01 nentor 2017

November 1, 2017 02:00 Updated

01 nentor 2017

November 1, 2017 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH November 1, 08:17

  ‘PROJEKT BUXHETI’,I KUJT!?
  ”…Buken tone te perditeshme falna sot…”
  ———————–
  O Milet! Akoma nuk e kuptoni qe shqipetaret 27 vjet jane konsideruar ‘Koke palare’ dhe ‘gazetaret’ kane zevendesuar ‘zagaret’ qe padronet kujslinge me porosi te ustallareve jashte u hedhin ndonje gur ose kocke sa me larg qe ti hane mishin te gjalle femijeve shqipetare si KANIBALE!?

  O Milet!akoma nuk e merni vesh se si asnje popull edhe i Ballkanit kerkojne te na ngopin stomakun 27 vjet me ‘politke’,peròarje dhe VISHO apo Vishido(viscido) qe ne gjuhen shqipe perkthehet :Zvarranike te peshtire ,alabake antishqipetare te peshtire per te harruar varferine,mjerimin,BUKEN!?

  O Milet ! Kur do ta merni vesh qe kemi 25 vjet pa ‘shtet’ e ne nje hark kohe ‘Nje çerek shekulli’ ka nderruar jete nje GJENERACION i tere nder 3 gjeneracione ose shqip 1/3 e popullsise ose 1 MILION shqipetare ajka e luftes dhe punes ka VDEKUR dhe ‘kokepalaret’ pasardhes te tyre vazhdojne e meren akoma me Krriminel SALINE,Medine e Like florine e jo me MJERIMIN-BUKEN-SHPERBERJEN-VARFERINE!

  O Milet! A arrini ta kuptoni qe nje pakice ‘koke palaresh’ injorante e militante eshte kundervene shumices se shqipetareve me regji te huaja per ta perçare kete popull 27 vjet duke e futur ne VLLAVRASJE e 25 vjet ne lufte me ‘FANTAZMA’ si mullinjte me ere te kAmunizmit e tere Enveristet e zogistet me ne krye ish doktorin e bllokut e tere ish femijet e nomeklatures jane kthyer nga ish BLLOKMENE ne SKLLAVOPRONARE ne shtetin e KALIFATIT ku jane ulur kembekryq xhihadiste dhe kreret e ISIS!?

  O Milet! A arrini ta kuptoni sa poshte kemi rene si popull qe po konsiderohemi si njerez me BISHT kur fqinjet tane brenda vitit mund te shperndajne 3-4 here parlamentet,nderrojne 3-4 here qeverrite e kane fshire nga historija emrat e partite ndersa ne 27 vjet na shkerdhen nenat motrat vajzat kali i nje NIPI SERB femija bastard i kryeagjentit Sali se ka blere Serbine dhe Ameriken me FLORI!?A mund te quhemi e konsiderohemi me ‘POPULL’ kur me mire dime rregullat e Futbollit se te DREJTAT tona marre neper kembe e trajtuar si SKLLEVER!?

  Projekt buxheti i kujt!?
  ———————
  Ne kete periudhe fund viti tere PARLAMENTET e Botes dhe Ballkanit evenimentin kryesor kane :Diskutimin dhe miratimin e ‘Projekt buxhetit’ per vitin pasardhes qe ka te beje me jeten,zhvillimin,punesimin ,konsumin,rritjen ekonomike,MIREQENJEN-BUKEN ndersa tek ne 27 vjet nuk flitet per BUKEN por flitet per BERISHEN!?
  A mund te quhet me popull ky qe po verteton koke poshte teorine e Darvinit qe nga papunesija po i del BISHTI!?

  Kujt do tja kerkojme shperndarjen e ketij parlamenti Antishqipetar qe ne vend te beje TRASPARENCE te BUXHETIT dhe shpenzimeve per ‘rilindjen’ e shtetit e ‘ringjalljen’ e ekonomise e luften kunder MJERIMIT e Varferise keta fjalen ‘Buxhet’ e konsiderojne si eveniment ku :NDAJNE PARATE KRERET E HAJDUTERISE! A mund te quhet me popull kur zagaret e informacionit nuk i thone qe jemi 5 MILIARD borxh per te ushqyer kreret e krimit e korrupsionit te 128 bandave parti!

  Kryeminister,
  Thuaji shqipetareve kush jane krriminelet qe i akordojne 200 MILION çdo vit nje presidenti republike pa shtet me 70 sejmene nga gjaku i femijeve e pse!?
  Thuaju shqipetareve kush krriminele i akordon 200 Milion 128 bandave parti nga gjaku i femijeve shqipetare e pse!?

  Thuaju shqipetareve kush u jep miliona tere ‘universiteteve’ private qe po mbjellin injorancen e analfabetizmin me gjakun e femijeve shqipetare e pse!?

  Thuaju shqipetareve kush jep 200 MILION nje Avokati te krimit e korrupsionit qe e quajne per te mashtruar ‘Avokat te popullit’ e pse!?

  Thuaju shqipetareve,pse nje parlamenti antishqipetar te krimit e korrupsionit i jepen çdo vit 1 ,2 MILIARD lek e a je ne gjendje ta argumentosh po e ke mbaruar shkollen fillore e flet shqip!?

  Thuaju shqipetareve ku jane e sa MILIARD jane arratisur neper bankat e Botes sa ne menyre te pa ligjeshme e sa per evazion fiskal e ne emer te KUJT!?

  Thuaju shqipetareve sa MILION shkojne çdo vit tere PENSIONISTEVE-Tsh krere te krimit korrupsionit ,deputete kryekare shteti,kryeministra kujslinge prokurore e antishqipetare dhe pse nuk ua heq PENSIONET e ARTA si akademise se SHKENCAVE!?

  Thuaju shqipetareve qe kane qene 27 vjet ne ‘lufte’ kunder mullinjve me ere te kAmunisteve ku perfundoji tere PASURIJA kombetare e tundeshme dhe pa tundeshme dhe sa MILIARDA llogaritet dhe kur do :’Shpronesohen shpronesuesit’ e tu kthehet shqipetareve Toka-Deti-Ajri!?

  Thuaju shqipetareve pse 27 vjet nuk financohen e behen investime ne Bijqesi e Blektori po ‘Ndertohen keshtjella ne RERE’ ,’hotele 5 yje’ e ‘Autostrada te kombit krimit e korrupsionit’ qe te shpien ne SKETERRE qe nuk mbarojne KURRE e nuk VETESHLYEN kurre!?

  Thuaju shqipetareve sa fantazma istitute fondacione fetare muxhahedinesh e deri nje ‘istitut’ kunder krimeve te kAmunizmit(!?) paguhen me para BORXH dhe me fitimet e prostitucionit te GRUAS shqipetare e ORGANET per trafikim te FEMIJEVE shqipetare kur nuk ka nje ISTITUT-BURG per tere krimet e gjenocidin ndaj keti vendi e populli 27 vjet qe vazhdon i pushtuar nga KALIFATI!?

  Thuaju shqipetareve perse duhet te paguhet 70 MILION òdo vit nje fantazem KQZ qe ‘punon’ e nuk arrin te ‘numuroje’ vetem 5 dite njehere ne 4 vjet votat e nje elektorati sa nje fshat e pse nuk ja heq financimin si akademise se shkencave kur ne gjithe Ballkanin e Bote zgjedhjet i organizon ministrija e brendeshme nepermjet pushtetit lokal e jo KQZ e bandave parti!?

  Thuaju shqipetareve sa Miliona harxhojne 61 kryekare bashkish e 1600 keshilltare Topollaj me rroga milioneshe e me se meren tere vitin!?

  Thuaju shqipetareve ne projekt ligjin e 2018-s perveç 1 MILIARD qe do vesh ne dispozicion te strukturave te ‘drejtesise’ se ‘RE’ do tua heqesh strukturave te ‘drejtesise’ se vjeter apo ata do vazhdojne te kene ‘BUXHETIN’ e tyre se jane ‘shtet’ paralel i kalifit SALI!?
  Po nuk u dhe pergjigje shqipetareve se ku vazhdojne te perfundojne parate e TYRE deri ne QINDARKA do paguash tere politikat krriminale te tere parardhesve te tu e mos prit te ta thote kete as Monika e korrupsionit e as Basha xhihadist tru shpelare i KRIMIT e aqe me teper ZAGARET e informacionit qe pas 27 vjetesh ndjekin kockat e lehin per VISHOT!?
  Urgjent reforma elektorale ,kerko shperndarjen e parlamentit e zgjedhje te parakoheshme ku populli te marre parlamentin e ndertoje shtetin!
  NDERPRI ME LIGJ SI NE GJENDJE TE JASHTEZAKONESHME FINANCIMIN E KRIMIT E KORRUPSIONIT ME IMUNITET!!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH November 1, 08:33

  ‘PROJEKT BUXHETI’,I KUJT!?
  ”…Buken tone te perditeshme falna sot…”Migjeni
  ———————–
  O Milet! Akoma nuk e kuptoni qe shqipetaret 27 vjet jane konsideruar ‘Koke palare’ dhe ‘gazetaret’ kane zevendesuar ‘zagaret’ qe padronet kujslinge me porosi te ustallareve jashte u hedhin ndonje gur ose kocke sa me larg qe ti hane mishin te gjalle femijeve shqipetare si KANIBALE!?

  O Milet!akoma nuk e merni vesh se si asnje popull edhe i Ballkanit kerkojne te na ngopin stomakun 27 vjet me ‘politke’,perçarje dhe VISHO apo Vishido(viscido) qe ne gjuhen shqipe perkthehet :Zvarranike te peshtire ,alabake antishqipetare per te harruar varferine,mjerimin,BUKEN!?

  O Milet ! Kur do ta merni vesh qe kemi 25 vjet pa ‘shtet’ e ne nje hark kohe ‘Nje çerek shekulli’ ka nderruar jete nje GJENERACION i tere nder 3 gjeneracione ose shqip 1/3 e popullsise ose 1 MILION shqipetare ajka e luftes dhe punes ka VDEKUR dhe ‘kokepalaret’ pasardhes te tyre vazhdojne e meren akoma me Krriminel SALINE,Medine e Like florine e jo me MJERIMIN-BUKEN-SHPERBERJEN-VARFERINE!

  O Milet! A arrini ta kuptoni qe nje pakice ‘koke palaresh’ injorante e militante eshte kundervene shumices se shqipetareve me regji te huaja per ta perçare kete popull 27 vjet duke e futur ne VLLAVRASJE e 25 vjet ne lufte me ‘FANTAZMA’ si mullinjte me ere te kAmunizmit e tere Enveristet e zogistet me ne krye ish doktorin e bllokut e tere ish femijet e nomeklatures jane kthyer nga ish BLLOKMENE ne SKLLAVOPRONARE ne shtetin e KALIFATIT ku jane ulur kembekryq xhihadiste dhe kreret e ISIS!?

  O Milet! A arrini ta kuptoni sa poshte kemi rene si popull qe po konsiderohemi si njerez me BISHT kur fqinjet tane brenda vitit mund te shperndajne 3-4 here parlamentet,nderrojne 3-4 here qeverrite e kane fshire nga historija emrat e partite ndersa ne 27 vjet na shkerdhen nenat motrat vajzat kali i nje NIPI SERB femija bastard i kryeagjentit Sali se ka blere Serbine dhe Ameriken me FLORI!?A mund te quhemi e konsiderohemi me ‘POPULL’ kur me mire dime rregullat e Futbollit se te DREJTAT tona marre neper kembe e trajtuar si SKLLEVER!?
  Antishteti drejtohet nga FAZLLIQAT–NUE KALAJTE!

  Projekt buxheti i kujt!?
  ———————
  Ne kete periudhe fund viti tere PARLAMENTET e Botes dhe Ballkanit evenimentin kryesor kane :Diskutimin dhe miratimin e ‘Projekt buxhetit’ per vitin pasardhes qe ka te beje me jeten,zhvillimin,punesimin ,konsumin,rritjen ekonomike,MIREQENJEN-BUKEN ndersa tek ne 27 vjet nuk flitet per BUKEN por flitet per BERISHEN!?
  A mund te quhet me popull ky qe po verteton koke poshte teorine e Darvinit qe nga papunesija po i del BISHTI!?

  Kujt do tja kerkojme shperndarjen e ketij parlamenti Antishqipetar qe ne vend te beje TRASPARENCE te BUXHETIT dhe shpenzimeve per ‘rilindjen’ e shtetit e ‘ringjalljen’ e ekonomise e luften kunder MJERIMIT e Varferise keta fjalen ‘Buxhet’ e konsiderojne si eveniment ku :NDAJNE PARATE KRERET E HAJDUTERISE! A mund te quhet me popull kur zagaret e informacionit nuk i thone qe jemi 5 MILIARD borxh per te ushqyer kreret e krimit e korrupsionit te 128 bandave parti!
  Kush do propogandoje buxhetin e informoje shqipetaret ku perfundojne parate e tyre e si perdoren e ne interes te kujt perdoren e kush do jete EFEKTIVITETI i ‘politikave ekonomike’ hequr 27 vjet edhe si nocion nga fjalori shqip!?

  Kryeminister,
  Thuaji shqipetareve kush jane krriminelet qe i akordojne 200 MILION çdo vit nje presidenti republike pa shtet me 70 sejmene nga gjaku i femijeve e pse!?
  Thuaju shqipetareve kush krriminele i akordon 200 Milion 128 bandave parti nga gjaku i femijeve shqipetare e pse!?

  Thuaju shqipetareve kush u jep miliona tere ‘universiteteve’ private qe po mbjellin injorancen e analfabetizmin me gjakun e femijeve shqipetare e pse!?

  Thuaju shqipetareve kush jep 200 MILION nje Avokati te krimit e korrupsionit qe e quajne per te mashtruar ‘Avokat te popullit’ e pse!?

  Thuaju shqipetareve,pse nje parlamenti antishqipetar te krimit e korrupsionit i jepen çdo vit 1 ,2 MILIARD lek e a je ne gjendje ta argumentosh po e ke mbaruar shkollen fillore e flet shqip!?

  Thuaju shqipetareve ku jane e sa MILIARD jane arratisur neper bankat e Botes sa ne menyre te pa ligjeshme e sa per evazion fiskal e ne emer te KUJT!?

  Thuaju shqipetareve sa MILION shkojne çdo vit tere PENSIONISTEVE-Ish krere te krimit korrupsionit ,deputete kryekare shteti,kryeministra kujslinge prokurore e antishqipetare dhe pse nuk ua heq PENSIONET e ARTA ashtu si ja hoqe akademise se SHKENCAVE!?

  Thuaju shqipetareve qe kane qene 27 vjet ne ‘lufte’ kunder mullinjve me ere te kAmunisteve ku perfundoji tere PASURIJA kombetare e tundeshme dhe pa tundeshme dhe sa MILIARDA llogaritet dhe kur do :’Shpronesohen shpronesuesit’ e tu kthehet shqipetareve Toka-Deti-Ajri!?

  Thuaju shqipetareve pse 27 vjet nuk financohen e behen investime ne Bijqesi e Blektori po ‘Ndertohen keshtjella ne RERE’ ,’hotele 5 yje’ e ‘Autostrada te kombit krimit e korrupsionit’ qe te shpien ne SKETERRE qe nuk mbarojne KURRE e nuk VETESHLYEN kurre!?

  Thuaju shqipetareve sa fantazma istitute fondacione fetare muxhahedinesh e deri nje ‘istitut’ kunder krimeve te kAmunizmit(!?) paguhen me para BORXH dhe me fitimet e prostitucionit te GRUAS shqipetare e ORGANET per trafikim te FEMIJEVE shqipetare kur nuk ka nje ISTITUT-BURG per tere krimet e gjenocidin ndaj keti vendi e populli 27 vjet qe vazhdon i pushtuar nga KALIFATI!?

  Thuaju shqipetareve perse duhet te paguhet 70 MILION çdo vit nje fantazem KQZ qe ‘punon’ e nuk arrin te ‘numuroje’ vetem 5 dite njehere ne 4 vjet votat e nje elektorati sa nje fshat e pse nuk ja heq financimin si akademise se shkencave kur ne gjithe Ballkanin e Bote zgjedhjet i organizon ministrija e brendeshme nepermjet pushtetit lokal e jo KQZ e bandave parti!?

  Thuaju shqipetareve sa Miliona harxhojne 61 kryekare bashkish e 1600 keshilltare Topollaj me rroga milioneshe e me se meren tere vitin!?

  Thuaju shqipetareve ne projekt ligjin e 2018-s perveç 1 MILIARD qe do vesh ne dispozicion te strukturave te ‘drejtesise’ se ‘RE’ do tua heqesh strukturave te ‘drejtesise’ se vjeter apo ata do vazhdojne te kene ‘BUXHETIN’ e tyre se jane ‘shtet’ paralel i kalifit SALI!?
  Po nuk u dhe pergjigje shqipetareve se ku vazhdojne te perfundojne parate e TYRE deri ne QINDARKA do paguash tere politikat krriminale te tere parardhesve te tu e mos prit te ta thote kete as Monika e korrupsionit e as Basha xhihadist tru shpelare i KRIMIT e aqe me teper ZAGARET e informacionit qe pas 27 vjetesh ndjekin kockat e lehin per VISHOT!?
  Urgjent reforma elektorale ,kerko shperndarjen e parlamentit e zgjedhje te parakoheshme ku populli te marre parlamentin e ndertoje shtetin!
  NDERPRI ME LIGJ SI NE GJENDJE TE JASHTEZAKONESHME FINANCIMIN E KRIMIT E KORRUPSIONIT ME IMUNITET,perfshi tere istitucioneve parazite e varrmihese qe thithin 27 vjet GJAK femijesh shqipetare e jetimesh ‘Koke palare’!

  Reply to this comment
 3. MIGJENI November 1, 10:14

  NJI NATE PA GJUME
  ”Oh! ta kishe pishen te madhe edhe te ndezun!
  Me flaken e pishes ne qiellin e kesaj nate
  ta shkruejshe kushtrimin…Ehu Burre i tretun!
  Do ta shifsha vallen tande ne maje te nje shpate.

  Por pishe nuk kam,e vetem jane burrat, shoket…
  Dergjem n’erresine pa gjume dhe pa drite…
  Askush s’me degjon,çirrem kot me kot…
  Hesht more,hesht por qendro,o shpirt.”

  Reply to this comment
 4. L.H November 1, 10:20

  KU ESHTE LAJMI!?
  Visho Ajazi ka bere detyren !I ka sherbyer kalifit Sali ne shtetin e kalifatit ne kete vend qe dikur quhej shqiperi me porosi te FAZLLIQ 27 vjet Jakomon i Ameriqise me sherbetoret qe quhen sherbetore ose Arvizute!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*