Ushtarët e UÇK-së, akuza ndaj Lulzim Bashës dhe Argita Berishës

June 3, 2013 12:15

Ushtarët e UÇK-së, akuza ndaj Lulzim Bashës dhe Argita Berishës

Pas arrestimit të 5 luftëtarëve të UÇK-së në Kosovë katër ditë më parë, disa ish-drejtues dhe luftëtarë të UÇK-së kanë nisur një grevë urie, për të kundërshtuar keto arrestime që sipas tyre janë flagrante. Por ajo ç’ka bie në sy është fakti se grevistët kanë drejtuar një kërkesë ndaj EULEX-it , ku dosjet e hartuara për shokët e tyre i quajnë shpifje dhe sajesa, ndërsa si autorë të këtyre dosjeve kanë përmendur ndër të tjerë dhe emrat e Lulzim Bashës dhe Argita Berishës. I kanë përmendur duke I quajtur kioslingë madje. Arrestimet në Kosovë të ish luftëtarëve të UÇK-së, kanë shkaktuar shumë polemika dhe reagime. Të arrestuar janë shtetasit Sami Lushtaku, Sahit Jashari, Jahir Demaku, Zeqir Demaku, Hysni Thaçi. Mediet kosovare bëjnë me dije se Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë dhe ndaj Sylejman Selimit, ambasador i Kosovës në Shqipëri, Fadil Demakut, deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e PDK-së, Sami Lushtaku, kryetar i Komunës së Skenderajt, Shtilli -truproja i kryeministrit Hashim Thaçi, Sabit Gecit, Sahit Jasharit, Ismet Haxhës e disa të tjerëve. Arrestimet dhe akuzat e ngritura ndaj disa prej luftëtarëve më të spikatur të UÇK-së, kanë bërë që të nisë dhe greva e urisë e kolegëve të tyre, kjo grevë udhëhiqet nga Ibrahim kelmendi, i cili ka qenë dhe një ndër themeluesit e LPK-së, e cila është Lëvizja që më pas themeloi UÇK-në.

Deklarata

“Për shkak të burgosjes së mbrëmshme të ish-komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,

ambasadorit të Republikës së Kosovës në Shqipëri, z. Sylejman Selimi, kryetarit të komunës së Skënderajt, z. Sami Lushtaku dhe të tjerëve  vendosëm të hymë në grevë të urisë për të shpreh protestën tonë kundër kësaj padrejtësie flagrante.

Burgosja e ish-komandantëve është edhe një tentim për të kompromentuar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës dhe luftën e saj çlirimtare. Kot përpiqen demagogët për të mashtruar qytetarët me shpjegime se këto raste janë individuale…”, kanë deklaruar grevistët. Më pas, ata janë shprehur se akuzat janë jo vetëm të montuara por kanë ofruar dhe emrat e hartuesve të tyre, mes të cilëve spikat emri i Lulzim Bashës dhe i Argita Berishës.

“Duke mos u zgjatur me arsyetime të përcaktimeve shoviniste e hakmarrëse të prokurorit Salustro, kërkojmë që EULEX-i të ta largoi atë nga EULEX, sepse ai tashmë e ka komprometuar rëndë misionin e EULEX-it. Ka kohë që përflitet se serbofili Salustro sikur përzgjedh vetëm lëndët kundër ish-komandantëve të UÇK-së, që i kanë përgatitur organet neofashiste të Serbisë, me sajesa edhe të kuislingëve të tyre shqiptarë, gjoja si ekspertë, siç ishin Fadil Syleviqi, Lulzim Basha, Argita Berisha- Malltezi etj. Por kjo nuk arsyeton që vetëm atyre lëndëve t’u jepet prioritet”, shkruhet në deklaratën e grevistëve.

 

Deklarata e plotë e grevistëve

 (Prishtinë, 01.06.2013) Për shkak të burgosjes së mbrëmshme të ish-komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ambasadorit të Republikës së Kosovës në Shqipëri, z. Sylejman Selimi, Kryetarit të Komunës së Skenderajt, z. Sami Lushtaku dhe të tjerëve, vendosëm të hymë në grevë të urisë për të shpreh protestën tonë kundër kësaj padrejtësie flagrante. Burgosja e ish-komandantëve është edhe një tentim për të kompromentuar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës dhe Luftën e saj çlirimtare.

Kot përpiqen demagogët për të mashtruar qytetarët me shpjegime se këto raste janë individuale… Për këdo që kupton funksionimin e sistemit të drejtësisë, e dinë se rastet që hetohen e shqyrtohen kanë një si prioritet. Prokurori i EULEX-it, Z. Salustro, po dëshmohet se po sundohet nga paragjykimet shoviniste ndaj shqiptarëve, respektivisht ai është i përcaktuar për hakmarrje kundër Luftës sonë çlirimtare; deri tani nuk kemi dëgjuar që ai të ketë bërë qoftë edhe një padi kundër kriminelëve serbë, që kanë vrarë mbi 10 mijë shqiptarë, që kanë përdhunuar mbi 20 mijë femra shqiptare, që kanë djegur mbi 100 mijë shtëpi në Kosovë… Duke mos u zgjatur me arsyetime të përcaktimeve shoviniste e hakmarrëse të prokurorit Salustro, kërkojmë që EULEX të ta largoi ate nga EULEX, sepse ai tashmë e ka komprometuar rëndë misionin e EULEX-it.

Ka kohë që përflitet se serbofili Salustro sikur përzgjedh vetëm lëndët kundër ishkomandantëve të UÇK-së, që i kanë përgatitur organet neofashiste të Serbisë, mesajesa edhe të kuislingëve të tyre  shqiptarë, gjoja si ekspertë, siç ishin Fadil Syleviqi, Lulzim Basha, Argita Berisha- Malltezi etj. Por kjo nuk arsyeton që vetëm atyre lëndëve t’u jepet prioritet.

Nga Qeveria e Kosovës kërkojmë që urgjentisht të kërkojë nga Brukseli që të shqyrtojë profesionalizmin e prokurorit Salustro dhe ta suspendoi nga EULEX-i. Tashmë janë bërë bajat prononcimet se gjyqësia është e pavarur dhe politika nuk duhet të përzihet. Fatkeqësisht ka shumë raste, jo vetëm në Kosovë, kur në institucionet e drejtësisë depërtojnë edhe hetues, prokurorë e gjyqtarë jo profesionalist, shovinistë, racistë, të korruptuar, prandaj ndaj të tilla rasteve kudo reagohet. Urojmë që EULEX të angazhohet menjëherë për rikthim të reputacionit, që të mos i zhgënjejë dhe të mos i provokoj edhe më shumë qytetarët e Kosovës. Nga EULEX-i mirëpresim që të angazhohet drejtësisht, ndershmërisht dhe energjikisht, për të luftuar krimin e organizuar dhe korrupsionin në Kosovë, gjithsesi edhe krimet e Luftës, por jo vetëm krimet e dyshuara e të montuara (edhe me dëshmitarë të përgatitur) të shqiptarëve. Si ish-pjesëtarë të UÇK-së, shpresojmë të mirëkuptohemi për formën që kemi zgjedh për të demonstruar hidhërimin tonë kundër angazhimeve tendencioze e hakmarrëse të prokurorit Salustro për të kompromentuar Luftën tonë të drejtë çlirimtare. Urojmë që edhe ish kuislingët shqipfolës të neofashizmit serbomash të mos bëhen tifozë të kësaj gjuetie të orkestruar kundër ish-UÇK-së…

 

 

June 3, 2013 12:15
Komento

50 Komente

 1. sali berisha June 3, 01:26

  ju athem une ju kan ba detyren me faktet e panaeshme qe kane mbledh
  ne jemi ndryshimi per para sb

  Reply to this comment
  • raqi June 3, 12:30

   duhet te luftohet pa as me te voglin dyshim krimineli me i madh shqiptar sali berisha! ai eshte nje plehre qe nuk e ka shokun dhe koha ka treguar qe kriminel si ai perfundojne ne litar!!!!!

   Reply to this comment
   • Elma June 3, 13:06

    Kjo eshte familja qeveri e inkriminuar e Saliut qe nuk kane lene gje pa bere dhe ketu vijn me slogane per zhvillim por ne fakt jane nje rrenim i vertete per kete vend.

    Reply to this comment
    • Sidorela June 3, 13:20

     Eshte e trishtueshme qe qevrisi nga njerez qe ngado qe ti shikosh kane lidhje me krime. Pse ky vend duhet te qeveriset nga llumi i shoqerise dhe jo nga ata njerez qe vertete ne duam te qeverisemi. Por dhe ky mallkim per Shqipetaret do te mare fund me 23 qershor ku te gjithe do votojme Rilindjen dhe Edi Ramen..

     Reply to this comment
  • Iris June 3, 13:00

   DHE SKANDALET NUK KANE TE SOSUR PER FAMILJEN E BERISHES.

   PERVEC SE KANE VJEDHUR POPULLIN SA SKA KU TE SHKOJE ME, JANE

   TE IMPLIKUAR EDHE NE TE TILLA PUNE TE PISTA.

   PO I VJEN FUNDI ME SHPEJTESI DHE CDO MASHTRIM I TYRE DO TE VIHET

   PERBALLE DREJTESIS ME FITIMIN E PARTISE SOCIALISTE DHE RIKTHIMIN

   E DREJTESISE PER TE GJITHA BEMAT E BERISHES DHE OBORRTAREVE TE

   TIJ.

   Reply to this comment
 2. dritaniii June 3, 12:29

  ja akuzat fillluan per dorodlecin e bashkosi edhe per plakun e qeverise… nqse e kuptoni sa do pak nuk mund te vazhdohet me kta me pak fjale duher rilindje per shqiperine edhe shqiptaret po sa te jene kta vone se vje .

  Reply to this comment
 3. redi June 3, 12:31

  Per ato qe i kane bere eshte me e pakta qe mund te bete Uck ti presesh ne bese edhe ti perkedhelesh zor se ndodh … kshu qe faktet flasin vete se ca llloj njerzish kemi ne krye te shtetit kshu qe nuk duhet te vazhdojm kshu….

  Reply to this comment
 4. cama June 3, 12:34

  edhe nje here del qarte mashtrimi dhe demagogjija e Berishes per mbrojtjen e shqiptarve dhe te Shqiperise se madhe . vajza e tij dhe luli i vocerr te besuarit me te afert te tij na qenkan hartues tejkstesh e akuzash ndaj bashkombaseve te tyre nje gje kjo teper e shemtuar dhe amorale . dy haxhiqamilet e berishes kuisiling turp turp turp asnje shqiptar nuk duhet te pranoj te behet pjese apo hetues i UCK

  Reply to this comment
 5. Berti June 3, 12:37

  Keto ca nuk bejn o njerez, FAMILJA CORLEONE BERISHA jan MAFIA qe po na mbyt te gjithve me dhune dhe diktature , duhet mobilizuar cdo gje ta hedhim poshte ket gje dhe te gjithe ta hedhim poshte me 23 qeshor , Edi rama do na shpetoj , Erdhi koha te themi BOLLL KOMUNIZMIT DHE MAFIES .

  Reply to this comment
 6. kevi June 3, 12:39

  Ja kjo eshte fytyra e vertet e pushteti te perfshir ne aferra te renda korruptive e kriminale…Pas Rilindjes vjen drejtesia.

  Reply to this comment
 7. bardhi June 3, 12:40

  Le te dali ne shesh te burrave e verteta, kosovaret dhe shqiptaret duhet ta dine kush eshte armiku i tyre!

  Reply to this comment
 8. brukli June 3, 12:41

  A e shikoni se cfare njerezish anti shqiptare kemi ne krye o njerez…keta qe na flasin per patriotizem..jane patriotet e shtirur dhe te ndyre.

  Reply to this comment
 9. D12 June 3, 12:44

  normale qe do ti akuzojne sepse keta dy monstra kane bere nje mije e nje pardrejtesi kunder kosoves sepse jane te shtyre nga klanet serbe nga te cilat marrin edhe fondet me te cilat kane bere fushate.

  Reply to this comment
 10. O.R June 3, 12:46

  Shpallini qyetetar nderi o te mjere. Bejeni hero Sali Berishen e te bijen. Nuk ekutpj pse ende Kosava i ka syt e zena nga Sali Serb Berisha, dhe e quajn madje Edi Ramen Serb apo Grek. Epo kjo ska byth te rrish.

  Reply to this comment
 11. timi June 3, 12:47

  bravo ushtaret qe kane dale hapur kunder ketyre fytyrave te poshtra qe hiqen si patriot dhe nga ana tjeter punojne per serbine. duhet te dalin te gjithe dhe te votojne kunder sepse me filo serbe nuk mund te rrime me ne pushtet

  Reply to this comment
 12. denari June 3, 12:47

  shikoni njeriz se ku jane te perfshire lulzim basha dhe argita berisha…shikoni se sa keq ka shkaur puna nderkohe qe keta pretendojne perseri te mbajne pushtetin,turp turp turp…

  Reply to this comment
 13. ujku June 3, 12:47

  mjafon vetem kaq per ta shkermocur kete familje kusilingesh dhe qe ne menyre demagogjike mbrojn kmbin shqiptare, por qe ne te verte jane njerzit me te shitur tek sherbimet e huaja e tek ato ruso-serbe te cilet duket se ende i kane rrrenjosur rrenjet thelle ne kete komb. keta jane nje e keqe e madhe per kete vend dhe duhet t’i largojme me cdo kusht, por lajmi i keq eshte se pasuses i berishes do te jet pikrisht hetuesi shpifesi, ftyreziu luli i vocerr

  Reply to this comment
 14. orgi June 3, 12:48

  po dihet qe familja e Berishes eshte me origjine serbe dhe kane qene perhere mbeshtetes te serbise dhe qarqeve antishqiptare edhe luli vocer ka bere shume padrejtesi kunder kosoves

  Reply to this comment
 15. albana June 3, 12:50

  goca e berishes se bashku me lulzim bashen akuzohen per implikim ne lidhje mu uck e arrestimet e ushtareve te saj,turp i amdh dhe skandal qe duhet te beje te jap dore heqjen si kreyminsitri ashtu dhe lul bashsa….!!!

  Reply to this comment
 16. ergi June 3, 12:51

  populli shqipatr meriton em shume transaprence ne lidhje em kete gje dhe sidomos ne prag te zgjedhjeve t emarrim vesh se sa anti shqipatr jane familjaa berisha dhe lulzim basha qe e verteta te dali en shes

  Reply to this comment
 17. dudu June 3, 12:53

  basha ka bere gjithe pislliqet kur ka punuar ne kosove dhe argita ka mbyllur te gjitha aferat korruptive te saliut me fazllicrat dhe milloshevicrat. saliu dhe familja e tij duhet te shporren nje here e mire nga te gjitha qarqet shqiptare.

  Reply to this comment
 18. elona June 3, 12:54

  ndaj dueht t edale sa me pare kjo e vertete e madh ene shesh en lidhej em implikim e lulzim abshes dhe te argita berishes ne menyre qe shqipatret te dine shume mire se kush jan keta pseudo patriote dh epseudo shqipatr qe me plot gojen mudn ti quaja tradhtar

  Reply to this comment
 19. egi June 3, 12:55

  Dhe na hiqen si atdhetare keta jane me te rrezikshem se vete saliu dhe kosovaret tashme e kane kuptuar dhe prandaj nuk e pranojne me Berishen kjo pra eshte atdhedashuria e ketyre pseudo demokrateve shqipetare.

  Reply to this comment
 20. arber June 3, 12:55

  ndaj keta tipa nuk meritojne me te jene ne qeverine shqipatre nuk meritojne te jene pjese e qeverisjes ne asnje nivel sepse kane treguar anti shqiptarizem t ethelle ne vend,tup i amdh per ta

  Reply to this comment
 21. denada June 3, 12:55

  Ja po dalin ne shesh fytyrat e njerezve qe hiqen si engjej kur ne te vertet jane djaj…Dhe populli pret nje udheheqe te mire nga te tille njerez, e c’mund te presesh nga ata vec deshtimit dhe shkaterrimit. Rilindje per te vendosur drejtesin ne vend.

  Reply to this comment
 22. bertin June 3, 12:56

  23 qerhsori duhet te jete dhe dita e gjykimit per keta anti shqipatr te thekur dhe jane nej arsye me e madhe per te votuar paritne socialiste dh elaternativene rilidnjes qe ata paraqesin,tradhtaret nuk meritojne te qeverisein

  Reply to this comment
 23. sadik malaj June 3, 13:22

  Lulzim Basha eshte kriminel i rrezikshem .AI vrau ne mes te bulevardit 4 djem nenash,prinder qe rrinin me duar ne xhepa.

  Reply to this comment
 24. Dike Mullai thote- June 3, 13:53

  “PLASI ne Kucove”-KOSOVE! Por Lul-ushi sapo morri Titull Nderi nga Anglia (?!) Kujdes mos ‘fluturon’ per ne Hollande! Medaljen t’a vari ne qafe kur te shkoje ne “Shtepine pa Qera” pasi te rivendoset DREJTESIA!

  Reply to this comment
 25. lakuriqi June 3, 13:59

  Me vjen keq pere kete deklarim por kosovaret jane mesuar ti thone derrit daje.Ata ngelen ne pritivizmin e tyre,duke mos njohur e dalluar dot mikun nga armiku.Duan shekuj te civilizohen.Turp per ta e ne bashke.

  Reply to this comment
  • Axhimi June 11, 23:50

   Lakuriq ,është interesant komenti yt . Njerezit thon që ujku ti thua që tagu.Në Kosovë miqte e tyre së paku tash janë në opozite.Ndërsa në Shqipëri në krye te shtetit . Nuk ështe as ka qenë Kosova qështeje e “kosovarëve ” por qështje shqiptare.Ktu sështe qështja a te vie a stë vie keq.Pëshendetje…

   Reply to this comment
 26. arjanita June 3, 14:30

  Lule Basha “zbuloi” kliniken ku merreshin organet e
  serbeve per transplant!Bisha e mori ne gji dhe don
  t’i fale edhe PD.
  Argita ka bere nje zot e di sa pislleqe ne Kosove me
  ndihmen edhe te Serbeve.Tani ndihmon padronet
  serbe te cilet ndermjetes kane Fazlliqin.
  Salen me ta i bashkon veprimtaria antishqiptare.
  Votojini o popull qe te na shesin me gjithshka kemi.

  Reply to this comment
 27. labi June 3, 14:34

  per keta persona eshte folur dhe me heret po politika e Prishtines nuk ka degjuar asnjehere,a nuk eshte thene qe Luli dhe Argita jane nder ata qe kane plotesuar formularet qe akuzonin per trafikim organesh UCK.Ish ushtaret e UCK duhet te dalin ne proteste per te MBROJTUR NDERIN DHE DINJITETIN E TYRE(PERSONAL) DHE TE POPULLIT E USHTRISE TE ATYRE VITEVE,DUHET TE MARRIN VETE NE DORE FATIN E TYRE DUKE GJETUR AVOKATE TE MIRE PASI KA FILLUAR FUSHATA ANTISHQIPETARE E SIGURIMIT SERB(UDB).Per mendimin tim po qe se nuk bashkohen do te jete shume e veshtire te lejohet Integrimi i Kosoves dhe vete Shqiperise na rang BE.Serbet po zgjasin nje trendafil te lyer me helem,duke i nxjerre ata si me te demyuarit nga UCK dhe Shqipetaret,po kerkojne qe ne krye te politikes sone te vendosi apo te mbajne persona qe u kane sherbyer.

  Reply to this comment
 28. Asllan Loka June 3, 14:44

  Shqiptaret akoma jane te droguar nga droga politike qe njeriu me gjak sllav, zemer bolshevike, shpirt hebraik dhe tru arab – Sali Rame Vicidoli(edhe emri i ketij fshati eshte serb) ju ka mekuar tash 23 vjete dhe nuk mund ti llogarisin permasat kriminale te ketij filoserbi. Duke e analizuar ne gjithe gjatesine e gjurmes se tij historike dhe gjithe rrethin e qenjes se tij politike, nuk ke si te mos bindesh se ky rudiment i asaj gjurme te keqe historike eshte sa i vetedijshem dhe i ndergjegjshem ne misionin antishqiptar te sipercituar. Mua personalisht me vjen keq dhe ndjehem sa i pikelluar aq dhe i ofenduar kur shoh kete lloj injorance kombetare qe ben te mundur aritjen e qellimit final te kesaj hijene-: daljen e Serbise ne Adriatik dhe shitjen e Mitrovices tek serbo-amerikanet! E lus zotin qe ti meshiroje kosovaret kur presin ne mjediset e tyre kte njeri qe spiunoi e vrau me njerezit e tij gjithe patriotet shqiptare me nen krye Adem Jasharin e Rremzi Hoxhen. Serish e lus zotin t`ju hapi syte per te pare se Argita, Shkelzeni dhe femija tjeter i a ligjshem i Saliut Lulzim Basha jane agjente qe paguhen nga Serbia edhe sot e kesaj dite. Pra kemi ne drejtim ate familje antishqiptare qe punon dite e nate, qe harxhon para per te pergjakur Kosoven e Shqiperine! Sa me shpejt ta kuptojne te gjithe, aq me shpejt do ta largohjne rrezikun.

  Reply to this comment
 29. b.kanani June 3, 14:52

  prandaj e nxori ne sken bashen per ta bere kryetar partie per ta shpetuar nga pislleqet qe paska bere dhe jasht ne kosove,jo o derman beje dhe mbret po nuk shpeton dot vehten jo te tjeret.

  Reply to this comment
 30. Argita June 3, 15:46

  HE PRA JU KOSOVAR QE DONI SALIUN E MORET VESH SE KUSH JU DO .MAJKO DHE POPULLI JU API DYERT DHE GJITHMON I KENI DYERT E HAPURA NGA POPULLI SE JEMI SHQIPTARE,PO DUHET TE NDANI SE KUSH ESHTE ARMIKU JUAJ

  Reply to this comment
 31. shpatar June 3, 16:28

  Jane akuza shume te renda qe prapa tyre fshihet shperberja kombetare .Nuk di se kujte i duhet drejtuar qe te shpetojne Shqiperine.

  Reply to this comment
 32. fat man June 3, 17:16

  I doli tymi dhe kesaj pune, kishte vite qe perfolej, ja ku qenkan bere Milioner Argita Berisha dhe Lulzime Basha, duke spiunuar luftetaret e UCK dhe duke bashkepunuar me Serbet. Argita me babajin e saj sb kete lidhje e vazhdojne edhe sot nepermjet serbit Fazllic.

  Reply to this comment
 33. TRENDAFILI June 3, 17:22

  UNE JAM GJALL ;MBAJ MEND KUR KAM DEPATUAR EGER ME NJE NJERIUN TIM I CILI ISHTE PISHTAR I DEMOKRACISE :- 1 me paturpesine me te madhe deklaroi se uck ska shku per lufte por per orgji -keto ishin memet qe baca saliu ja kishte mekuar ,ushtareve te vet te pd.Debati vazhdoj se une i tash pse qeveria jone lejoj shitjen e naftes makines vrasese te MILLOSHEVICIT …..ai u pergjegj ese shtetit tone i duhen dollare , kesthu u pergjigj per drogen e prostuticionin …..Sali berisha e ka perbuzur luften e drejt te UCK :dhe ka vrare shume luftetare ne kufirin shqipetare .K eshte krimineli i ma i madhe i shqiperise me LULZIM BASH

  Reply to this comment
 34. kadeti bigler June 3, 18:20

  ta dinin me par nuk do shkuleshin vellezrit kosovar ne zgjedhjet lokalete te votonin lulken e argites ju presim prape se baca ka nevoj per vota

  Reply to this comment
 35. Gramoz June 3, 18:25

  ku po shkojme c po ndodh me ne shqiptaret … nuk dyshoj aspak per kete dhe s kam aresye qe te ve ne dyshim .fjalet e vellezerve ,kosovare luften e tyre te drejte ,e kavleresuar nje bote e tere,..qe te mendosh se ne kete tradheti kombetare ,te jete e bija kryeministrit te shqiperise per ata qe kane llogjike te shendoshe patriotike,,,nuk ka qene asnjehere eveshtire per tu kuptuar…qe ne fillim me ardhjen pa pritur e qe e njihte vetem ramiz alia ne partine demokratike erdhi sali berishici…kjo e tregon me se miri qe ramis aleja kurrrrre nuk ka punuar per shqiptaret ..ardhja e berishes ne partine antidemokratike ishte vazhdimi i ruges qe rugaci aleja nuk mudej te vazh donte me …personi qe mund ta shkateronte gradualisht ,ashtu si c po ben dhe qe e fut ne dhe te gjalle do te ishte vetem qeb berisha..kush ka memorje te forte qe ne partine antidemokratike jane te pakte ,a mban mend ndonjeri qe shante hapur qenin aleja kurrrre ..demomokracia ne vendin erdhi e pergjakur Ka njeres te pa cipe e pa din eiman qe thone se sistemin deshi r aleja qe dorezoi pa dhune ..kjo ishte taktika e tij sepse ai ekishte zgjedhur ate do ta shkermoqte shqiperine e cila dhe sot ekesaj dite hiqet zvare si gjarpri…ruga qe ka ndjekur agjenti serb ne partine antidemokratike eshte komlet renuse dhe denigruse per shqiptaret..ju vellezer e kuptoni se elozhet qe i thuren shqiperise si faktor stabiliteti ne ballkan jane te sinqerta,jo kure kujt i intereson kjo ..kjo u intereso vetem s berishicit dhe antishqitareve..qe domethene shqip statukuo…ose e thene direkt mos kerkoni bashkim kombetar..ja ky eshte stabiliteti faktor qe i sherben vetem berishicit dhe serbit..gjermania u bashkua shume nuk deshen po kombi gjerman si nje komb vital nuk desh te dinte se kush desh ee kush nuk desh po sikur kombi korean apo vietnames me deshire te sinqerte te bashkoheshin ne hombrellen e nje shteti te perbashket a do kishte zot qe ti ndalonte,kuuuure ja deri ku shkon tradhetia e antishqiptareve politikane ja deri ku shkon faktori stabilizues i berishes…kane te drejte ruset qe ne rusi kure kure nuk do te kete demokraci e te thone ne nuk enjohim kosoven….po ky qe ju vellezer qe e doni kaq shume ,pse i degjon keto dhe nuk reagon fare//kini degjuar ju vellezer qe te jete atakuar berishci gjoja me ate nacionalizm te jete atakuar nga beogradi kuuuure nuk e ben kete beogradi kur e ka mare kalane nga brenda e di si ti beje shqiptaret qe te hane koken me njeri tjetrin…kete po e ben me se miri kali i tyre trojes..ky antishqiptar nese do ishte ai deshim ne e qe ju te mos gjezdisnit si deveja ne shkretetire per kaq vjet e te shohim akoma e kishte te drejten legjitime e te thoshte .////zoterinj europjane nese ju, ceshtjen e kosoves do ta shtyni pa fundesisht ne calendat greke kombi shqiptar ka te drejte qe kete ne perputhje te drejten nderkombetare do ta zgjedhe vete kete ceshtje,,te pakten per presion e beri kete jo..sepse ai eshte futur ne nje reth vicios ose me mire ne nje reth te hekurt qe atij do ti kushtoje shume shtrenjte…ai do qe te qendroje nepushtet me c do kusht qe ta denigroje akoma me shume e te na beje dele e zeze e europes..vellezer te U C K NESE NUK I SHKONI DERI FUND E NESE BIJA EKETI BASTARDI TE KETI KOMBI E KA BERE KETE ,,E,,,NESE JU NUK DO TE REAGONI PO JA U THEM PER DASHURINE QE KEMI PER JU CESHTJA COMBETARE ESHTE E REZIKUAR DHE PERGJEGJESIA DO TE BJERE MBI JU ,NE JEMI ME JU SHQIPONJA ALLALL QUMSHI I NENAVE TUAJA ROFTE SHQIPERIA E MADHE

  Reply to this comment
  • Axhimi July 7, 20:45

   Gramoz ,je një anarkist parexelens .Sado që ke nje dëshire dhe dashuri ndaj kombit kjo stë shpëton nga hendeku i thënejvetua dhe realitetit .akuzat që i ke èpër berishen kan nje baz por kur i “lidhe ” me Ramizin a to bien skan si rroken . Mbi njerëzit e UQK -së nuk mud te bie kurfarë përgjegjësie sepse ata e kan krye detyrën ndaj atëdheut , po qkemi bër na ? Dmth përgjegjësia mund dhe duhet të bie mbi mty mue dhe të tjerëve. Ndërsa sa i përket ” Shqiprisë së Madhe” ajo edhe po te na lejohej ti marrim të gjitha teritoret që kanë qenë me shqiptarë me shumicë deri para se me u largue Turqia që ka dokumente dhe shkrime që do te ishte një territo mbi 100 km2 prap nuk do te ishte “Shqipëri e madhe” sepse do te ishte teritor ku në dhith komunat errethet do te përbëhej me mbi 51% shqiptarë Prandaj edhe kjo është një term armiqësore sepse ështe nisë te përdoret si termë friksues nga armiqte e shqiptareve sebet dhe grekët .Ky nuk ështe term i iteresave dhe nevojave shqiptare .

   Reply to this comment
 36. branko ferati June 3, 19:38

  Goxha pushtet paska Argita dhe Luli mbi UMNIK-un, Euleksin, BE, SHBA-ne.

  E kuptonte more koqe qe vetem ia rrisni piket me keto hartime kalamajsh?

  Reply to this comment
  • Axhimi July 7, 20:55

   E vërteta nuk është hartim kalamajsh Branko ferati , sado qè mund ta thonë te vërtetën edhe kalamajt.Ndërsa kur te dihet e vërteta në politikë te popujtë e lirë dhe dinjitoz njerëzit e till nuk mund të kenë forcë e le ma të forcohen.Ndërsa ajo kryesorja është se askush në këto komente nuk ka thën se kanë pushtet kaq te madh Argita dhe Luli por sa poshtërsisht i kanë shërbye interesave të huaja duke bërë dosje të falësifikuara kundër UQK së . Sepse dosjet e krijuara nga hetuesit e Beogradit smund te qojnë askënd në tjetër rrugë . Ndërsa në qoftë se këte rruge e ka marre stërmes serbe dhe ndoshta miku i saj Luli që aj sigurishte e vërtetoi publikisht këta vet kjo nuk do te thot se ata kanë forcë pör këtë forcë ua dhanë miqt serb që sjanë te pakt në UNMIK dhe në EULEX. E vërteta është shumë kalamane nuk dinë me u dredhue e përdredhue si njerëzit e “rritun” Tung Branko

   Reply to this comment
 37. MARKO June 3, 22:40

  Lulzim asha dhe Argita Berisha( Malltezi) kane qene nenpunes, spiune apo dashnoret e Venetikut?

  Reply to this comment
 38. erisa June 4, 07:52

  Poshte perkrahesit e serbise Lulushi dhe ajo kurva e Viciiiii dolit

  Reply to this comment
 39. avni June 6, 15:45

  EDHE 15 DITE DURONI , KEMI DURUAR 8 VJET. ME LARGIMIN E GANGSTEREVE TE TIRANES DO TE MARRE FRYME LIRISHT EDHE PRISHTINA.

  Reply to this comment
 40. isofi June 10, 11:09

  Eshte shume e qarte se e keqja e ketij kombi dhe sidomos e Shqiperise eshte nete Sali Rame Berisha,krimineli i te gjitha krimeve te kryera ne Shqiperi pas viteve `90..Ky duhet te denoncohet e te gjykohet nga gjykata e Hages per krime ndaj popullit te vet.

  Reply to this comment
 41. bleri June 15, 13:05

  salen duhet me zhduke vetem familja haklaj atyne ju ka gjakun e shum burrave qe vrau.posht tradhtaret rroft trimat e uck familja haradinaj.edhe familja me trime e me besnike HAKLAJ

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*