01 mars 2019

March 1, 2019 02:13 Updated

01 mars 2019

March 1, 2019 02:13 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH March 1, 09:43

  Nga ”L.S.I’ ne ”L.I.S”?
  Levizje Integrim Skrapar,Sterbleve apo Serbi!?
  ——————————–
  Ne vend te paraDhenjes:
  Nuk dihet sa shqipetare brenda dhe jashte kufijve ne emmigrim e sa telespektatore te huaj kane ndjekur dje ne mbremje kanalin televiziv publik italian RAI 2 dhe nje emision te tij TG2 Post(plus) kushtuar ngjarjeve tek ne,,por per nje gje jam i sigurt si qenje humane e aqe me teper si shqipetar se kush e ka ndjekur do jete tronditur kur shikonte apo rishikonte nga njera ane nje turme xhihadiste apo kamikazesh te ISIS para nje godine qe quhet kryeministri dhe grupin xhihadist i armatosur me skela ne krahe matrapike e vare qe luftonin me pllakat e godines e ato te trotuarit mes tymit dhe flakes ne mes te Europes ne shekullin e 21-te!

  Nuk besoj se do kete ngelur teleshikues shqipetar pse jo edhe te huaj te mos jene tronditur nga keto lloj skena makaber nderkohe kur ne studjon televizive perveç drejtueses se emisionit dhe nje gazetari ndodhej dhe nje personalitet i larte i politikes Italiane e Europiane Masimo D’Alema qe kerkonte ti bente avokatin ketij populli e ketij vendi ndersa nga ana tjeter intervistohej nje kafshe prehistorikei qe ne gjendje ekstaze e deliri me emerin Neroni Sali villte VRER per kete vend e popull si te ish jo vetem serb antishqipetar por antinjeri!?

  Ndersa politikani i huaj insistonte per arritjet e ketij vendi e populli dhe jepte dakordesine per integrimin e ketij vendi dhe populli ne BE si pjese integrale e Europes,njeriu me Bisht apo i Neandertalit jo vetem qe konsideronte kete vend shume me keq se Kolumbija,por ne intervisten e tij ‘deskritituese’ per nje vend e popull hodhi balte pikerisht per ato zona apo bashki nga ka grumbulluar dhe ndjekesit xhihadiste te tij si Shijaku,Lezha,Peshkopija,Shkodra qe jane te pushtuara e ne duar te narkotrafikanteve ndersa levizjen xhihadiste e skuadristet qe vazhdojne e luftojne me godinat me tullat me pllakat e trotuasrve dhe policine e konsideronte ‘Revolucion’!

  ‘Levizjes per integrim,’zonjes se pare’ nuk i behet von per integrimin ne BE”Knut Flekeinshtejn
  —————–
  Me mire von se kurre ,thote populli shqipetar por e verteta eshte se ngelesh i zhgenjyer nga kjo ‘Eurape plake’ kur pas 30 vjetesh arrin ne nje konkluzion se ketu nje lloj Bande mercenaresh te paguar e me meditje ne krye te antishtetit sa nga nje krah ne krahun tjeter na u dashkan 30 vjet qe ‘nuk na dashkerka integrimin ne BE !?

  Si mund te jete per ‘integrim’ nje bande kur kreret e saj jane te inkriminuar deri ne gryke!?
  A mund te pranoje kush ka beere me dhjetra vepra penale e mbi te cilat rendojne krime nga me te ndryshmet vrasje vjedhje perdhunime mbi nje popull konsideruar ‘koke palare’,te integrohet duke arritur standartet e shtetit te se drejtes ku ‘LIGJI ESHTE I BARABARTE PER TE GJITHE!?
  Do te ish njesoj si nje gjeli deti ta ‘ftosh’ naten e vitit te RI per darke!?E ha ate kokerr ulliri gjeli i detit!?

