02 gusht 2018

August 2, 2018 03:14

02 gusht 2018

Nga Arkiva

August 2, 2018 03:14
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH August 2, 09:52

  NA (E) RROFSHI PER VERE!
  ‘Politikanet me te sukseshem jane ata qe premtojne gjitheçka dhe nuk bejne Asgje’N.Bonoparti
  —————
  Ne vend te paradhenjes:
  O sKipetare ngelur akoma me mend ne koke dhe gjalle!
  A e mendoni se sikur te behej nje referendum popullor me 3,5 Milion shqipetare me te drejte vote dhe perpara te kishin emerat e 140 dePutanave te ketij parlamenti qe jetojne parajsen me parate e popullit me te varfer te Ballkanit,dhe emerat 1400 ISHAVE qe kane vjedhur nje jete te tere e tani jetojne me pensione te Arta parajsen jashte vendit e kryesisht ne AmeriQI sa shqipetare do votonin:
  -Per kreret e Bandes PD filluar nga kalifi Sali,Mul Noka,Salinjani,ShQIna,Strazimiri,Basha e kompani e ishat Bodet Rulat,Aga Besnik Mustafajt etj?
  -Per kreret e bandes PS filluar nga Edvini,SpiroPali .SpiroPordha,e Dun Bi U-te qe ne kohen e Pordhes Naçi,Baçi,KaçI,e perfunduar tek ish agallaret Servet Katovicat,Mejdanet Nanotetj?
  -Per kreret e bandes LSI filluar nga Likja i veshur ne flori e vazhduar me MonaLiken,Vasilin Petrit,Ca Luane e Manjane e perfunduar tek Sabitet apo zabitet ne sherbim te kalif Salise etj..?
  -Per tere kapobandat pa banda si Mediu,Dash Shehi,e tere Nokat Milot qe nuk jane pake po mbi NJEQIND qe vjedhin se thone kemi ‘parti’?
  Sa nga keta krriminele,hajdute e antishqipetare mund te marin AQE vota sa te vjedhin e vrasin nje POPULL ne emer te popullit per me shume se nje çerek shekulli e si do ti heqim qafe kur si AVOKATE kane patur dhe kane ‘ambasadoret’ antishqipetare te SHBA-ve dhe BE-se qe i kane blere me FLORI?

  Nga e presim shpetimin?
  ———————–
  Nga nje parlament antishqipetar qe e di gjithe Bota qe nuk perfaqeson shqipetaret po 128 bandat parti qe i kane emeruar e tani kane ikur te VEROJNE me miliardat e vjedhura neper plazhet e gjithe Botes?’Na rrofshi per Vere”?

  Nga e presim shpetimin nga nje bande PD qe nuk mbledh dot ne baze te beje zgjedhjet se nuk egziston as si bande e pale si Parti dhe ‘justifikohet’ nje lulash bytheqire se jane me pushime?’Na rrofshi per Vere’?

  Nga e Presim shpetimin nga nje bande PS qe ka frike jo vetem te beje zgjedhje te parakoheshme por nuk eshte ne gjendje te mbledhe as ASAMBLENE ne Korrik se jane me pushime?’Na e rrofshi per Vere’?

  Nga Zagaret e informacionit te races FEV ZI e Andush vesh llapushe e Bushatlli qe intervistojne nate e dite kreret e xhihadit ne emer te Allahut e flasin per Honolulune e jo per Shqiperi qe skane ngelur me as Shqipetare e as bageti dhe çdo dite numurojne ”Hyn nje dele e del nje dele’,sa gjyqtare e prokurore MILIARDERE nuk kaluan vetting-un e bejne pushimet ne Greqi,Itali e Kroaci me dashnoret se ‘zonjat’ e para i kane ne A meriQI?’na e Rrofshi per Vere!?

  Nga e presim shpetimin nga nje qUrravi qe nuk di ku ka as koken e as kembet se nuk i ka ngelur ketij vendi ASGJE me per te qeverrisur dhe te ashtuquajturat ‘investime’ apo PPP-Pirdh,pirdh,Pirdh te çfryhesh o Edvin nuk jane gje tjeter por nje lloj hajduterije shume me e rrezikeshme se firmat Piramidale te SUDES qe atje po vidhnim vetvehten ,ketu po na VJEDHIN nuk dihet se per ke VIT e per ke shekull e pas sa BREZASH familjet shqipetare do shlyejne BORXHET kur deri tani thuhet se jemi rreth SHTATE miliard Euro e çdo familje nga i porsa linduri deri tek ai qe VDES sot eshte mbi TRE MIJE Euro borxh ?Perse,per ke e kujt ja kemi borxh?Ja kemi borxh DASH-it e Ameriqise dhe kaubojsave ambasadore qe u jepnin medaljen ‘Burra shteti’ vrasesve e zjarrvenesve te Shqiperise apo perfaqesuesve te ekonomise financave e sistemit bankar te A MER I QI SE,perfaqesuar nga ‘NOBELISTET’ e ‘sukseshem’ Fazlliq,Rezart Taçat,Nue Kalajt etj qe shullehen neper plazhet e Botes ne krah te princeshave ‘Zogolli’ armina Sadija,Aurelia e tere ‘zonjave te para’ qe merzejne e nderzehen krah ShQInave e salinjaneve ne kete vape Gushti?Na e rrofshi per Vere’?

  SE FUNDI?
  Nga e presim o sKipetarka e sKipetare,qafeZeza e qafeZinj,’koke palare shpetimin?
  Nga nje ‘Akademi Verore’ apo BORDELLO ne Jale e nje kryeminister qe ne kete Vape nuk mer terapine e flet perçart para ‘AKADEMISTEVE ‘IN TOPPLES’ e me perixoma ne Bythe?

  Ç’fare eshte kjo ‘Akademi’ kush e ka krijuar perse eshte krijuar me shpenzimet e kujt e pronesi e kujt e sa miliarda harxhohen per kete ‘akademi’ e çfare mesohet ne mes te VAPES NUDO ne kete Akademi ‘Verore’ ku ‘LEKTORI’ Edvin ne gjendje deliri thote:
  ”Ne zgjedhjet vendore do kemi pezjet perqind me pezjet perqind keshilltaret femra e meshkuj sikur te ish perfaqesues i nje Agjensije martesash e jo kryeminister i nje vendi pa shtet e ku parlamenti eshte mbushur me çuperlina ku ne vend te truve kane silikon e si te vetemen merite kane Bythet dhe gjikset e fryra?Na e rrofshi per Vere’?

  Nga Edvini me Atlete e presim akoma ‘shpetimin’ qe 5 vjet eshte ne sherbim te kalif Salise e Like florise dhe nga vapa ne akademine Verore thote :
  ‘Nese reforma ne drejtesi do ish bere me kohe sot do Ishim nje vend tjeter”?
  Po ku ka qene mbi nje çerek shekulli ky ‘ekstraterrest’ zbritur nga qielli me dronin e Ballist Morines dhe nga lart nderton autostrada e stadjume per ‘ekstraterrestet’ qe nuk e ka bere reformen ne drejtesi dhe e kane lene kete ‘zoteri’ me atlete Te beje çfar te doje me parate e shqipetareve?A e ka te qarte ky ‘ekstraterrest’ qe reforma ne drejtesi edhe sikur te Behet eshte sa nje ‘grimce’ uje ne te ashtuquajturin ‘SHTET I SE DREJTES’?
  Mire o Zogolljani Edvin qe te ashtuquajturen PS Nano ta la Bordelle e ti e ke nxjere fare ne rruge te prostituohet po a arrin te kuptosh se duhet te ikesh sa me pare e mos behesh koke Turku per kalif Saline e Like florine?

  Mire qe nuk qenkerka bere per tridhjet vjet reforma ne drejtesi dhe na e meson ti po as na thua pse para Gushtit nuk miratove vetem nje grimce te grimcave te zbatimit te kesaj reforme :QE TE HAPET SHKOLLA E MAGJISTRATURES?Edvin ,’Na rrofsh per Vere?!
  Mbaj krahun se jo je vetem pa patente por makines qe drejton i kane ngelur vetem llamarinat dhe si lodra kalamajsh vetem nje timon e nuk po e mer vesh qe ke dale jo vetem nga shinat por po del dhe nga traseja!

  Reply to this comment
 2. L.H August 2, 10:19

  Na ka zene si popull atje ku s’tregohet thoshin te paret
  Keta jane te gjithe krenare qe jane injorante se jo vetem nuk e njohin vetvehten si puna e kafsheve dhe vendin qe zene ne shoqeri por e keqja me e madhe se dhe krahesimet si nje lloj njesije matese i bejne me njeri tjetrin Salinjani me Shqinen ,shqina me monen ,mona me stiropalin Edvini me Bashen ,Musa ulqini me flamur noken ….

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza pronare bordelloje Jale August 2, 10:35

  gramsh,me ate akademine verore ne Jale e ke shume gabim.Akedemija eshte si puna e akademise Voroshillov ne Rusi apo ajo ‘Memet Shehu’ qe ish ne shqiperi ku mesohet arti i luftes apo luftuarit ajo e Jales ka te njejten funksion po meson artin e qirjes dhe tere metodat i zbaton ne bordellon parlament si puna e grides qe i ve ne praktike metodat e sofistikuara e te reja qe dalin here pas here …

  Reply to this comment
 4. GIOTINA August 2, 11:12

  O DITA,
  Si nuk kini nje gazetar me fillore te zbuloje se ç’fare fshihet pas kesaj te ashtuquajture akademi verore qe ka nje 3 vjet qe eshte hapur e kush e financon si gjoja per FRESSH qe hane vetem PRESH e shkojne per LESH kur qarkullon nje video ne rjetet sociale te nji kosovari qe nje shezlong ne Jale kushton 100 Euro e nje veze e skuqur sa nje qese ashashi!!!???A vazhdon teritori i ish Shqiperise te jete i kontrolluar apo vari hebet se tashti çdo gje eshte ne duar te mafjes …

  Reply to this comment
 5. gjyqi i Hages August 2, 13:26

  Blegerima e DASH-it!

  Kur degjon zethin’ e Salise
  Vrapon DASH i Ameriqise
  fajin tja ler Edvin mavrise
  me kakerdhite e PPP-ise?

  Harron DASH-i ngel pa koqe
  per ambasadoret LOQE
  qe hanin pinin neket’ vend pa merak
  Dhe vdekjen gjeten mbi dafllak..

  DASH blegerin ne AmeriQI
  Se si la ketu veç kakerdhi
  Ne vend te shqipetareve ngelur HIÇ
  La vetem Sllobodanka ,Rezart Taçi e Fazlliq

  DASH flet per PPP-i dhe Edvine
  dhe per çudi harron serb Saline
  qe vodhi gjithe pasurine
  bashke me shtangistin Meta dhe Medine

  O DASH mos e mer revan
  se Basha te ben kurban
  se ka ne dore fatura ‘dovleti’
  Sa i kini vjedhur ketij populli dhe shteti..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*