03 nëntor 2019

November 3, 2019 02:07 Updated

03 nëntor 2019

November 3, 2019 02:07 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH November 3, 11:54

  U DESHËN 30 VJET TË KUPTOJME QË S’KEMI SHTET!?
  (‘Shtet’ ku xhihadiste,’hajdare’ dhe ‘kosovare’ vrasin 30 vjet me pagese sKipetare!?)

  ‘Nje njeri,apo edhe nje grup njerezish mund te genjehet nje here,edhe disa here po nje popull i tere per gjithmone kurre”!
  ———————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Nder lajmet nga Bota dhe haber -akshamet nga hamam Bushatet e Bathores veçojme:

  Nga Bota:
  -DASH-‘Zbulon Ameriken’ dhe pas 30 vjetesh ne nje ‘studim’ deklaron se :’
  ‘Kercenimi terrorrist ndaj Shqiperise(kujt Shqiperi!?) vjen nga luftetaret qe kthehen nga Iraku dhe Sirija si dhe nga perpjekjet per radikalizimin e rinise shqiptare drejt dhunes..!?..Me gjithe perpjekjet per parandalimin e financimin e terrorrizmit permendet konkluzioni i MONEYVAL-Organizem i Keshillit Europes qe e vlereson Shqiperine(ke Shqiperi!?) me ‘Efekteshmeri te ulet”ndaj terrorrizmit!

  Ju deshen 30 vjet DASH te ‘zbuloje Ameriken’ ne kete vend pa shtet kur e dine dhe gAmoret e Peqinit perjashtu ‘Pezave’ se ne kete vend pas permbysjes se ish shtetit tere ‘bazes ekonomike te tij’ dhe shkaterrimi i infrastruktures bashke me pasurite kombetare nuk u NDERTUA as ‘baze tjeter’ ekonomike,as EMER te ‘sistemit ekonomik’ e per rrjedhoje as EMER te ‘sistemit politik po ANARKI dhe vendi dhe eshte pushtuar nga kreret extraterreste xhihadiste fashiste muxhahedine ‘hajdare’ ‘kosovare qe shkaterrojne vrasin e terrorrizojne 30 vjet nje popull te tere!?

  Nga Bathorja:
  Nje nder kreret e xhihadit,islamiko xhihadisti MEDI qe sipas shkalles se krimeve ndaj ketij vendi dhe populli mund te radhitet i TRETI(I Mosketjereve) pas kalifit krriminel SALI dhe Mulla Omar apo me emer arti LIKE FLORI mbas 30 vjetesh kerkon riorganizim te ISIS ne kete vend dikur Shqiperi e ‘propozon’ ne emer te ‘Alla akbar’ ky perdhunues i ’10 Komandamenteve te Zotit’:
  ”Krijimin e nje komiteti per integrim’!?
  Krrimineli islamiko xhihadist MEDI qe ka shitur shpirtin djallit grekut serbit e jo vetem Çameri e shqiperi tani qwe i ka ‘ardhur tek bytha’ kerkon rikthimin e ‘ustallareve’ te vjeter ne krye te vendit ish bllokmene ish ministra te jashtem,kryeministra,ministra integrimi dhe ne krye te ketij komiteti ‘Integrimi’ ne Shishtufine kerkon as me pak e as me shume nje XHIHADIST 24 karadewsh i inkriminuar deri ne gryke,.ish ‘studjues’ i Istitutit te studimeve4 Marksiste-Leniniste te drejtuar nga Nexhmije Xhuglini (Hoxha’ islamiko fondamentalistin AGA-BESNIK MUSTAFA!
  Ky ‘çam) qe jo vetem ka shitur 30 vjet Çamerine po me floririn e tere pasurise te ish Shqiperise ka blere permes lobizmit tere antishqipetarizmen e botes per pushtet e rendojne me dhjetra vepra PENALE e disa burgime te perjeteshme si SKUTH kerkon ashtu si ISIS te riorganizoje ‘kalifatin e Bathores’ duke nderruar ‘Kuajt ne mes te udhes’ ose para gremines mjafton te shpetoje ‘bythen e tij’ e te krijoje idene tek ‘ustallaret’ se me rikthimin e krereve te ‘vjeter’ e me ‘eksperience’ si vrases hajdute e antishqiptare si xhihadisti Besnik Mustafa e tere ‘ISHAT’ e tjere qe jane ‘MJESHTRA’ per te vene ne zbatim thenjen:

  ‘Edhe ‘koke palaret’ te PIQEN por dhe ‘HUNJTE’ kreret e xhihadit Kalif SALIJA-MEDIJA-LIKE FLORIJA mos digjen!?

  Per Zagaret e racave FEV ZI!
  ———————–
  ‘Zagaret dhe agjentet kane te perbashket se tere jeten u sherbejne padroneve ‘-Thote Viktor Hugo.
  Ky vend pa shtet 30 vjet eshte i pushtuar nga xhihadisto fashiste kryesisht ‘agjente’ ish ‘çuna blloku’ e ‘òuna TirOne’ pa asnje lloj VLERE morale perjashtu antishqiptarizmes drejtuar nga ish doktori serb i Bllokut qe duhet theksuar ne sherbim te numurit DY te ish regjimit te kaluar Hysni Kapos qe jo per ‘koinçidence’ mbulonte si numuri DY ne krah te Enver Hoxhes tere ‘organet’ e diktatures,Ushtrine,sigurimin,kunderzbulimin,policine tere sherbimet e fshehta dhe kuadrin apo nomeklaturen e Mihal Bishes!

  Pas 30 vjetesh ne kete vend pushtuar nga xhihadi ne emer te alla akbar ,e propoganduar nga radio zhurma islamiko xhihadiste antishqiptare financuar nga mergata e qyqeve koloboracioniste ,xhihadiste e tere fondamentalizmi islamik ‘Zeri i Ameriqise’,JO vetem u swhkaterrua tere baza ekonomike dhe infrastruktura e ish shtetit me prezencen e regji te huaja per te zbatuar ‘Terapine e shokut’ po nuk LINDI jo vetem ‘pluralizem’ e ‘demokraci por ASNJE:
  -‘Sistem ekonomiko-shoqeror’ njohur ne historine e njerezimit qe nga k’komuniteti’ primitiv!?
  -Asnje ‘sistem politik’ i nhjuohur ne Europe dhe Ballkan edhe pse me kushtetuten e Imamit eshte shkruar ‘Republike parlamentare’ ketu 30 vjet TURMAT trushpelare qe jane ne pushtet edehe pse PAKICE per tridhjet vjet ecin drejt gremines me thirrjet:Kur themi kalif SALIJA nenkuptojme qeverrija-partija.gjyqesori-parlamenti-prokurorija-gjithesija-‘alla akbar’!

  ‘Vdekje klinike e shtetit’!?
  ————
  Si mund te arrije nje intelektual apo edhe shqiptar me dy pare mend ne koke te te flase per ‘vdekje’ te nje ‘gjeje’ qe nuk ka lindur KURRE!?

  Mjafton te ndihesh shqipetar me tru e moral,e te kesh jetuar tragjedine e ketyre 30 viteve arrin te kuptosh se ky vend i pushtuar e koloni e te huajve ku mbizoterojne 5 anarkite Noliane:Ekonomike-Sociale-Politike-Fetare por mbi te gjitha MORALE ka ngelur 30 vjet pa ‘SHTET’ dhe pa ‘Zot’!

  Mjafton te dish se nocioni shtet kryeswisht permbledh TRE elementet baze te tij:
  -Teresine teritoriale bashke me tere pasurite natyrore kombetare mbi e nen tokesore e infrastrukturen e ndertuar nder shekuj.
  -Teresine e ligjeve te natyresw e shoqerise si rregullator i nje shoqerije qe jeton ne kete hapsire bteritoriale!
  -POPULLI!

  Pyetja!?
  Si mund te thuhet popullit pas 30 vjetesh si te ishin jo ‘koke palare’ po bageti ashtu si ne fakt jane konsideruar deri tani se’shteti eshte ne vdekje klinike’ kur ‘shteti’ i shqiptareve tridhjet vjet nuk LINDI!?
  Sepse te TRE elementet ‘organet’ qe mbajne gjalle nje shtet edhe teresija teritoriale bashke me pasurite kombetare,edhe ligjet e natyres e shoqerise por mbi te gjitha POPULLI nuk egzistojne me!?

  Le te dale pas 30 vjetesh vetem nje i ‘MENÇUR’ por qe te jete SHQIPTAR i moralshem e ti thote ketij POPULLI te mjere rrugeve te Botes si asnjehere ne histori se:

  Kush eshte forma e shtetit ndertuar ne kete vend 30 vjet e njohur ne historine e njerezimit: Primitiv,liberal,feudal,’socialist’,fashist,monarki…!?
  Nuk ka ‘burre nene’ ti vere EMER nje lloj ‘sistemi’ bastard pa emer perjashtu KALIFAT!
  vETEM ‘SHTETI’ I KALIFATIT NUK KA POPULL,LIGJE,TERITOR TE TRASHEGUAR POR VEPRON NE EMER TE ‘aLLA AKBAR’ DHE VRET SHKATERRON VJEDH NE EMER TE ‘LUFTES SE SHENJTE’ SI TEK NE 30 VJET KRYQEZATA,LUFTE BRENDA ‘sojit’ e lufte e te ‘VARFERVE’ qe njoihen ne histori si luftat me Çfarosese ku ‘ha njeriu njerine’!

  ZGJIDHJA!?
  Pas 30 vjetesh dy ngelen rruget:
  -Nderhyrja e ‘aleatit strategjik’ qe 30 vjet bagetine na i shtoi e femijet na i gezoj me aleatet e NATO-s ku vendin e diplomacise se kinezerise ta zere ‘gjuha e forces’ per 6 MUJAJ sa te viret ne zbatim ‘reforma ne drejtesi’,hapet gjyqi i Hages ne mes te TirOnes si dikur gjyqi i Norembergut,dhe paralelisht te miratohet ne parlamentin ne ‘rrethim’ kryereforma e sistemit elektoral bashke me revizionimin radikal te kushtetutes dhe shkuarja ne pranvere ne ZGJEDHJE ku POPULLIT bashke me SOVRANITETIN ta rilinde vete SHTETIN!

  -Rruga e dyte eshte ajo me tragjikja apo e Haxhi Qamilit ku te vihet ne zbatim teorija e shokut MAO:
  ”Duhet turbulluar qe te kullohet’!?
  Por ketu me turbull se kaqe nuk ka ku te shkoje keshtu qe do ti hapet rruge VETEGJYQESISE tragjikisht e filluar ketu e 30 vjet ne kete vend pa shtet ku motoja do te jete thenja MARKSISTE:
  ‘Te shpronesohen shpronesuesit’ e POPULLI!?
  Kush jane shpronesuesit e popullit shqiptar?
  Ish ‘Çunat e bllokut’ me ‘çunat e Tirones’ qe kane uzurpuar tere trojet e te pareve bashke me strukturat xhihadisto-fasahiste ne perberje te te cileve jane ‘hajdare’,’kosovare’ muxhahedine xhihadiste koloboiracioniste….!
  Jane çunat e bllokut Nano,Pollo,Lubonjat,Ngjelat,Neshot,Fugat,Gjonat,Bushatet e kompani..!
  Eshe doktori i bllokut apo guida Supreme Neroni qe dogji Shqiperi me emer Karaxhixh Sali basahke me Bushatin qe e rriti ne prere pa breke,nipin e shokut Hysni e me radhe Edvinet,aga Mustafajin Monave MEDISE deri tek Like flori ..!?

  P.S DASH kur thote se ”Terrorrizmin ne kete vend vjen edhe nga perpjekjet PER RADIKALIZIMIN E RINISE SHQIPTARE DREJT DHUNES..”Per ke e ka fjalen per paramilitaret me ‘hajdare’ e ‘kosovare’ muxhahedine e xhihadiste 30 vjet ne strukturat LEGALE te kalif Salise apo Divizioni Hajdari apo per strukturat e REJA xhihadiste qe sterviten ne JALE me hymnin e ISIS me istruktore IMAME ne emer te ‘alla akbar’ per te vrare me PAGESE shqiptare!?

  Reply to this comment
 2. nipi ÇAJUPIT November 3, 12:10

  ”Egersire si ariu
  me fytyre si Saliu
  me dergoi perendija
  qe te vuaje njerezija
  Bera po çnuk kam bere
  prisha Shqiperine te tere,

  Myslimane e te krishtere
  kam derguar n’ate jete
  me teper se çvine vete
  nate e dite gjak kerkoj
  pa pire gjak s’mund te rroj!

  Reply to this comment
  • Kerkushi November 3, 14:18

   Cajupi vete kete bejten e kishte bere per Enverin (se e kishte parashikuar), keshtuqe ti o dobiç mos e nderro me Saliun. Gjakun ua piu Enveri juve mire e mire, ai maloku i Vicidolit noi gote aty ketu nga cfare kishte mbetur prej Enver Bythos piu, sa per te imituar ate qe i kishte mesuar profesor Enver Bytho.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim