02 shtator 2018

September 2, 2018 02:00 Updated

02 shtator 2018

Nga Arkiva

September 2, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH September 2, 09:39

  ‘MJAFT KRYEMINISTER’!
  Ne Shkoder per fajin e Edvinit nuk po pjellin mushkat dhe ‘Topallet!
  ——————-

  Terbimi i Lopeve nga vapa apo majmerija!?

  Kohet e fundit tere ‘lopet’ shterpa laramane me imunitet jane ne ‘afsh’ terbimi dhe nuk u mjaftojne me viçat e rracave salinjane ne stacionet e nderzimeve parlament e bashki po kerkojne hamshore te rraces Edvin!?

  ADje brenda nje dite pelliten nga terbimi 4 lope tre mall vendi e nje e huaj:

  ‘Lopa’MonaLikja apo MonaÇizmja ulerinte nga ‘terbimi’ si ‘muka paza’ se Edvini ‘Nuk ja mbyll dot Gojen’ veçse me plumb’!?

  Ne cilin do vend te Botes per ketelloj ‘semundjeje’ duhej te nderhynte urgjenca per ti bere trajtim sanitar te detyruar e me pas per tere hajduterine e korrupsionin qe ka bere kjo ‘Lope’ ne kurriz te femijeve dhe grave shqipetare 28 vjet per te cilen rendojne disa vepra penale duhet te gjykohet e dergohet ne Reç !

  ‘Lopa ‘ ‘Topalle’ e pagezuar me emrin e profetit izraelit ‘Jozef’ mbas 28 vjetesh qe ka ‘grazhduar’ tere pasurite e shkodraneve dhe shqipetareve ne emer te ‘demoKroacise’ parlamentare me soj e sorrollop me vajza e dhendurre ‘dipllomate’ te LESHIT ,dje pelliste se Qyteti i ‘SAJ’ po perkjeton dite shume te veshtira per faj te nje qenjeje me emerin EDVIN !?

  Ne cilin do vend te Botes per kete lloj rrace lopesh shterpa laramane te terbuara do tu behej trajtim sanitar i detyruar e me pas te gjykoheshin e denoheshin per disa vepra penale ne kurriz te GRAVE dhe FEMIJEVE shkodrane e shqipetare qe po prostituohen po vriten po ngujohen e THEREN per organe per pjerse kembimi e te dergohej bashke me ‘lopet’ e tjera ne Reç!

  Nje ‘Lope’ e pagezuar si ‘islamike’ me mbiemer jo Adami (nuk ngjan as si Eva as si grua)i drejtohet nje fare EDVINI si nene(?),moter(?),e si kryetare bashkije(?)’Mjaft! Ju sduhet te qendroni indiferent’!

  Ne cilin do vend te Botes kur nje kryetare bashkije eshte qenje HUMANE dhe jo lope laramane dhe e ka konceptin e fjalesh ‘Shtet’ dhe nocionin ‘pushtet’ gjene e pare qe do te bente e tu sherbente shkodraneve do te ish doreheqja ne grup e tere ‘keshilltareve’ qe jane nja 50 e vete ne krye sepse ashtu si tere 61 kryeKaret e bashkive dhe nja 1600 keshilltare ne tere ish teritorin e ish Shqiperise ka 28 vjet qe dine vetem tre gjera te bejne si tere edhe ‘Lopet’ e parlamentit :Te VJEDHIN_Te HANE Te DHJESIN!

  Duhet te nderhyje shoqatat e mjekeve vpa kufi tu bejne trajtim sanitar te detyruar e pastaj te GJYKOHEN si tere kryeKaret e Bashkive se sa kane vjedhur dhe si i justifikojne MILIONAT qe marin çdo muaj e si i kane perdorur tere investimet per te rritur efektivitetin e tyre ne sherbim te VARFERISE e MJERIMIT shkaku kryesor i KRIMIT ne Shkoder e Shqiperi 28 vjet pa shtet pasuri qUrravi po me ‘burra shteti’ nje krriminel me emerin Neron SALI e nje simbol i korrupsionit jo shkodraneve e shqipetareve me emer arti LAike Flori!!

  ‘Lopa’ tjeter nje kaçurelse e huaj qe jeton ne nje Vile miliardaresh e qe perfaqeson BE-ne nje lloj bashkimi kafshesh qe qe qenjet humane nuk i pranojne dhe i hedhin ne det per ushqim peshqish para se te iki nga syte kembet e mos ja shofim me surratin bashke me tere ambasadoret e misionaret deklaron:

  ‘se arritjet e reformave(?)ne kete vend ne keto 4 vjet jane si asnje vend i Botes!?
  A mund te konsiderohet qenje humanenje qenje e tille e aqe me teper Grua qe ne gjendje te renduar psiqike tregon perralla duke i konsideruar shqipetaret si bageti e ‘koke palare’ kur ne kete vend ngelur pa shtet vendin e ka zene antishteti apo shteti i kalifatit dhe ne vkrye te tere istitucioneve e tere sistemeve jane kreret e xhihadit te inkriminuar 100 perqind e qe u rendojne me dhjetra vepra penale!?
  A e ka te qarte kjo ‘Muca Paza’apo lope e terbuar qe dy shtresat me te dobeta te shoqerise shqipetare GRATE dhe FEMIJET po perjetojne VARFERINE dhe MJERIMIN si asnje vend jo vetem i Europes por i Ballkanit dhe mbijetojne duke i trajtuar si SKLLEVER qe shiten si ‘Mish i bardhe’ qe prostituohen neper Bote,qe ngujohen per gjakmarrje ,qe theren si KAVJE per ORGANE qe shiten si skllever pa u shoqeruar e vetem me bilet VAJTJE ose perndryshe jane te detyruar te terheqin parmenden e DRURIT ne vend te kafsheve si ne epoken e GURIT!?

  P.S Ne cilin do vend te jo vetem te Europes por edhe te Ballkanit kjo qUrravi axhamijsh e e pa pergjegjeshme e ‘drejtuar’ nga nje ’14 vjeç dhenderr’ bojaxhi me atlete do kish ikur me KOHE ne mos ne burg ne SHTEPI,po kush do ti kerkoje DOREHEQJE dhe PERSE!?
  Doreheqje qeverrive o ja kerkon POPULLI o shumica qe perfaqeson popullin!Tek ne nuk ka as demoKroaci,as parlament as gjyqesor as Perfaqesues te POPULLIT e mbi te gjitha nuk ka POPULL!
  Shkodranet ashtu si gjithe Shqipetaret jane JETIME ose Bageti pa çoban e pa njeri dhe po kalohet ne VETEGJYQESI qe do te thote shperberje!
  Pellitja e lopeve te terbuara nga majmerija veçse i shtojne jetegjatesine antishtetit krimit bashke me qeverrine !

  Zagaret e informacionit flasin per ‘Zgjedhje lokale’!?

  ‘Perendi!Ku je?’Migjeni

  Reply to this comment
 2. gjyqi i Hages September 2, 12:45

  AH!Dihet ajo qe hajduti therret kani hajdutin,krrimineli therret kapni krriminelin vetem kinezi Lu thote kapni Shullazin e jo Krriminel Saline,kapni Tahirin e jo kryehajdut shtangistin nga Skrapari emeruar president.
  Ky vend vazhdon te jete nen thundren e tere agjenturave drejtuar nga lobizmi amerikan antishqipetar,nga Fazlliqat ,Nue Kalaj,Xen sypeshkaqeni e dhendurri serb Sali Karaxhixh!!

  Kush e perfaqeson popullin shkodran e tere popullin shqipetar per tyridhjet vjet me emer e mbiemer???
  Mul Noka,apo monika,mehmeti apo salinjani elvis Balliu apo musa ulqini meta e tere MUTRAT e tjere qe biujen ere????????
  Si mos kete vrasje e larje hesapesh ne nje vend pa shtet e drejtesi kur edhe kur likja vjedh me ze e figure kryekrimineli Berisha urdheron me kod mafjoz gjykate e vlarte gruan e krriminelit Fullhani qe ‘VERA ISH E MIRE’!?
  Ne cilin vend te Botes ka ndodhur ne tere historine e njerezimit kur tek nje person marre ne ndjekje penale per korrupsion me ZE dhe FIGURE kryeministri i shkon per dreke nje dite para gjykimit???????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*