01 shkurt 2018

February 1, 2018 02:00 Updated

01 shkurt 2018

Nga Arkiva

February 1, 2018 02:00 Updated
Komento

9 Komente

 1. A.GRAMSH February 1, 09:35

  2018-TA?PAK DRITE!
  ‘Burrat e shtetit’ vazhdojne gjenocid kunder shqipetareve,’shakaxhiu’ kinez LU u kerkon pas 28 vjetesh te ‘VETEBURGOSEN’!?’Perendi!Ku je?
  —————-
  Pak drite!Qe kafshet dhe xhihadistet ‘koke palaret’ e Zagaret e dizinformacionit te marin vesh se ‘burrat e shtetit’ qe çfarosen me gjenocid shqipetaret vazhdojne te jene si ne asnje vend te Botes ne krye te krimit korrupsionit ne shtetin e kalifatit!Shakaxhiu kinezLU u kerkon te VETEARRESTOHEN!’

  Pak drite!Qe kamikazet e dizinformacionit alabaket ana liste kistorianet koke thare e koke palare te marin vesh se SHQIPETARET i ka lene KRRIMINELET apo ‘burrat e shtetit’ 28 vjet pa shtet e pa hapesirat TOKESORE-AJRORE E DETARE qe i ‘ruajne’ Serbet-greket -italianet e tani kerkojne te mbytin ne ‘nje pike uje’ apo det shqipetaret e ngelur per te hequr vemendjen nga fantazma VETTING e nje e ashtuquajtur ‘Reforme ne Çdrejtesi!Kinezi LU u kerkon ‘Burrave te shtetit’ pse nuk kapin peshqit e medhenj!?

  Pak drite!Qe tere kamikazet e dizinformacionit qe 28 vjet duhet te shkojne ne giotine si antishqipetare ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit,ta marin vesh per te mijten here se ky vend ka ngelur 28 vjet pa SHTET pa parlament pa qUrravi pa drejtesi dhe çdo VEPRIM apo bisedim me fqinjet per TERITORET e te pareve TANE tashme ne duar te krereve te KRIMIT e te HUAJVE do konsiderohet :TRADHETI E LARTE NDAJ ATEDHEUT DHE POPULLIT SHQIPETAR!
  Kinezi LU apo shakaxhiu i perparimit u kerkon ‘burrave te shtetit’ te vete ARRESTOHEN!?

  Pak drite!Qe kreret e xhihadit e kamikazet e informacionit ne sherbim te tyre te marin vesh se ndersa SHBA-te dhe BE mbas 28 vjetesh qe jane TALLUR me kete popull ‘Koke palare’ vjedhur arratisur dhe VRARE kerkojne te ‘rilindin’ shtetin nga BYTHA e jo nga KOKA-parlamenti per ti rikthyer SOVRANITETIN shqipetareve nderkohe qe po ky parlament antishqipetar drejtuar nga Kalifi SALI kerkojne ARRESTIMIN e ministres se drejtesise se ka ekstraduar nje te burgosur ne shtetin fqinj sipas tere rregullave nderkombetare te se drejtes!Kinezi LU i ben thirrje ‘politikes’ dhe prokurorise te ‘arrestojne peshqit e medhenj!Shakaxhiu LU me politikane ke kupton ‘murrat e shtetit’ qe jane ne krye te antishtetit,presidentin simbol i korrupsionit ne krye te antishtetit,kalif Saline qe drejton tere istitucionet e kalifatit e tere lobizmin antishqipetar ,’zerin e Ameriqise’ e Serbine,gjykatat e tere shkalleve dhe ekonomine financat e FullHanerine!?

  Pak drite!Qe se fundi ta marin vesh BOTA MBARE se ne kete vend pas 28 vjetesh nuk ka ngelur me as shtet as pasuri as kufij e siguri e as SHQIPETARE por xhihadiste’burra shteti’ ambasadore fantazma ne sherbim te LOBIZMIT Serbo-Grek e kamikaze!?
  Si mund te arrije nje ‘AMBASADOR’ qe 28 vjet ka perfaqesuar GOVERNATORIN e ketij vendi ne emer te ‘aleatit’ strategjik ngelur tashme pa shtet e te TALLET me ‘koke palaret’ e te permende fjalen ‘PROKURORE’ kur e dine edhe GOMARET qe PROKURORIJA ka qene e vazhdon te jete jo Oran AKUZE per krimin e korrupsionin por AVOKATE e krereve te krimit e korrupsionit dhe dekriminalizimi ka perfunduar ne duar te KQZ ku militojne kamikaze militante te bandave parti!?Si mund te arrije nje ambasador ‘shakaxhi’ te permende ‘prokurore’ kur ketu ka vetem HAJDARE ne sherbim te LLALLES salise e like florise qe kane denoncuar e kerkojne te gjykojne e ARRESTOJNE ‘cucen e maleve’ me emerin ARTA MARKU pa vene akoma kembe ne kryeqytetin e Krimit Bathore dhe BYTHET ne karriken e KRIMIT ku ka vene bythet LLALLA avokat i ‘burrave te shtetit’,’yjeve ne ngjitje,kalif Salise mumjeve Nano qe kerkohet ti ringjallin e LIKE FLORISE!

  P.S ‘Ambasadori’ LU per ke ‘politikane’ ,’prokurore’ e police flet ne nje vend 28 vjet pa shtet po me ‘burra shteti’ pa shtet te se drejtes po me tere istitucione ne sherbim te antishtetit e me qindra VEPRA PENALE ndaj POPULLIT SHQIPETAR qe nuk ka GJYQ NOREMBERGU ti gjykoje per krime e gjenocid ne mes te EUROPES!Pse vazhdohet e perkrahen tere ISTITUCIONET ne sherbim te shtetit te KALIFATIT qe ASNJERI as parlament as gjyqesor,as qUrravi e as prokurori e drejtesi nuk perfaqesojne SHUMICEN E POPULLIT SHQIPETAR por pakicen e xhihadisteve,kamikazeve militanteve ,HAJDAREV salisjaneve metisteve ,socialSSalisteve e tere banditeve te 128 BANDAVE-‘PARTI’1’!?
  OBJEKTIVI STRATEGJIK ESHTE SHPERBERJA E KETIJ POPULLI NE MES TE EUROPES DHE ISH SHQIPERIJA ‘SHPREHJE GJEOGRAFIKE’ SI NE 1870-ten e Bismark!?

  Reply to this comment
 2. QInam QIrio QIriazi February 1, 09:46

  O MILET BAGETI,
  QE FLISNI PER ÇAMERI
  KETU S’KA ME SHQIPERI
  VETEM SERBI E GREQI

  NGA SHKUMBINE TATEPJET
  VORIO-EPIR U BEME VETE
  NGA TAPIZA NE SERBI
  PRONE E DHENDERRIT SALI

  SHQIPNIJA E MESME JU NENSHTRU FATIT
  I NGRITI BYTHEN PERPJETE E JU FAL KALIFATIT
  ATY ESHTE MBLEDHUR KISHA E XHAMIJA
  SALIJA FEVZIJA NISHANE LIKE FLORIJA….

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit February 1, 12:53

  Kau bojsat amerikane…….
  Varen e vrane Bin Lan Den-in,Sadam Husein,GE DAFIN pa bere asnje krim ndaj popujve te tyre ndersa ne shqiperi ambasadoret e amerikes jane bere stalljere te kalit te nipit serb Xenit djalit te krriminelit me te madh te Ballkanit shume me i rrezikshem se Millosheviò,Karaxhixh e Azem Arkani….

  Reply to this comment
 4. ErMajlinda e integrimit me '5 Loqe'ligje ne Shishtufine February 1, 13:10

  O fatkeqesi qe e ke emrin Biberaj Ameriqi Serbi….
  Kur po paguajme miliarda per istitucionet e vetting-ut kunder krrimineleve me imunitet qe kane uzurpuar tere pushtetet pse duhet akoma te paguajme kkriminelet e parlamentit gjyqesorit,egzekutivit prokurorise avokatin e krimit KQZ e krimit—populli me i varfer i Ballkanit qe tere fondet sa harxhojne pensionistet ne vit i harxhon Xeni Ermina Sadija dhe kali i Xenit e KARI Fazlliqit…

  Reply to this comment
 5. ZDRAVSTVUJTJE GOSPODIN BERISHOVIÇ February 1, 13:19

  LU, o eshte ambasador i harruar ne nje vend te harruar o politikat dhe teorite e bushave e karabushave te ‘Eksportimit te demokracise’ qofte edhe me force perfshi dhe administraten e Trapit kane marre rrugen per Janine dhe krrimineli Berisha mund te behet president si dhenderr i krushkes Serbi e ‘nenes’ RUSI!!!!

  Reply to this comment
 6. nipi i A.Rustemit February 1, 13:35

  ME SHPREHJET E IDJOTESITE E DONALD LUSE DASH PO QE SE EGZISTON O DUHET TA TERHEQE URGJENT O TA SHTROJE NE SPITAL SE PO DESKRITITOJNE AMERIKEN QE KA BERE LESH E LI NJE BOTE DHE PAS 30 VJET DESHTIM NE AFGANISTAN PO DESHTON EDHE NE FSHATIN ALBANISTAN TANI VETEM ME MUXHAHEDINE E NISHANE SALINE E LIKE FLORINE…

  Reply to this comment
 7. 'Dizinjatorja' e koòanit te misritTopalli February 1, 14:30

  ‘I duruari i fituari’ thote populli……
  Duroni sa te shkoje sekretare e pergjitheshme per rajonin te beje bordello dhe Ballkanin si Bathoren me pidh shqipetari qe do vetem kare gomari dhe 28 vdiqen mbi dafllak tere ambasadoret misioneret e diplomatet e shba-ve e BE-se duke u a mbushur edhe xhepat me para e flori si Monika tere zezakeve te Dubait….

  Reply to this comment
 8. fantazma Bismark February 1, 16:26

  NE REÇ ME TERE ATO INVESTIME PSE NUK TRASFEROJNE KRYEQYTETIN E KALIFATIT BASHKE ME ALABAKET E INFORMACIONIT E TE NA BIEN VESHET REHAT NGA KETA KRRIMINELE NJE JETE TE TERE…….

  Reply to this comment
 9. ARVIZUJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA February 1, 16:46

  Shqiperija digjet,prostitutat e parlamentit krifen…
  Sot ne vend te miratonin istitucionet e vetting-ut miratuan aeroportin e Armines qe do inaguroje fillimin e punimeve krriminel Salija dhe mbarimin e punimeve kryehajdut like florija…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*