03 shtator 2018

September 3, 2018 02:00 Updated

03 shtator 2018

Nga Arkiva

September 3, 2018 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH September 3, 08:50

  DITË ZIJE KOMBETARE!?

  Rihapen dyert e parlamentit xhihadist antishqipetar te krimit e korrupsionoit!
  ————-

  Ne vend te paraDhenjes

  ‘Kush ndihet pa mekate te hedhi gurin i pari’-thosh dynije vjet me pare profeti izraelit Yoshua-Jozef Krishti

  ”Kush ndihet i moralshem e nuk rendojne krime e korrupsion nga kreret e xhihadit ngujuar ne parlamentin antishqipetar te dorrezoje MANDATIN po qe se ndihet akoma shqipetar”-BAejne thirrje shqipetaret.

  Ke perfaqeson ky parlament!?

  Ne nje vend ku mungon shteti dhe tre pushtetet Legjislativ,egzekutiv,Gjyqesor e mbi te gjitha pushteti i katert qe ne Bote quhet MEDJA çfar perfaqeson nje grup njerezish te inkriminuar qe kane pushtuar tempullin e demokracise e te popullit shqipetarper 28 vjet qe quhet parlament?

  Ç’Far perfaqeson e ke perfaqeson nje grup xhihadistesh ngujuar 28 vjet ne parlamentin e popullit dhe i vjedhin shqipetareve nga me te varferit e Ballkanit çdo vit mbi 1,3 MILIARD lek!?

  Ç’fare prerfaqesojne e ke perfaqesojne nje grup banditesh ,pjesa me e inkriminuar e shoqerise shqipetare kur popullit shqipetar ka 28 vjet qe i eshte hequr SOVRANITETI dhe u eshte deleguiar 128 bandave Parti qe nuk kane asnje ndryshim nga njera tjetra perjashtu te vetemen alternative HAJDUTERINE?

  Ç’far perfaqesojne e ke perfaqesojne nje grup banditesh te ngujuar ne parlamentin antishqipetar kthyer ne stalle majmerije te krimit e vkorrupsionit e stacion nderzimi te lopesh shterpa laramane qe vetem Vjedhin-Hane-Dhjesin mbi ‘koke palare’!?

  Ç’far perfaqeson e ke perfaqeson nje bande me ‘imunitet’ 28 vjet ngujuar ne parlament kur popullit shqipetar i jane hequr te gjitha te drejtat mer humane vperfshi edhe VOTES dhe ka 28 vjet as VOTON dhe as VOTOHET!?

  Ç’far perfaqeson nje grup xhihadistesh islamike fondamentalistesh ngujuar ne parlament kur ndryshe nga gjithe vendet e Botes ku ka ZGJEDHES e te ZGJEDHUR ketu ka 28 vjet vetem te EMERUAR nga kreret e Bandave xhihadistesh te quajtura 128 ‘Parti’!?

  Ç’far perfaqeson ky parlament i krimit e korrupsionit me 140 idjote e hajdute analfabete me ‘mastera’ kur 56 perqind e votuesve shqipetare ka abandonuar politiken e krimit e korrupsionit ndersa 44 perqind qe shkon ne ‘votime’ 28 vjet nuk perfaqesohet sepse edhe vkur voton Lalen ne parlamentin e krimit shikon Krriminel SALEN dhe kur voton TA QIO ne parlamentin e inkriminuar i del 28 vjet KA QI!?

  Si mund te beje REFORMA per te rilindur shtetin popullit nje parlament qe nuk perfaqeson popullin e nuk jep llogari popullit po krerteve te bandave parti qe si kafsheve u japin TAGJI!?

  Si mund te beje reforma kunder krimit e korrupsionit nje parlament ku 100 perqind jane te inkriminuar per dhjetra vepra penale VRASJE dhe Hajduteri!?

  Si mund te beje reforma kunnder privilegjeve ne vendin me te varfer te Ballkanit nje parlament qe nuk perfaqeson popullin po 128 banda hajdutesh qe quhen ‘parti’?

  Si mund te miratohen REFORMA ekonomike,financiare e bankare nga nje parlament xhihadistesh qe shkaterruan komplet shtetin shqipetar dhe bashke me pasurite kombetare qe u vodhen çdo gje tashme eshte kthyer ne MONOPOL i te huajve dhe kujslingeve antishqipetare me imunitet perfshi edhe kapitalet strategjike Toka-Ajri-Deti perfshi dhe Oksigjeni qe thithim dhe UJI qe na vjen nga Saharaja!?

  Si mund te beje nnje parlament i krimit e korrupsionit DFEKRIMINALIZIMIN kur eshte 100 perqind i inkriminuar,si mund te beje reforme ne drejtesi kur mbi sejcilin rendojne vepra penale nga kalifi Sali mbi nje te ashtuquajtur ‘president’ me emer arti Like flori do te ish njesoj si :’Teshkoje cjapi tek kasapi’!?

  Ke perfaqeson e ç’far perfaqeson Sali Berisha per shumicen e shqipetareve pas 28 vjetesh dhe nese nuk eshte burre te vrase vehten si i inkriminuar pse nuk e dorrezon MANDATIN e vjedhur te popullit shqipetar po qe se ndihet i ‘Moralshem’ ate qe beri ‘Saje Qorri’!?

  Ke perfaqesojne e me ç’far mandati kerkojne te perdhunojne parlamentin e shqipetareve kthyer ne Bordello tere Lulashet Salnjanet,Shqinat paLoqet,Strazimirat Elvizsat e paramilitaret e ISIS inkuadruar ne divizionin Hajdari pse nuk dorrezojne mandatin si ‘Saje Qorri’ !?

  Me ç’far mandati kerkon te hyje pas 28 vjetesh ne parlamentin antishqipetar te krimit e korrupsionit kreu i nje Parlamenti me emerin Gramoz i shoqeruar nga kreret ‘socialSSaliste’ apo oligarket e monopolistet miliardere qe ne kohen e NANO-Pordhes apo bordellos PS ,Naçi,Baçi.Kaçi,Muçi e tere ish shoket e Mirit te xhikes ,ke perfaqesojne e kush i ka votuar!?

  Ku i shpije mushka e ku shkojne e me çfare mandati ca ‘xhihadiste’ tru shpelare me perixoma te shkolles xhihadiste te Jales me ne krye MonaLiken mbi te cilen rendojne disa vepra penale per 28 vjet me radhe ne krye te xhihadit per shkaterrimin e ish shtetit shqipetar!?

  Ku te shpije mushka o ‘kryeminister’ pa ‘portofol’ qe nuk arrin te shikosh qe jo bvetem ke ngelur NUDO po nuk ke me as ‘gjethe fiku’ e ke dale ne orbite e nuk arrin te kuptosh as sa ZAHO qe jo vetem nuk ke MANDAT te qeverrisesh me 20 perqind por edhe ate ‘shumice’ qe ke eshte komplet ne vkonflikt INTERESASH e nuk mund te beje asnje REFORME!?

  Pse nuk e shperndan kete parlament antishqipetar qe nuk petrfaqeson SHQIPETARET po krimin e korrupsionin e nuk mund te beje KURRE asnje reforme KUSHTETUESE per te rilindur SHTETIN shqipetareve e te caktosh diten e REFERENDUMIT po ndihesh akoma SHQIPETAR apo me pakeze MORAL!?

  Mire qe nuk e vret vehten kur nuk e vrasin Kalif Salija e Like Florija po si nuk dorrezon mandatin si ‘Saje Qorri’ bashke me tere grupin socialSSaliste kur edhe ZAHO e ka te qarte qe para se te perrallisesh per ‘Zgjedhje vendore’ duhet te behen me URGJENCE reforma elektorale dhe ZGJEDHJE te parakoheshme per ti rikthyer SHQIPETAREVE jo vetem SOVRANITETIN por edhe SHTETIN!?

  P.S Mender ambasadoret e SHBA-ve dhe ato te BE-se ke perfaqesojne ne nje vend pa shtet pa pushtet legjidslativ,pa pushtet gjyqesor,pa egzekutiv ne nje vend koloni me shume kolonizatore ku ne vend te shtetit eshte istaluar antishteti apo kalifati i Bathores!?

  Reply to this comment
 2. B.BRECHT September 3, 10:19

  ”AI QE NE SHTEPI RRI KUR SHOKET LUFTOJNE EDHE PER KAUZEN E TIJ,AI TA KETE TE QARTE QE ME ARMIKIUN DO NDAJE NJE DITE DISFATEN”

  Reply to this comment
 3. gjyqi i Hages September 3, 10:32

  3 pyetje kinezit LU dhe kaçurreles Vllahutin!!!!!

  1.-Ç’fare forme shteti e njohur ne historine e njerezimit eshte ndertuar ne kete vend ku ju ini ‘atashuar’dhe a mund te quhet shteti shqipetar kur gjysma e popullit eshte arratisur me gjenocid e me shume se gjysma nuk voton e nuk perfaqesohet?

  2.-Si e ka emerin ‘sistemi ekonomiko shoqeror’ ne kete vend,ku eshte shkaterruar ‘baza ekonomike’ bashke me vjedhjen e tere pasurive kombetare perfshiedhe kapitalet strategjike,dhe populli eshte shpronesuar njeqind perqind, ku ju ini atashuar!?

  3.-Si e ka emerin ‘sistemi politik’ ne kete vend ku ju ini atashuar e me kushtetute quhet republike parlamentare ndersa ketu flitet vetem per Sali-Medi-Like -FullHaneri qe ju bashke me lobizmin antishqipetar ju kane blere me Flori !?

  Reply to this comment
 4. fantazma Bismark September 3, 10:36

  E DUAM SKIPERINE SI MAQEDONINE ME SHTET TË SË DREJTËS E PARLAMENT SI GJITHE VENDET E BALLKANIT!

  Reply to this comment
 5. GIOTINA September 3, 10:41

  Shprehja monumentale e mitika e Abraham Linkoln:
  ‘Nga POPULLI,per POPULLIN, me POPULLIN”
  Tek ne eshte trasformuar:
  ‘Nga KRIMI e KORRUPSIONI,me KRIMIN dhe KORRUPSIONIN,per KRIMIN dhe KORRUPSIONIN”

  Reply to this comment
 6. lidhja e Prizerenit September 3, 10:51

  çobani Gramoz Ruçi kush do jete kalendari i halese parlament per te rilindur shtetin apo do vazhdoni te talleni me koke palaret duke e kthyer parlamentin ne bordello ku behen orgji me pronare prostituten Mona e krriminelin serb Sali..apo do mereni me prishje veprash e cimentizim me procedure te pershpejtuar si urdheron nje pdsikopat me emerin Edvin…..
  Je i inkriminuar gramoz Ruçi nashtu si miku dhe shoku yt i vjeter qe nev kohen e droges e te pordhes me greqine ,daj Meta skraparrlline….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?