01 shtator 2017

September 1, 2017 02:00 Updated

01 shtator 2017

September 1, 2017 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH September 1, 07:40

  ATEDHEU NE RREZIK! AMBASADORET E LESHIT DHE ‘BURRAT E SHTETIT’.
  Shqipetaret po vrasin njeri tjetrin ne emer te Allahut dhe shpetimin e kerkojne nga zoti dhe ‘Jakomoni’ LU
  ——————-
  Ne cilat llageme si mij gjirizi jane futur 27 vjet ‘akademiket’,’profesoret’ e ‘filozofet’apo mender inteligjenca shqipetare qe tu mbyllin gojen zagareve te dizinformacionit shqipetar qe lehin per padronet e krimit e korrupsionit ,per ‘burrat e shtetit’ e propogandojne fondamentalizmin islamik dhe shtetin e Kalifatit ne kete vend ne mes te Europes!?

  Ku eshte inteligjenca shqipetare ,pasardhese e rilindasve te jape alarmin S.O.S per kete vend e kete popull 27 vjet koloni me shume kolonizatore qe me metoda mesjetare ‘Perça e sundo’ shperngulen nje popull te tere jashte vendlindjes se te pareve dhe pjesa e ngelur perjeton mjerimin ,perdhunohet e vritet nga ‘burrat e shtetit’ me miratimin e ‘jakomoneve ambasadore’ dhe perdhunohen te vdekur duke i konsideruar ‘Koke palare’!

  Ne cilin vend te Ballkanit nje popull i ndare me dysh gjysma jashte e gjysma brenda pa shtet pa pauri pa siguri e kufij po perjeton restaurimin ne vend te shtetit PAIK te se drejtes shtetin e KALIFATIT ku tere krimi korrupsioni gjenocidi vrasjet ngujimet perdhunimet e deri tek shitja e mishit te bardhe e kontrabanda e femijeve shqipetare per trafik ORGANESH behet ne emer te ALLAHUT nga kreret e ISIS apo ‘burrave te shtetit’ te kalifatit!?

  Kush jane keta krriminele te informacionit qe pas 27 vjetesh ne ZI gjithe nje popull e nje ish Shqiperin na e konsiderokan ‘dite te zeze’ se u vra nje grua me benz e elites se krimit e korrupsionit nderkohe qe me mijera gra e femije shqipetare -‘koke palare’ jane vrare zhdukur pa lene gjurme e therur ne mes te rrugeve te kryeqytetit si lope laramane nga bashkeshortet per bixhos e ‘lojra fati’ nuk ua ka hedhur syte kush as kasapet per mish!?

  Kush jane keta antishqipetare ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit qe mbushin faqet me bythet e dashnoreve te ‘sypeshkaqeneve’ femije bastarde krriminele te ‘burrave te shtetit’ nderkohe qe 2 shtresat me te dobeta te kesaj shoqerije 27 vjet perjetojne mjerimin migjenian dhe ndersa gruaja shihet vetem ne projeksion Horizontal femijet perdhunohen e ngujohen si ne mesjeten e larget per te kenaqur epshet e krereve te krimit e korrupsionit ne tere istitucionet e shtetit te kalifatit nen mbikqyrjen 27 vjet te Amasadoreve te ‘LESHIT’ te Topalleve si ata te BE ashtu edhe ata te ‘aleatit strategjik’ Amerikes se kaubojsave te lobizmit amerikan te blere me parate e gjakut te femijeve e prostitucionit te gruas shqipetare qe gjithe diten terheq parmenden kur elita shkon tere naten nga parlamenti ne motele per te bere ORGJI!

  Si nuk doli nje intelektual akademik ,gazetar e shqipetar qe te mos e kerkoje tragjedine pas 27 vjetesh tek vrasja e paralajmeruar e nje gjyqtare por ta kerkoje tek SHKAKU dhe shkaqet i dine edhe gomaret po jo kreret e krimit e ‘burrat e shtetit’,i dine edhe zagaret po jo ‘gazetaret’ dhe ato duhen kerkuar ne ate qe:

  -Populli shqipetar po shkon drejt shperberjes me asistence te ambasadoreve te BE dhe SHBA-ve qe kete vend e kane konsideruar si mall pa zot dhe kujslinget ne krye te qeverrive kujslinge ‘Burra shteti’ te perjetshem per meritat e krimit vrasjeve perdhunimit e gjenocid ndaj nje populli te tere.

  -Populli shqipetar ka humbur komplet autostimen se i eshte VRARE besimi ndaj te DREJTES e bashke me te Shpresa dhe ‘SHPETIMIN’ pas 27 vjetesh e kerkon tek ‘ZOTI’ si e kerkonte edhe ‘gjyqtarja’ kur thosh:’Çdo dite i lutem Zotit qe te me lere jete qe t’i bej femijet e mi qytetare te zot e te denje’!Qytetare te kujt!?

  -Popullit shqipetar 27 vjet po i behet ‘SHPELARJE’ truri e ne kete vend po restaurohet shteti i kalifatit po nga ATA qe e restauruan edhe ne Mosul ,Siri e gjetke duke i eksportuar muxhahedine e duke e perzene nga trojet e te pareve nen prezencen e Ambasadoreve te LESHIT qe shqipetaret i konsiderojne njerez me bisht e 27 vjet i kane terhequr si GOMARET me karroten INTEGRIM tek hunda dhe kreret e krimit e korrupsionit ,’burrat e shtetit’ dhe ErMajlindat e integrimit e Monikat nga gjirizi i Lalesit akuzojne ‘shtetin’ e kalifatit qe vete kane restauruar 27 vjet !Nderkohe qe ‘gjyqtarja’ thote para egzekutimit ate qe thone tere shqipetaret se ketu vendin e shtetit e ka zene antishteti e ndihmen e kerkon tek Jakomoni LU si dikur Qazim Bj Mulleti nga Jakomoni italjan!

  -Popullin shqipetar po e fusin ne vllavrasje brenda e jashte per arsye fetare e askush nga krriminelet e informacionit nuk flet qe te beje thirrje per RREVOLUCION qe te ndryshohet nga themelet kushtetuta antishqipetare ne sherbim te shtetit te kalifatit ku flitet vetem per FENE.Te mos lejohet te hapen dyert e nje parlamenti qe nuk perfaqeson popullin shqipetar 27 vjet po krimin korrupsionin mafjen e fondamentalizmin islamik e ISIS.

  Ambasadoret e BE dhe SHBA-ve jo vetem jane bashkepunetore me ‘burrat e shtetit’ per gjendjen dale jashtekontrollit por me veprimet e tyre te pa pergjegjeshme e pa aftesi qe tremb po hedhin balte edhe mbi administratat e tyre respektive duke lene nje vend sa nje fshat 27 vjet pa parlament e se fundi 6 muaj pa QEVERRI ku nje mender kryeminister ne gjendje tejet te renduar PSIQIKE flet per Honolulune ne facebook e per datat e Skenderbeut pas 27 vjetesh qe edhe heroin kombetar e kane lene pa ‘shtetesi duke e varrosur e çvarrosur tek sheshi per te vjedhur MILIARDAT.

  Si mund te qeverriset nje vend pa program pa asnje reforme e me deputete te emeruar te njejtet krriminele sikur mandatet e POPULLIT te ishin bileta sporti ne xhepat e nje Edvini .e LUlashi kur ketu ne krye te shtetit te kalifatit qendron serbi Kalif Salija dhe ne krah te tij Like florija!?

  Nga cili shtet do e presin drejtesine e sigurine shqipetaret grate e femijet kur ketu kreret e mafjes ne te kater pushtetet flasin me ‘KOD’ dhe 27 vjet kreret e krimit te pandehurit nuk jane prezent ne sallat e ‘gjyqit te popullit’ po drekosen me kalif Saline dhe ai me ‘KOD’ jep vendimin:’Vera ish shume e mire’!!

  P.S-Istitucionet e vetting-ut ne vitin 2020 pritet te mobilojne zyrat dhe vilat milion dollare atje ku jetojne edhe kreret e krimit e korrupsionit atje ku eshte edhe ligji edhe Maliqi.Ambasadori LUe Wllahutin qe jetojne parajsen ne vendin me te varfer te Ballkanit marin avdes duke u bere vizita Sulltan Novruzeve te politikes duke marre rrolin e ish shefave te kuadrit e harruar ate te Ambasadorit perfshi dhe vendet qe perfaqesojne.

  Reply to this comment
 2. Jetimet e 21 Janarit September 1, 08:04

  O BEDRI,
  Si nuk arrin te kuptosh qe me dashje apo pa dashje ne sherbim te krimit je edhe ti si gazetar oborri kur ‘shqetesohesh’ per nje gjyqtare me bythet ne benz e qe kish kartabianke te komunikonte edhe me kinezin LU!
  Sa gra dhe femije shqipetare jane vrare e zhdukur pa lene gjurme ne kete òerek shekulli dhe kush fpli per ta !?A e kupton o Bedri qe edhe ti ke propoganduar vrasesit e shqipetareve duke i cilesuar te ‘majte’ e deri dje propogandoje nje Like qe duhej te bashkohej me te majten ne koalicion bashke me ‘Duket e tjere’.
  O Bedri,a nuk e kuptoni qe ini vene ne sherbim te parase krimit e korrupsionit dhe po i ndani shqipetaret 99 perqind ne kafshe apo koke palare qe kur vdesin as e çan bythen njeri e nuk gjejne as vend per ti varrosur se ua kane marre edhe vorrezat edhe detin edhe token edhe ajrin ndersa kur vdes motra e krriminelit Berisha mbushen faqet e gazetave,kur vdes babai i nje Majlinda hajdute si gjithe te tjeret mbushen gazetat e dyert e parlamentit antishqipetar hapen per te re hajdaret krriminelet e olldash koqe dashet zogollet e zogolljanet e nuk u hapen per me te madhin e letrave AGOLLIN……….
  ‘…Shqiperi me jep nder,me jep emerin shqipetar…’
  Ç’far nderi kerkoni nga Shqiperija kur ju e katandiset ne prostitute te Europes dhe shqipetaret kamikaze te isis qe po vrasin njeri tjetrin ne Zvicer ne emer te Allahut e ne gjithe Boten po mbushin burgjet …..
  Po jetimet e 21 Janarit e Gerdecit qe nuk u eshte thare akoma gjaku i te afermeve….
  Po shume komente qe thone per te vraren se do kete bere gjynahe e keshtu ka dash allahu nuk te shqetesojne o djali i ‘Lulit te vocerr’!!!!!!!!?????????

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare September 1, 08:11

  ‘Dy hapa para,dy hapa mbrapa,
  me kambe te zbathun,
  me zemer te plasun,
  dy hapa djathtasndy hapa majtas
  me floke te thime,
  me ndjesi te ngrime.
  (Dikur,
  kur gjite e saj me kreni
  shperthejshin n’arome,
  kur ish e njome–
  atehere e dashurojshin shume zotni
  E sot?)Migjeni

  Reply to this comment
 4. Migjeni September 1, 08:17

  Xhamijat dhe kishat madheshtore nder vendet tona te
  mjerueme….
  Kumbanoret dhe minaret e nalta mbi shtepia tona
  perdhecke….
  Zani hoxhes dhe i priftit ne nje kange te degjenerueme..
  O pikture ideale,e vjeter njimije vneçe!

  Reply to this comment
 5. Feja shqipetarit shqipetarija September 1, 10:04

  KU PO E SHPINI SHQIPERINE O KRRIMINELE TE PA FE.Ç’PUNE KANE BESIMTARET TE KUJDO FEJE QOFSHIN NE MES TE SHESHIT TE KRYEQYTETIT TE NJE SHTETI LAK PER TE DEMOSTRUAR Ç’FARE!???????????????????Kur tere kishat e xhamijat ne periferi ku mbijeton mjerimi jane bosh o behet orgji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. KA QI September 1, 13:44

  O dita,per kurjozitet dini gje me se rrojne dy kreret e partise socialSSaliste te ish Shqiperise agjentet Servet Pellumbi allias Katovica dhe djali i Thanasit apo burri i Xhoanes Tos Nano???????????????????Di gje forumi si miq qe i ka———

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*