01 maj 2018

May 1, 2018 02:00 Updated

01 maj 2018

May 1, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH May 1, 10:49

  2018-TA?PAK DRITE!
  Hipokritet? 28 vjet:’Gezuar festen e 1 Majit diten e kurban bajramit dhe Ramazanit’!
  ———–
  Pak drite !Q e ‘koke palaret’ zagaret e dizinformacionit dhe ‘ambasadoret’ apo gomaret mos e kerkojne ‘hièpokrizine’ tek Europa e BE-ja por ta kerkojne tek kreret e krimit e korrupsionit qe 28 vjet e kane lene popullin shqipetar pa SHTET O MILET!

  Pak drite!Qe ta marin vesh ‘koke palaret’ dhe veòanerosht Fev ZINJTE e Zaaret se hipokrizine dhe hipokritet mos ja kerkojme Europes dhe BE-se po ‘Burrave te shtetitì’ e ‘yjeve ne ngjitje’ bashke ‘ambasadoret’ e leshit te AmeriQIse dhe radio zhurmes ‘Zeri i AmeriQIse’ qe i vune zjarrin ish Shqiperise ne sherbim te SERBISE e TURQINISE!

  Pak drite!Qe ta mari vesh Bota mbare se ‘HIPOKRITET’ jane tere kreret e krimit korrupsionit ne krye te antishtetit qe ish shteti i shqipetareve u zevendesua me ate te XHIHADIT nga kushtetuta e IMAMIT qe flet vetem per FENE me ‘besim tek zoti’ ,’me ndihmen e ‘Zotit per te perdhunuar vrare e prere e vjedhur SHQIPETARET duke perdhunuar te 10 Komandamentet e Zotit!

  Pak drite! Qe ta marre vesh Bota mbare se ne kete vend ska me SHQIPETARE po fondamentaliste islamike krriminele xhihadiste muxhahedine e sllave me pashaporta te firmosura nga Nishane si te ishin ‘Kosovare’!

  Pak drite1 Qe ta marre vesh Bota mbare se ketu nuk festohen 28 vjet festat zyrtare e LAIKE se nuk egziston shtet i se drejtes por vetem festa FETARE e pagane! Ketu nuk uron njeri per festen e nderrimit te viteve apo ‘Vitin e RI se nuk ka se çìfar te urojnee por urojne ,nuk urojne festen e çlirimit si gjithe Bota se nuk njohin fjalen LIRI te hequr 28 vjet ketij populli se i kane hequr bashke me historine edhe te DREJTEN e lirine e BUKES e pa liri ekonomike e liri te te NGRENIT nuk ka LIRI!Ketu 28 vjet tere krriminele e hajdute ‘burra shteti’ e ‘yjet ne ngjitje’ festojne urojne vetem si xhihadiste festat fetare se jane te GJITHE MEKATARE prandaj kerkojne shpetimin nga Zoti edhe pse jane perdhunues te Zotit duke uruar kurban bajram,sulltan Novruz diten e Veres bashke me ‘zonjat e para’ qe si prostituta mezi presin festat fetare tu ngrejne bythet perpjete Imameve e zgjidhin ushkuret Prifterinjve per te lare MEKATET e marre ‘çertifikate’ virgjerije si pronare bordellosh ne kete vend pa shtet!

  Pak drite! Qe shqipetaret ngelur gjalle e me tru ne koke o sot o KURRE duhet ti dalin ZOT vatanit qe eshte 28 vjet ne GREMINE ekonomikisht politikisht,nga pikepamja SOCIALE e mbi te gjitha MORALE ku ligjet e MORALIT jane zevendesuar me ato te XHIHADIT nga kreret e kaliofatit salisjane metiste e socialSSaliste ne krye te antishtetit qe ne bashkepunim me kreret e KLERIT propogandojne ne emer te ‘Zotit’:Beni si them une e mos beni si bej une’!

  Pak drite! Qe ‘koke palaret’ ti dallojne HIPOKRITET e mos i kerkojne ne Europe e as fantazmen ‘integrim’ ne Shishtufine nga ErMajlindat qe bashke me kalif SALINE duhet te ishin me kohe ne BURG per dhjetra krime e vepra penale por ta kerkojne tek ‘AVOKATET’ e tyre ne AmeriQI tek ‘ambasadoret’ qe per krime korrupsion e restaurimin e antishtetit islamiko xhihadist i ‘DEKORUAN’ 28 vjet duke u dhene titujt me te larte:’Burra shteti’ dhe ‘yje ne ngjitje’ ne emer te krushkes Serbi.njerkes Greqi e ‘nenes’ Rusi kur e dinin qe serbi Berisha u be KALIF me miliardat e xhihadit e Arabi dhe u propogandua nga radio zhurma ‘Zeri i ameriQI’ kryesuar nga antishqipetari Biberaj agjent i krushkes serbi dhe kreu i sherbimit sekret GAZIDEDE ish kreu i xhihadit ne ish Shqiperi dhe vendi u mbush me kisha e me xhami me shume se besimtare e SHQIPETARE!

  Pak drite ! qe nje i ashtuquajturi ‘ekspert’ i LESHIT kaubojsi amerikan David Philips per ‘politiken e jashteme’ kur thote:”Shqiperija dhe Kosova,te main serjozisht rrezikun e ndikimit rus dhe turk’ kujt i drejtohet!?
  -Maleve te ish Shqiperise!?
  -Ish fushave pjellore te Kosoves!?
  A po u drejtohet ‘burrave te shtetit’ ,’yjeve ne ngjitje’ dhe ‘ambasadoreve’ te SHBA-ve qe kane bere rolin e Jakomoneve 28 vjet ne kete vend duke shkaterruar çdo gje nga themelet e ish shtetit bashke me tere pasurite ne emer te luftes kunder mullinjve me ere te kAmunizmit per te ndertuar ANTISHTETIN,anarkine,shtetin e kalifatit ne mes te Europes dhe ne krye te antishtetit dhenderri serb apo kalifi Sali dhe ne krye te SIGURISE i derguari i xhihadit FAZLLIQ ndersa ‘president’ xhihadisti NISHANI qe ne fund mandati shkon ne MEKE per tu bere HAXHI per krimet ndaj shqipetareve dhe te asaj qe dikur quhej Shqiperi!?

  P.S ‘Hipokrit’ eshte nje katermbedhjet vjeò dhender me ‘thonj te pa prere’ ne sherbim te kalif SALISE e Like FAlorise njeri simbol i krimit e tjetri i hajduterise,me emrin EDVIN qe pas 28 vjetesh na thote:’Ne se ka militante te FETO ketu do perzihen’!!
  Si ta dish ti o mender kryeminister qe ka apo nuk ka anetare te FETO kur ketu 28 vjet ka me shume te huaj se shqipetare me shume xhami se besimtare me shume krere te xhihadit e banda parti ‘politikane’ se sa GOMARE!?
  ‘GEZUAR FESTEN E 1 MAJIT’! KUJT?

  Reply to this comment
 2. MIGJENI May 1, 10:57

  URIME PER..
  ‘..Shok i dashtun,une pergjithesisht nuk shkruej uri-
  me,as per krishtlindje as per bajram,as per ditlindje
  as per ndonje feste tjeter.Nuk shkruej,pse urimet qe
  ne ato dite e tan bota ban, nuk dij a plotesohen nji
  per qind–se pothuej te gjitha dalin nga hipokrizia”

  Reply to this comment
 3. NOLI May 1, 11:01

  Se ç’na u gezua xhani
  Se ç’na preu Ramazani,
  Se ç’na più italiani
  rrofte pra Salep -Sulltani

  Reply to this comment
 4. L.H May 1, 11:13

  O VIKTOR ,HIPOKRITET ME TE MEDHENJ INI JU TE ASHTUQUAJTUR GAZETARE QE NUK LINI VEND E SHKRIM PA PERMENDUR TOG FJALESHIN :
  ‘POST KOMUNIST’ PER TU BERE QEFIN KAUBOJSAVE AMBASADOREVE E GOMAREVE AMERIKANE!
  As na thua ne cilin fjalor e ne cilen enciklopedi e ke gjetur kete ‘tog fjalesh’!?
  Nuk e kuptoni qe dashje pa dashje ini kthyer lolo te agjenturave dhe beheni avokatet me te mire te serb Berishes per te qendruar perjetesisht ne pushtet se nje pjese e quajne ‘antikomunist’ e nje pjese ‘komunist’ se ini te gjithe idjote ..dhe u sjell verdalle ca alabake te ish bllokut te udheheqjes kryesuar nga KUQO Pollo qe ka çelesat e tere sekreteve te krimit ne banden PD!?
  Pse nuk perdorni tog fjaleshin ‘post enverist??????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*