  Si mund te pranoje ‘zonja e pare’ integrimin ne BE pas 30 vjetesh kur mbi supet e saj dhe te ‘presidentit’ te koke palareve’ rendojne vepra penale si PLAÇKITJE te pasurise se nje populli korrupsion vjedhje te pasurise kombetare trasferim miliardash kapitale te tundeshme e pa tundeshme e deri ne shperdorime te vazhdueshme pozites zyrtare e mos deklarim pasurije pa u futur ne trasparencen e bilançeve te te ashtuquajtur ‘Partije’ kur ne Europe edhe burra shteti perfshi KOL apo Shirak jane marre ne ndjekje penale vetem e vetem se jane harxhuar QINDARKA per fushate elektorale te pa evidentuara dhe pa DIJENINE e tyre!

  Si mund te pranojne Ilir Meta dhe Monika kryemadhi te ‘SHKOJNE SI CJAPI TEK KASAPI’ kur e dine gjithe shqipetaret se eshte ‘kopja me e inkriminuar’ pas kopjes serbe Berisha-Sllobodanka dhe bashke me te tere ish ‘mercenaret’ ministra drejtore e tere vasalet qe fondet publike pa asnje lloj trasparence kane shkuar per KORRUPSION venje pasurije te pa ligjeshme e deri blerje VOTE ku foristradat marre me qira bridhnin ne zgjuedhjet e fundit tere NATEN rrugeve rurale te gjithe shqiperise ku ndanin parate Hajdutet!?

  Si mund te pranojune ‘integrimin’ ne BE ku sundon shteti i se drejtes e per 5 qindarka te pa justifikuara shkon ne QELI kur banda LSI tani LIS duhet ti kerkohen nga prokurprija e trupi gjykues :
  Ku kane perfunduar tere MILIONAT vetem vene ne dispozicion te nje ministrije ‘integrimi’ fantazem te drejtuar 4 vjet nga nje fare GJOSHA qe me llogari jane 250 MILIUON X4 VJET =1 MILIARD!?

  Per ke integrim!?
  -Jane harxhuar nga ministrija e Ghoshave,panaritave,NManjaneve,Magjareve MILIARDAT e pasurise se popullit shqipetar per ‘integrimin’ shendetesine infrastrukturen rruget autostradat dhe ku kane perfunduar tere MILIARDAT kur populli shqipetar vuan 30 vjet per BUKE dhe UJE ndersa tere pasurija e tyre e tundeshme dhe pa tundeshme nuk ka shkuar per ‘integrimin e shqipetareve’ ne SHISHTUFINE por per INTRIGANTET dhe femijet e tyre BASTARDE qe jetojne parajsen tokesore ne kete vende pa Zot ndersa femijet e shqipetareve qe vdesin per BUKE trajtohen 30 vjet si SKLLEVER ku lypin perdhunohen,ngujohen ,kerkojne azil e sherbejne per kontrabande si ‘MISH I BARDHE’ apo çohen ne KASAPANE e theren per pjese kembimi ORGANESH si femije sklleverish apo ‘Koke palaresh’!?

  -Si mund te pranojne ‘integrimin’ kreret e bandave PD e LSI kur 30 vjet i ndjek nga pas hija e KRIMIT ndaj nje populli ngelur lakuriq mes kater rrugesh neper Bote se bashke me pronen e pasurine ua vodhen edhe tere hapesirat ajrore detare e tokesore e i lane edhe pa ATEDHE!?

  -Ç’fare beri me shume çifti mbreteror ne France pas revolucionit francez Luigji i XVI me mbretereshen Marija Antonieta qe u shkoi koka e RRUAR ne GIOTINE qe e kishin te ligjeruar me kushtetute privilegjet e pasurine,nga çifti META-MONA ne ‘demokraci parlamentare’ ku shteti e pushteti eshte i POPULLIT dhe per 5 lek te vjetra denohesh nga populli ne emer te POPULLIT kur je ne funksion publik e nuk i justifikon apo je ne konflikt interesash!?

  -Ke konsiderojne ‘dialog’ kreret e bandes LIS-Levizja Integrim Serbi ca Panaritera e Pandelij!
  ‘Dialog’ me ke e ne emer te kujt kerkojne keta krere te xhihadit 30 vjet rreth kalifit Sali qe lane jo vetem nje vend shkrumb e hi por edhe nje BORXH prej 11 MILIARD dollare qe do te paguajne tere jeten nga i porsa linduri tek ai ne prag vdekje qe do ja paguajne ata qe skane lindur akoma!?
  Kush e ka marre kete BORXH,ne emer te kujt eshte marre ky BORXH,perse eshte marre ky BORXH dhe ne funde kujt ja kane per BORXH brezat qe do vine kete BORXH!?

  Ke quan ‘revolucion’ kryekrrimineli serb Berisha ne intervisten ku shprehu patologjine bpsiqike e urrejtje ndaj ketij vendi e populli!?
  ‘Revolucioni’ ke objektiv do kete ,kush do e drejtoje e mbi te gjitha ke do SHPRONESOJE dhe kush do te jete ‘pronari’ i RI i tere prones qe kish nje vend e nje POPULL dikur e quajtur SHQIPERI!?

  P.S ..Nje propogandues i ISIS apo zagar i,nipi i ‘shokut’ Hisni apo djali bastard i islamikut sigurims Medi,rritur ne prerin e serbit Karaxhixh Sali ne gjendje deliri si ‘trushpelare’ thosh:
  ‘E vetemja rruge per zbatimin e reformes ne drejtesi eshte djegja e mandateve’!!? Qe do te thote te mos kete fare as parlament te beje reforma as shtet qe do te thote VETEGJYQESI!
  Dhe ketu ka te drejte se vetem me vetegjyqesi mund te shtypen keta parazite gjuakpires ne kurrizin e femijeve shqipetare per 70 vjet sipas teorise se tyre te perkthyer se prapthi:’Edrejta borgjeze pa borgjezine’ qe kane gezuar ‘Çunat e bllokut’ bashke me krriminelin serb SALINE!
  Me parlaMenopauzen e leshit te Topalleve shqinave monave e spiroPordhave e kreret e krimit nuk ‘miratonin’ as hapjen e shkolles se Magjistratures ky zagar trushpelare me mbiemer Bushati kerkon reforme drejtesija pa parlament pa shtet????Perendi!Te befsha mutin qe le ti rendojne tokes keta alaBAKE QE DINE VETEM TE VJEDHIN TE HANE TE DHJESIN E TE LEHIN PER PADRONET!

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit March 1, 10:33

  Per Mona çizmen…

  ”..Dy hapa para,dy hapa mbrapa,
  me kambe te zbathub,
  me zener te plasun,
  dy hapa djathtas,dy hapa majtas,
  me floke te thime,
  me ndjesi te ngrime.
  (Dikur,
  kur gjite e saj me kreni
  shperthejshin n’arome,
  kur ish e njome-
  atehere e dashurojshin shume zotni
  E sot?)”Migjeni

  Reply to this comment
 3. nipi A.Rustemit March 1, 13:28

  ‘Me mire djepin bosh se shejtanin brenda’!!!!!!!!!!!!
  Shqipetaret po nuk e kane marre akoma vesh se 50 vjet kane qene skllever te klanit Kapo dhe Vera Kapos qe te shtypte me òizme,,duke gerrmuar token ndersa Vito Kapo nderronte 7 here breket ne dite nen prezencen e nje adhamudhi Sali dhe tani kane 30 vjet po nen regjimin e ketij klani dhe nje dinozauri plak sali kot qe jetojne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. gjaku i te reneve March 1, 13:35

  AmerikOnet japin 1.5 milion dollare per pasardhesin e Bin Lan Denit e nuk japin as nje QIndarke per koken e serbit Karaxhixh Berisha qe ka bere shume me teper krime se sa Bin Lan Deni,Ge Dafi Sadam Husein e tere diktatoret te marre se bashku?????????????

  Reply to this comment
 5. lexues i dites March 1, 14:02

  SALI BERISHA LUAN ME TRE PORTA UDB-KGB-CIA SI LOJA ME TRE LETRA QE MASHTRON DHE ASNJE NGA KETO SHERBIME NUK E DI ME KE ESHTE DHE AI NE FUND DEL QE MUND TE JETE ME MILIARDAT E ARABISE SAUDITE QE RESTAUROI XHIHADIN NE SHQIPERI SI DIKUR SHTETI ISLAMIK I SHQIPNISE MESME TE ESAD PASH TOPTANITY….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*