,’yjet ne ngjitje’ dhe tere zjarrvenesit e tjere nen drejtimin e Sali NERONIT

  LU LASH-i
  Ti japesh hapesire ne shtyp nje ‘manikini’ qe nuk ka asnje lloj shprehje ne fytyre perveç shprehjes se nje ‘manjaku’ qe ka damken e hajduterise e te vrasjes se Shqipetareve e si djale bastard adoptiv i kalifit Sali apo xhihadistit qe ben kurban ne ashi me emerin Lulezim ‘Nuk ka bythe ku te rrije’ e imagjino te kerkoje shpetimin nga DASH qe te heqi Edvin ‘dollibashin’ e te na sjelle LUlashin?

  A e ka te qarte Lulashi dhe tere Hajdaret ndjekes se kalif Salise organizuar ne divizionin Hajdari se banda PD nuk perfaqeson as 11 perqind te shqipetareve dhe Lulash Hollandezi nuk mund te vije kurre ne Qeverri edhe me ndihmen e DASH qe tani ka ngelur pa KOQE dhe jo vetem kaqe por banda PD ashu si dhe bandat e tjera bashke me çamin MEDI do paguajne me QINDERA vjet BURG tere MILIARDAT e popullit shqipetar qe kane blere LOBIZMIN antishqipetar ne Ameriqi dhe tere Miliardat e harxhuar per fushata elektorale e askush nuk i di?

  A e di LU lashi bashke me ndrikullen ManaLikja qe ua kane bere te HUAJT bythen si gryke çizmeje qe jo vetem ta qajne me lot e qurra pushtetin por te pergatiten MIRE se VETTING qe monotirohet nga te Huajt dhe FBI-ja qe i ka ekspertizat akoma ne duar e qe nuk pyet as per DASH e as per LU LASH do beje ate qe beri me spekullantin me te madhe te financave ne Amerike Bernie Madof qe e denoi me 170 vjet BURG dhe i biri u vetevra!?

  Para se te na perrallisin per DASH qe shqipetaret tashme as e rruajne Trapin kujtoni e flisni per REÇ atje ku do vuani mijera vjet burg dhe kerkoni tu vine femijet ku i kini shpene per te marre avdes me para gjaku shqipetaresh e te kthehen e ne mos te VETEVAREN tu vijne tu bejne shoqeri ne burg bashke me nipin serb ‘sypeshkaqen’ qe jeton me gjak femijesh pasi theren per organe e pjese kembimi!

  Na rruaç ‘Dollibash’!!
  Si mund te jene te qete njerez normale kur pas me shume se nje çerek shekulli ngelur mes rrugesh e ne vend te ndonje fije drite ne tunel u del perpara nje ‘dymetrosh’ qe ka zevendesuar Zogollin mesjetar me ndryshimin qe ne vend te ‘OPINGAVE’ vesh Atlete qe sa here ben ‘batuta kaps ‘ flet vetem idjotesira ne gjendje te renduar psiqike?

  Si mund te rilinde shteti nga subjekte kthyer ne banda hajduterije e nga nje Edvin qe nuk e ka haberin e nocionit ‘SHTET’ dhe ashtu si kalifi Sali qe jo vetem kur themi parti kuptojme Sali por edhe kur themi :
  Shtet-Qeverri -Shqiperi duhet te nenkuptojme Edvin-Sali-Like Flori?

  Si mund te konsiderohet kryetar qeverrije nje njeri kur ky vend ska parlament te rilinde shtetin nepermjet reformave kur e ka rene ne koke vapa e Gushtit e flet perçart:
  ‘Ne Shtator jam i hapur per bashkepunim..ne Shtator nuk i jap Bashes vetem pushtetin..!?(pushtetin e sat’eme)?

  ‘Jam duke pergatitur nje platforme bashkepunimi qe do ta bejme publike me fillimin e sezonit(sezoni mizave te Migjenit?).. te ri parlamentar dhe jemi te gatshem per çdo propozim te opozites qe nuk na kthen mbrapa(mbrapa ku?)…persa kohe do jem une ne krye te ketij vendi”?

  A ka psikolog psikiater e psikoanalist te te percaktoje shkallen e semundjes mendore te ketyre idjotesh qe kane pushtuar parlamentin e popullit shqipetar e skane asnje ndryshim nga kamikazet e ISIS e ELVIS kur thone ‘do hapem ne Shtator’ se tani jam ‘KAPS’ pa cilesuar Shtatorin e kujt viti ,pergatis platforme,e nuk ndaj pushtet si ta kish mall te babait pushtetin e jo te Popullit!!!
  A e imagjinoni kur ketyre Zhabave u duket vetja ‘Luane’ dhe deklarojne ne gjendje deliri si kalif Salija me gjuhen e diktatoreve pa breke ne bythe:
  ‘Sa te jem une ne krye te ketij vendi’?Kuj vendi,si quhet vendi nga e ka marre kete emer vendi,pse nuk permenden SHQIPETARET po gjithmon ShQIpnija si kreu i xhihadit apo kalif SALIJA?

  SHPETIMI?Shperndarja e parlamentit ,thirrja e POPULLIT ne REFERENDUM!
  (perndryshe do vazhdojme edhe nje çerek shekulli tjeter te numurojme Qershoret e ngelsave e kthehu ne Shtator ne perjetesi …..ngeles e analfabete!

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH August 1, 10:02

  DASH-i,LU LASH-i DHE EDVIN DOLLIBASHI!
  Ndersa vazhdojne te shtohen rrastet e infeksionit te Zgjebes…nuk dihet ku merzejne e nderzehen mbartesit e mikrrobit me ‘imunitet’!
  ———————
  Ne vend te paraDhenjes
  Shqipetaret ku do qe ndodhen duhet ta marin vesh se ne kete vend pa shtet ne krye te tere pushteteve jane krere te xhihadit qe perfaqesojne 128 banda parti dhe ne krye te antishtetit apo shtetit te kalifatit eshte poliagjenti serb apo kalifi SALI!
  Duhet perseritur çdo minute dhe sekonde per te na dale gjumi e kthjelluar memorjen se :
  Iashtuquajturi parlament i krimit e korrupsionit jo vetem nuk perfaqeson 54 perqind te shqipetareve e eshte i JASHTELIGJSHEM por edhe 46 perqindeshi nuk perfaqesohet se Mulat,Monat,Metat,Mutrat dhe kamikazet Ballinj jane te emeruar nga kreret e bandave parti qe marin urdhera nga kalifi Sali qe dogji nje Shqiperi e ne konflikt te RENDE interesash qe :
  Nuk mund te behet ASNJE reforme per te rilindur shtetin shqipetareve!!

  DASH-i?
  Tramp dhe shumica e ‘injoranteve’ qe e votuan nuk dine ku bije Belgjika nga sondazhet imagjinoni te dine ku bije sKiperija!
  DASH ashtu si ne tere vendet e lindjes se mesme dhe ne lindjen e larget apo Avganistan edhe tek ky vend qe nuk e pierdh me kush ka deshtuar plotesisht dhe mbas 28 vjetesh ka lene nje vend Toke e djegur dhe nje popull ne arrati ku mbi 54 perqind ose me shume se gjysma e popullsise ka abandonuar komplet kete politike krriminale e antishqipetare.
  DASH qe ka nderruar ‘zanat’ mbasi deshtoi ne diplomaci e qe ka filluar e ben raporte per ‘Ekonomine’ pa emer te sistemit ekonomik ne sKiperi duhet ta marre vesh njehere e mire se eshte pergjegjesja kryesore qe perkrahu direkt apo indirekt kreret antishqipetare obskurantiste e tradhetare ne sherbim te agjenturave ,lobizmit antishqipetar e Podesta-ve me regji e objektiv :Shperberjen e nje populli.
  Presidenti Trump qe po permbys shume nga politikat e administrates dhe DASH duhet te vihet ne dijeni se ne kete vend te quajtur dikur Shqiperi si presidenti si administrata Amerikane si DASH jane perfaqesuar edhe ne diplomaci dhe ne ekonomi dhe kudo nga ‘kaubojsa’ idjote te korruptuar e ne sherbim te lobizmit antishqipetar pse jo edhe agjenturave Serbo-Ruse ku si protagoniste kane qene Arvi Zute,LUte e tere Fazlliqat,Rezart Taçat,Nue kalanjte e kujslinget antishqipetare Fullhanet Bode-gardet e ekonomise e financave me ne krye ‘burrat e shtetit’ ,’yjet ne ngjitje’ dhe tere zjarrvenesit e tjere nen drejtimin e Sali NERONIT

  LU LASH-i
  Ti japesh hapesire ne shtyp nje ‘manikini’ qe nuk ka asnje lloj shprehje ne fytyre perveç shprehjes se nje ‘manjaku’ qe ka damken e hajduterise e te vrasjes se Shqipetareve e si djale bastard adoptiv i kalifit Sali apo xhihadistit qe ben kurban ne Bashki ne shekullin e 21-te ne mes te Europes me emerin Lulezim ‘Nuk ka bythe ku te rrije’ e imagjino te kerkoje shpetimin nga DASH qe te heqi Edvin ‘dollibashin’ e te na sjelle ne krye te qeverrise hollandez LUlashin?

  A e ka te qarte Lulashi dhe tere Hajdaret ndjekes se kalif Salise organizuar ne divizionin Hajdari se banda PD nuk perfaqeson as 11 perqind te shqipetareve dhe Lulash Hollandezi nuk mund te vije kurre ne Qeverri edhe me ndihmen e DASH qe tani ka ngelur pa KOQE dhe jo vetem kaqe por banda PD ashu si dhe bandat e tjera bashke me çamin MEDI do paguajne me QINDERA vjet BURG tere MILIARDAT e popullit shqipetar qe kane blere LOBIZMIN antishqipetar ne Ameriqi dhe tere Miliardat e harxhuar per fushata elektorale e askush nuk i di?Mos harroni pollon e KA QI-n e ZI.

  A e di LU lashi bashke me ndrikullen MonaLikja qe ua kane bere te HUAJT bythen si gryke çizmeje qe jo vetem ta qajne me lot e qurra pushtetin por te pergatiten MIRE se VETTING qe monotirohet nga te Huajt dhe FBI-ja qe i ka ekspertizat akoma ne duar e qe nuk pyet as per DASH e as per LU LASH do beje ate qe beri me spekullantin me te madhe te financave ne Amerike Bernie Madof qe e denoi me 170 vjet BURG dhe i biri u vetevra!?

  Para se te na perrallisin per DASH qe shqipetaret tashme as e rruajne Trapin kujtoni e flisni per REÇ atje ku do vuani mijera vjet burg dhe kerkoni tu vine femijet ku i kini shpene per te marre avdes me para gjaku shqipetaresh e te kthehen e ne mos te VETEVAREN tu vijne tu bejne shoqeri ne burg bashke me nipin serb ‘sypeshkaqen’ qe jeton me gjak femijesh pasi theren per organe e pjese kembimi permbi nje çerek shekulli!

  Na rruaç ‘Dollibash’ Edvin!!
  Si mund te jene te qete njerez normale kur pas me shume se nje çerek shekulli ngelur mes rrugesh e ne vend te ndonje fije drite ne tunel u del perpara nje ‘dymetrosh’ qe ka zevendesuar Zogollin mesjetar me ndryshimin qe ne vend te ‘OPINGAVE’ vesh Atlete qe sa here ben ‘batuta kaps ‘ flet vetem idjotesira ne gjendje te renduar psiqike?

  Si mund te rilinde shteti nga subjekte kthyer ne banda hajduterije e nga nje Edvin qe nuk e ka haberin e nocionit ‘SHTET’ dhe ashtu si kalifi Sali qe jo vetem kur themi parti kuptojme Sali por edhe kur themi :
  Shtet-Qeverri -Shqiperi duhet te nenkuptojme Edvin-Sali-Like Flori?

  Si mund te konsiderohet kryetar qeverrije nje njeri kur ky vend ska parlament te rilinde shtetin nepermjet reformave kur e ka rene ne koke vapa e Gushtit e flet perçart:
  ‘Ne Shtator jam i hapur per bashkepunim..ne Shtator nuk i jap Bashes vetem pushtetin..!?(pushtetin e kujt sat’eme)?

  ‘Jam duke pergatitur nje platforme bashkepunimi qe do ta bejme publike me fillimin e sezonit(sezoni mizave te Migjenit?).. te ri parlamentar dhe jemi te gatshem per çdo propozim te opozites qe nuk na kthen mbrapa(mbrapa ku?)…persa kohe do jem une ne krye te ketij vendi”?

  A ka psikolog psikiater e psikoanalist te te percaktoje shkallen e semundjes mendore te ketyre idjotesh qe kane pushtuar parlamentin e popullit shqipetar e skane asnje ndryshim nga kamikazet e ISIS e ELVIS kur thone ‘do hapem ne Shtator’ se tani jam ‘KAPS’ pa cilesuar Shtatorin e kujt viti ,pergatis platforme,e nuk ndaj pushtet si ta kish mall te babait pushtetin e jo te Popullit!!!
  A e imagjinoni kur ketyre Zhabave u duket vetja ‘Luane’ dhe deklarojne ne gjendje deliri si kalif Salija me gjuhen e diktatoreve pa breke ne bythe:
  ‘Sa te jem une ne krye te ketij vendi’?Kuj vendi,si quhet vendi nga e ka marre kete emer vendi,pse nuk permenden SHQIPETARET po gjithmon ShQIpnija si kreu i xhihadit apo kalif SALIJA?

  SHPETIMI?Shperndarja e parlamentit ,thirrja e POPULLIT ne REFERENDUM!
  (perndryshe do vazhdojme edhe nje çerek shekulli tjeter te numurojme Qershoret e ngelsave e kthehu ne Shtator ne perjetesi …..ngeles e analfabete!

  Reply to this comment
 4. fantazma Bismark August 1, 12:28

  Sinonimi i fjales Idjot?
  -‘çuna blloku’ perfaqesuar nga pleqte e corrofjepsur minoritere ,Ngjela,Lubonja,Pollo,Blushat Bushatet e tere karabushat qe i ka bere synet te vegjel xherahu Sali Karaxhixh…..
  -‘Çunat e TrOnes’ perfaqesuar nga çunat e nomeklatures se Mihal Bishes Nano,Kaq Islamet tarifat Fugat,Neshot,e tere kallam kusuri qe tere jeten e dine se:Qumeshtin e ben dyqani’ perfshi Edvin thonj pa prerin!!!!!!!
  -‘Studentet apo Kungujt e Dhjet Arit’ qe nuk u poqen kurre ‘Se edhe kongulli qe osh kungull do nji dit diell te piqet qe perfaqesohen nga Shtangisti idjot i skaraparit apo like floriri,gollobordesja Mona Leshi e tere Dodat Dedat Dadot me ne krye eunukun Pandeli Bythka…
  -‘Kadaverat’ qe mbahen ne jete me flebo gjak femijesh si Dash Shehat e tere Nishanet e profesoret e krimit e korrupsionit Servet Katovicat e Sabit Brokajt ,Mejdanet e Nishanet dishepuj te djallit B E R I SH A
  Ate qe te ben axhamija nuk ta ben as perenija…

  Reply to this comment
 5. Sllobodanka Liri,Shoqata e mjekeve pa kufi August 1, 12:32

  NGA EPIDEMITE QE PO BIEN NE BATHORE NUK ESHTE PER TU HABITUR QE BE TA SHPALLI KARANTINE E TE PEZULLOHEN LEVIZJA E NJEREZVE E ANULLOHET SHENGEN…

  Reply to this comment
 6. QInam QIrio QIriazi August 1, 13:43

  Edvini ka nis Pushimet ??????

  Si dikur Enveri ,Edvini pushon
  Ne boredllon Jale,ose ne Drilon.
  N koh te Enverit kish korrje dhe shirje
  Ne koh te Edvinit Qirje me lepirje..

  Ne koh te Enverit thirreshin plenime partije
  Ne koh te Edvinin shqipetaret ‘kembe dhije’
  Ne kohe te Enverit burg per dy kokra grure
  Ne kohe te Edvinit sdihet me kush asht burre

  Ne koh te Everit hanim tre here BUKE
  Ne koh te Edvinit ‘skarp’ pirunj e LUGE
  Ne koh te Everit qeverrija ne FUSHATE
  Ne koh te Edvinit :Pidh shQIna dhe GALLATE…

  Bir Selman i nenes,ke te qish me pare
  Nje klloun me atlete o lulash gomare
  Te dy perdhunuar nga kali i serbise
  Me frerin ne goje ,florin e shqipnise..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*