02 nëntor 2019

November 2, 2019 00:20

02 nëntor 2019

November 2, 2019 00:20
Komento

6 Komente

 1. intelektuali November 2, 07:26

  Gazeta e nerume DITA:

  Me e drejte do te ishte qe ky shkrim editoriale ne faqe te pare te fillonte me kryeradhen:

  NJE PROKUROR NE DETYRE ME PASURI TE “DYSHIMTE” PERBALLE NJE KRYEMINISTRI HAJDUT ME PASURI “ASHIQARE” PREJ 200 MILIONE DOLLARE TE DEKLARUARA NGA OSBE-JA FARE ZYRTARISHT DO KOHE ME PARE

  Ne cilen ane rendon kandari?

  dhe:

  Nje Prokurori me nje Prokurore te Pergjithshme totalisht ne sherbim te Pushtetit Mafioz qe jo vetem nuk mbron Prokuroret e saj kur sulmohen nga Pushtetit Mafioz, por hesht dhe mbulon krimin e organizuar qe ka kapluar majat me te larta te Shtetit dhe Pushtetit.

  ndryshe:

  Kush eshte fajtor qe Prokuroret shqyptare sot kane pasuri te “dyshimte” dhe qe heshtin per Kryeministrin qe sipas OSBE-se ka vjedhur “ashiqare” 200 milione dollare USD dhe i ka depozituar ne Banka te huaja, kur ky Kryeminister qe ka 6 e kusur vjet ne pushtet me deshtime ne te gjitha fushat e jetes dhe ne integrimin e Shqypnise ne BE duke kanabizuar Vatanin, duke hapur traun e doganave per kokaine importi dhe duke i bere shqyptaret te emigrojne si cifutet ne shkretetire per te shpetuar koken dhe familjet nga Faraoni i Lig?

  Nga:

  intelektuali

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH November 2, 10:42

  REFORMAT E DREJTESISE DHE ELEKTORALE? JANË KUSHTETUESE,S’MUND TE BEHEN NGA ‘BABALE’!

  ‘Ç’fardo qe te thone e te bejne politikanet ne parlament,asnje ligj tjeter nuk do te jete i rendesishem,nese nuk zbatohen ligjet e reformes ne drejtesi!” Raier Deville (ish shefi misionit EURIOLUS)
  ————–
  Ne vend te parDhenjes
  Nder haber-akshamet dale nga hamamet dhe ‘Bushate’ te Bathores veçojme:
  Diten e ‘Gjithe shenjtoreve’ ne kalifatin e Bathores ku sundon guida Supreme kalif Salija dhe tere kreret e xhihadit rreth tija u derdh gjak apo u bene kurban ca ‘Hajdare’ nga efektivat ‘paramilitare’ te ISIS apo ‘Divizioni ‘Hajdari’ 30 vjet ne sherbim te kalifatit qe terrorrizon 30 vjet nje vend e nje popull ne prezencen e ‘Aleatit strategjik’ dhe BE-Hale!

  Kaqe per Halete dhe Hajdaret se pas 30 vjetesh nuk perben informacion per shqiptaret por thjesht ushqim per kafshet Bushatet dhe Zagaret !

  Zagare!
  Fjalet ,Kalama,Krriminel nuk jane sinonime te fjales ‘Kryeminister’!
  Fjala ‘kalama’ mund te jete sinonim i emerit Edvin,apo mbiemerit Braçe ashtu si fjala krriminel me mbiemerin Karaxhixh qe per emer ka Neronin Sali qe dogji Shqiperi por jo me fjalen ‘Kryeminister’ qe edhe pse jemi 30 vjet pa shtet,edhe pse me kushtetute jemi ‘Republike parlamentare!

  Kryeministri eshte ‘istitucion’ qe drejton keshillin e ministrave qe si asnje pushtet tjeter ka kopetenca qe nuk i ‘gezon’ asnje pushtet tjeter deri edhe nxjerje LIGJESH e pse jo permes ‘shumices’ parlamentare te shpalle edhe gjendjen e jashtezakoneshme e tu kufizoje tere ‘lirite’ e shtetasve e jo te mos deklaroje se sistemi i drejtesise i mbushur me ‘HajdarMata,HajdarMeta ,HajdarMuta qe e di gjithe Bota!?

  Zagare!
  Te deskrititosh nje grup ‘Hajdaresh’ kamikaze te kalifit Sali apo edhe Gjin Gjonash e Fullhanesh 30 vjet ne sherbim te tij eshte domosdoshmeri por te ‘inkriminosh’ tere tere sistemin e aqe me teper te bessh krahesime te ‘krahesosh’ apo ‘te fusesh der ne thes’ edhe Kajmakun ,kryetar bashkije per nje ‘kundravajtje’ apo edhe veper penale te rendomte,aqe me teper Kryeministrin me nje KRRIMINEL ne antisistemin e drejtesise aqe me teper PROKUROR qe duhet te akuzoje ne emer te shtetit KRIMIN ,eshte KRIM qe i jep Hapesire KRIMIT!

  Zagare!
  Ku kini qene 30 vjet e nuk thate nje gjysem fjale kur krrimineli Serb ne krye te xhihadit vriste vidhte e me gjenocid Shqiptare dersa shtangisti nga Skarapari i ka perdhunuar dhe te vdekur si ‘Koke palare’!?
  Ku ishit deri dje te kritikonit ‘kaubojsat’ ambasadore qe kreret e KRIMIT dhe Hajduterise i konsideronin ‘Burra shteti’ dhe ‘yje ne ngjitje’!?
  Ku ishit kur kreu i krimit te sistemit bankar Adrian FullHani i denuar me arrest shtepije ftohej ne mbremje GALA ne pallatin e Brigadave krah krriminelit Sali e Like flori e hidhte valle paliKARI!?

  kU KINI QENE 30 VJET KUR PARLAMENTI ESHTE KTHYER NE STALLE MAJMERIJE KANIBALESH QE USHQEHEN ME MISH E GJAK FEMIJESH SHQIPTARE APO NE STACION nderzimi KAFSHESH shQInash e salianje!

  Ku kini qene te ‘zbulonit’ te pakten emrin e nje ‘prostitute’ ne makinen e nje OLLDASHI apo koqedashi qe sot na zbuloni ‘krimin’ e nje ‘kryeministri’ pse akuzoji nje KRRIMINEL ne parlament!?
  Se fundi ku ishit deri para nje muaji me pare ku gjykohej nje SHQIPTAR me emerin Sajmir Tahiri shume me keq se ne gjyqet e inkujzicionit e njuesoj si 2000 vjet me pare Profeti Izraelit Yoshua Jozef JKrishti vetem e vetem se i donte BYTHA pushtuesit kolonizatorit Pilatit LU me urdher te Guides Supreme ,kalifit Sali qe ta mbyllnin pas 2 vjet ‘perkthime gazetash ‘SAJE QORRIN’ ne QELI!
  Kush perben vertet ‘tragjedi’ prezenca ne nje gjyq ne nje vend pa shtetr e nje zv/kryeministri AXHAMI apo e diplomateve te huaj kolonizatore ne nje vend KOLONI dikur ish Shqiperi!?
  Edvin Rama bashke me ate te ashtuquajtur qeverri ka 1000 arsye qe duhet te kishin kohe te ishin ne shtepi se nuk jane ne gjendje jo vetem te qeverrisin por nuk kane as konceptet e shtetit e aqe me teper pas 6 vitesh vene ne prove qe nuk mund te ‘rilindin’ aqte shtetin por kurre nuk mund te vihen ne nje balance me ‘KRRIMINELET’ qe jane te vertetuar me ZE dhe FIGURE per 30 vjet me radhe”!

  Nga e presim ‘rilindjen’ e shtetit,nga varrmihesit e tij!?
  ————–
  -Nga ‘aleati strategjik’ qe pasi u perfaqesua ne kete vend nga LLUMI i tere amerikOneve alabake e Biberaj,Fazlliqa e Beogradas,Nue Kalaj e Xen ‘sypeshkaqene,koloboracioniste e Hamit Matjane Xhafer Deva dhe Urane ,e tere kinezerite LU e Arvizu qe i emeronte kalif SALi mbasi ka blere me flori gjysmen e tere misionereve ambasadoreve ne BE e Ameriqi!?

  Nga e presim rilindjen nga nje BE-Hale qe qysh qemoti rilindasit e konsideronin ”Uh! Evrop’ ti kurva e motit,,,” qe pas 30 vjetesh qe na vodhi e nuk lane gje pa vjedhur si thosh rilindasi tjeter?Dhe vjen i huji e u rri n’voter,me ju turpnue me gru e moter..”!?
  Sa alabake e zagare nuk arrijne ta kuptojne se ‘gjuha gjermane’ e kancelares Merkel ish shume me VRASTARE pas 30 vjetesh se ajo franceze ‘diplomatike’ e Makro sepse ndersa ky i dyti president i Frances indirekt tha ‘nuk eshte faji juaj qe ini njerez me bisht po joni ,Merkel tha kaloni detin me kembe,kaloni ylberin,prini bishtin qe tu pranojme si NJEREZ!?

  DY REFORMAT!
  ——-
  Si ajo e ashtuquajtura ‘reforma ne drejtesi’ qe ka 3 vjet e ska sy per QABE te filloje e mbi te gjitha ‘reforma e sistemit elektoral’ qe eshte KRYEREFORMA e te gjitha reformave sepse i rikthen SHQIPTAREVE bashke me SOVRANITETIN edhe SHTETIN nuk mund te behen KURRE nga varrmihesit e ish Shtetit!

  Keto dy ‘reforma’ qe do ti hapin rruge rilindjes se shtetit jane reforma thellesisht KUSHTETUESE qe kerkojne revizionim RADIKAL te kushtetutes se IMAMIT 30 vjet kthyer ne leter higjenike!

  Keta dy reforma edhe pse te ndara nga njera tjeter kane si objektiv rilindjen e shtetit,kthimin e sovranitetit qe do te thote DEKRIMINALIZIMIN e antishtetit!
  Dekriminalizim i antishtetit do te thote qe 99 perqind e kesaj POLITIKE krriminale e antishqiptare duhet te iki nga syte kembet nemos ne QELI ne SHTEPI!
  Atehere lind pyetja:
  Kush do ta beje reformen elektorale qe eshte Kushtetuese e jo Bukevale!?
  Rudina Hajdari,Gjiknuret Bashat e BABALE!?
  Shqip:Ti tyhuash Cjapit te shkoje tek kasapi,si te ftosh nje qingj per dreke diten e pashkeve ose nje gjel deti per darke naten e vitit te RI ! E HA ATE KOKERR ULLIRI GJELI I DETIT!?
  ShQInat,Monat,SpiroPordhet jo vetem nuk e imagjinojne qe po rilindi shteti ‘te puthen me Milon’ me istitucionet e pushtetet perfshi parlamentin por as nuk u shkon ne mend se ne vend te fjales ‘dekriminalizim’ perdorur per ‘Kajmaket’ do perdoret fjala KRIM per tere krriminelet me imunitet per 30 vjet.Dhe KRIM do te thote jo tekesh REKORDE por edhe te vertetohet qe ShQIna,Mona,SpiroPordha te kene vjedhur edhe vetem nje QINDARKE e jo direkt vete po deri ne BREZIN e trete!?
  Si qytetar qe me dhimpset ky vend mendoj se nuk mund te rilinde shteti e as mund te behet reforma ne kushte normale e as ‘paqesore’ pa pranine e ‘grushtit te hekurt’ permes shpalljes se ‘gjendjes se jashtezakoneshme’ ku peralamenti i mbledhur si ne kohe lufte te miratoje ne ‘rrethim’ reformen e sistemit elektoral bashke me kushtetuten e re te perpiluar nga grup ekspertesh si ajo e sistemit drejtesise me asiustencen e me asistence te huaj brenda vitit e te kalohet ne zgjedhje te parakoheshme bashke ne nje dite edhe zgjedhja e presidentit te Republikes nga populli!?

  P.S ‘Demokracija egziston atje ku nuk ka asnje aqe te pasur te bleje nje tjeter e asnje aqe te varfer sa te shitet” Rousseau
  Tek ne pazar Roskoveci jo vetem jane ‘lopesuar karakteret’ por shiten e blihen njerezit si lope shterpa laramane!

  Reply to this comment
 3. gjaku i te reneve November 2, 13:44

  KY KRRIMINELI NDOJA NGA REANIMACIONI DUHET TE SHKOJE NE SPITALIN E BURGUT SEPSE JO VETEM MBI TE RENDOJNE VEPRA TE RENDA PENALE POR ESHTE ÇELESI MAGJIK QE DO HAPE QELITE E SALISE DHE LIKE FLORISE QE JETOJNE PARAJSEN NE GJIRIN E LALSIT NE EMER TE ‘PERENDISE’!!!!!

  Reply to this comment
  • Gjaku i të shtypurve November 2, 13:52

   Si thua sikur te shkojme dhe ne Surel?
   Ose sikur te gjurmojme ku shkojne perqindjet e ryshfeteve per koncesionet nga 100 milion dollare njera si ne bahcen e Kristaqit?
   Si thua ti o profesor?

   Reply to this comment
 4. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha November 2, 14:20

  @ Gjaku i te shtypurve quhet mut!
  Edvin Aneta Rama po qe se i vertetohet edhe i QIndarke hajduteri te shkoje ti beje gojore ne Raeò babait te shpirteror dhenderrit serb Sali!
  Problemi per ‘gjakun e te reneve’ eshte:
  Ne dhomen e rianimacionit te krriminelit -prokuror perveç nje grupi te vogel sanitar dhe prokurorit te òeshtjes nuk duhet te hyje askush tjeter as nga parlamenti asw nga kryeministri as nga presidenca asa nga OSBE-ODIRR o bir o bir e as nga kaubojsat ambasadore amerikOne!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. lexues i dites November 2, 14:31

  Po qe se eshte e vertete!!!!!!!!!!
  Qe çeshtjen e ‘shkozetit’ e ka mare ne dore si prokuror nje fare krrimineli me emer Besim Hajdarmataj ish drejtues per 20 vjet ne krye te krimit ne Kruje,Fush kruje,Durres e deri ne krye te ‘krimeve te renda’ apo Brekeve te Shuikriut shqiptareve u kane ngelur dy rruge:
  -Vetegjyqesi se skane para te paguajne vfrases me pagese e ti zaptojne tere vilat e tere bregdetit me force si ne kohen e Haxhi Qamilit ose te ikin e tua lene ne dore Shqiperine te huajve serbeve hajdareve kosovareve muxhahedineve…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim