03 dhjetor 2019

December 3, 2019 02:09 Updated

03 dhjetor 2019

December 3, 2019 02:09 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH December 3, 10:05

  BASTARDË ! EDHE BLLOKMENE DHE BESIMTARË ?

  ”Mua nuk me intereson sa besimtare jeni por sa te besueshem.Kjo do jete pyetja qe nje dite Zoti do ti beje sejcilit nga ne”don GALO (prift italian ish Partizan)
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Mbas ç’fare do lloj traume ,goditje,shembje renjeje,dhimbjet e verteta fillojne e ndihen me pas me kalimin e kohes.Kjo lloj llogjike vlen aqe me teper per kete ‘goditje te rende’ nga Termeti prandaj dhe krahes ‘TERAPISE’ (se evidentimit,monitorimit,’pastrimit’ gte germadhave e me pas rifillimit apo ‘rindertimit’ krahas ‘shkaterrimit’) duhet ti kushtohet vemendje e posaçeme dhe ‘PSIKOTERAPISE’!

  ‘Psikoterapia’ ne raste te tilla ku semundja psiqike quhet FRIKE panik ankth duhet te BEHET ashtu si ne tere Boten nga INFORMACIONI i lire i pa varur,profesionist i vene katercipderisht ne funksion te PACIENTIT-POPULL per ti lehtesuar DHIMBJET!
  Vetem ionformacioni i lire i pa varur profesionist mund te beje efekt tek nje ‘pacient’ i traumatizuar ku si ç’thosh Migjeni:
  ”..kur shpirti vuen,
  kur te dhemb e s’din ç’te dhemb,e syni gjum nuk ka,
  urren e nuk din ç’urren,don e s’din se ç’don”

  Bastarde,bllokmene!?
  —————-
  Nga e pret populli INFORMACIONIN pas 30 vjetesh TERR INFORMATIV ne nje vend pa shtet e m e themelet e ‘bazes ekonomike’ qe jane BAZA-THEMELET e shtepise shtet te permbysura !?
  Nga ish ‘Çunat e bllokut’ dhe ‘çunat e TirOnes’ qe jane rritur pa breke kur ishin femije ne preherin e doktorit serb SALISE,Neronit qe i vuri kazmen themeleve te shtetit dhe zjarrin Shqiperise!?

  N ga ish ‘çunat e bllokut’ aqe me teper ‘minoritare’ e antishqiptare Lubonjat,Pollot,Fugat,Nanot,Ngjelat,Kapot,,Neshot,Tarifat,Bushatet Babalet e tere BASTARDET qe ne krah te krriminel Salise propoganduan 30 vjet ‘Terapine e shokut’ dhe i ncxoren UJE te ZI Shqiperise!

  A e merni vesh o te MJERE se keta lrriminele pas 30 vjetesh qe na VRANE na VODHEN,na PERZUNE nga trojet e te pareve e na SHPRONESUAN 100 perqind e na lane pa SHTEPI e ‘KATANDI’ tani kerkojne te tallen jo vetem duke na konsideruar ‘Koke palare’ por te tallen edhe me ‘ZOTIN’ e te bejne FAJTOR Zotin qe na i ka sjelle tere keto FATKEQESI!?

  Si te mos arrestohet keta ish ‘çuna blloku’ qe tere jeten kane jetuar me gjak femijesh shqiptare si puna e njew Lubonje kur ne gjendje te renduar psiqike e urrejtje patologjike ne kete tragjedi u thote shqipgtareve :
  ”Zoti na i solli keto fatkeqesi se eshte i zemeruar me EDVININ’!
  Kur ky krriminel dhe perdhunues i Zotit dhe ’10 Komandamenteve te tij’ ne krah te kalif SALISE e Like florise kane 30 vjet qe jetojne parajsen dhe i kane vene TRITOLIN nga themelet ish Shqiperise!?

  Si mund te bejne ‘psikoterapi’ te LENDUARVE nga term eti ‘minoritar’ antishqiptar e ‘çuna blloku’ rritur ne pfreherin e serbit Karaxhixh Sali kur jo vetem para ’90 gezonin te drejten borgjeze pa borgjezine por edhe mbas ’90-tes me urdher te kalif SALISE si te ‘DEKLASUAR’ moren MILIARDAT nga gjaku i femijeve shqiptare dhe vodhen tere pasurite e Shqiperise ndersa POPULLIt i dhane arratine ne luften kunder mullinjve te eres se kAAmunisteve!

  Nga e presim ‘informacionin’ e psikoterapine qe ti thone POPULLIT:
  500 MILION Eauro qe nevoiten per tua bere banesat shume me te mira se sa i kishit jo vetem qe jane 10 fish neper BANKAT e BOTES por me PARATE e vjedhura mund te ndertohen jo pallate 15 klateshe te pastrimit te droges po VILA per çdo familje shqiptare!
  PRANDAJ RRINI TE QETE ATY NEPER HOTELE GRATIS PERKOHESISHT!?

  Kush do tua thote nje fare ‘profesori’ truçkulur qe i ka vajtur tek BYTHA me mbiemerin FUGA ish djale BLLOKU i islamikut Myqerem pjese e diktatures qe nuk i mjaftuan 50 vjet por ka dhe 30 vjet qe VJEDH nga ish kAmunist ne antikAmunist e arrin e thote:
  ‘Te dekorojme ate ‘sizmologun’ grek dhe dekoratat e tij qe ja jep Like Flori ti varim ne qafe si HAJMALI!

  A e merni vesh o Shqiptare ne duar te kujt kemi qene per 30 vjet !?
  Ne duar te ish ‘BLLOKMENEVE’ minoritare antishqiptare agjente te tere agjenturave qe ne krah te antishqiptarit me te madh qe njeh histrorija e njerezimit vazhdojne KRYQEZATAT kunder popullit shqiptar edhe ne kete TRAGJEDI per te ruajtur tere PASURITE e vjedhura duke arritur si perdhunues te ’10 Komandamenteve te Zotit te na zene nate e dite ne goje fjalen PERENDI!

  A arrini ta imagjinoni qe tere kjo BANDE xhihadistesh kfrere te kalifatit te Bathores 30 vjet ne sherbim te kalifit SALI dhe Like Flori si asnjehere tjeter jane hedhur si JENAT pas eres se GJAKUT mbas kesaj fatkeqesije dhe ‘LUTEN’ perendise per inat te ‘EDVINIT’ qe te bjere TERMET deri sa te shuhet ky vend ky popull e shtet qe ‘ATA’ ti gezojne ne PERJETESI GJAKUN e popullit shqiptar ne tere bankat e BOTES te konvertuar ne FLORI!

  A po arrijme te kuptojme se ketu ZAGARIJA e dizinformacionit eshte komplet 30 vjet e vazhdon te jete ne funksion te KREREVE te KRIMIT dhe KORRUPSIONIT sepse nuk meren fare po ‘FARE FARE’ te japin ndonje ‘NDIHME’ se si mund te lehtesojne DHIMBJEN e te tregojne me gisht se ku gjinden MILIARDAT per te RINDERTUAR flasin nate e dite per EDVININ qe na ‘SHKAKETOI’ termetin dhe tere fatkeqesija e ka emerin EDVIN prandaj e vetemja rruge eshte qe duhet bere KURBAN EDVIN Mavrija qe te shpetojne tere kreret e xhihadit bashke me MIJRA MILIARDAT qe ka kalif SALIJA LIKE FLORIJA ish ‘çunat e bllokut e alabakerija’!

  A e imagjinoni pas 30 vjetesh pse keta KRRIMINELE-KAMIKAZE te dizinformacionit kerkojne qe nje termet NORMAL ta konsiderojne ‘APOKALIPS’ e tragjedi!
  Per te zbatuar deri ne fund fregjite e huaja ne zbatim te ‘gterapise se shokut’ e ti bejne edhe shqiptareve te fundit ELEKTROSHOKUN e ta perzene nga keto TROJE tashme ÇIFLIG te nje grupi xhihadistesh apo ISIS ne kalifatin e Bathores!

  Ky termet bashke me demet materjale dhe tragjedine humane ish jo vetem ‘NORMAL’ po fare fare i pa perfillshem me TRAGJEDINE ìpermbytjen BIBLIKE’ 30 vjeçare te popullit shqiptar ku ju permbys nga THEMELET ish shteti,ju germuan themelet e ‘bazes ekonomike’,ju vodh tere pasurija KOMBETARE dhe ju shiten tragjikisht te HUAJVE edhe KAPITALET STRATEGJIKE qe do te thote brezat qe do vine i lane pa te ARDHME e pa ATEDHE.Shto ketui dhe mbi 30 MIJE shqiptare te vrare mbytur e zhdukur pa llogaritur Kadaverat qe marin fryme GRA dhe FEMIJE qe prostituohen perdhunohen ngujohen,THEREN per ORGANE!
  Edhe tragjedite e kryqezatave te 97-tes,98-tes e GERDECIT dhe e 21 Janarit jane shume me te renda se sa ajo e 26 Nentorit me 50 viktima!

  A ka dhimbje me te madhe se sa te hedhesh shashka tymuese e krijosh mjegull nderkohe qe mund te kete akoma shqiptare brenda ne germadha qe renkojne ndersa kreret e xhihadit ‘like floriri’ simbol i korrupsionit mbledh njerez kufoma ‘idhuj pa krena’ e ben mbledhje per solidaritet te krereve te ISIS ndersa ZAGARET e tere RACAVE bastarde konsiderojne ‘DIKTATURE’ se pse kerkohet te ARRESTOHET nje prostitute ‘juriste’ tek ‘Teatri’ qe luhet 30 vjet mbi nje popull drejt zhdukjes e qe te VRARE nga kalifi SALI i perdhunon si ‘Koke palare’ LIKE FLORI dhe i propogandon si pune te ALLAHUT Lubonja,Fuga,e nje krriminel kamikaz FEV ZI!

  A arrihet te kuptohet pas 30 vjetesh qe nocioni ‘shtet’ ne kete vend ka si sinonim fjalen ‘bordello’!?
  Kush jane funksionet e Parlamentit,prokurorise,policise sherbimit informativ ne situate te ‘GJENDJES SE JASHTEZAKONESHME’ dhe pse nuk na thuhet pse nuk ARRESTOHEN krriminelet qe 30 vjet shkelin mbi GJAKUN e te reneve dhe tani bejne THEATRO mbi GERMADHAT ku renkojne JETE NJEREZISH!

  P.S ”-E njeriu nuk e di:
  a asht zoti pjella e tij
  apo ai-pjella e zotit?
  Por e shef se asht kot se kotit
  me mendue mbi nje idhull
  qe nuk pergjegj,”Migjeni

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit December 3, 10:52

  Shume drejt!
  Perderisa eshte shpallur gjendje e jashtezakoneshme pse nuk zbatohen masat e jashtezakoneshme si psh:
  -Tu hiqen tere pasaportat diplomatike tere krereve te tragjedise qe mos na lene shendene e ikin si puna e Agron Tufave Fari Ballise e nuk eshte per tu habitut dhe like florise!???
  Mire ata qe bejne teater tek teatri se ashtu jane skenaret e Salise Edvinit e Like florise po ministri i brenmdshem drejtori i policisse se shtetit prokurorija si nuk e arreston ne mes te nates ate alabaken qe na qenkerka dhe juriste e ben estrade ne kete tragjedi ne nje vend pa shtet e ne gjendje te jashtezakoneshme…
  Pse nuk i kerkohet interpolit te riatdhesoje urgjent te tere te ikurit ne keto 30 vjet per azil ‘politik’ ne vendin me demokratik qe na solli ameriqija serbija e salija mbas luftes 30 vjet kunder komunisteve!?
  Pse nuk vihen nen kontroll te rrepte pikat kufitare e mos lejohet askush nga kreret e tragjedise deri ne brezin e trete te largohet nga kufijte e shqiperise…

  Reply to this comment
 3. giotina December 3, 11:17

  Bravoooooooooooooo!
  Zgaret e te ashtuquajturit informacion vazhdojne te lehin dhe jene pjese e lojes se piset Sali-Edvin-Like Flori!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim