03 dhjetor 2017

December 3, 2017 02:00 Updated

03 dhjetor 2017

December 3, 2017 02:00 Updated
Komento

2 Komente

 1. A.GRAMSH December 3, 09:13

  ‘SHTETI NE KËMBE’!PO ‘BURRAT E SHTETIT NE BYTHE!?
  ‘Qeverrite e mira kenaqin te ‘miret’ shumicen e lerne te pa klenaqur pakicat te ‘keqinjte’
  —————
  Per ke ‘lumen’ flret’ o ish drejtor i istitutit te bonifikimeve pas 27 vjetesh!?
  A e di zoteria jote qe para ’90 ish e bonifikuar tere Shqiperikja dhe vetem ‘Gjiu i Lalesit’ ne dimer rrinte kenete per te notyuar rosat e ‘hotelit te gjuetise’ se ish bllokut te vjeter!?

  A e di ti o ish drejtori i istitutit te bonifikimeve qe SOT pas 27 vjetesh tere ish Shqiperija eshter kthyer ne KLENETE si e klrijoi i madhi zot dhe vetem ‘Gjirizi i Lalesit’ eshte i bonifikuar me MILIARDAT e ‘Koke palareve’ per tu krijuar PARAJSEN dy ‘burrave te shtetit’
  NERON SALIDSE dhe Like florise!?

  Sa MILIARDA jane derdhur ne ‘Gjirizin e Lalesit’ kush i ka hedhur,pse jane hedhur dhe kush eshte EFEKTIVITETI i kletyre MILIARDAVE per te rritur ‘PRODHIMIN’ ,PUNESIMIN e MIREQENIEN e ‘Koke palareve’!?

  Per ke ‘Shteti ne kembe’ flet nje ‘çun TirOne’ i ashtuquajtur kryeminister kur ‘shtetin’ e shqipetareve ka 27 vjet qe e ka marre lumi dhe vnuk ka as SHQIèPETAR e asd RINI te ‘dale kunder rrjedhes’ si thote Papa e te beje permbysje-Revolucion e shpjere ne GIOTINE:’Salisjanet’ e Neron Saline qe dogjen ish Shqiperine!?

  Ke quajne shtet ‘çunat e TirOnes’,’çunat e ish bllokut te vjeter e te ri’ dhe ‘kungujt e Dhjet Arit’ e bythkat Pandeli kur ketu nuk ka as BUKE e as EKONOMI,e pa BUKE dhe EKONOMI bnmuk mund te kete me as baze ekonomike,as ‘sistem ekonomik’ e as me SHQIPERI!

  Me se meret idstitucioni me i inkriminuar i antishtetit e ashtuquajtura PROKURORI vkur nuk hap asnje proçes v27 vjet per KRIMIN EKONOMIK-KROIMIN NE SISTEMIN FINANCIAR E BANKAR kur krriminelet kane emera dhe mbiemera ish goveratore bankash me ne krye kreun e KRIMIT te sistemit bankar qe ka kredituar ‘INVESTIME’ per ‘keshtjella ne rere’ dhe per MONOPOLET e nepotizmin e klientalizmin e 4 pushteteve te shtetit te kalifatit:Deputete krriminele monopoliste ,ministra e kryeministra te futur deri ne fyt ne monopole e konflikt te rende interesashj e deri pushtetin krriminal te dizinformacionit qe tere ZAGARET ,me parate e Shqipetareve kane propoganduar KRIMIN E KORRUPDSIONIN politik!
  Kush do ti nxjerre UJE te zi gfinancimit e kreditimit te Autostradave te krimit vilave qe kane zaptuar bregdetinm e ish Shqipetareve bustet ,pllakat e tere HALETE e ndertuara perfshi haspjen e mbylljen çdo vit te GROPES SE HEROIT KOMBETAR -SKENDERB EUT–Te gjitha me miliarda te VALUTES se popullit me te mjeruar te Ballkanit per tua dhene me ‘mburrje’ STUDJOVE te HUAJA kur INXHINIERET e shkencetaret shqipetare perfshi dhe Dhimiter Voglin janme hedhiur ne RRUGE o duke luajtur domino o duke shitur fara lule dielli!

  Kur do denohet me burgim te perjetshem Afdriatik LLALLA qe 27 vjet nuk denoi me burgim te perjetdshem ADRIAN FULLHANIN apo BODE-gardet e sistemit bankar e financiar qe kaner FINANCUAR e KREDITUAR krimin e korrupsionin 27 vjetb NEPOTIZMIN E KLIENTALIZMIN!

  Kutr do tu vijne mende ‘KOKE PALAREVE’ qe kryetar ‘shteti’ u kane emeruatr simbolin e korrupsionit Like Florine’ dhe si KALIFAT ne shtetin e xhihadit SALINE!?
  Kur do zgjohen ‘koke palaret’ bashke me ZAGARET qe ne Bote quhen GAZETARE qe te mos e hane sapunin 27 vjet per djathe por ta konsiderojne RILINDJEN e shtetit jo kur denohet Fullhani se vodhi 5 qindarka Bitri se kjo eshte ‘shashke tymuese’ pert idjote por kur Fullhanet e BODEgardet e sistem,it bankar e financiar te denohen me DHKJETRA BURGIME TE PERJETSHEM qe kane financuar e kredituar NJERI TJETRIN-KRIMIN-KORRUPSIONIN DHE ARRATISJEN JASHTE VTE TETRE KAPITALEVE FINANCIARE E BANKARE PETRDFSHI DHE ‘PROKURORET’ nepermjet ‘KREDIVE TE BUTA’ per ti patur ne THES’kreret e krimit e korrupsionit politik ashtu si ‘HAJDARET’ qe i leshojne si ZAGARET jo tek uqerit e KRIMIT po tek patentat e Tahirit!
  PER KE SHTET FLET EDVINI!?

  Reply to this comment
 2. MIGJENI December 3, 11:04

  ”Mjerimi rrit femine ne hijen e shtepive
  te nalta,ku nuk mrrin zani i lypesise,
  ku nuk munmd t’u prishetqetsia zotnive
  kur bashke me zoja flejne ne shtretent e lumnise

  Mjerimi punon,punon dite e nate
  tue i vlue djersa ne gjoks dhe ne balle,
  tue u zhigatun deri nme gjuje ne balte
  e prap zorret nga uja i bahen pale-pale.
  Shperblimi qesharak! Per qindenji afsh
  ne dite-vetem;leke tre-kater dhe ”marsh!”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*