03 shtator 2019

September 3, 2019 02:08 Updated

03 shtator 2019

September 3, 2019 02:08 Updated
Komento

18 Komente

 1. A.GRAMSH September 3, 08:44

  INTELEKTUHALET!

  ‘Zoti nje dite nuk do tu pyese sa besimtare jeni,por sa te besueshem”don Galo
  ————
  Ne vend te paraDhenjes
  Nder ‘haber akshamet’ nga hamamet e kalifatit te Bathores veçojme:
  -Guida Supreme e kalifatit te Bathores,kalifi Sali apo i njohur ndryshe si Neroni qe dogji Shqiperi thuhet se ka dhene nje interviste ne gjuhen e xhihadit nje te perditeshmeje fashisto xhihadiste italjane ‘IL GIORNALE’ qe gojet e liga duan te thone se financohet nga Ruset si miq te Silvio Berluskonit e ky i fundit mik i kalifit te Bathores si e thote ne kete interviste dhe vete krrimineli Berisha!
  Pa u futur uturaket me vrer qe nxjer nga goja njeriu i Neandertalit,ky dinozaur prehistorik kunder ketij vendi tashme pa shtet e pa popull fale KRIMEVE dhe gjenocidit Titist te udhehequr nga ky serb mostruoz ajo qe me beri ti permend emrin ketij LLAGEMI eshte se pyetjes per ’emigracionin’ si arme e pupulizmit fashist ne Europe i pergjigjet keshtu:

  ”Emigrazioni i organizuar nga vendet me te varfera eshte nje krim kryesisht ndaj njerezve qe perdoren per qellime politike.Ne duhet ti ndalojme kontrabandistet per te shmangur ate çka ndodhur vite me pare ne kanalin e Otrantos”!

  Krrimineli Berisha rikthehet ne vendin e krimit!?
  ——
  Sikur ne kete vend pa shtet te kishim te pakten informacion gazetare dhe intelektuale nuk do na vdiste ajo qe vdes e fundit Shpresa sepse do ta zgjonin kete popull nga gjumi letargjik dhe do ti hapnin syte te shikonin balle perballe KRRIMINELIN dhe antishqipetarin me te madh gjate gjithe kohrave perfshi dhe Ahmet Zogun!?

  Te lexosh ne nje te perditeshme te huaja qe perfaqesojne e propogandojne fashizmin racizmin,populizmin dhe si arme perdorin sovranizmin,mbylljen deskriminimin,thenje te nje krrimineli si Sali Berisha qe 30 vjet ish autori kryesor i ‘gjenocidit titist’ te shqiptareve per ti perzene nga trojet e tyre kryesisht ajken e shoqerise ate te luftes e te punes perfshi Rinise duke i prere edhe biletat e IKJES PA KTHIM po vete ,e sot e konsideron ‘KRIM’ nuk ka nevoje per te tjera ‘DESHMI’ per NDESHKIM!

  Te konsideroje ‘krim’ emigrimin nga vendet e varfera ky KRRIMINEL qe 30 vjet perzuri nga trojet e veta nje nder popujt me te lashte ne Ballkan duke i zevendesuar me tere rracat e Botes e kryesisht muxhahedine,xhihadiste hajdare e ‘kosovare’ me pashaporta shqiptare pa ditur as nje fjale shqip nuk ka nevoje per ‘deshmi’ per NDESHKIM!

  Te konsideroje ‘krim’ emigrimin nga vendet me te varfera drejt Europes ky KRRIMINEL qe shperbeu nje vend te tere dhe bashke me bazen ekonomike te permbysur u vodhi shqiptareve tere pasurite kombetare dhe u dha rruget e Botes si dikur izraeliteve ne shkretetire e sot nuk u dihet as nami e as nishani sa jane gjalle sa te zhdukur sa ushqim per peshq sa gra e femije perdhunohen ne ‘industrine’ e prostitucionit si e vetemja ‘industri’ per te mbijetuar nuk ka nevoje per DESHMI per NDESHKIM!?

  Te konsideroje ‘KRIMì’ emigaracionin e vendeve me te varfera ky agjent qysh sa ka lindur ne sherbim te Serbise e tyere agjenturave te Botes qe kur i rriste femijet nipat e mbesat numurit dy te diktatures Kapo Hysnise,kur 30 vjet u dha rruget shqiptareve dhe tetre RINISE sipas regjive te Biberajve dhe Beograd Serbise ne emer te ‘Lirise se tregut te Lirise se hajduterise’ dhe ‘Lvizjes se lire te tan Shqiptareve’ nuk ka nevoje per ‘DESHMI’ per NDESHKIM!

  Te konsiderroje KRIM levizjen e emiogranteve te detyruar per BUKE e gte ikur nga luftrat vllavrasese nder vendet e varfera sot pas 30 vjetesh do te thote qe tere jeten ky KRRIMINEL ka luajtur rolin e ‘priftit’ :Beni si them une e mos beni si bej une’!
  Me konsiderimin qe i ben sot pas 30 vjetesh ’emigrazionit’ dhe e konsideron KRIM do te thote se edhe POPULLIN-Kosovar qe kerkon te emigroje dhe kerkon ‘levizje te lire,ate qe e kish edhe ne kohen e mareshallit Tito ti konsideroje Krriminele!?

  Zoti Palmer!
  Kush vazhdon ti beje avokatine kryekrriminelit te Ballkanit Sali Katraxhixh qe ka 30 vjet qe permbysi nje shtet,shkaterroi tere pasurite kombetare te nje populli dhe me gjenocid e perzuri jashte kufijve ku jetonin brez pas brezi parardhesit e tij dhe e zevendesoi me xhihadiste rreth 20 MIJE nga gjithe vendet e Botes qe e ka kthyer ne GARDEN e tij personale si ISIS te strukturuar ne struktura paramilitaresh legalisht ne ‘Divizionin Hajdari’ e qe sterviten per 30 vjet me TRITOL e tere mjetet me moderne ne mes te Europes ne emer te ‘alla akbar’ per te restauruar kalifatin ne BALLKAN!?

  Zoti Palmer!
  Ne duar te kujt eshte tashme ky vend pa shtet,pa asnje nga kater pushtetet e tragjikisht pushteti i ‘katert’ qe ne Bote quhet infor,macion,pa drejtesi po ,mbi te gjitha pa pasuri pa siguri pa kufij ‘shprehje gjeografike’ e mbi te gjitha pa POPULL qe m e metoda xhihadiste e me gjenocid Titist 30 vjet ju dhane rruget pa kthim ne ARRATI!?

  Zoti Palmer!
  Pse nuk riatdhesohen tere kujslinget antishqiptare perfshi koloboracionistet gjate luftes se dyte boterore qe kane lyer duart me gjak shqiptari ashtu si kanme bere gjithe vendet e tjera e te perballohen me drejtesine shqiptare e te gjykohen nga POPULLI ne emer te POPULLIT nga koloboracionistet e vjeter qe bashkepunuan me fashizmin e ishin edhe te inkuadruar ne ‘divizionion SS Skender beu apo perfaqesonin qeverrite kujslinge te Xhafer Devave DJE dhe te Serb BERISHES per 30 vjet ish ministra,deputete,kryetar gjykatash,prokurore e deri tek tere oficeret e larte te shtatmadhorise shqiptare perfshi shefat e shtabit edhe te denuar qe sot kerkojne strehim apo azil ne Amerike sio dikur kreret e ‘SS’ ne ameriken Latine!

  Zoti Palmer!
  ‘Nje drejtesi e vonuar,eshte drejtesi e mohuar’ thote Monteskje!
  Po qe se ini te interesuar ti jepni drejtesine e MOHUAR pas 30 vjetesh ketij POPULLI mes rrugeve te Botes JEPJANI ose mos kerkoni te talleni ta poshteroni se te jesh i VARFER nuk do te thote te jesh IDJOT e ti perrallisni per GOGOLE e ta trembni si te ishin femije,njehere me gogolin ‘kAmunizem’ qe luftoi 30 vjet pa vtratre e zene rob asnje kAmunist kur tere ‘çunat e bllikut’,’?çunat e TirOnes’ me ne krye doktorin serb qe i rriti ne preherin e tij po vazhdojne ti pijne GKJAKUN femijeve shqiptatre pa BUKE duke i shpene edhe ne thertore per pjese kembimi per te Huajit!

  Zoti Palmer!
  Pse nuk hapet ‘Gjyqi i Hages’ ne mes te Tiranes si dikur gjyqi i Norembergut pas luftes se dyte boterore per krimet kunder popullit shqiptar nga kreret e xhihadit ne emer te ‘alla akbar’!?
  ‘Aleati strategjik’ i ketij populli si gjate luftes se dyte boterore dhe keto 30 vjet kane qene SHBA-te te cilat ishin protagoniste edhe ne zhvillimin e gjyqit te Norembergut biles nese nuk e dini gjyqin e ‘DOKTOREVE’ e drejtuan direkt SHBA-te per krimet qe kishin bere me popujt ne kampet e perqendrimit per te bere nga eksperimentet me çnjerezore!?

  P.S ‘Shpesh njeriu ndihet me i sigurt ne burg se jashte’Kafka
  Kjo thenje per shumicen e shqiptareve eshte tashme nje realitet sot e 30 vjet!

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku September 3, 15:00

   Po perse nuk shkon ne te sat’eme edhe ti o GRAMSH, dmth ne burg qe te ndihesh i sigurt, apo akoma nuk te ka kapur policia si trafikant drogash armesh dhe prostitutash qe je?

   Reply to this comment
 2. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB September 3, 12:09

  Ambasades se SHBA-ve Tirane
  e per dijeni
  Tere strukturave e sherbimeve kunder terrorizmit nderkombetar!

  Lista me kreret e ISIS e te Xhihadit me origjine sKipetare:

  1.-Berisha Sali UDB-ash.Shqiperi
  2.-Biberaj Elez-UDB-ash SHBA
  3.-Balliu Fari-UDB-ash Shqiperi
  4.-Bastard Devat Xhafer-UDB-ashe SHBA
  5.-Besnik aga Mustafa-UDB-ash Shqiperi
  6.-Bastard Matjanet Ahmit-UDB_ashe SHBA
  7.-Basha Lulzime-UDB_ash-Shqiperi
  8.-Bastard Elezi MehmetUDB-ash SHBA
  9.-Bastard Noka Flamur UDB-ash Shqiperi
  10.-Balli ‘kombetar’ UDB-ashe SHBA
  11.-Bledi Fevzi-UDB-ash Shqiperi
  12.-Bastardi F.MEDI-UDB-ash Shqiperi
  13.-Bastard SHEHI DASH-UDB-ash
  14.-Bastard Like Flori allias ‘ABAS-ALI-UDB-ash e KGB
  15.-Bastardi Bashkim Gazidede UDB-KGB
  16.-Bastard DAMIR FAZLLIOQ i derguari i ISIS
  17.-BUJAR MEHMETI-NISHAN

  V.O-Bastarde-UDB-ashe propogandues te ISIS
  : Minoritaret çobenj agjente te sherbimeve te huaja,Lubonja,Ngjela,Rakipi,Bushati,Blushi,Rama,Ngjela,Zheji,Peka,Krasniqi,Krasta,Papa qe financohen per me shume se 30 vjet nga fondamentalizmi islamik ,UDB KGB e tere agjenturat ne sherbim te ISIS e kryesisht nga mergata e qyqeve ne Amerike qe jane pjese aktive ne propogande e veprim te organizimit e propogandimit te islamizmit fondamentalist xhihadit edhe veprime terroriste ne emer te alla akbar dhe ISIS me struktura aktive brenda dhe jashte qe edhe pergatiten ne qendra te specializuara si JALE nga krere te xhihadit apo IMAME nen hymnin e ISIS ,gje qe eshte deklaruar jo vetem nje here nga kreret e xhihadit Salija,basha Monika e like florija kur shprehen:Kemi ndihmen e allahut,me besim tek allahu,do na ndihmoje allahu,stervitemi nate e dite ne emer te allahut!!!!

  Reply to this comment
 3. SHQIPETAR September 3, 12:19

  Te perfaqesoje Tufathajdaret Vrimat Zhitat,bashat ,mul nokat Mziu Zhitat,monat mehmetat salianjet shqinat metat mutrat inteligjencen shqiptare duhet te filloje vetevrasje ne mase.kush ndihet shqiptar

  Reply to this comment
 4. GJYQI I HAGES September 3, 13:18

  Kini harruar imzot Imamin Ruçi Gramoz vella qe kane pire gjak me mulla Omar Like floririn,kini hjarruar islamiket UlQIni MUSA,dhe tere imamet socialiste Baçi Fino,e tere imamet shoke te Mirit te Xhikes qe i akiuzonte bordello Nano 20 vjet me pare te korruptuar edhe te blere per nje lavatrice!!!!!

  Reply to this comment
 5. agjenti 'Kali i Sadijes' September 3, 13:25

  AMERIKA PAS 30 VJETESH QE KERKON TE RIKTHEHET NGA KETO ANE :
  -VJEN PER POPULLIN SHQIPTAR QE NUK EGZISTON?
  -VJEN PER MAKLET E SHQIPERISE E FUSHAT E GJERA PJELLORE TE MBJELL HEKUR ARMATIM MUNICION TE NATOS NE VEND TE GRURIT PER BUKE????
  – ESHTE BERE XHELOZE SE TERE ISH SUPERAGJENTET E CIA-s jane bere agjente te KGB-se?????
  -APO KANE FRIKEN E ISIS SE KAMIKAZE KOSOVARE E SHQIPTARE QE NUK DINE SHQIP MUND TE JENE RREZIK JO VETEM NE EUROPE POR DHE SHBA E TU PERSERISIN 11 SHTATORIN?

  Reply to this comment
 6. nipi i Avni Rustemit,tek palma zorret e Xenit September 3, 13:30

  Si nuk doli nje Avni Rustem qe brenda se njejtes dite tei qeronte nga kjo bote edhe Xenin e Salise,edhe Erik fullanin edhe fevzine edhe Tufat e bagetive e ti digjte te gjalle ne nje grope gelqere te pa shuar kur 30 vjet jetojne si vampire me gjak femijesh shqiptare…..

  Reply to this comment
 7. GIOTINA September 3, 13:33

  Gramoz Ruçi eshte jeleku antiplumb i like florise si mik i ngushte qe kane shperndare se bashku miell te bardhe drejt Greqise..….
  Edvini djali i Anetes me baba adoptiv krriminel Saline eshte jelek antiplumb i Salise si ish ushtar besnik i trustit te lule lakres ne vitet ’90-te qe terrorizonin bashke ,me aze,m arkan hajdarin -shqiptarin…

  Reply to this comment
 8. N.FRASHERI September 3, 13:41

  TradhetOret
  O,popo! ç’turpkane marre!
  Jane bere tradhetore,
  Dhe s’jane me shqipetare
  se nga kombi hoqen dore.
  ………
  Te gjoret jane ne gjume
  Te vertetene s’e dine,
  Do te mundohene shume
  Pastaj mentte do tu vine…

  Reply to this comment
 9. NOLI September 3, 13:44

  Tradhetar,ti na nxive na le pa atedhe
  ti na çthure,na òkule,na òduke çdo fe,
  Varferi,poshtersi,roberi ti na dhe,
  derbeder,ujk e derr,.Hosana ,Baraba!

  Reply to this comment
 10. PASHKO VASO September 3, 13:46

  DHE VJEN I HUAJI E U RRI N’VOTER
  ME JU TURPNUE ME GRU E MOTER
  E PER CA PARE QE DO FITONI
  BESENM E T’PAREVE TE GJITH’ HARRONI

  Reply to this comment
 11. MIGJENI September 3, 13:52

  Xhamijat dhe kishat madheshtore nder vende
  te mjerueme…
  Kumbanoret dhe minaret e nalta mbi shtepia tona
  perdhecke…
  Zani i hoxhes dhe i priftit ne nje kange
  te degjenerueme…
  O pikture ideale,e vjeter njimije vjeçe!

  Reply to this comment
 12. fantazma Bismark September 3, 14:09

  Ahmet Zogolli i derguari i Serbise i bvriste heronjte shqiptare mbas shpine sa ishin gjalle.Pasardhesit e Zogollit Serb Salija Edvini dhe like florija i vrasin dhe perdhunojne edhe te vdekur si koke palare me metoda vertet sataniso-xhihadiste ku riotet fetare i bejne klerike fondamentaliste si puna e ketij Lugatit TUFAqe meriton gjyqet e inkujzicionit…

  ”Neno moj mbaj zi per vllane,
  me tre plumba na e vrane
  na e vrane e na e shane
  na i thane tradhetor…”Noli

  Reply to this comment
 13. kolonjari September 3, 16:12

  Kini harruar Kryehale-BUTKEN%%%%
  Djalin Bastard te kreut te ballit ne qarkun e Korçes islamikut Safet qe nga turpi, vrau vehten ne HALET
  Dhe populli i Kolonjes permes bejteve e beri LANET:

  ‘O,bobo o plak ç’te gjeti
  tradhetar doli Safeti!
  -Turp per vete e turp per shoke
  si kushdo e lan me koke
  O Safet more Safet
  vrave vehten ne Halet

  Reply to this comment
 14. albgunsmith September 3, 16:39

  Ilir Mborja qe ne nje artikull te Tema vetequhet muti 🙂 dava jevgjish me nje llaf.
  gjynah ju Dita, keni qen gazete e mire por jeni ber me keq se neonazistet.

  Reply to this comment
 15. QInam QIrjo QIrjazi September 3, 17:34

  albgunsmith,
  Lene rehat Ilir Mborjen e ilir varvatin
  po shiko Sali Ram Beogradin
  Mero me sali Karaxhixh Beogradin
  qe pa breke ne prere rriti A.Bushatin
  Qe ashtu si Dhite kur ish i vogel i Ziu
  me gishta dhe andin e Qiu
  E kam fjalen per Andin e ‘shokut’ Hisni
  qe i lante bythen andushit sikur qinte dhi!

  E kam fjalen per Salen eQImin e marre
  Qe ne Driolonfemijet e Enverit e kishin varKar
  Qe ne fund te barkes fshihej si MI
  se mos e zbulonin qe kish qitre Dhi
  Qe mos e zbulonin si agjent i Serbise
  qe kur ish i vogel i hpte ne kurriz Dhise

  Dhe thone gojet e liga si gore
  shihte motren kur dhidste ne nevojtore
  Shifte nga vrima te motren ky manjak horr
  dhe nga jashte hales i binte me dor!

  Kete fjalor meriton ky plak i peshtire
  qe ska lene pa pergojuar te lig e te mire
  Nuk ka lloj denimi me vdekje tja marin hakun
  ketij njeriu te peshtire qe snjeh as Baxhanakun!

  Baxhanakun qe motren e gruas i qinte ketij hajvani
  kur Sllobodanken ja nderzente Ajli Ajlushani
  Ketij agjenti qe jep çdo gje per Serbine
  ti shkerdhejne Arxhiden,supermbersen dhe Lirine

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim