03 qershor 2019

June 3, 2019 02:09

03 qershor 2019

June 3, 2019 02:09
Komento

5 Komente

 1. Sketerre '44 June 3, 07:09

  Vazhdon lufta e Arta Dades me Ramen,me sa shoh.

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH June 3, 07:45

  SONDAZHI SHQIPTARË-XHIHADISTE!

  ‘Une nuk e di si ka qaene gjydshi im,ajo qe me intereson eshte se si do jene niperit e tij’!A.Linkoln
  —————
  Ne vend te paraDhenjes
  Tragjedija e tragjedive nuk eshte me as ‘rilindja’ e as ‘ripjellja’ por shperberja!
  Ish Shqiperija ka 30 vjet qe digjet dhe Zagarija apo prostitutat e ‘dizinformacionit’ krifen si zagare ne sherbim te krereve te Xhihadit krimit korrupsionit kalif Salise e mulla Omar Like florise!

  ISIS!
  Ne kete vend eshte ulur kembekryq ISIS shume me i rrezikshem e me i kamufluar se ai ne lindjen e mesme sepse eshte ndertuar ‘shteti i kalifatit’ i madskuar brenda ish shtetit qe tani nuk egziston!
  Ish Shqiperija pa SHQIPETARE eshte drejt dhenjes shpirt sepse ka ngelur pa shtet pa 4 pushtetet pa asnje lloj istitucioni pa prone pa pasuri kombetare pa POPULL ne duar te ISIS e xhihadit !
  Vetem krriminelet dhe antishqipetatret nuk arrijne ta kuptojne se ne kete vend ka 30 vjet qe po luftohet njesoj si ISIS me mullinjte me ere te kAmunizmit me godina e vepra arti me tulla e me hunj me kapsolla e dinamit me tritol kunder shtyllash qe japin pakeze ‘drite’!

  Vetem alabake e triushpelare meren me sondazhe ‘rilindje’ e PS kur ketu 30 vjet nuk lindi as demokraci as mut po bvetem banda krriminale te quajtura 128 ‘parti’ qe nuk kane patur dhe nuk kane ASNJE alternative per Shqiperi po vetem Hajduteri!

  Sondazhe per demostratat e ISIS!?
  -Sa te huaj kane hyre e ndodhen ne kete vend ne keto 30 vjet e qe u eshte dhene pashaporta shqipetare te veshur si xhihadiste e ‘kosovare’ Basha Berisha Berat Buzhala Bato Haxhinj muxhahedine e Arixhinj!
  Kush do tua heqe pasaportat shqiptare ti shpronesoje e ti nxjere jashte kufijve qe 30 vjet kane mision zjarrvenjen e ish Shqiperise ne emer te ‘Alla akbar’ e me urdher te kalif SALISE!

  -Sa ‘kodsovare’ qe nuk dine shqip po vetem gjuhen e xhihadit qe 30 vjet jane te mobilizuar ne strukturat paramilitariste ne divizionin ‘Hajdari’ apo ne paraushtaraket 12 vjeçare ne JALE qe me hymnin e IDSIS kerkojne te vrasin SHQIPTARE ne emer te alla akbar!?

  -Kush jane organizatoret e skenaret e djeshem e te sotem qe vazhdojne e mbajne ne zjarr e terror nje ish Shqiperi ne emer te ‘alla akbar’ ne mes te Europes.Pse nuk krijpohet gjendja e jashtezakoneshme nga strukturat e NATO-s kur ketu IDSIS eshte bere me i rezikshem se sa ne Irak Mosul RAQA e kerkohet me çdo kusht ‘LUFTE E SHENJTE’ brenda SOJIT qe eshte lufta me çfarodsese qe njihen ne histori!

  -Kush jane regjite e skenaret 30 vjet qe te fuse ne lifte VLLAVRASESE nje popull tashme drejt shper berjes nmga grupe te ISIS dhe teorite antishqipetare e vllavrasese VERI-JUGE kerkohet me çdo kusht te shndrohen ne lufte ‘Kosovare’-SHQIPTARE!?

  Kush jane krriminelet e ISIS Buzhalat,Bato haxhinjte qe jane ulur si UDBASHE ne kete vend e bejnme plane si krere te xhihadit ne krah te kalifit SALI e mulla Omarit apo like flori dhe shteti eshte zevendesuar me antishtetin dhe qeverrija kujslinge ne vend te shqipetareve’ eshte mbushur me prostituta kalamaj e ‘agjente’ te xhihadit e Serb ise e tere agjenturave qe nate e dite flasin ne emer te ‘Alla akbar’ !?

  Ne cilin vend te Botes ministri i jashtem i nje vendi pa shtet eshte nje v’fantazem’ i vetequajtur ‘kosovar’ dhe 30 vjet propogandohen e thuhen ‘Shqiptar prej Kosove’,’shqipar prej Maqedonije’,’Shqiptar prej Malit ZI’,’shqiptar prej Ukrahine’,’Shqiptar prej Bukureshti’,’shqiptar prej Italije’ dhe 30 vjet nuk ka ngelur me: SHQIPTAR PREJ SHQIPERIJE!

  KRRIMINELE!
  Akoma nuk po arrini ta kuptoni se ketu rreziku i ISIS eshte evident dhe propoganda sa reaksionare aqe dhe antishqipetare ne emer te ‘harmonise fetare’ jane skenare e regji te huaja dhe mbasi permbysen nga themelet ish shtetin shqipetar bashke me hidstorine simbolet e te shkuaren tani po i behet tere brezave te rinj e shumica te ardhur nga jashte kufijve VERIORE-TRUSHPELARJE e po pergatiten si KAMIKAZE te luftojne ne emer te ‘Alla akbar’ kunder popullit SHQIPETAR!

  A arrihet te kuptohet qe tere keto skenare me regji te sofistikuara jo vetem kane qellim qe ky shtet te mos ‘RILINDI’-KURRE por te perdoret fushata vendimtare e e nje ‘lufte te shenjte’ brenda SOJIT ndermjet ‘kosovareve’ trushpelare dhe SHQIPTAREVE dhe te ‘Vertetohenmì’ teorite shoviniste Serbo-ruse se ‘Shqiptaret nuk dine te ndertojne shtet’,’shqiptaret jane njerez me bisht’,’shqiptaret po zbresin nga malet e jane njerez te egerapo Neandertalit’ dhe po ja arrijne QELLIMIT!?

  Pse nuk krijohet gjendja e jashtezakoneshme ,te ‘mbyllen’ kufijte perfshi ‘qaf Morinen’ dhe rrugen e Komb-KRIMIT e te filloje nepermjet forcave te NATO ‘ofensiva’ kunder ISIS dhe te nxiren jashte kufijve tere kreret e ISIS bashke me kamikazet e tyre xhihadiste e
  kreret e xhihadit me ne krye kalif SALINE te dergohen para gjyqit e gjykohen si KRRIMINELE!?

  Sa eshte ne gjendje kjo mender qeverri me axhamij alabake e Pandeli drejtuar nga nje sharlatan me probleme psiqike tu thote shqiptareve nepermjet istitucioneve se:Ne keto protesta te ISIS me tullat e godinave e pllakat e tortuareve kush jane kerkesat ekonomike,sociale,politike !?Si jane te ndare sipas grup moshave dhe ku jetojne mese meren e mbi te gjitha ‘PARAROJA’ apo ‘grupet e sulmit’ nga VINE e çfare gjuhe flasin ne emer te ‘Alla akbar’ e nga i marin urdherat pikerisht ne kete muaj te ‘shenjte’ Ramazan!?

  Si mund te konsiderohet informacion idjotesira qe tere kete tragjredi kerkojne ta kufizojne midis nje Ashim e nje krrimineli me emerin SALI!?
  Si mund te konsiderohen politikane ca hajvane qe Shqiperija po shperbehet keta flasin per bashkim apo malesh te larte ‘e fushat e gjera pjellore’ apo integrim ne Shishtufine!
  Pse pikerisht agjenturat e tere botes me poliagjentet ne krye te antishtetit sa here i vihet zjarri Shqiperise citojnre Kosoven dhe kerkojne te perdorin’kosovare’ trushpelare si koke turku apo kamikaze per te vrare shqiptare!?
  P.S-Dine te na thone krriminelet e dizinformacionit perfshi nipi i ‘shokut’ Hisni ,djali i sigurimsit Medi qe eshte rritur ne preherin pa breke te kalifit SALI me emerin ANDI Bushatlli te na thote: Se ku i ka rrenjet thenja:
  ‘Do ti vesh gjith Botes zjarre
  Gjej nja 2 tre Kosovare’!?

  Per kur duhet NATO kur ky popull ka 30 vjet jeton NATE e ne terr informacioni pushtuar nga xhihadi qe VRITET VIDHET-PERZIHET -perdhunohet edhe te vdekur si ‘koke palare’ ne emer te ‘Alla Akbar’!?

  Reply to this comment
 3. fantazma Bismark June 3, 12:55

  Bravo Gramsh si gjithmon…..
  E vetemja rruge ka ngelur
  -Shpallje gjendjes jashtezakoneshme
  -Shtet rrethim apo grusht shteti ushtarak
  Te filloje fshesa e hekurt e te behet regjistrimi i popullsise e tu jepet pashaporte shqipetare kush ka lindur ne kete vend te tjeret pa perjashtim imame muxhahedine,hajdare nishane koqevare jo vetem tu hiqet dshtetesija shqipetare por te dalin jashtev kufijve..
  A ka me tragjedoi qe ketu ne emer te Kosoves e me ‘kodsovare’ Shqiperise po i bejne varre nderkohe qe ajka e shqipetarizmes dhe rinise mashave 1-40 vjeò jane ne emmigrim dhe sipas grup moshave nder tre milion shqipetare 1 MILION..O shqipetare Nenes mos ja beni varre..1 MILION te moshave 1-40 vjeò nuk di as shkrim e as kendim SHQIP dhe sherbimin ushtaralk dhe betimin ushtarak e ben ne gjuhe te huaj per te huajit !!!!!!!!!!!!!!”

  A po e marim bvesh qe vendin e shqipetareve brezit te pare e te dyte po e zevendesojne me tere racat e botes nepermjet gjenocidit titist ne emer te ì’levizjes se lire’ tere kreret e antishtetit shqipetar e atij te quajtur shtet kosovar qe luten nate e dite allahut ‘ishallah’ i vdes gruaja vllahut qe tja shkerdhejne e luftojne per kalif Saline se ne boten ytjeter i presin 7 gra te shendosha e te virgjera qe nuk ngopen se beri seks si puna e Armines se sypeshkaqenit e supermbeses serbo boshnjake te kryekrriminelit Berisha e vajzave te xhihadistet Monika grida e sharbajkave te tjera..
  ‘Ngrihuni dhe bjeruni…”’!!.

  Reply to this comment
 4. L.H June 3, 13:11

  Redaksi,
  E kane humbur me kohe nuhatjen ‘editorialistet’ Duke,Mojkom e Islamiku Bedri ose e kane ngrene lugen e çorbes me ca qe propogandon ISIS qe quhen Fevzi ,Zhei Zhulsa e Fari Balli!!!!!!!!!!!!!!!
  Ke konsideroni socialiste pas 30 vjetesh po qe se e dini kuptimin e kesaj fjale bashke me ate socialdemokratike e mbi te gjitha S O C I A L E!?
  Socialiste konsideroni Nanon me gruan e pare te dyte apo djalin e djalit te Thanasit minoritar òoban!?
  Ke konsideroni socialist Doklet e dokerrat shoket e Islamikut bedri qe jepnin leksione ne vere para kamikazeve me perixoma e toples ne JALE!
  Servet Pellumbat miliardere qe jetojne me vpensione te arta dhe i kane zevendesuar te bijte????
  Apo socialiste konsideroni Naçin,Baçin.Kaçin.Muçat mutrat dhe Malajt te inkriminuar deri ne palce qysh ne kohen e bordellos Nano….!???
  Shkoni e pyesni per Dadot Dadet,Diudet,Dodat ne zonat ku kane qene deputete e do ta merni vesh se jane te korruptuar e inkriminuar deri ne gryke dhe ane shkaketaret kryesore qe i hapen rruge korrupsionit dhe hapen rruge EDVINIT me thonj te pa prere te krijoje partine ‘legaliteti’ te NALTMADHENISE me ndihmen e mergates se qyqeve propoganduar nga koqevaret pa triu dhe biberajt e zerit te AmeriQIse…!

  Reply to this comment
 5. GJYQI I HAGES June 3, 14:22

  Te kerkohet te huajve hapet gjyqi i JHages per kreret e krimit e korrupsionit ne sKiperi is dikur gjyqi Norembergut per kreret ‘SS’ te nazizmit…
  1.-Sali Berish-Varje ne litar +djegje turen e druve
  2.-Ilir Meta
  3.-.-Fatos Nano
  4.-Adrian Fullani
  5.-Ridvan Bode
  6.-Arben Malaj
  7.-Anastas Angjeli+Genci Ruli
  8.-Adriatik LLalla
  9.-Fatmir Mediu
  10.-Flamur Noka
  11.-Fari Balliu
  12.-Bledi Fevziu
  13.-Monika Kryemadhi
  14.-Bujar Mehmeti-Nishani
  15.-Fatos Lubonja
  16.-Spartak Ngjela
  17.-Ylli Manjani
  18.-Andi Medi Bushati
  19.-Aleksander Frangaj
  20 Sokol Olldashi-pas vdekjes
  21.-Azem Hajdari+Gramoz Pashko-pas vdekje
  22.-Bashkim Gazidede-pas vdekje
  23.-Elez Biberaj varje ne litar-ne mungese
  24.-amb Arviziu ne mungese
  3._

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim