01 nëntor 2019

November 1, 2019 02:00 Updated

01 nëntor 2019

November 1, 2019 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH November 1, 11:01

  ‘BURRA SHTETI’ PA SHTET? LOJE NUSE-DAJASH!

  ‘Politikanet mendojne per zgjedhjet e ardheshme,burrat e shtetit per brezat e ardhshem”,(keta per bythen e tyre).
  ————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Nder lajmet nga Bota dhe haber-akshamet dale nga hamamet e Bathores Veçojme:

  -Ne Europen plake çdo dite e me teper po ringjallen fantazmat e vjetra te racizmit pupulizmit fashizmit e deri demostrime te pershendetjeve ‘HAIL’ e kryqi i t6hyer i Hitlerit !
  Ne vendin fqinje Itali ku mbartese e ketyre fenomeneve perfaqesohet nga Lega Nord qe tragjikisht eshte partija me e madhe me konsensus deri ne 34 perqind,u miratua ne parlament nje ligj ‘Anti racist’ dhe tragjikisht duhet perseritur tragjikisht nje pjese deputetesh ‘Astenuan’!
  Kryetari i shtetit,burre shteti Matarela terhoqi me force e me ze te larte publikisht vemendjen:

  ”Nuk duhet dhe nuk do te lejojme ne asnje moment mohimin e memorjesw se te shkuares dhe as do lejojme te rishkruhet ajo”!

  Ne vendin dikur Shqiperi bashke me shtetin dhe bazen ekonomike te tij,30 vjet koloni,eshte restauruar ANARKIJA pupuliste xhihadisto-fashiste ku nuk njeh me qeni te zone dhe shkaketaret kryesore jane kjo GLASE politike qe 30 vjet bashke me tere vlerat MATERJALE permbysen dhe vklerat MORALE!

  Burri i ‘Shurres’ Braçe,si kryetar i komisionit te festimeve te jubilet te madh te 75 Vjetorit te çlirimit te atdheut nga Nazi-Fashistet dhe koloboracionistet po qe se ndihet akoma shqipetar,nuk eshte i inkriminuar si 99 perqind e kesaj ‘politike’shQInash e byth qinash ,Pandelinj e SpiroPordha, bashke me tere Ruçat e kolopuçat nemos vrasin vehten si te inkriminuar te pakten te japin doreheqjen ne grup e te rikrijojne te ashtuquajturen PS-Parti Socialiste ngelur tashme pa NGJYRA ose ‘MAVI’ si e permend kalifi Sali!
  Batutisti me probleme te shendetit mendor, Bojaxhiu Edvin jo vetem nuk ka te beje fare ‘po fare fare’ me ate te ashtuquajtur ‘socialiste’ Parti por si provincial pupulist e mesjetar ‘nacionalist’ jo vetem nuk mund te konsiderohet ‘politikan’ aqe me teper ‘burre shteti’ por mund ti pershtaten shprehjet e popullit:
  ”Budallajin nuk e qaswnin ne fshat ai kerkonte per grua vajzen e priftit’ ose akoma me shqip:’Pa breke ne bythe kerkojne tu therrasin ‘Aga bej”!

  Nga Bathorja:
  ———-
  -Hajdari kerkon te ‘rruhet’ nga hajdaret shoke te Hajdarit se ndihet e kercenuar!?
  Burri ‘shurres’ Braçe,
  Si zv/kryeminister i nje vendi 30 vjet pa shtet(dhe kete fakt nuk e dine vetem zagaret dhe gomaret),a mund tu spjegosh jo 80 perqind te shqiptareve qe nuk votojne kete politike KRRIMINALE e antishqiptare po 20 perqind te TIFOZERISE socialSSaliste se e ashtuquajtura ‘Garda e Republikes’ perse duhet ne kete vend pa shtet,çfar detyrash ka dhe sa MILIONA i akordohen nga ‘buxheti’ BORXH 11 MILIARD per 30 vjet me radhe kur populli po vdes per BUKE!?

  Braçe,kur do besh trasparencen e ‘buxhetit’ BORXH te antishtetit se nga vine mbi 500 Mije Milion te ardhura,nga shkojne mbi 500 MIJE shpenzime e me nje BORXH 11 Miliard Euro qe kalon shifrat e çdo vendi te Ballkaqnit mbi 70 perqind e vetem perqindja interesit çdo vit qe duhet paguar ‘FAJDEXHINJVE’ te jashtem e te brendshem eshte 147 MILION Euro!?

  Braçe,
  Ti qe do harxhosh miliona per te ruajtur Hajdarin se mos e ‘rruajne’ hajdaret ish ‘shoke’ te Hajdarit me urdher te kalif Karaxhixh Salise pse nuk e publikon shqiptareve me ZERA tere SHPENZIMET e buxhetit te shtetit po meresh me ‘borxhin’ e pensionisteve qe nuk eshte as sa 1/1000 e tere shpenzimeve te krereve te krimit e korrupsionit!?

  Braçe,
  Pse nuk u thuhet shqiptareve se ‘buxheti i shtetit’ si ne asnje vend te Ballkanit pa le Europes miratimi i te cilit eshte momenti me i rendesishem ne jeten e nje vendi e diskutohet me jave te tera e me trasparence ketu tek ne ne nje vend pa shtet po me ‘burra shteti’ pa politike ‘po me politikane’ pa ekonomi’ po me BEDE-garde e lloogaritare e Malaj qe presin te kthehen prape se u jane mbaruar parate,buxheti i shtetit perdoret si te ishin parate e Anetes se Edvininit !?

  Me çfare te drejte ‘kushtetuese’ ne 2 Tetor jane bere NDRYSHIME ne buxhetin e ‘shtetit’ te nje vendi pa shtet 30 vjet ku tere MILIARDAT shkojne per te financuar KRIMIN dhe KREDITUAR KORRUPSIONIN!?

  SocialSSalisti Braçe,
  Mire qe nuk u thua Shqiptareve se borxhi qe u kini atyre nuk eshte 100 Milion si ai i ‘pensioneve’ po me Mijera MILIARDA te vjedhura por as na thua kjo
  ‘Garda e Republikes’ kthyer ne ‘Divizionin ‘Hajdari’ per se duhet te ruaje kreret e KRIMIT dhe KORRUPSIONIT te ruaje kalif Saline dhe tere ish krykaret e shtetit pa shtet qe gezojne tere privilegjet me sekretare rroga te larta e makine e takeme si te ishin MBRET ,nderkohe qe edhe objektet strategjike ruhen nga Hajdare muxhahedine e xhihadiste qe te vrasin me maska ne mes te dites dhe vjedhin edhe kur te duan e si te duan bankat e Aeroportet !?

  Ku shkon BORXHI 11 Miliard dhe perqindja e interesit 147 Milion Euro çdo vit o ‘Burri i shtetit’ Braçe!?
  257 Milion per ‘presidentin’ e ‘koke palareve’simbolin e korrupsionit LKike Florine,200 Milion per 128 baqnda parti qe nuk u dihen as adresat e as nami e nishani,per 200 Milion,per ‘Avokaten e popullit’ kthyer ne avokate e KRIMIT,per 3 antisisteme te drejtesise ,me Miliarda ,per 200 Milion te harxhuara çdo vit per nje fare BORDELLOO me çuperlina e quajtur ‘Ministri Integrimi’,per privilegjety me MILIARDA te ish kryetareve te shtetit pa shtet,te kryeministrave te qeverrive kujslinge me ne krye kalifin Sali,te tere ish gjyqtare prokurore me miliarda shpenzuar permes ‘Kredive te BUTA’ tere prokuroreve gjyqtareve avokate te krereve te KRIMIT dhe KORRUPSIONIT!?

  Axhamiu Braçe,Aje ne gjenddje ti si ‘tifoz’ i partizOnit e bojaxhiu tifoz Juventin,. je ne gjendje tu thoni shqiptareve se sa MILIARDA jane trasferuar jashte ne tere bankat e Botes nga kreret e KRIMIT dhe KORRUPSIONIT ‘burra shteti’ apo ‘politikane’ deri ne brezin e trete dhe sikur te kishim SHTET sa do ish vlera e SEKUESTRIMIT per ato te ‘paligjeshme’ krahesuar me BUXHETIN e nje viti dhe sa do ishin vetem MILIARDAT vetem nga pagimi i TAKSAVE te ketyre mijera miliardave dhe per sa VJET do jetonte ky POPULL vetem nga RIKTHIMI i tyre brenda vendit te KRIMIT pa punuar Fare ‘Po fare fare’ !?

  Se fundi!
  ————
  Nga njera ane:
  Racionaliteti i trurit te njeriut,perfshi dhe ato me genin e inteligjences shume te larte,eshte vertetuar se eshte i limituar!
  Nga ana tjeter;
  Mizerija e problemeve qe ka qeverrisja e nje vendi dhe mbi te gjitha ekonomija ne mendimin filozofik e shkencor behet nje krahesim me ‘kombinacionet’ e levizjeve ne nje kuti shahu te vogel me 64 kuadrate ku numuri i levizjeve eshte 10 ne fuqi te 120 ose DHJETES ti shtosh 120 ZERO nga mbrapa ‘salla e breshkave te Edvinit qe i ruan Braçja deri ne Surel,kaqe i madh eshte numuri i levizjeve qe as shahisti me i madh ne Bote nuk mund ti imagjinonte as nje te milionten e tyre imagjino ‘Burrat e shtetit’ Braçe e aqe me teper nje BOJAXHI-Batutexhi te imagjinojne MIZERINE e problemeve te Ekonomise,qeverrisjes se nje vendi tashme drejty gremines e 30 vjet pa cshtet!

  Ne Bote qeverrite,atje ku ka shtet nuk meren me ‘batuta’ as me detaje e lloqe kavaje por bashke me tere strukturat e mjetet ne dispozicion nga ‘lart’ shohin ne teresine e ‘xhiungles ‘ ekonomi e qeverrisje ‘shtigje’ se si mund te ndihmojne per te dale nje vend e popull nga krrizat.Tek ne 30 vjet tere qeverrite kujslinge ne sherbim te kolonizatoreve e te huajve kane bere çdo gje se prapthi dhe kane mbyllur çdo shteg per te RILINDUR shteti ca nga qe jane 100 perqind te INKRIMINUAR poor edhe shumica IDJOTE te lindur apo me probleme te renda te shendetit mendor!
  Tog fjaleshi ‘Rekorde krimesh’ vendosur diku ne ‘reformen e drejtesise’ eshte KRIMI me i madh i kesaj politike sa KRRIMINALE e antishqiptare qe do te thote de ‘mos kete te drejten ‘Kajmaket per te qwene ne pushtet per ndonje kundravajtje ne Greqi qe nuk perben as veper penale e per te SUNDUAR tere jeten kreret e KRIMIT e KORRUPSIONIT ne kete vend pa shtetr apo kalifat i Bathores me ne krye kalifin SALI ,
  ‘Se nuk u ‘vertetohet’ REKORDI i krimeve’!?
  Kush eshte REKORDI!?

  Nje ‘Çun blloku’ minoritari antishqiptar tashme me skleroze Lubonja ‘REKORDIN’ e krimeve te Bashes qe pergatitet te behet ‘kryeminister’ ne gare me shQInen,nuk e shikon tek VRASJA e 21 Janarit e as tek VJEDHJA e miliardave pa asnje trasparence si shumica e kesaj ‘politike’ KRRIMINALE por tek ‘POLITIZIMI’ edhe i TULLAVE te PAPULIT meqe eshte mik i Edvin Bojaxhiut!?

  P.S” Populli nuk duhet te kete frike nga qeverrite,por jane qeverrite qe duhet te kene frike nga vete popujt”Thomas Jefferson
  Po ne nje vend ku pas 30 ku mungon Populli dhe Shqiptaret edhe gjenetikisht jane zevendesuar nga ‘Hajdaret’ dhe ‘kosovaret’!?

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit November 1, 13:00

  O Milet!
  Nje gru prej Tetove thote se kur ish 17 vjeç e kishin rremby UFO-t dhe e kishin bo banore te Diellit!!!!!!!!!!
  Ky osht l haber akshOmi i djeshem QI qarkullon ne Bathoren e
  Berishajve,Braçeve,Babaleve,Bledave,Bushateve,Bastardeve,Bajgave!!!!!!!!!!!!!!!
  Mundet qe kjo gruja 47 vjeçe te mos jete perkthyer mire nga gjuha e xhihadit e kur ka perdorur fjalen DIELL ka dash te thote se Salija osht ‘RE SOLE’ ose Edvini dhe Albini jon ‘vllazen’ se jan ngrof ne nje DIELL dhe jan ftof ne Bythe….

  Reply to this comment
 3. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha November 1, 15:03

  Po iku ‘Kajmaku’ kush do ngelet hirra dhalla Mona Meta dhe Medija pashke me qiresin e dhive Sali9ja????
  Te heqesh ‘Kajmakun’ eshte si ti heqesh nje qypi mbushur me mut bdy gisht mjalte qe me pas te qelbe dynjane…

  Reply to this comment
 4. ERION-et (Braçe-Veliaj) November 1, 15:58

  Lajmerim!
  Njoftojme tere shqiptaret kudo qe jane si me poshte:
  1.-Festen e jubileut te 75 vjetorit te çlirimit do ta festojme me kalendarin kinez vitin qe vjen meqenese edhe Bota si vit te fitores mbi fashizmin njeh jo vitin 1944 po vitin 1945!
  2.-Me kete rast ju leme kohe tere ballisteve,Tufave,Uraneve Butkave te kene 1 vit kohe per te kerkuar azil politik ne Amereike si dikur naziskinet ne ameriken e jugut ose te ‘futen andej nga kane dale’ se shqiptaret nuk rrine hakun pa e mare.
  3.Brenda nje viti do tu lihet kohe parlamentit te lali Erit me mbiemer Braçe dhe Lali Erit me mbiemer Velija te pastrojne nga pleherat qe kane mbushur tere rruget e kryeqytetit sheshet rrugicat e deri tek varrezat e deshmoreve me koka hajdaresh tradhetaresh mitatesh mahmutash Azemra dhe mutash nga busti i zogollit simbol i krimit hajduterise tradhetise korrupsionit tek tere varrezat memorialet bustet pllakatat e amit majane ushtareve turq,mithat mutrave,e varri i Axem hajdarit qe po nuk i doli zot familja do i dale zot tritoli i Medise Xen sypeshkaqenit qe me pas tja hedhhin fajijnn Erjon Braçes e Velise…Edhe parlamenti i Edhe parlamenti i Erion Braçes dhe keshilli bashkiak i Erion Velise do marin vendime pa lejen e krereve te xhihadit Edvin-Sali-Florise.VPLF( Vdekje Popullit Liri Fashizmit)!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim