02 shkurt 2018

February 2, 2018 02:00 Updated

02 shkurt 2018

February 2, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. "papa don't preach" February 2, 09:38

  I kemi mesur ne shkolle ne kohen e Enverit, nga prof. S.Lazeri. Dhe sot qe nuk ka shkolle duken si Zbulime Fantashkence?!!!.

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH February 2, 09:55

  2018-TA?PAK DRITE!
  SHBA-te dhe BE o tu rilindin shtetin shqipetareve o te terheqin ambasadoret se me keq se kaqe s’ka ku te veje!
  ——————-
  Pak drite!Qe alabakerija e zagarija e informacionit ta marre vesh se shqipetaret nuk hane mund te mashtrohen me dogma e pupulizem primitiv e nacionalizem mesjetar me Greqi e Serbi kur edhe gomaret e dine se ky vend ka 28 vjet pa shtet e shkaketaret kryesore jane ambasadoret e SHBA-ve dhe BE-se bashkepunetore e ne krah te ‘Burrave te shtetit’ qe shkaterruan ish shtetin shqipetar bashke me pasurine dhe POPULLIT qe i dhane arratine!
  ‘SHBA-TE dhe BE o te rilindin shtetin shqipetareve qofte dhe me FORCE e do kene perkrahjen e shumices o le te terheqin ambasadoret se ky vend ne mes te Europes eshte kthyer me keq se Afganistani i Azise me te vetemin ndryshim qe Talebanet quhen xhihadiste ‘Salisjane’ dhe ‘Hajdare’!?

  Pak drite!Qe alabakerija e dizinformacionit qe çdo dite per 28 vjet rresht eshte ne sherbim te krimit e korrupsionit mos na perrallise per 12 milje det qe nuk i perkasin askujt ose u perkasin te gjitheve por ti drejtohen popullit shqipetar per REVOLUCION qe 28 vjet kane ngelur pa shtet pa TERESI TERITORIALE pa hapesira Ajrore-Tokesore-Detare pa kufij e SIGURI ku tere hapesirat kontrollohen nga ‘Fqinjet’Serbi-Greqi -Itali e tu thone shqipetareve se ne krye te keshillit te larte te sigurise ka qene serbo-boshnjaku apo ‘dhenderi’ i kalifit Sali FAZLLIQ!Kush do denohet me burgim te perjetshem per TRADHETI te larte ndaj Atedheut e popullit shqipetar!
  SHBA-te e BE po qe se nuk jane ne gjendje tu rilindin shqipetareve shtetin e tyre sa nje fshat e me popullsi sa nje qytet normal Europian te terheqin ambasadoret se me keq se kaqe nuk ka kur mbi 60 perqind e popullsise nuk e NJEH as kete antishtet e as kete QURRAVI qe kerkon te beje pupulizem primitiv me 12 milje kur shqipetaret kane 28 vjet qe kane ngelur pa ATEDHE e teresi teritoriale mbi e nentokesore kur nje EDVIN ne vend qe te DENONCOJE tere krimet e tradhetine ndaj popullit shqipetar kerkon te beje ‘KRUSHK’ me te huajt kur shqipetaret jane rrugeve te Botes pa SHTET e 70.000 shqipetare aqe sa ka elektoratin kjo mender qeverri perfaqesohen nga shteti grek!
  SHBA-te e BE po nuk eshte ne gjendje te rilindi brenda 2 muajve qofte edhe me FORCE shtetin shqipetareve dhe 4 PUSHTETET-Legjislativ-Gjyqesor-Egzekutiv-Media le ti terheqin ambasadoret se me keq se kaqe ska ku te veje kur shqipetaret ne arrati kane 28 vjet pa shtet pa PRONE pa pasuri dhe per te bere nje VIDEO dasme ne bregdet duhet te paguajne 40 mije lek se eshte prone e te HUAJVE-KALIF SALISE E LIKE FLORISE!

  Pak drite!Qe alabakerija e dizinformacionit qe si zagaret paguhen nga kreret e krimit e korrupsionit para se ti LEPIHEN kryetarit te qUrravise kujslinge te radhes e te na e bejne EDVININ si te ‘sukseshem’ ne politiken e jashteme duhet te na thone per ke ‘politike’ flasin te kujt SHTETI e ne interes te kujt populli e ke POPULL perfaqesojne kur edhe IDJOTET e dine qe ka me shume SHQIPETARE ne Greqi se sa ka elektorat kjo qUrravi!SHBA-te e BE po nuk arrijne qe brenda 2 muajve me nje grup ekspertesh te BE-se te rishkruajne kushtetuten e ketij antishteti ,te shkruajne reformen radikale te sistemit elektoral e bashke me ‘reformen ne drejtesi’ qe po kthehet ne tragji-komedi tja PARAQESIN shqipetareve direkt ti MIRATOJNE me REFERENDUM e me pas ZGJEDHJE le te terheqin urgjent ambasadoret ndryshe do ngelen ne histori jo si ‘aleate strategjike’ por si ARMIQ te shqipetareve shume me keq se ne vitin 1913!

  Pak drite!Qe alabakerija e informacionit te marin vesh se kjo qUrravi me nje Edvin ka 5 vjet qe jo vetem nuk perfaqeson SHUMICEN e shqipetareve por edhe me shumicen relative qe ka ne parlamentin e EMERUAR antishqipetar nuk MUND e nuk ben dot ASNJE REFORME per ta rilindur SHTETIN sepse ky parlament nuk perfaqeson 28 vjet popullin shqipetar por KRIMIN e KORRUPSIONIN dhe berja e REFORMAVE do ish VETEVRASJE per kreret e krimit e KORRUPSIONIT ose njesoj si :’Te ftosh nje gjel deti per darke naten e vitit te RI’!E ha ate kokerr ulliri gjeli detit!?

  Pak drite!Qe alabakerija e informacionit edhe ajo pjese ne krah te kesaj qUrravije ta marin vesh se nuk mund te quhet ‘qeverri e mire’ se nuk perfaqeson shumicen e mire te shqipetareve por deri sot ‘pakicat e keqija’ dhe shtresat ‘ e pasura dhe me kryesorja o nuk DI o nuk DO o nuk MUNDET te beje as REFORMA po as edhe te marre PERGJEGJESI ndaj popullit shqipetar ngelur pa SHTET brenda kushtetutes :
  -O te shpalle gjendje te jashtezakoneshme!
  -O te shperndaje ‘Parlamentin’ antishqipetar e shkohet me tjeter ligj elektoral ne zgjedhje ku shqipetaret te zgjedhin direkt perfaqesuesit e tij..
  -O te shpalle referendum popullor si shkalla me e larte e pjesemarjes direkte te sovranit popull per ti dale ZOT VATANIT!
  SHBA-te e BE po nuk i dine edhe keto gjera kaqe elementare pse duhet te perfaqesohen me ne kete ‘fshat’ pa shtet per tu DESKRITITUAR e lene shqipetaret ne duar te krushkes Serbi,’kalit te Trojes’ e,’nenes Rusi’ e shtetit te kalifatit e kalifit Sali!?
  ‘Edvini- na thote nje ‘gazetar’ analist nga te paktit qe nuk i eshte bere triri asfalt-ka meriten se ka krijuar mardhenie te mira me Maqedonine,Serbine-Greqine’!?
  Or ti mik vetem ne komunitetin primitiv flitet me emera te perveçem si tek ne 28 vjet me Sali Nano e like Flori e jo ne demokraci!Edvini nuk eshte KRUSHK qe te na perfaqesoje tek ‘krushqit’ po kryetar qeverrije i shqipetareve dhe raportet e ‘mira’ duhet ti kete me shumicen e shqipetareve!
  Qeverija e ashtuquajtur ‘socialiste’ e mbi te gjitha EDVINI jo vetem nuk kane qeverrisur e nuk kane bere ASNJE reforme per te rilindur shtetin por kane SHPERDORUAR-NDARE-FALUR pushtetin mandatin e elektoratit e shqipetareve njehere ne aleance me banden LSI e kreun e korrupsionit Like Flori,njehere duke bere ‘dashuri’ me nje bande PD e nje hajdut e vrases Lulash e me SKANDALI te emerosh ne krye te antishtetit simbolin e korrupsionit qe jo vetem nuk perfaqeson unitetin e popullit por eshte nga politikanet me te urryer se ka perdhunuar te vdekur ‘KOKE PALARET!’Nje doreheqje ne kohe nje gjysem fitore’ ka thene Napoleoni!

  Reply to this comment
 3. Jetimet e 21 Janarit February 2, 12:41

  Gramsh per fatin tragjik nuk ka kush te te perktheje se ne kete vend fliten te gjitha gjuhet e krimit e korrupsionit por nuk flitet me gjuha shqipe……..Vepra e babait te gjuhes shqipe Çabejit eshte zevendesuar nga ‘Guida e letersise’ e ‘supermbeses’ serbo-boshnjake te krriminel Salise…!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare February 2, 12:59

  Me shqip se kaqe!!!??
  Kjo qeverri me Ramen kryeminister ka kohe qe ka arritur ne stacionin e fundit dhe rrine akoma ne autobuz se nuk ua hap deren pronaret Nanot,Servetat,Muçat,Naçat,Kaçat,Baçat qe jane deri ne gryke ne korrupsion e pjese e dekriminalizimit e vetting-ut nderkohe qe Edvini pas 28 vjetesh e kerkon shpetimin tek ata perdhunuesit apo ‘Bufat e kenetes’ qe i cilesonte Dritero 20 vjet me pare.
  Rama bashke me PS.ne po mer rrugen per Janine si PD me LSI-ne qe skane lidhje as me te majte e as me sKiperine….
  A ka njeri te dalloje diçka te ‘MAJTE’ sociale socialiste nga kjo PS e kjo qeverri kur 90 perqind e shqipetareve jane ne mjerim e varferi???????????????????
  Rama o terhiqu nga politika e bej bojaxhi o shko tek shtepija e ‘babes’ Sali si KA QI i ZI bashke me bordellon Nano çobanin e Xhoanen ‘Apidhi’!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*