03 shkurt 2018

February 3, 2018 02:00

03 shkurt 2018

February 3, 2018 02:00
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH February 3, 10:17

  2018-TA?PAK DRITE!
  ‘Lirija e tregut te Lirise e hajduterise’ se kalif Salise qe groposi 28 vjet shqipetaret dhe uje te ZI Shqiperise!
  ———-
  Pak drite!Qe kamikazet e zagaret e dizinformacionit ta marin vesh mire se te paret qe duhet te BURGOSEN jane ata qe 28 vjet nuk kane folur qofte edhe nje MINUTE per EKONOMI e BUKE po kane propoganduar vetem ‘POLITIKAT’ krriminale te krereve te XHIHADIT qe ‘Ekonomine e tregut te lire’ dhe parimet e saj Meritokraci-Barazi mundesish-Konkurence e kthyen koke poshte duke e zevendesuar me :’Lirija e tregut te Lirise se hajduterise se Fazlliqave Rrulave,TaçllinjveLike florinjve ,Nue kalave e alabakerise!

  Pak drite!Qe kamikazet e zagaret e dizinformacionit te marin vesh se duhet te shkojne te paret ne BURG qe nuk u thane as nje fjale shqipetareve se si tere PASURIJA kombetare ra ne duar te KRIMIT EKONOMIK te huaj e kujslingeve vendas ish femijeve bastarde te bllokut te vjeter e Fevzinjve Xenave e Erik FullHaneve te bllokut te RI sipas motos KRRIMINALE te kalifitSALI:’SHQIPNIA NJI EURO’!

  Pak drite!Qe krriminelet e dizinformacionit duhet te shkojne te paret ne BURG qe nuk u thane shqipetareve se tere KAPITALET STRATEGJIKE mbi e nen tokesore qe kushtonin MILIARDA u dhane me konòemsion te HUAJVE per 5 QINDARKA dhe MILIARDAT perfunduan ne duar te Fazlliqave e Taçlinjve,si perfaqesues te fondacionesh FANTAZMA duke marre pjesen e ‘Luanit’ BODE-gardet e krimit ekonomik ministra e deputete kryeministra te kalif Salise e Like florise dhe ‘SEKSERET’ apo Fajdexhinjte -Xenat-Erik FullHanet e FEV-ZINJTE!

  Pak drite!!Qe ‘koke palaret dhe hajdaret qe ndjekin akoma nga pas KRERET E KRIMIT ta marin vesh se SHUMICA e pasurise Kombetare dhe veòanerisht KAPITALEVE STRATEGJIKE si nentoka KROMI-NAFTA-ENERGJIJA kane rene ne duar te JO KOMPANIVE te specializuara te HUAJA qe shfrytezojne pasurite nen e mbi tokesore e bejne edhe INVESTIME edhe japin pjese te FITIMIT shqipetareve por ne duar te FONDACIONE FINANCIARE-FANTAZMA qe ne Bote konsiderohen te RREZIKSHEM se bejne rolin e XHAMBAZIT qe ta BLEJNE kapitalet me 5 QINDARKA bejne ca investime siperfaqesore dhe keto KAPITALE ua shesin fondacioneve apo kompanive te HUAJA 5 MILIARD dhe shqipetaret me gisht ne goje shohin si ARRATISET 28 vjet tere PASURIJA duke i lene brezat pa asnje REZERVE-PA TE ARDHME!

  Pak drite!Qe krriminelet e zagaret e dizinformacionit te marin vesh se i pret BURGU qe kane propoganduar 28 vjet HAJDUTERINE dhe ‘investime’ te VDEKJES si AUTOSTRADA-TUNELE-URA EDHE ATJE KU SKA LUMENJ! ne vendin me te varfer te Ballkanit gjysma e shqipetareve ne arrati e gjysma tjeter ushqehet me miell kafshesh nga Serbija e me 7 MILIARD borxh per te marre AVDES kreret e xhihadit krimit e korrupsionit e ‘Zonjat e para’ qe duhet te shkojne ne GIOTINE!

  Pak drite!Qe tere zagaret e dizinformacionit dhe alabaket femije bastarde te ish bllokut te vjeter e te ri Ngjela e Lubonja ,Xena e FEV ZI te marin vesh se ndersa ‘Ne vendet e ‘Botes se trete’ behen investime ne autostrada-uzina çeliku dhe BUSTE kryetare shtetesh’ si thosh presidenti me jete gjate i BB-Bankes Boterore Eugen Black tek ne 28 vjet ne vendin me te varfer te Ballkanit kreret e XHIHADIT nuk i kane bere MILIARDAT investime qe te ngelen ne HISTORI si diktatoret me ‘Autostrada’ tunele e URA ku ska lumenj e ASFALT ku nuk shkel kembe njeriu!JO!
  Kreret e krimit e korrupsionit ne krye te antishtetit i kane bere keto KESHTJELLA ne RERE si i konsideron mendimi ekonomiko shkencor vetem per te VJEDHUR-MILIARDAT e nje vendi e populli tashme pa SHTET-PA SHPRESE!?

  P.S ‘Koke palare’!
  Nje autostrade qe ndertohet ne emer te ‘patriotizmit’kupto hajduterise,se jo vetem ndertohet KOT pa asnje ARGUMENT ekonomiko-financiar e analize apo efektivitet e veteshlyerje por nese ne FAKT kjo ‘autostrade’ do kushtonte 300 MILION euro ajo shkon 3 fish ose I MILIARD sepse 300 milion fryen preventivat(Per te paguar tenderat ministrat drejtorat e Xenat) ,300 milion te tjera shkojne perqindje interesi ndaj FAJDEXHINJVE qe kane kredituar perfshi ketu edhe FMN dhe BB pra objektet AUTOSTRADAT jo vetem nuk mbarojne kurre po vazhdojne te groposin nje POPULL te tere se kerkojne plus KREDI borxh e imagjino MIREMBAJTJE dhe si INVESTIME apo ‘Keshtjella ne rere’ nuk DIHET as EFEKTIVITETI i ketij investime e aqe me teper kur do VETESHLYHET Rruga e Kombit apo krimit kur do veteshlyhet investimi i rruges se Elbasanit kur do veteshlyhen tere RRUGET PA RRUGE duke òare tere Malet per te ‘shkurtuar kohen’ per te SHKUAR KU!?PER TE EKSPORTUAR Ç’FARE,VALUTE E IMPORTUAR 28 VJET PLEHE E MIELL KAFSHESH SERB!
  Burgu i Reçit me 200 mije vende nuk mjafton vetem per ‘deputetet’ e familjet e tyre per keto 28 vjet po te tjeret duhet burgje per 20.000 !

  Reply to this comment
 2. NOLI February 3, 10:26

  ..Se ç’e shempne derbederet,
  Mercenaret dhe bejleret,
  Se ç’e shtypne jambanxhinjte,
  Se ç’e shtrydhne fajdexhinjte
  Se ç’e prene e seç’e vrane,
  Ç’e shkretuan anembane,
  Nene thundren e perdhunes,
  Anes Vjoses ,anes Bunes”

  Reply to this comment
 3. GJYQI I HAGES February 3, 10:38

  Drejtoret jane cironka .Aqe sa kane vjedhur cironkat i ka vjedhur Blushi si deputet i Elbasanit pa shkuar asnje dite ne Elbasan…..
  Rrenjet e krimit e korrupsionit jane ne Amerike nga erdhen teorite e ‘terapise se shokut’ dhe neoliberizmi besuar ne duar te Sali Smith apo Adam Berishes!
  Sa miliarda te shqipetareve jane shpenzuar per lobizmin amerikan per te mbajtur ne pushtet krriminelet me imunitet SALI BERISHEN MEDINJTE BASHAT NANOT E ILIR METAT! E TERE MUTRAT E TJERE??

  Reply to this comment
 4. GIOTINA February 3, 13:00

  K RR I M I N E L Ë !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Shkaterruat bashke me tere bazen ekonomike te shtetit shqipetar ndertuar me gjakun dhe djersen e nje populli 50 vjet RRJETIN HEKURUDHOR TE SHQIPERISE,Bashke me veprat e artit bashke me MILIARDAT e KORIDORIT TE TETE qe do na lidhte me tere LINDJEN!!!!!!!!!!!!!
  Tani jemi te abandonuar edhe nga perendimi dhe nga lindja dhe po hapim TUNELE e harxhojme MILIARDA te dalim ne PLLOÇË e ta anaskalojme dhe shmangemi edhe shtetit Maqedonas edhe Greqise dhe perles se OHERIT qe quhet Pogradec qe eshte kthyer ne nje QELBESIRE ku dhjesin Ballinjte,Berishat Bashat Bodet,Braçet,Baçat e krriminelet me imunitet qe kerkojne te shkurtojne rruget bodegardeve e shoferave per te shkuar ne Korçe e Kolonje per te marre Viçat e therur e rrotat e djathit per rrotat e kreret e K R I M I T E K O RR U P S I O N I T!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. i burgosuri E.Hoxha ne burg si bidel i Xen Sypeshkaqenit February 3, 16:59

  Thuhet………
  Se Zoti nuk e le te vdese heroinen shqipetare te luftes e te punes Nexhmije Xhuglinin qe u denua 3 vjet burg per kafe pa pare koke rruara ne giotine tere prostitutat miliardere qe jetojne me gjak femijesh shqipetare ….
  Sllobodanka Lirine,Monika e like florine,Ermajlindat e integrimit ne Shishtufine e tere Dodat Dedat e Topallt te varura tek palmat…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*