03 mars 2018

March 3, 2018 02:00 Updated

03 mars 2018

March 3, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH March 3, 10:15

  2018-TA?PAK DRITE!
  Me teper se nje çerek shekulli,shqiptaret ne duar te krrimineleve e hajduteve me imunitet,bojaxhinjve dhe Pandelinjve!
  ——————–
  ‘Shqipetaret,jashte vendit jane nje pasuri”-Thote pas 28 vjetesh shperberje nje simbol i injorances IDJOTI-Pandeli!

  Pak drite!Qe koke palaret zagaret e dizinformacionit ‘ambasadoret’ dhe gomaret te marin vesh se ne krye te shperberjes se shtetit shqipetar kane qene e vazhdojne te jene KRRIMINELE perfaqesuar nga kalif SALIJA ,hajdute te tere pasurise kombetare perfaqesuar nga simboli Like FLORIJA ,IDJOTE pa asnje dite pune e shkolle perfaqesuar nga PANDELIJA dhe ZAGARET e dizinformacionit ne sherbim te krimit e korrupsionit perfaqesuar nga FEV ZIJA si dhe ISH femijet bastarde te bllokut te vjeter ish nomeklatura e Mihal Bishes ku hyjne Nanot,Servet Pellumbat,Klosat,Blushat,Lubonjat,Ngjelat,Pollot,Gjonat,Bushatet,Fugat,Neshot,Tarifat e tere ALABAKERIJA!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ te marin vesh se nje mender ‘minister’ shteti apo SHURRE qe nuk lidh dot breket e tija dhe 28 vjet ka fshire bythen e kalif SALISE dhe duhet te shkoje ne QELI ashtu si tere kjo bande krriminale me emerin PANDELI minister i diasPordhes ne qUrravine e nje Bojaxhi na i konsideron AJKEN e popullit shqipetar e RINISE jashte kufijve te vend lindjes sot e 28 vjet me pare apo edhe nje pjese 100 vjet me pare si ‘PASURI’ ose ‘MALL’ qe na u dashka shfrytezuar ashtu si sot e 28 vjet si SKLLEVER !?

  Pak drite! Qe ‘koke palaret’ mos vazhdojne ta presin shpetimin as nga ‘Zoti’ as nga ‘ambasadoret’ e aqe me teper nga tere kjo GLASE politike krriminelesh IDJOTESH ,’kunguj te Dhjetorit’ e ish femije bastarde te ish bllokut bojaxhinj e Pandelinj qe 28 vjet pa asnje dite PUNE ne jete na shkaterruan SHTETIN na vodhen tere PASURINE dhe na kthyen ne ‘shprehje gjeografike’ por te NGRIHEN e ti DENONCOJNE per krime kunder NJEREZIMIT e GJENOCID ndaj popullit shqipetar 28 vjet:

  1.-Pandelinj dhe bojaxhinj,ju ne sherbim te xhihadit ,kalif Salise e Like florise,ini pergjegjes per shkaterrimin e ish shtetit shqipetar e ‘bazes ekonomike’ te ish shtetit duke i SHPRONESUAR 100 perqind shqipetaret lene pa pasuri PRONE e pune e meritoni burgim te perjetshem!

  2.-Ju Pandelinj e Bojaxhinj pa asnje dite pune ne jete e as nje shkolle nen drejtimin e xhihadit kalif Salise e like florise duhet te denoheni me burgime te perjetshem per GJENOCID titist te shqipetareve jashte kufijve te vendlindjes nen moton e ‘Levizjes se lire’ si bageti per tu vjedhur tere nje PASURI!

  3.-Ju Pandelinj e bojaxhinj pa asnje dite pune ne jete e as nje shkolle ne sherbim te xhihadit ,kalif Salise Nano bordelles e Like florise meritoni burgim te perjetshem se dy shtresat me te dobeta te popullit shqipetar GRATE dhe FEMIJET i kini trajtuar 28 vjet shume me keq se SKLLEVERIT duke i shfrytezuar ne tere Boten me BILETE vetem VAJTJE e te paguar vete si PROSTITUTA,SI MISH I BARDHE,SI PJESE KEMBIMI PER ORGANE qe denimi VARJE NE LITAR do ish minimumi!

  4.-Ju Pandelinj e bojaxhinj pa asnje dite pune ne jete e asnje shkolle ne sherbim te xhihadit ,kalif Salise ambasadoreve te LESHIT ,Nano Bordellove e Like florise meritoni burgim te PERJETSHEM se i kini hequr SOVRANITETIN popullit shqipetar dhe ua kini deleguar 128 BANDAVE parti qe te gjitha kane vetem nje ‘ALTERNATIVE:Krimin-Korrupsionin-Hajduterine!

  5.-Ju Pandelinj e bojaxhinj pa asnje dite pune ne jete ne sherbim te Xhihadit te serb kalif Salise ,Nano greqise e Like florise pa asnje RRUDHE ne TRU po ‘kunguj Dhjet Ari’ 28 vjet i kini hequr te DREJTAT shqipetareve me kushtetuten e XHIHADIT shkruar nga IMAMI:Laiçitetin,te drejten e votes,te gjitha te drejtat themelore dhe shqipetaret as VOTOJNE e as VOTOHEN dhe 28 vjet ne krye kane uzurpuar tere istitucionet e antishtetit KRRIMINELE perfaqesuar nga SALIJA,hajdute perfaqesuar nga Like florija,Prostitucion nga Nano orgjija e INJORANCE e DIZINFORMACION nga PANDELINJTE-VEV ZINJTE e Edvin Bojaxhinjte!

  P.S Per ke shqipetare i konsideron si ‘PASURI’ e te pa ‘shfrytezuar’ simboli i INJORANCES ,idjoti Pandeli!?
  -Mijera shqipetare qe punojne si skllever jashte per te mbajtur me para kreret e krimit korrupsionit dhe ‘zonjat e para’ prostituohen me ‘ambasadoret’ bodegardet dhe tere qente e rruges e ne parlament direkt!?
  -Per mijera gra e femije jashte qe prostituohen perdhunohen ngujohen lypin e shiten per organe per te marre AVDES krriminelet dhe hajdutet antishqipetare me ‘IMUNITET’!?
  -Per mijera gra e femije qe kane si ‘TUTORE’ bashkeatedhetare qe shkerdhehen me tere te HUAJT per te derguar te afermeve PARA te mbajne frymen me miell KAFSHESH serb se pasurija eshte ne duar te kalif SALISE.PANDELI BYTHKAVE,NANOVE E LIKE FLORISE!?
  -Per QINDRA mijera shqipetareve jashte qe per te MBIJETUAR u nderrojne EMERAT sa lindin femijeve sipas perkatesive FETARE ne vendet ku ROBETOHEN e perjetojne skllaverine qe nuk kane ASNJE te drejte as te shkolles as te gjithe te drejtave me HUMANE 28 vjet !?
  -APO! Per nje te treten e 3 MILION shqipetareve jashte te moshave 1-35 vjeç qe bejne 1 MILION qe nuk dine as SHKRIM e as KENDIM shqip dhe sherbimin USHTARAK dhe BETIMIN Ushtarak e bejne ne gjuhe te HUAJ e per te HUAJT! KRIME!KRIME!KRIME!

  Idjoti Pandeli!Me qe ke deklaruar se je i ‘krishter’ praktikant po qe se ndihesh i ‘moralshem’ e nuk ke perdhunuar 10 KOMANDAMENTET e Zotit jep urgjent doreheqje dhe DORREZO MANDATIN duke u bere thirrje dhe tere hajduteve e krrimineleve me imunitet ngujuar 28 vjet ne parlamentin ANTISHQIPETAR dhe atehere FATET e ish SHQIPERISE ti marin ne dore SHQIPETARET e EMMIGRIMIT si ‘PASURI KOMBETARE QE DUHET SHFRYTEZUAR’!

  Reply to this comment
 2. NOLI March 3, 10:45

  Kenga e Salep Sulltanit
  (paralelizem 1930-2018 drejtim i duhur sens te kundert)

  Nje mexhilis te madh na çeli
  Pandeli Jano Vangjeli
  Me Sulltan- llokum na veli
  Si kofini pas te vjeli.

  Fyt i Floqit po pellet
  Top’ i Krosit po kercet:
  Ç’eshte ky sheqer-kesmet?
  Hallvaxhine pame mbret!

  Dhe rakija vete-vjen
  Xhafer Ypi na mberthen
  Dhe per lot na mallengjen
  Rreth kanopit me legjen

  Koço Kota mjek hanxhari
  Nis nje valle palikari,
  Se me nje ferman Kusari
  Sadrazem u be firari;
  ———————-
  Se ò’na u gezua xhani
  Se ò’na preu Ramazani
  Se ç’na più Italiani
  Rrofte pra Salep Sulltani!

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit March 3, 11:34

  TE VENDOSEN TRUPAT E NATOS E LIGJI ME GIOTINE,VETEM ME DIKTATURE E GJUHEN E FORCES PO DUAM TA SHPETOJME SHQIPERINE…
  Tere istitucione pushtete informacion parlament mbi te gjitha jane ne duar te mafjes……….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim