01 tetor 2019

October 1, 2019 02:00 Updated

01 tetor 2019

October 1, 2019 02:00 Updated
Komento

2 Komente

 1. Dorian October 1, 09:10

  Po kjo dihet, sepaku gjysma e deputeteve te “opozites se re” jane ushtare te PD LSI.
  PD dhe LSI i futen vete aty qellimshem kur pane qe nuk funksionoi dorezimi i mandateve!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH October 1, 10:52

  PËR KE BIJEN 30 VJET KEMBANAT E ‘INTEGRIMIT’ NË SHISHTUFINË !?

  ӂdo dite shoh qarte e ma qarte
  dhe vuaj thelle e ma thelle” Migjeni
  —————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Nder ‘Haber akshamet’ dale nga hamamet e Bathores veçojme:
  -Thuhet se eshte pergjysmuar rritja e ekonomike dhe shkaku jane thatesirat dhe lojerat e fatit!?
  Pra dy shkaqe qe nuk kane te bejne as me politika ekonomike financiare investimesh te pilotuara e as me qUrravine po me ‘Perendine’!?
  ‘Kryeministri’ bojaxhi bredh neper Bote si mize pa koke apo si ‘Testimone di Geoa’ te kerkoje hapje ‘negociatash’ me kusht se Zaho i ka bere detyrat e shtepise,ndersa zv/kryeministri tifoz i ‘kuq’ eshte marre peng ne nje stadjum nga terroriste te ISIS paraushtarake te divizionit xhihadist kemishe ZI si te vetemt struktura te organizuara e Legalizuara ne kete vend ku 30 vjet vendin e gjuhes shqipe e ka zevendesuar gjuha e Tritolit,molotovit,vrasjeve me pagese me urdher te guides Supreme apo kalif Salise,Neroni qe i vuri zjarrin Shqiperise,dhe ne emer te ‘Alla akbar’!

  -Nje Ish ‘minister shteti’ per punet e jashtem te kalifatit te Bathores,nder me te ‘sukseseshmit’ ,socialSSalisti me emer Dit ZI’ Bushati ne nje interviste dhene nje fare agjensije DW-Doçe Vjelljes(filjal i Zerit te ameriqise qe propoganduan zjarrvenjen 30 vjet te Shqiperise) deklaron:

  ”Hapja e negociatave per integrim,nuk duhet te jete proçes Kushtezimesh por Standartesh…Shqiperija duhet ti kish bere punet e veta,…Edhe sikur mos egzistonin kushtet e Kopenhagenit eshte nevoja e brendeshme per te ndertuar nje shoqeri Europiane ketu..”!?

  ‘Perendi! Ku je?’
  ————–
  1.-Kaqe i zgjuar ky ‘çun blloku’ i dinastise ‘KAPO’ ,ku ka sherbyer me devoteshmeri doktori Serb Karaxhxhi Sali,socialSSalist 24 karadesh ‘Dit ZI’ Bushati qe ju deshen 30 vjet qe te studjoje e mesoje permendesh kuptimin e fjaleve :’Integrim’,’pjese integrale’,’integritet’,’perqasje’,’perputhje’ ‘bashkesi’,’nen bashkesi’,Evrope ,Shqiperi !?

  2.-Ku ish ky ‘pinjoll’ ish ‘çun blloku’ kur 30 vjet tere kjo glase politike krriminale e antishqiptare fjalen ‘integrim’ shqiptareve ua kane servirur si KARROTA tek hunda GOMAREVE per ti terhequr zvarre e me force duke i vjedhur dhe VRARE ti nxjerin jashte kufijve te te oareve me gjenocid TITIST duke ua propoganduar Europen si BORDELLO ku pa punuar Haet,Piet,e Q..pa para ne emer te ‘LAevizjes se Lire!?

  3.-Si nuk e paskerka ditur ky ‘minister’ ‘shteti’ i puneve te perjashteme e nga me te ‘sukseseshmit qe fjala INTEGRIM i nje gjeje e nje qenje i nje vendi eshte ‘tregues’,’standarte’,’requisite’,’parametra,te percaktuara mire nga Kopenhagen e Lisbona e shume te tjera ne te gjitha aspektet e fushat si ato ekoinomike,financiare,mireqenjes treguesish te ‘debitit’ e ‘borxhit e mbi te gjitha ‘Te te drejtave humane e themelore te Njeriut’!?

  4.-Por kur ky ‘pinjopll’ i dinastise ‘KAPO'(djali Sules,kunat i shokut Xhemal) ku ka sherbyer me devoteshmeri poliagjenti e UDB-ashi Sali,pas 30 vjetesh tragjedi kur vendi ka ngelur pa shtet,baze ekonomike,pasuri kombetare kapitale strategjike,na flet per ‘STANDARTE’ atehere per ç’fare integrimi na eshte perrallisur 30 vjet,per integrim ne SHISHTUFINE ku sipas grup moshave ka ikur 1 MILION shqiptare ajka e luftes qe derdhi GJAK e punes qe derdhi DJERSE!?

  5.-Po kur nje minister i Jashtem pas 30 vjetesh,qe ska ngelur me ASGJE per tu ‘integruar’ as brenda VETVEHTES e aqe me teper me te tjeret,ne nje vend pa shtet,pa asnje lloj sistemi apo EMER te ‘sistemit ekonomik’,pa asnje lloj EMERI te sistemit politik e mbi te gjitha pa ASNJE lloj forme ‘Shteti’ te njohur ne historine e njerezimit ,e vendi pas 30 vjetesh ka perfunduar ne mesjeten obskurantiste e ne terr informacioni si ne periudhe inkujzicioni ,shqip ne anarki totale ekonomike,Sociale,Politike,Fetare e mbi te gjitha Morale atehere si do te ‘INTEGROHEMI’ brenda vetvehtes e me pas te jemi si ‘nenbashkesi’ pjese e Europes se bashkuar apo ‘Bashkesi’!?
  Do integrohemi permes Bishtit qe na ka dale e nuk e shohim se Edvini na ka veshur çitjane,permes STOMAKUT bosh qe Edvini na e ka mbushur me batuta kaps apo permes TRURIT asfalt qe ne vend te rrudhave na i kane pllakezuar e mbuluar me ferexhe!?

  6.-Kur nje ‘minister’ ‘shteti’ nga me te ‘mençurit’ e me te ‘shkolluarit’e me te ‘sukseseshmit pas 30 vjetesh na thote ate qe e ka ditur çdfo shqiptar me dy pare mend ne KOKE ne tere keto 30 vjet e me qindra here dhe ne kete te perditeshme se ‘Integrimi’ do te thote STANDARTE,arritje,perqasje,pershtatje,perputhje,afersi e jo ‘DERR NE THES’ qe popullin shqiptar ta konsiderosh ‘koke palare’ ,bageti e ta perzesh pa çoban drejt nje vathe Europe,atehere kush do te shkoje ne GIOTINE nga tere kjo glase ‘politike’ qe 30 vjet mashtron nje popull te tere e VJEDH,e VRET e PLAÇKIT e perze ne emer te ‘alla akbar’ me metoda te ISIS duke e lene kete vend ne meshiren e ‘allahut’ e baba fetaut,kalif Salise,imam Edvinerve,Abas Alise apo Like Florise!?
  Si kerkojne te na integrojne keta krriminele trushpelare si pjese Integrale e Europes ashtu si tere vendet e Ballkanit apo si ‘MISH I HUAJ’ ne nje trup tjeter si ‘DELJA E ZEZE’ ne mes te nje kopeje me dele te bardha!?

  7.-Gjithe popujt e Europes jane popuj sepse nuk jane thjesht ‘qenje’ qe kane e gezojne te gjitha te drejtat me elementare e themelore ku vendosin vete direkt apo indirekt jo vetem kur votojne e votohen,zgjedhin e zgjidhen por pyeten aqe me teper per çeshtje madhore te ‘integrimit’ qe nuk eshte dasem e te kapardisesh si ‘P..ne dasem” ,por impenjim,pune,detyra,te drejta e perkushtim-STANDARTE!

  8.- Standarte e tregues ekonomiko financiare e sociale,Prones,Punes,Mirqenjes,shpenzimeve te ardhurave,borxhit,debitit,te drejtave humane e shtetit te se drejtes ku te jene me ne fund jo vetem te gjithe ‘Te barabarte para ligjit’ por te vihen para drejtesise tere kjo glase politike e inkriminuar deri ne brezin e TRETE nga ’90-ta deri me sot!?

  9.-Kur nuk e di ky ‘minister’ i jashtem me origjine shqiptare,e aqe me teper nga me te ‘sukseseshmit’ qe ky popull si asnje popull i Ballkanit pa le i Europes ka 30 vjet qe i jane hequr te gjitha te drejtat themelore dhe SOVRANITETI u eshte deleguar 128 bandave parti per ke popull behet fjale te integrohet kur perdoret si dogme emeri Shqiperi!?
  Si mund ta dije ai analfabeti Cakaj qe na e kane importuar nga jashte me valute si dikur ‘princ Vidin’ te veshur si ‘kosovar’ te perfaqesoje njue popull shqipetar!?

  10.-Po kur ish ‘ministri’ me i ‘suksesshem nuk e di pas 30 vjetesh qe ne jemi i vetemi popull ‘koke palare’ i Europes qe do na nxjerin dhe nga Ballkani sepse nuk na puet kush 30 vjet e si bageti e na fusin kudo ,ne lidhjet Islamiko-Xhihadiste,na shesin,detin.token,ajrin ,nentoken,kapitalet strategjike biles edhe AJRIN dhe OKSIGJENIN pa na pyetur e as qe diskutohet fjala REFERENDUM si tere popujt e Botes nese DUAM apo nuk DUAM te ‘integrohemi’ apo jo e kush jane avantazhet e disavantazhet e integrimit ne Shishtufine 30 vjet me ato te integrimit ne Europe ku punojne gjysma e shqiptareve ajka e shoqerise,ashtu si u poyet populli angles qe DOLI nga BE!?

  Kryekushti!?
  ‘Te shpronesohen shpronesuesit’!!
  Tere pasurite kombetare te VJEDHURA popullit shqiptar per tridhjet vjet rresht,nga tere kjo politike krriminale deri ne brezin e TRETE,te tundeshe e pa tundeshme brenda dhe jashte ti kthehen SOVRANIT-POPULL! !
  Trufatori i financave amerikane Bernie Madof u denua 170 vjet burg,ndersa i biri u vetevar!
  Per Trufatoret e popullit shqiptar duhen 1milion e 700 mije vite burg e mbi 1000 Xena ‘sypeshkaqena’ te vetevaren e te integrohen ne Shishtufine si prinderit e jetimeve shqiptare 30 vjet qe te ‘integrohemi’ ne Europe!

  P.S ‘Hapje negociatash me kusht’!?
  Imunitet te perjetshem krereve te krimit e korrupsionit,apo integrim ne Shishtufine shqiptareve te ngelur me ‘kusht’ qe te kete vend per tu varrosur e nuk eshte ‘toka e xanun’ me ushtare te huaj,e hajdare muxhahedine xhihadiste e ‘kosovare’!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim