01 korrik 2017

July 1, 2017 02:00 Updated

01 korrik 2017

July 1, 2017 02:00 Updated
Komento

8 Komente

 1. A.GRAMS July 1, 07:55

  KAÇURELSJA VLAHUTIN U BEN SHQIPETAREVE LEKSIONE KUNDER ANALFABETIZMIT!?
  ‘Mire gomari qe na ngordhi po 27 vjet nuk na lene rehat as ‘ambasadoret’!
  ——————–
  Nje e ashtuquajtur ‘gazetare’ e DW dje intervistoi ‘shefen’ e delegacionit te BE ne Tirane per situaten zgjedhore ne pergjithesi si dhe per ‘fantazmen’ INTEGRIM’ qe siç dihet nga gjithe shqipetaret perveç nga gomaret zagaret ‘ambasadoret’ dhe ‘gazetaret,po e perdorin per kete popull nje çerek shekulli si KARROTA qe i vihet tek hunda GOMEREVE!

  Pyetjet sa diletante aqe edhe bajate e te perseritura 27 vjet te gazetares gjeten ‘pergjigje’ po aqe diletante e bajate tnga ‘shefja’ e delegacionit te BE gje qe tregon se :O shqipetaret konsiderohen nga ’emisaret’ e huaj qe jane me shume se shqipetaret tashme,si injorante e analfabete qe u ka dale bishti O tere ‘ambasadore’ e emisare qe dergohen ne kete vend tashme qe ja ka marre ferra uraten jane njerez te pa pune ne vendet e tyre ose niveli me i ULET i diplomacise Amerikane apo BE!

  Si mund te spjegohet ndryshe kur nje ambasadore arrin te thote qe tani Rama si te ish Gjergj Elez Alija na paskerka ‘mandat per te bere reforma’!?
  A e ka te qarte kjo ‘ambasadore’ se mandati me 74 vota eshte mandat per te qeverrisur i vetem po mandati per reforma kerkon me kushtetuten e ‘Imamit’ nje shumice absolute per reforma kushtetuese per rilindjen e shtetit!?

  A e ka te qarte kjo ‘ambasadorja’ qe qeverrija Rama ne legjislaturen qe sapo leme kish ‘shumice’ absolute si asnjehere e nuk beri ASNJE reforme kushtetuese ,perveç asaj te astuquajtur ‘VETTING’ te detyruar shantazhuar e me pazarlleqe sepse kish ne koalicion nje LSI ANTIEUROIANE se ka qene dhe eshte ne konflikt te RENDE interesash si shumica e krereve te 128 bandave te quajtura parti!?

  Si mund te arrije nje ‘ambasadore’ qe te thote:’Sistemi zgjedhor siguroi pergjithesisht bazen e pershtateshme per kryerjen e zgjedhjeve demokratike’!?
  Ambasadorja nuk njeh nocionin ‘Demokraci’ apo nuk e ka fare haberin qe ‘sistemi zgjedhor’ tek ne nuk ka te beje fare as me demokracine qe nuk lindi ndonjehere nga keto ane mbi te gjitha eshte antikushtetues e antishqipetar se 27 vjet popullit shqipetar i eshte hequr jo vetem SOVRANITETI qe as VOTON dhe as VOTOHET por per turpin e Botes dhe tere ‘ambasadoreve’ si ne asnje vend edhe te Afrikes ne kushtetuten ‘leter higjenike’ eshte e shkruar ‘e zeza mbi te bardhe’ edhe forma e ligjit zgjedhor ‘PROPORCIONAL qe shqipetaret ngelur sa nje fshat te behen kashte e koqe ne 128 banda parti deri ne çfarosje!??

  A e ka te qarte kjo ‘ambasadore’ qe ‘A’-ja per te shkuar nje popull ne zgjedhje eshte reforma e sistemit elektoral apo rregullat e lojes e jo te shpihet populli ‘Derr ne thes’ 27 vjet duke u thene:’Beni sikur votoni ju nen vezhgimin e nja 3000 te pa pune qe vine tu mbajne ‘SEHIR’ per ata ‘kandidate’ qe u kane emeruar 128 kapobandat e ‘bandave parti’!?

  Si mund te ‘tallet’ me shqipetaret nje ‘ambasadore’ kur nuk ka njeri me dy pare mend ne koke qe ne jemi pa shtet e nuk funksionon asnje nga 4 pushtetet perfshi ate qe quhet pushtet i katert apo informacioni ,e te thote qe ‘Presim qe qeverrija e re te marre pergjegjesi te plote per reformat’!?
  A e ka te qarte kjo ‘ambasadore’ se reformat e pergatitura me pergjegjesi nga qeverrija miratohen ne PARLAMENT dhe shumica kerkojne shumice absolute dhe pjesemarje te pa diskutueshme te OPOZITES nderkohe qe 2 ‘partiti banda njera PD po kerkon te djege ne turen e druve ‘kryetarin’ e kerkon partine e partesyve te bardha te ‘Arturo WI’ dhe BABEN apo Sali Neronin,ndersa LSI nepermjet kryetarit te saj qe pretendon te behet president i ‘koke palareve’ ben thirrje per ‘ARMATOSJE’,akuzon kryeministrin per çdo pike gjaku,dhe ne dite zgjedhjesh ben TERRORRIZEM me skorta e mbeshtetes duke cenuar RENDE rendin kushtetues sigurine e pavaresine e nje populli para kutive te votimit!?

  Ku ka qene diten e votimeve kjo ‘ambasadore’ ne Shqiperi ku ‘presidenti’ ne gjendje te renduar psiqike terrorrizonte popullin apo ne Honolulu qe na thote nuk mund te flas pa raportin e OSBE apo ODIR kur keto veprime duhet te perballohen me drejtesine e me arrestime ne flagerance nemos BURG ne psikiatri ku ti behej trajtim santar i detyruar!?

  Si mund te arrije nje ‘ambasadore’ e BE te thote pas 27 vjetesh sikur shqipetaret te ishin femije e ajo edukatore kopeshti qe:’….Pa shtetin e duhur ligjor nuk ka mundesi qe vendi te perparoje si shoqeri ekonomi por dhe per tu bere anetare e BE”!?

  Po kush e la kete vend e kete popull pa shtet pa shtet te se drejtes e pa baze ekonomike moj e nderuara ‘ambasadore’ dhe ju 27 vjet qe dirigjuar shlaterrimin duke patur si interlokutore kreret e krimit e korrupsionit ç’fare perhgjegjesije kini dhe pse nuk IKNI nga kini ardhur se ini po aqe te SHANTAZHUESHEM e dikush edhe i blere nga kreret e ANTISHTETIT!?

  Si mund te dale nga goja e nje ‘shefe’ te delegacionit te BE e te na perrallise nga nje ane ‘Reforma ne drejtesi eshte kyç per shtetin ligjor’ e nga ana tjeter te thote qe per te shkruar nje reforme ‘kyò’ na u daskerkan 2 VJET E GJYSEM dhe jo vetem kaqe por ‘TALLJA’ arrin kulmin kunder ‘koke palareve’ kur thote ‘..Se na qenkerka ndertuar selija ku do jene istitucionet e vetting-uhe tani po mobilohet e po behet rregullorja’!!!!!!!??????PRIT GOMAR TE MBIJE BAR!

  Dhe sikur te mos mjaftonin tere keto ‘Xhevahire’ ‘ambasadorja’ si zakonisht e si tere parardhesit e saj nuk jep date as dite as vit e as shekull ‘Kur do hapen negociatat’ sepse ne nje vend ku mungojne katerciperisht te GJITHA parametrat e treguesit e nje vendi e populli pa shtat as ZOTI nuk mund te parashikojne ‘INTEGRIMIN’ 100 perqind ne Shishtufine!?

  Si mbyllje ‘ambasadorja’ ndryshe nga paraardhesit e saj nuk meret me plotesimin e rekomandimet e ‘5 Ligjeve’ ,’12 pikave’,’13 presjeve’ e idjotesira te tjera qe nuk i hane as gomaret po flet per ‘Te drejtat e Romve’!?
  Harron kjo ‘ambasadorja’ qe e vetmja pakice qe ka ngelur ne kete vend e qe gezojne te gjithe te drejtat jane Arixhinjte te lire te pa varur e qe jetojne parajsen tokesore!?

  Si mund te perfaqesoje BE nje ‘ambasadore’ qe nuk shqetesohet e vere ULERIMIN qe ketu 27 vjet jane shkelur te gjitha te drejtat themelore e humane te nje populli te tere ne mes te Eauropes e veçanerisht te dy shtresave me te dobeta GRUAS dhe FFEMIJEVE qe shumica perjetojne MJERIMIN dhunen perdhunimin e prostitucionin skllaverues deri ne shitje organesh per pjese kembimi nderkohe qe ‘zonjat e para’ e femijet bastarde te ish bllokut te vjeter e bllokut te ri jetojne parajsen ne antishtetin MAFJOS restauruar ne kete vend apo ‘kalifatin’ shume me keq se ne Libi apo Siri ku nga nje ane kemi nje qeverri legjitime pa shtet e nga ana tjeter kreret e ISIS qe komandojne dy banda PD e LSI qe kane ne zoterim tere jeten politike e mbi te gjitha ekonomike financiare e bankare MONOPOL te tyre!?

  Ambasadore te BE e SHBA-ve ,ka ardhur koha o te hiqni DOREZAT o te mbathni kepucet se PRAPTHI e tja lini sovranit ta ndertoje shtetin me rruge tjeter!

  Reply to this comment
  • B. Leskoviku July 1, 13:54

   Gramsh ———– A e kupton se je bere i merzitçem ?
   Te gjithe jane te keqinje — vetem Edvini i Gramshit nuk ka faje ———————–

   KA erdhur koha qe ti Gramsh te kuptosh .

   Reply to this comment
 2. 007 UDB-KGB July 1, 08:05

  Dita,situata eshte shume e shume me e komlikuar se Luli .Ne kemi 25 vjet pa shtet ku kemi shtet paralel ,ndersa 4 vjetet e fundit kishim te pakten qeverri po tani u bene dy qeverri NJe legjitime ne ‘Shesh te Mejdani’ dhe tjetra qe emeron djallin e MEJDANIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. alarmi S.O.S July 1, 08:13

  Vini re ,vini re
  Per ti shpetuar vettingut kerkohet me òdo kusht te permbyset edhe rrezultati plebishitar i zgjedhjeve nga dyshja famekeqe Sali-Meta me regji Serbo-Ruse qe qeverrija Rama edhe pse mund te qeverrise per 4 vjet e qete nuk mund te beje dot asnje reforme istitucionale apo kushtetuese per te rilindur shtetin e se drejtes se kerkohen ne me te shumtat votat e opozites qe kjo qeverri e vetemja rruge do ti ngelet referendumi ne te kundert populli do merzitet do zhgenjehet e do dale kunder qeverrise qe vete votoi..Mos na genjeje mendja te na shpetojne arvizute e fevzinjte qe na hapen gropen 27 vjet me radhe…

  Reply to this comment
 4. 'Burrat e shtetit' July 1, 08:17

  ‘O korbec po te ha tenja,te keqen e ke nga brenda.’
  Tragjedija eshte dizinformacioni qe nuk i tregon shqipetarve uqerit e gjirizit te Lalesit dhendurrin serb e like floririn po meren me gjurmet e LU lushkes….

  Reply to this comment
 5. osbe ODIR July 1, 08:24

  jam kurioz te di pse nuk flitet per sjelljen antikushtetuese e rrugaòerije diten e zgjedhjeve nga nje qe pretendon te jete kryekar shteti me pasoja destabilizim per te mos tehe te karakterit grusht shteti ne nje vend ku mungon shteti .
  Ne cilin do vend te botes do ish hapur urgjent ndjekje penale pse jo edhe arrestim ne flagerance.
  Po ambasadoret e akredituar ne kete vend muti dhe tere lukunija e vezhguesve nderkombetare pse nuk flasin per kete terrorizem islamik drejtuar kunder popullit nga nje njeri anormal

  Reply to this comment
 6. Kujdes kendez... July 1, 09:25

  Te te hedhin si me parashute dhe me pas te pretendosh te marresh persiper drejtimin e nje cete kockeblojtesish, eshte llogjike qe me perpara ta kane matur koken me spango.

  Reply to this comment
 7. ANTIKRISHTI July 1, 11:08

  NA JEPNI INFORMACION O REDAKSI SE KEMI 25 VJET ERRESIRE QE NA FLISNI VETEM PER KRRIMINELE BERISHA NANO BERISHA META BERISHA BASHA BERISHA BLUSHI….MALLKIM!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim