02 mars 2018

March 2, 2018 02:00 Updated

02 mars 2018

March 2, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH March 2, 10:58

  2018-TA?PAK DRITE!
  -”Shqiperia as zbrazet as shuhet”!Edvini
  -‘Te hapen negociatat se kemi kapur importin me te madh te droges’ !(babai i Zahos)
  ——————-
  A e imagjinoni o shqipetare ngelur gjalle e me sy ne balle se ne duar te kujt jemi katandisur 28 vjet qe jo vetem jane te gjithe per ne burg por dhe per tu Q.. ne bythe nga i pari tek i fundit!?

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ ta marin vesh mire se tere kjo GLASE politike e tere Zagarija e dizinformacionit 28 vjet perfshi dhe ‘ambasadoret’e SHBA-ve dhe BE-se se HALESE nuk flasin kurre per SHQIPETARET e popullin shqipetar por flasin per ‘Shqiperine’ per ‘malet e Shqiperise’ kthyer ne gurore te Like Florise dhe ‘fushat e gjera pjellore’ kthyer ne keneta per gjueti shqipetaresh te Neron Salise qe nuk u dihet as NUMURI sa kane ngelur e as nam e nishan neper Bote si dikur izraelitet ne shkretetire!?

  Pak drite!Qe ta marin vesh ‘koke palaret’ qe 28 vjet nuk jane jo vetem pa shtet pa pushtet legjislativ pa gjyqesor pa informacion po kane ne krye te nje qUrravije kujslinge AXHAMIJSH e nje ‘kryeminister’ kungull i ‘Djet Arit’ qe sa here flat thote o ndonje idjotesi o ndonje ‘batute kaps’:
  ‘Shqiperija as zbrazet as shuhet’!
  -Per ke Shqiperi flet nje kryeminister 14 vjeç dhenderr kur 28 vjet nuk dihet numuri i shqipetareve nder keto troje te te pareve!?
  -Per ke Shqiperi flet nje 14 vjeç dhenderr kur shqipetaret 28 vjet kane ngelur pa shtet pa 4 pushtetet pa ligje te se drejtes e pa pasuri kombetare!?
  -Per ke Shqiperi flet nje ‘kryeminister’ axhami qe nuk di sa shqipetare kane ikur per 28 vjet nga syte kembet sa jane SHPRONESUAR sa jane vrare,sa jane zhdukur sa prostituohen,sa lypin sa jane ne pune e sa te pa pune sa dine gjuhen shqipe e sa flasin arabisht e salishten!

  -Per ke Shqiperi flet nje QENJE qe smund te konsiderohet ashtu si tere keta kafshe ‘politikane’NJERI kur na thote qe Shqiperija nuk ‘BOSHATISET se ikin SHQIPETARE e zevendesohen me XHIHADISTE,ikin SHQIPETARE, e zevendesohen me MUXHAHEDINE,ikin SHQIPETARE e zevendesohen me ‘KOSOVARE’ qe flasin vetem SERBISHT,ikin SHQIPETARE e zevendesohen me SLLAVE qe flasin shqip…
  Ikin SHQIPETARET28 vjet ku mosha me e RE,ajkla e SHQIPETARIZMES,e ARDHMJA ajo nga 1-35 vjet sipas grup moshave JASHTE kufijve te ATEDHEUT nder 3 MILION eshte 1/3 ose 1 MILION SHQIPETARE qe nuk dine as SHKRIM e as kendim SHQIP!
  -A e dine keta ALABAKE e antishqipetare kur kerkojne hapje negociatash se per ke i kerkojne kur 1 MILION shqipetare te moshave 1-35 brezi i PARE e ardhmja e nje POPULLI drejt SHUARJES nuk di SHKRIM e KENDIM shqip dhe sherbimin ushtarek dhe BETIMIN ushtarak e ben per te HUAJT dhe ne gjuhe te HUAJ!
  A MUND TE KONSIDEROHEN ME SHQIPETARE KETA JASHTE KUR TROJET E TE PAREVE UA KANE ZENE XHIHADISTE!?

  P.S Nga e presin ‘koke palaret’ tua thone qe ne jetojme si popull 28 vjet TRAGJEDINE me te madhe ne 100 vjet se jemi pa SHTET pa PASURI pa LIGJE te shoqerise si ne komunitetin PRIMITIV e pa PASURI por mbi te gjitha pa POPULL-SHQIPETARE qe te vazhdojme te quhemi SHQIPERI!?
  Si mund te arrije nje QENJE e pa pergjegjeshme te thote se te hapen negociatat se kemi kapur ‘IMPORTIN’ e droges me te madhe e nuk flet per ‘IMPORTINì’ e miellit SERB per KAFSHE qe ushqehen shqipetare e nuk thote asgje se çfare EKSPORTOHET 28 vjet nga ky vend e kush eshte raporti IMPORT-EKSPORT qe te thithim VALUTEN si SERBIJA e GREQIJA!
  A E DINE KETA KRRIMINELE ME IMUNITET SE NE NJE PORT ITALIAN TRANI NE EKSPORTOJME GURE NGA MALI I TOMORRIT ‘SOFRA E PERENDISE’ SE LIKE FLORISE DHE PO NGA TRANI IMPRTOJME GURE PER TE PLLAKEZUAR VENDIN DUKE HARXHUAR VALUTE!????
  Shit gure e bli gure,ikin shqipetare e hyjne xhihadiste salisjane gomare e hajvane…..!!!!
  Kush ua jep te drejten kesaj politike antishqipetare te flasin ne emer te SHQIPETAREVE e te diskutojne kufijte kur shqipetaret 28 vjet kane ngelur pa KUFIJ e pa ATEDHE e vine verdalle neper neper Bote si ‘mize pa koke’

  Reply to this comment
 2. QInam QIrio QIriazi March 2, 13:24

  Skipetar koqe ziqi
  qe ta qi gruan fazlliqi
  Oskipetar mavrija
  vajzen ta shkerdhen like florija

  OsKipetar fundi legenit
  po te shkerdhen kali Xenit
  sKipetar fundi kazanit
  i ke hap bythen Ed hajvanit

  sKipetar pa cip ne faqe
  ne vend te trurit ke mullaqe
  Ne vend te Margarita heroines
  sodit bythet me gjize te Shqines

  sKipetar ta prishen GEN-in
  ne dore te lane legenin
  dikur nderin vije te pare
  tani te shkerdhejne derra te huaj e gomare

  Ferexhe te vune ne koke
  qe te shkerdhehesh si lope
  nate e dite i luten zotit
  qe ti shtoje jeten gopit

  femijet e grate shqiptare
  bythe hapur si hambare
  Kenaqen ambasadore
  kamikaze xhihadista e horre

  Gopi shqiptarkes si furre
  infarkt ambasadorit ne Lure
  me deputetet e integrim-sorollopit
  te huajt nuk ja gjeten fundin gopit

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit March 2, 13:32

  PO KY KLOSI APO LLALA E KOSI KRYETAR I KUJT SHERBIMI SEKRET KA QENE I KUJT SHTETI QE NA ESHTE BERE SI LLAXORE E PO NA HAP BARKUN SI PASARDHES I XHIHADISTIT GAZIDEDE BASHKE PUNETORE TE SHKENCAVE TE NATYRES??????

  Reply to this comment
 4. KA QI March 2, 13:51

  ‘Kam shume shprese tek perendija
  se do ndryshoje shqiperija
  Qekur Pandi u be minister i diaspordhes
  qe as gruaja e bodegardi per te sja fut as pordhes

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*