01 qershor 2018

June 1, 2018 02:00 Updated

01 qershor 2018

June 1, 2018 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH June 1, 08:27

  2018-TA?PAK DRITE
  Kreret e klerit dhe istitucioneve fetare jane ne sherbim te fese e besimtareve shqipetar apo krereve te politikes
  perdhunues te ’10 komandamenteve’ te Zotit!?
  ————–
  A qendron thenja:’Ku mbaron arsyeja fillon feja?
  Te pakten ketu tek ne ku mbreteron 28 vjet nje krrize besimi e mbi te gjitha morale dhe po vdes ajo qe vdes e fundit shpresa besoj se po!
  Ne nje nder ’10 Komandamentet’ pikerisht ne te DYTIN thuhet:”Mos e pergojo kot e vend e pa vend Zotit se ai nuk ka per te ta falur kurre e do hakmerret me ty’!
  Atehere lind pyetja:
  Pse nuk i ndeshkon Zoti tere kreret e kesaj politike antishqipetare qe vjet kane perdhunuar ne emer te ALLAHUT te ’10 Komandamentet’ e Zotit dhe nate e dite vend e pa vend edhe ne zyrat e shtetit LAIK dhe kur shkojne mender ne Hale nuk rrine pa permendur ‘Zotin’ dhe nuk lene festa fetare pa i ‘perdhunuar’ bashke me ‘zonjat e para’ e dashnoret e 17-ta qe kush tu ngreje me pare bythet perpjete ‘imameve’ e zgjidhe ushkuret prifterinjve!?

  Kreret e klerit ne kete vend terr informacioni ku nuk dihet numuri i SHQIPETAREVE imagjino i ‘BESIMTAREVE’ pse nuk meren me punet e fese e te zotit ne sherbim te besimtareve ‘NEVOJTARE’ per ti mbrojtur e ‘Tu vene kufirin tek Thana’ krereve te kesaj politike te pa FE qe ne emer te ALLAHUT perdhunojne vjet te ’10 Komandamentet’ e Zotit!?

  Kreret e klerit dhe te istitucioneve fetare ne kete vend pa shtet qe jane me shume se ‘besimtare’ e qe kishat e xhamijat prifterinjte dhe imamet jane me shume se shqipetare shumica te pa indentifikuar e pa ‘rezidenca’ legale a ndihen MEKATARE ndaj Zotit kur nje popull ne mes te Europes si asnje popull i ballkanit po shkon drejt shperberjes e po perjeton MJERIMIN material,SHPIRTEROR e MORAL per faj te uzurpatoreve xhihadiste te 128 bandave ‘Parti’ dhe po qe se PO pse nuk distancohen nga kreret e krimit e korrupsionit qe pergojojne nate e dite Zotin dhe tere krimet e korrupsionin e bejne ne emer te ALLAHUT!?

  A ndihen Mekatare ndaj Zotit kreret e klerit ne kete vend kur ne prezencen e tyre 28 vjet behen ‘KURBAN’ jo Qingja si 2000 vjet me pare kur profeti ozraelit YOSHUA apo Jozef Krishti permbysi tempullin e krimit e korrupsionit ne dite feste fetare,ndersa kreret e kesaj politike vjet bejne KURBAN femije dhe gra shqipetare duke i vrare,perdhunuar,prostituuar,ngujuar,tregetuar si mish i bardhe dhe deri perdorur si KAVJE per organe per te huajt apo si KAMIKAZE!?

  Kreret e klerit e istitucioneve fetare qe nuk u dihet as numuri e as origjina jane vendosur ne keto troje per te PREDIKUAR fene e Zotin ne sherbim te besimtareve praktikane qe jane nje pakiceze e shqipetareve historikisht nga popujt me LAIKE te Europes apo per te PROPOGANDUAR klerin fondamentalist ne sherbim e bashkepunim me kreret e krimit e korrupsionit politik!?

  Kreret e klerit e te istitucioneve fetare pse nuk bejne ate qe beri dhe istitucioni i kishes KATOLIKE te distancohen nga telekamerat ne festa fetare ne krah te ‘POLITIKES’ per ti bere reklame krimit e korrupsionit!?Nuk i njeh detyrat ndaj Zotit apo ngaterron ‘Besimtaret’ me politikanet!
  A e kane te qarte kreret e klerit se ne kete vend kreret e politikes shume me keq se kreret e xhihadit ne shtetin e kalifatit te Bathores :
  -Kane VRARE e nje nga komandamentet thote ‘MOS VRIT!
  -Kane VJEDHUR dhe nje nga komandamentet e Zotit eshte ‘MOS VIDH’!
  -Kane pervetesuar pronen e pasurine e tjetrit dhe nje nga komandamentet e Zotit thote:’MOS GUXO PERVETESOSH GJENE E TJETRI biles as gruan e tjetrit!

  Kreret e klerit e istitucioneve Fetare a e kane te qarte qe ne kete vend njerezit vuajne per BUKEN e gojes dhe per te MBIJETUAR shqipetaret arrijne deri atje qe edhe femijet e porsalindur regjistrohen me emera te te gjitha feve per te patur ndonje privilegj dhe Hasani regjistrohet si Janullatos ndersa Sotiri kerkon te behet HAXHI e emrin e regjistron si skender se ne keto ane shqipetareve ua kane hequr edhe LAIÇITETIN dhe SHQIPETARIZEM e po ngelen pa fe pa din e pa iman ose shqip pa INDETITET!

  Kreret e klerit dhe te istitucioneve fetare 28 vjet ne kete vend lind pyetja sa me siper :
  NE SHERBIM TE KUJT JANE!?Ne sherbim te Zotit,fese besimtareve JO!
  Pse nuk kerkojne ti ndertojne xhamijat minaret e kumbanoret ne PERIFERI si thote dhe kreu i shtetit te Vatikanit Papa Fraçesko atje ku ndihet e jeton MJERIMI si ne Malsine e Madhe Vermosh Martanesh po pikerisht ne qender te KRYEQYTETIT te ish shtetit LAIK sot kalifat i Bathores per ti sherbyer KUJT,KREREVE TE KRIMIT E KORRUPSIONIT!?

  Pse nuk i behet thirrje ne enmer te ‘Zotit’ rinise te pa pune e rrugeve te ‘NGRIHET KUNDER RRYMES’ si predikon Papa Fraçesku per ti shpetuar mjerimit,e te ngrihesh kunder rrymes do te thote revolucion!?

  ‘AGJERIM TE MBARE’ ne muajin e shenjte te Ramazanit drejtuar besimtareve dale nga gojet e krereve te krimit e korrupsionit ne krah te krereve te klerit ne gjuhen e Allahut quhet ‘URIM’ apo konsiderohet ‘MALLKIM’ kur dihet qe ky popull ka 28 vjet qe ‘AGJENON’ se i kane hequr perveç gjithe te drejtave edhe te drejten e LIRISE ose shqi te ngrenit 3 here ne dite BUKE!?
  Mos kerkohet qe ne emer te Allahut ta behen kamikaze te ISIS si e vetemja rruge e ‘zotit’ qe te shkojne ne ‘xhenet’ e atje ti presin 7 femra te shendosha qe sngopen duke bere seks e do u zbresin na qielli tere llojet e shpendeve te pjekura sipas deshirave e keta ta quajme ‘INTEGRIM’ ne Boten tjeter!?
  Perdhunues te ’10 Komandamenteve te Zotit klerike e ‘politiQEna’ mos kerkoni te perdhunoni edhe festat fetare te atyre qe ndihen vertet besimtare se ‘urimet’ tuaja e vrasin BESIMIN ashtu si edhe shpresen se ini mekatare e nuk e gezoni te drejten morale si perdhunues!Lironi sheshet e rruget e kryeqytetit te shqipetareve kthyer ne Kandahar e shkoni ne periferi ku jetojne besimtaret e nevojtaret mjerimin!

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit June 1, 08:42

  Me çorbe se kaqe pas valles PaliKari……..
  Llalla rrugen per Anadoll,Luja per Kixhigistan,shqipetaret rrugen per Janine ne dore te Salise medise e like florise ish Shqiperine…..
  ‘Rrofte mbreti yne rrofte,
  shakaxhiu i perparimit
  brez pas brezi u kujtofte
  si sternim i nastradinit”

  Reply to this comment
 3. MIGJENI June 1, 10:57

  Xhamijat dhe kishat madheshtore nder vendet tona te mjerueme….
  Kumbanoret dhe minaret e nalta mbi shtepia tona
  perdhecke…
  Zani i hoxhes dhe i priftit ne nj kange te degjenerueme
  O pikture ideale,e vjeter njimije vjeçe!

  Reply to this comment
 4. NOLI June 1, 11:06

  Ne keshtjelle t’atedheut,ne tempull te fese
  Jane shtruar Sarafet’pa shpirt e pa bese,
  Tregetojn’ e genjejne,rrembejne e sfrutojne,
  Thon’ ashtu….(Shqiperine) e mbrojn’ e shpetojne,

  Shtermberojne kanunet,i marrin ne dore
  Dhe shkelqejne ne Kish’ e ne fron me kurore,
  Vegjelia per ta baterdisen e vriten
  Dhe keshtu parazitet,gjakpires po rriten…

  Reply to this comment
 5. KURBAN June 1, 11:44

  ‘Nji dit’ Djele nji dit zemoni
  mblodha shoket per Ramazan
  midis tyre edhe LUlushi
  sKipetaret beme kurban..

  Reply to this comment
 6. Gjyqi i Hages June 1, 12:55

  Leter e hapur!
  ‘Burrave te shtetit’,’yjeve ne ngjitje’,Salinjaneve e shQInave e Edvinave,hoxhallareve e prifterinjve!
  e p.d( e per dijeni)
  Ambasadorit-governator 28 vjet ne shtetin e Bathores
  shkelqesise se tij Donald LU!

  Zoterinj shkelqesi
  Ndersa ju festoni Ramazanin e hidhni valle PALI KARIN n spitalet e sklleverve shqipetare me semundje ‘terminale’ vdekje prurese mungojne ilaçet per ‘KIMOTERAPI’ qe nuk gjenden ne asnje farmaci!
  Keto lloj ilaçesh jane te detyruar ti paguajne vete pacjentet ne prag vdekjes me 1500 Euro flakonin aqe sa Erik Fullhani i rraces suaj fshin djersen e shoku i tij fevziu bythen !
  Si mbas te dhenave te ‘Hajdareve’ te prokurorise mbas pyetjeve qe i kane bere ne Katanja te Italise njerit prej MIJERA kontrabandisteve te droges ne burg ‘Shendet ligut’ e ‘te dobesuarit’ veshur me bluze firmato ‘POLO’ thuhet se:

  ‘Ilaçet e kimoterapise’mungojne sepse jane VJEDHUR nje dite para mbremjes ‘GALA’ ne pallatin e Brigatave me rastin e ‘Mengjezit te lutjeve’ me porosi te ‘udheheqjes’ apo burrave te shtetit e dijeni te LU sepse jane kujtuar si VIAGERA per ti konsumuar Salija luli medija e like florija per Qirje me lepirje….
  Nje pacient me semundje terminale qe nuk vdes pa u pare me fis e sorrollop te gjitheve me KANCER!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*