03 gusht 2018

August 3, 2018 03:56

03 gusht 2018

August 3, 2018 03:56
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH August 3, 10:30

  VARRMIHESIT E SHQIPERISE? KUJSLINGET E RINJ!

  ”Tradhetar,ti na nxive,na le pa atedhe
  Ti na çthure,na çkule,na çduke çdo fe
  Varferi,poshtersi,roberi ti na dhe
  Derbeder,ujk e derr;Hosana Baraba”F.S NOLI
  ——————–
  Ne vend te paraDhenjes:
  Per kreret e krimit dhe korrupsionit dhe antishqipetaret e veshur me imunitet,per zagaret e dizinformacionit ne sherbim te tyre si dhe tere ‘studenteve’ ‘Kristal,
  Fjala KUJSLING (Quisling) e ka zanafillin ne vitet ’30 kur ne perkrahje te regjimit fashist te Hitlerit me i fameshmi bashkepunetor i tij u be edhe kryetari i partise fashiste te Norvegjise se pushtuar nga nazizmi VidkumAbraham LauritzJonsson QUISLING,qe drejtoi edhe qeverrine kujslinge si kryeminister deri ne çlirimin e vendit nga forcat patriotike dhe ne emer te popullit norvegjez u gykua dhe denua me VDEKJE me 24 Tetor te ’45-ses.

  Kujslinget e vjeter sKipetare?
  Netem trutharet e Nishanet dhe salisjanet me ne krye kalifin SALI qe gjak serbi rrjedh ne dejet e tij bejne sikur nuk e dine se kush kane qene ‘koloboracionistet’ me fashizmin gjate pushtimit te Shqiperise kur populli shqipetar u ngrit e derdhi gjak kunder pushtuesve per liri e pavaresi?
  Vetem kujslinget e rinj bashkepunetore me ‘kolonizatoret’ qe kane pushtuar kete vend nuk i njohin ose bejne sikur nuk i dine veprat e qeverrive kujslinge ‘legalitetit’ e ‘Ballit kombetar’ dhe emerat me gjak te shprishur shqipetaresh e ‘Kosovaresh’ gjate luftes se dyte boterore qe vrane shqipetare ne bashkepunim me nazizmin e jo pak po 28.000!

  Vetem kujslinget e rinj dhe hajdaret antishqipetare qe i ndjekin nga pas nuk e dine qe nje jave para se Shqiperija te pushtohej nga Italija fashiste ministeri i jashtem italjan dhenderri i Musolinit konti Ciano i thosh ambasadorit gjerman :Shqiperija eshte ‘affare di famiglia’ ose shqip çifligu im,nderkohe qe ambasadori Jakomoni deklaronte nga Tirana se ”Mbare Tirana ka ra ne duar te bandave te perbera prej alabakesh te cilet kane thyer pallatin mbreteror mbas arratisjes se mbretit i cili kaloi ne greqi”

  Vetem kujslinget e rinj antishqipetare e Nishane,xhihadiste e salisjane me ne krye kalifin Sali bejne sikur nuk i dine tere emrat ne krye te qeverrive kijslinge e te tradhetareve te kombit shqipetar nga Xhafer Deva tek Mt’had Frasheri ,Staraveckat e Mitrovicat,Merliket e Safet Butkat qe ja shiten shpirtin jo shqipetarit po Djallit dhe bene masakra ne githe popullsine shqipetare perfshi dhe te fameshmen KASAPANE me shqipetare te pa fajshem ne 4 SHKURT dhe qe kujslinget e Rinj perfshi dhe nje Edvin pikerisht ne vendin ku ish pllaka perkujtimore e te reneve te ‘4 Shkurtit’ vune emerin e Kujslingut kosovar Ibrahimoviç nipit te Krye kujslingut qe beri masakren Xhafer Deves..

  Vetem kujslinget e rinj ashtu si ISIS kane mbi nje çerek shekulli qe po luftojne me mullinjte me ere te kAmunizmit duke shkaterruar tere vlerat MATERJALE e MORALE te ndertuara ne historine 100 Vjeçare nga nje popull me GJAK e me DJERSE me te vetemin OBJEKTIV fshirjen e historise se nje populli te tere dhe bashke me te vune ne zbatim teorine frojdjane te ‘RIMOCIONIT’ apo FSHIRJES SE MEMORJES, ku ne vend te vkerave u ndertuan antivlerat ku patrioti u be tradhetar e tradhetari patriot ku vendin e SHQIPETAREVE pas mbi nje çerek shekulli e kane zevendesuar tere racat kolonizatore xhihadiste e muxhahedine,imame e kosovare qe flasin vetem serbisht e sllave veshur si kosovare me pashaporta te paisur nga kujslinget Nishane qe flasin shqip?!

