03 shkurt 2019

February 3, 2019 02:00 Updated

03 shkurt 2019

February 3, 2019 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH February 3, 11:08

  KUSH KONSIDEROHET KRIM DHE KRRIMINEL TEK NE!? E DINE TE HUAJT!

  ”Nje drejtesi e vonuar eshte drejtesi e mohuar”Monteskje
  ————————————–
  Ne vend te paraDhenjes:(per Peter Lukas)
  Qysh ne kohet e lashta apo ‘e drejta romane’ çdo veper e kunderligjeshme perben KRIM dhe subjekti apo autori i ketyre veprave penale quhen KRRIMINELE!
  Vetem tek ne pas 2000 vjetesh kush ben vepra te renda penale e KRIME nuk quhen KRRIMINELE por quhen ‘Burra shteti’ ose ‘Yje ne ngjitje’ dhe si ‘DENIM’ per tere veprat penale qe rendojne mbi ta jane zgjedhja apo emerimi si deputete ministra kryeministra ministra financash governatore bankash e deri ‘President’ te ‘koke palareve’!

  I respektuari dhe nderuari ‘sKipetaro-Amerikani’Peter Lukas letren ,’pas pilafit’ bente mire tja dergonte DASH ,e per dijeni kesaj te perditeshme qe te vinte ne levizje tere administraten Amerikane se ke kane perfaqesuar ne kete vend tashme inegzistent ‘ambasadoret’ e tyre Jakomone ne krah te ‘burrave te shtetit’ ne shperberjen e nje populli e nje vendi tashme toke e djegur!?

  Krriminele me imunitet!?
  ——-
  Ne cilin do vend ku egziston shteti i se drejtes e ‘e drejta penale’ tere veprimtarija e kesaj ‘politike’ kujslinge e antishqipetare ne te gjitha istitucionet e pushtetet nga ministrat tek kryeministrat nga deputetet tek presidentet do konsideroheshin KRIME:
  SHPRONESIME,GJENOCID,SKLLAVERI,SHPERNGULJE,,PERSEKUTIME,TERROR—Qe klasifikohen ose ne ‘Krime kunder njerezimit’ ne rastin konkret te nje populli te tere drejt shuarjes ose ‘Krime lufte’ ne rastin e ’97-tes ose Kriminalitet ekonomik ‘ku per 28 vjet u SHPRONESUA nje popull i tere dhe ju vodh tere pasurija kombetare bashke me ‘Kapitalet strategjike’!

  Autoret e tere ketyre KRIMEVE si ne gjithe Boten quhen KRRIMINELE!
  Dhe Krrimineletr kane emera dhe mbiemera tere ish kryeministrat,tere ish presidentet,tere ish e ata qe jane deputetet,tere ish e ata qe jane ministra financash e governatore bankash,krere te gjyqesorit e prokurorive perfshi ‘fare e fis’ deri ne BREZIN E TRETE,dhe jo vetem ‘ATA’ qe jetojne parajsen tokesore mbi kadaverat e femijeve shqipetare ne kete vend pa shtet por edhe ata qe jetojne bashke me femijet e tyre parajsen ne tere vendet e Botes perfshi dhe ne Amerike ku kane gjetur ‘azil’ si dikur kreret e nazizmit ne Ameriken Latine!?

  ‘I kam borxh krimit qe s’i vura emer’!!
  Kush do tja vere emrin Krimit dhe Krrimineleve me imunitet ne kete vend pa shtet!?
  -Parlamenti i krimit dhe korrupsionit qe nuk perfaqeson 28 vjet popullin shqipetar po krimin e korrupsionin e vazhdon te drejtohet nga simboli i krimit Serbi ASali Berisha dhe nje Dun Bi U i perjetshem me emerin Gramoz qe jo me shume se DJE nepermjet nje IDJOTI me mbiemer Balla i derguan parlamentit nje ‘projekt ligj’ me 15 pika per te MOS DHENE KURRE autorizim per arrestimin e ‘deputeteve’ apo krrimineleve me imunitet edhe kur e kerkon prokurorija por duhet te kalojne tre muaj sa ti mbushet mendja krimineleve me imunitet te autorizojne nje krriminel te arrestohet!
  Biles edhe votimi duhet te behet i HAPUR qe krriminelet me imunitet ti thone shokut te tyre krriminel :A e pe se une te dua shume e nuk votova arrestimin!?

  -Kujt strukturave te pushtetit gjyqesor do ti kerkohet pas 28 vjetesh tu vene emer KRIMIT dhe KRRIMINELEVE kur ato jo vetem qe jane te inkriminuara nga koka tek kembet por tani nuk egzistojne Fare,’po fare fare’ as Gjykate e larte,as gjukate kushtetuese,as prokurori e per tragjedine e ketij populli vazhdojne e paguhen dy lloj ‘sistemi’ gjyqesore ai i Gjin gjonave dhe ai me istitucionet e nje fare reforme ne drejtesi me emera Vetting,KLGJra,KLP-ra SPAK-ra Spurdhjakra !?

  Kujt tja kerkojme ‘Ambasadoreve’ qe deri tani Krriminelet me imunitet i kane konsideruar ‘burra shteti’ apo ‘yje ne ngjitje’ dhe me KRRIMINELET qe rendojne me dhjetra krime kane ngrene vjedhur vrare se bashku dhe kur jane larguar nga ky vend nuk jane pershendetur me POPULLIN po me kreret e KRIMIT e me Saline e kryekrriminelin e sistemit bankar FULLHAN efendine qe edhe pse ne arrest shtepije ftohet ne mbremje GALA tek pallati i Brigatave te kercente ne krah te ARVIZUSE vallen palikari me krriminelet e tjere Saline,Medine,Like florine…!

  Kujt tja kerkojme ti vere emer KRIMIT e KRRIMINELEVE kur ketu ne pushtet nuk eshte POPULLI po turma hajdaresh’,kosovaresh’ salisjanesh kamikaze qe 28 vjet jane BODE-garde te krereve te krimit e kryebanditeve te 128 bandave parti,ndersa populli ne arrati ne nje vend pa shtet po me ‘burra shteti’ e me ‘president’!?

  A di gje i nderuari e respektuari Peter Lukas se ne kete vend tashme pa shtet e pa popull kemi 28 vjet KOLONI me shume kolonizatore qe pasi na shkaterruan tere bazen ekonomike bashke me pasurine kombetare na kane trajtuar e perdhunuar te HUAJT si te ishim bageti,njerez me bisht e ne çdo qelize te antishtetit istitucioneve e deri tek individi kemi patur e vazhdojme te kemi ‘KESHILLTARE’ qe na ‘mesojne’ si te lidhim kepuset edhe ushtaret si te rregullojne krevatet si te vidhet tere nentoka e mbi toka si te keshillojne tere ‘burrat e shtetit’ si SHKATERROHET-SHTETI e ne vend te tij te mbizoteroje anarkija e rivendoset kalifati i Bathiores e antishteti ku ne krye te tij te jete simboli i KRIMIT apo Kalifi SALI e,’President’ i koke palareve simbol i hajduterise nje Like Flori e kryeminister nje ‘thonj pa prere’ ish paramilitar pardesybardhe neofashisto-Xhihadist nje Hajdar me emerin Edvin!?

  A di gje inteligjenca Amerikane qe ketu jo vetem ‘miqte’ na i caktojne te tjeret se ne ‘sKipetaret’ nuk dime ti dallojme por edhe ‘krriminelet”!
  Ç’fare Vepre penale qe perben KRIM ndaj ketij vendi e POPULLI ka bere nje qytetar e shtetas shqipetar ‘SAJE QORRI’ qe tere segmentet e istitucionet krriminale te antishtetit me urdher te Jakomonit LU i jane vene nga mbrapa si tek filmi ‘TE MJERET’!?

  Kush jane krimet e ‘Saje Qorrit’ ndaj popullit shqipetar krahesuar me krimet e tere kesaj kaste krriminelesh me imunitet 29 vjet kur ‘saje qorri’ nuk kish lindur,,nga krimet e Salise,Medise,Like florise gjuenocid plaçkitje hajduteri vrasje zhdukje ,ngujime perdhunime therje per orgabne e pjese kembimi ,Gerdeci,21 janari ,terrori eksplozivi pronesimi i tere hapesirave ajrore detare tokesore ,shperngulja e tere pasurive jashte!!!!????
  Kush ka bere KRIME e kush konsiderohet Krriminel ‘Saje Qorri’ apo SALIJA,gruaja e ‘saje qorrit’ apo Sllobodanka,Femijet e ‘saje qorrit’ apo Xen sypeshkaqeni,,’vajza’ e Saje qorrit qe nuk ka lindur akoma apo Arxhida qe ka vjedhur tere pasurite e shqipetareve nepermjet te derguarve te ‘amerikaneve’ FAZLLIQAVE-Nue Kalajve-Taçllinjve-Bashkim Ulajve dhe UQERVE te gjithe me shtetesi amerikane!????

  P.S–‘Ç’FARE DO LLOJ QE TE THONE E TE BEJNE POLITIKANET NE PARLAMENT,ASNJE LIGJ TJETER NUK DO JETE I RENDESISHEM NESE NUK ZBATOHEN LIGJET E REFORMES NE DREJTESI”Ranier Devill(ish shefi misionit EURIALUS)

  pyetja:Kush parlament kur populli shqipetar i eshte hequr Sovraniteti’ e nuk perfaqesohet gjekundi,parlamenti i KRIMIT dhe KORRUPSIONIT do beje reformen e zbatoje ate!?Njesoj si te shkoje cjapi tek kasapi apo te ftosh per naten e vitit te RI nje gjel deti per darke! E ha ate kokerr uliri gjeli i detit!

  Reply to this comment
 2. gjaku i te reneve February 3, 12:20

  Bravoooooooooooooooooo!!
  Konkluzioni eshte ‘Saje Qorri’ qe i tregon te gjitha.Per te mbuluar tere krimet e korrupsionin nuk meremi mu uqerit po me gjurmet.
  Tragjikisht kembengulja e ambasadoreve amerikane pas 28 vitesh baderdi te paguaje Saje qorri koke turku per Sali do te thote se ambasadoret o kane perfaqesuar ne kete vend lobizmin serbo grek o kryeagjenti Berisha shumicen i ka korruptuar e pse jo i ka rekrutuar ne sherbim te UDB-KGB!!!!!!!!!
  Per ta deskretituar shtetin amerikan ne rajon per arsye qe dihen tashme ,gjeopolitike e pak apo aspak nuk ka rendesi nje popull qe nuk meriton te jete i tille kur do me shume te huajin e vret vellai vellane e e kane peròare ne 130 parti….tragjedi!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. fantazma Bismark February 3, 13:47

  Popull ‘heroik’,’trim’ dhe i ‘zgjuar ‘shqipetar!
  Mos u habitni qe pasw tridhjet vjetesh te vije prape ne pushtet dhendurri i Serbise,burri i sllobodankes dhe dhenderr i Jovankes!!
  Para 29 vitesh e sollen ne pushtet mewrgata e qyqeve ne Ameriqi lobiste islamike e agjente te krushkes Serbi me ne krye Biberajn e ZI…..duke mashtruar nje bote te tere ne emer te luftes kunder kamunistave e ne krye te kesaj lufte u vune doktori i bllokut e òunat e bllokut!!!!!
  Mos u habisni qe pas 30 vjetesh te vije prape kryekrimineli i se keqes Sali kesaj radhe jo ne permjet Ameriqise e Serbise po Serbise e Rusise ashtu si 90 vjet me pare kur sollen tiranine Zogollin e perzune demokracine e NOLIN….

  Reply to this comment
 4. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha February 3, 13:51

  TURMA E STUDENTEVE ALABAKE DHE ATYRE PEDAGOGEVE HAJDARE TE KUJTOJNE TE NJEJTET SKENARE TE VITEVE ’90 QE DINE VETEM TE VENE ZJARRE …………….SE JANE NE SHERBIM TE PADRONEVE SI MARK MARKET ASHTU DHE GJIKMARKET………..

  Reply to this comment
 5. jetimet e 21 Janarit February 3, 14:15

  E nerumja dhe respektumja Redaksi!!
  A asht e vertet qi nji ish ministre integrimi ne Shishtufine’ qe i ka vjedh popllit shqiptar òdo vit 200 Milion lek te reja e per 30 vjet i thon baraz me :200 Milion X 30Vjet= 6.000.000.000.( gjashte miliard) na qe3nkerka bo sekretare e pergjithshme e bashkepunimit rajonal nga BE ne vend qe te ish ne BURG-BURG-BURG-!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*