  Pse kerkohet te fshihet periudha me e lavdishme e popullit shqipetar gjate luftes se dyte Boterore ku ne krahesim me numurin e popullsise derdhi me shume gjak se askush popull i Ballkanit per LIRI nderkohe qe per TURPIN e kombit i vetemi kamp perqendrimi ne Ballkan i nazizmit ish ne Prishtine dhe jo vetem kaq por ruhej nga forca paramilitare ‘SS’ kosovare te inkuadruar ne divizionin ‘SS’ qe per TURPIN e kombit mbante emerin e heroit kombetar Skenderbeu dhe jane ‘harruar’ dhe 105 te burgosurit ne moshen e rinise qe u vrane brenda nje Nate e nuk u kujtua me kush per TA ?

  Pse nuk e ka kurajon nje intelektual,historian a shkencetar ku ne dejet e tij rrjedh gjak Shqipetari e te thote ate qe ka thene ‘Mandela’ i Ballkanit ADEM DEMAÇI per Ibrahim Rrugoven si Kujsling e bashkepunetor i Serbise,qe kur Kosovaret luftonin per LIRI ai si daja e tij Xhafer Deva,dikur ne Shqiperi flinte ne nje krevat me pushtuesin e ‘Pinte cigare Wiski e raki’ ndersa GJAKU i shqipetareve derdhej lume!

  SE FUNDI
  Kush do ta shkruaje e ç’far do shkruhet ne librin e historise se ketij populli ngelur mbi nje çerek shekulli pa SHTET pa pasuri ,pa kufi e pa POPULL e tu thote brezave se mbi nje çerek shekulli jetojme ne MJERIM e ANARKI sociale fetare ekonomike politike e te pushtuar si KOLONI me shume kolonizatore e ne krye qeverri KUJSLINGE antishqipetare qe bashkepunojne me tere agjenturat pushtuesit perfshi dhe Xhihadin?

  Kush e jeton dhe ‘lexon’ historine e ketyre 28 vjeteve a mund te gjeje emer tjeter perveçse KUJSLING per kreun e krimit e vrasesin e shqipetareve Sali Ram Berisha,bashke me tere Hajdaret e inkuadruar ne Divizionin ‘Hajdar’ dhe tere dishepujt e tij kujslinge Bode-gardet,Rrulat,Nishanet,Shabanet,Mul Nokat e te tjere islamike fondamentaliste e xhihadiste qe vrasin e vjedhin nje popull per mbi nje çerek shekulli ne emer te ALLAHUT??

  A mund te kene emer tjeter mbi 128 kryetare bandash te quajtura parti kur shqiperija ka ngelur pa shtet e kthyer ne koloni veçse fjala KUJSLING per tere Nokat,Das Shehat,Milot Metat e tere MUTRAT e tjere antishqipetare qe me FLORIRIN e pasurine e Shqiperise kane blere tere LOBIZMIN e te HUAJT??

  Le te dale nje SHQIPETAR e te thote qe nder 128 banda parti vetem njera te quhet ‘Parti Shqipetare’ ku si alternative te kete VLERAT,MORALIN,MIREQENJEN,POPULLIN-SHQIPERINE?

  Le te dale nje hajdar,salisjan,xhihadist,metist apo edhe socialSSalist e te thote qe ky parlament i krimit e korrupsionit vetem nje here ne mbi nje çerek shekulli ka qene SHQIPETAR e jo KUJSLING drejtuar nga FAZLLIQ e kaubojsat ambasadore ne sherbim te antishqipetarizmit?

  Le te dale nje ‘socialist’ e te na mbushe mendjen se PS qe ne europe eshte hequr nga fjalori e te na mbushe mendjen se eshte e ‘mengjer’ e perfaqeson shumicen e varfer qe perjeton mjerimin dhe mbi te gjitha kryetari i saj njekohesisht edhe kryeminister nuk drejton nje qeverri KUJSLINGE dhe tere jeten nuk ka qenje nje KUISLING?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH August 3, 10:32

  VARRMIHESIT E SHQIPERISE? KUJSLINGET E RINJ!

  ”Tradhetar,ti na nxive,na le pa atedhe
  Ti na çthure,na çkule,na çduke çdo fe
  Varferi,poshtersi,roberi ti na dhe
  Derbeder,ujk e derr;Hosana Baraba”F.S NOLI
  ——————–
  Ne vend te paraDhenjes:
  Per kreret e krimit dhe korrupsionit dhe antishqipetaret e veshur me imunitet,per zagaret e dizinformacionit ne sherbim te tyre si dhe tere ‘studenteve’ ‘Kristal,
  Fjala KUJSLING (Quisling) e ka zanafillin ne vitet ’30 kur ne perkrahje te regjimit fashist te Hitlerit me i fameshmi bashkepunetor i tij u be edhe kryetari i partise fashiste te Norvegjise se pushtuar nga nazizmi VidkumAbraham LauritzJonsson QUISLING,qe drejtoi edhe qeverrine kujslinge si kryeminister deri ne çlirimin e vendit nga forcat patriotike dhe ne emer te popullit norvegjez u gykua dhe denua me VDEKJE me 24 Tetor te ’45-ses.

  Kujslinget e vjeter sKipetare?
  Netem trutharet e Nishanet dhe salisjanet me ne krye kalifin SALI qe gjak serbi rrjedh ne dejet e tij bejne sikur nuk e dine se kush kane qene ‘koloboracionistet’ me fashizmin gjate pushtimit te Shqiperise kur populli shqipetar u ngrit e derdhi gjak kunder pushtuesve per liri e pavaresi?
  Vetem kujslinget e rinj bashkepunetore me ‘kolonizatoret’ qe kane pushtuar kete vend nuk i njohin ose bejne sikur nuk i dine veprat e qeverrive kujslinge ‘legalitetit’ e ‘Ballit kombetar’ dhe emerat me gjak te shprishur shqipetaresh e ‘Kosovaresh’ gjate luftes se dyte boterore qe vrane shqipetare ne bashkepunim me nazizmin e jo pak po 28.000!

  Vetem kujslinget e rinj dhe hajdaret antishqipetare qe i ndjekin nga pas nuk e dine qe nje jave para se Shqiperija te pushtohej nga Italija fashiste ministeri i jashtem italjan dhenderri i Musolinit konti Ciano i thosh ambasadorit gjerman :Shqiperija eshte ‘affare di famiglia’ ose shqip çifligu im,nderkohe qe ambasadori Jakomoni deklaronte nga Tirana se ”Mbare Tirana ka ra ne duar te bandave te perbera prej alabakesh te cilet kane thyer pallatin mbreteror mbas arratisjes se mbretit i cili kaloi ne greqi”

  Vetem kujslinget e rinj antishqipetare e Nishane,xhihadiste e salisjane me ne krye kalifin Sali bejne sikur nuk i dine tere emrat ne krye te qeverrive kijslinge e te tradhetareve te kombit shqipetar nga Xhafer Deva tek Mt’had Frasheri ,Staraveckat e Mitrovicat,Merliket e Safet Butkat qe ja shiten shpirtin jo shqipetarit po Djallit dhe bene masakra ne githe popullsine shqipetare perfshi dhe te fameshmen KASAPANE me shqipetare te pa fajshem ne 4 SHKURT dhe qe kujslinget e Rinj perfshi dhe nje Edvin pikerisht ne vendin ku ish pllaka perkujtimore e te reneve te ‘4 Shkurtit’ vune emerin e Kujslingut kosovar Ibrahimoviç nipit te Krye kujslingut qe beri masakren Xhafer Deves..

  Vetem kujslinget e rinj ashtu si ISIS kane mbi nje çerek shekulli qe po luftojne me mullinjte me ere te kAmunizmit duke shkaterruar tere vlerat MATERJALE e MORALE te ndertuara ne historine 100 Vjeçare nga nje popull me GJAK e me DJERSE me te vetemin OBJEKTIV fshirjen e historise se nje populli te tere dhe bashke me te vune ne zbatim teorine frojdjane te ‘RIMOCIONIT’ apo FSHIRJES SE MEMORJES, ku ne vend te vkerave u ndertuan antivlerat ku patrioti u be tradhetar e tradhetari patriot ku vendin e SHQIPETAREVE pas mbi nje çerek shekulli e kane zevendesuar tere racat kolonizatore xhihadiste e muxhahedine,imame e kosovare qe flasin vetem serbisht e sllave veshur si kosovare me pashaporta te paisur nga kujslinget Nishane qe flasin shqip?!

  Pse kerkohet te fshihet periudha me e lavdishme e popullit shqipetar gjate luftes se dyte Boterore ku ne krahesim me numurin e popullsise derdhi me shume gjak se askush popull i Ballkanit per LIRI nderkohe qe per TURPIN e kombit i vetemi kamp perqendrimi ne Ballkan i nazizmit ish ne Prishtine dhe jo vetem kaq por ruhej nga forca paramilitare ‘SS’ kosovare te inkuadruar ne divizionin ‘SS’ qe per TURPIN e kombit mbante emerin e heroit kombetar Skenderbeu dhe jane ‘harruar’ dhe 105 te burgosurit ne moshen e rinise qe u vrane brenda nje Nate e nuk u kujtua me kush per TA ?

  Pse nuk e ka kurajon nje intelektual,historian a shkencetar ku ne dejet e tij rrjedh gjak Shqipetari e te thote ate qe ka thene ‘Mandela’ i Ballkanit ADEM DEMAÇI per Ibrahim Rrugoven si Kujsling e bashkepunetor i Serbise,qe kur Kosovaret luftonin per LIRI ai si daja e tij Xhafer Deva,dikur ne Shqiperi flinte ne nje krevat me pushtuesin e ‘Pinte cigare Wiski e raki’ ndersa GJAKU i shqipetareve derdhej lume!

  SE FUNDI
  Kush do ta shkruaje e ç’far do shkruhet ne librin e historise se ketij populli ngelur mbi nje çerek shekulli pa SHTET pa pasuri ,pa kufi e pa POPULL e tu thote brezave se mbi nje çerek shekulli jetojme ne MJERIM e ANARKI sociale fetare ekonomike politike e te pushtuar si KOLONI me shume kolonizatore e ne krye qeverri KUJSLINGE antishqipetare qe bashkepunojne me tere agjenturat pushtuesit perfshi dhe Xhihadin?

  Kush e jeton dhe ‘lexon’ historine e ketyre 28 vjeteve a mund te gjeje emer tjeter perveçse KUJSLING per kreun e krimit e vrasesin e shqipetareve Sali Ram Berisha,bashke me tere Hajdaret e inkuadruar ne Divizionin ‘Hajdar’ dhe tere dishepujt e tij kujslinge Bode-gardet,Rrulat,Nishanet,Shabanet,Mul Nokat e te tjere islamike fondamentaliste e xhihadiste qe vrasin e vjedhin nje popull per mbi nje çerek shekulli ne emer te ALLAHUT??

  A mund te kene emer tjeter mbi 128 kryetare bandash te quajtura parti kur shqiperija ka ngelur pa shtet e kthyer ne koloni veçse fjala KUJSLING per tere Nokat,Das Shehat,Milot Metat e tere MUTRAT e tjere antishqipetare qe me FLORIRIN e pasurine e Shqiperise kane blere tere LOBIZMIN e te HUAJT??

  Le te dale nje SHQIPETAR e te thote qe nder 128 banda parti vetem njera te quhet ‘Parti Shqipetare’ ku si alternative te kete VLERAT,MORALIN,MIREQENJEN,POPULLIN-SHQIPERINE?

  Le te dale nje hajdar,salisjan,xhihadist,metist apo edhe socialSSalist e te thote qe ky parlament i krimit e korrupsionit vetem nje here ne mbi nje çerek shekulli ka qene SHQIPETAR e jo KUJSLING drejtuar nga FAZLLIQ e kaubojsat ambasadore ne sherbim te antishqipetarizmit?

  Le te dale nje ‘socialist’ e te na mbushe mendjen se PS qe ne europe eshte hequr nga fjalori e te na mbushe mendjen se eshte e ‘mengjer’ e perfaqeson shumicen e varfer qe perjeton mjerimin dhe mbi te gjitha kryetari i saj njekohesisht edhe kryeminister nuk drejton nje qeverri KUJSLINGE dhe tere jeten nuk ka qenje nje KUISLING?

  P.S ‘kush ne shtepi rri kur shoket luftojne edhe per interesat e tij ,ai nje dite nuk do ndaje fitoren me shoket por humbjen me armikun’B.BRECHT

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit:''ja vdekje ja liri'' August 3, 12:59

  ‘Gjaku s’behet uje’!!!!!!!!!!!!!!
  Do vije nje dite ne mos me drejtesi me vetegjyqesi e dhe krriminelet vrasesit kujslinget e popullit shqipetar do ta marin plumbin ne lule te ballit ne mos prinderit Sali Xen sypeshkaqeni,ne mos ,ikja femijet ne mos Fullhani Erik Fullhani,ne mos Hysniu e Vito kapo agjenti Andush ,ne mos Fev ziu femijet e fevziut,ne mos tere femijet e ish bllokut kujslinge me tere agjenturat tere femijet e Nanove,Pollove,Lubonjave,Blushave,Ngjelave,Pashkove,Mul nokave,Servet pellumbave,Pandelinjve e tere tradhetareve e kujslongeve ku do qe jane e kudo qe te fshihen si kreret e nazizmit ne Ameriken e jugut.O te hapet gjyqi i Hages si dikur gjyqi i Norembergut o ne kete vend do behet vetegjyqesi se gjaku i shqipetarit nuk mund te behet uje per te lare kembet krriminelet e tradhetaret serbet ruset e amerikanet….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim