03 tetor 2019

October 3, 2019 02:00 Updated

03 tetor 2019

October 3, 2019 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH October 3, 08:54

  ZOGOLLI,UDHEHEQESI SHPIRTEROR I XHIHADID NE KALIFATIN E BATHORES!

  (”Mafja shqiptare,mafja e se ardhmes ne Europe’ N.Grattieri,prokuror i antimafjes italiane)
  ——————–

  ‘Fshati qe duket s’do kallauz’!Populli
  ———————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Nder ‘haber akshamet’ dale nga hamamet e kalifatit Bathore veçojme:
  –Kryeprokurori i antimafjes italiane Nikola Grattieri deklaroi ose rikonfirmoi ate qe eshte thene edhe me pare nga shume agjensi te specializuara e personalitete te krimit e antimafjes se:
  ‘Mafia shqiptare parashikohet te jete mafja e se ardhmes’ ne kontinentin e vjeter Europian!

  ”Une parashikoj se ne konfederaten Zviceriane-deklaroi nga Zvicera kreu i prokurorise italiane antimafja-ashtu si edhe ne Europe,mafja e se ardhmes do te jete mafja shqiptare…Sot -vazhdon ai-organizatat krriminale shqiptare jane shume te pranishme ne Hollande…Ne Shqiperi ka nje korrupsion te forte,egzistojne organizata krriminale te fuqishme qe ASKUSH nuk i luftone qe fale parave ndikojne ne sistemin gjyqesor…”!

  Per shqiptaret me tru ne koke e me dy pare mend qe jetojne tragjedine e mungeses se nje shteti zevendesuar me antishtetin apo kalifatin e Bathores,fjalet e prokurorit te pergjithshem te antimafjes italiane nuk perbejne asgje te RE !
  ,’Fshati qe duket nuk do kallauz’ aqe me teper te huaj e ne gjuhe te huaj ne nje vend koloni me shume kolonizatore!

  Problemi eshte per Zagaret e dizinformacionit ne sherbim te krereve te krimit dhe korrupsionit dhe te asaj pjese ‘koke palaresh’,’hajdaresh’muxhahedine ,xhihadiste e ‘kosovaresh’ qe mezi presin qe ne emer te ‘patriotizmit’ e ‘pupulizmit’ provincial tu kundervihen ketyre thenjeve biles me sharje si:” Edhe ‘Kalabrija’,edhe Siçilia’ ka aktivitete Mafjoze,apo e ndikuar nga mafja”!

  Zagare!
  Thenja e perseritur ”Mafja shqiptare,mafja e se ardhmes ne Europe”,nuk doli nga goja as e ndonje politikani apo parlamentari Eurpoian,perfaesuar keto 30 vjet nga gjermOnja Katrin Spak, te blere me flori nga kreret e xhihadit te Bathores nga kalif Salija,tek kurban Basha,autori kurbanit Zogolljani Edvin e Like florija por nga kreu i antimafjes qe nuk kurseu as Siçiline e as Kalabrine por tha nje te vertete te HIDHUR por qe si ilaçi sheron per ate qe e pranon semundjen dhe e kuron!

  Zagare! Thenjen ”Mafja shqiptare,mafja e se ardhmes ne Europe’,nuk doli as nga gojet e tere ambasadoreve misionareve te ‘aleatit strategjik’ e BE-Hale qe 30 vjet jane ulur kembekryq ne kalifatin e Bathores dhe me floririn e femijeve shqiptare pa BUKE jane blere per tu kthyer ne zedhenesa te krereve te XHIHADIT e kalifatit nga guida Supreme kalifi SALI e tere kreret e xhihadit Bashat,Edvinet e deri tek Mulla Omar apo Like flori qe ne krah te Neronit Sali dogjen 30 vjet tere nje Shqiperi,as edhe ‘Senatore’ amerikOne perfaqesuar 30 vjet nga Dio Guarde te blere me miliarda permes LOBIZMIT antishqiptar ku populli vdes per BUKE!
  JO!Fjalet kane dale nga kreu u antimafjes se nje ‘fqinji’ me 60 milion banore qe 30 vjet po na ‘mban’ me Buke,ku jetojne e punojne mbi gjysem milioni shqiptare,ku permjet strukturave te shtetit te tij per 30 vjet kontrollohen tere hapsirat tokesore detare,ajrore te nje vendi pa shtet dikur Shqiperi,sot e tridhjet vjet zevendesuar nga antisjteti apo ‘kalifati i Bathores’qe duan ‘BABEN’ e qe si udheheqes shpirteror kane simbolin e xhihadizmit,obskurantizmit,vrasesit,hajdutit antishqiptarizmes Zogollit!

  Zagare! ‘Mafja shqiptare,do jete e ardhmja e mafjes ne Europe’,nuk e kane thene as misionere,te paguar,as te perditeshmet BILLD te paguara nga kreret e xhihadit,as ‘presidentet’ amerikane te paguar me flori per te bere nje foto per te ruajtur pushtetin,as nga Babale e Bastarde por kreu i antimafjes se nje shteti Fqinj qe ne te mire e ne te keq ne keto 30 vjet na eshte gjendur prane me misione ‘Arkobalenesh’ e ‘Pelikane’!?

  Zagare! Se fundi thenja tragjike qe i ve vulen e ZEZE ketij vendi pa shtet ,zevendesuar nga antishteti apo kalifati i Bathores e ka thene nje italian pasardhes i INDRO MONTANELIT nje nder gazetaret e publiçistet me te medhenj te shekullit te 20-te qe kur i referohej AHMET ZOGOLLIT thosh:
  ”Vjen nga nje familje mafjozesh nga Mati si puna e mafjozeve tane ne Kalabri..i shkolluar pake ne shkollen turke.nga ata njerez me dhunti zgjuarsije qe te vrasin naten e te qajne diten..Ka ardhur ne pushtet mbasi u permbys e vetemja qeverri demokratike e imzot Nolit me ndihmen e Sebeve ku ish strehuar dhe te ruseve te bardhe..U vete shpall mbret me viston e mbreterise italjane qe e konsideronte Shqiperine si pjese te saj .”!

  Paralelizem Sharabajkash e sharlatanesh!?
  ——-
  Nderkohe qe kreu i antimafjes italjane ve vulen e ZEZE nje vendi 30 vjet pa ‘SHTET'(Kush perdor fjalen ‘shtet’ tek ne 30 vjet eshte idjot),nje mender shkrimtare e ‘njohur’ me emerin Açka-Xhaxhka-Llaçka,nuk me kujtohet mire, por di qe ish nje ‘VRIME’, ne nje nder hamamet apo llagemet e dizinformacionit DJE deklaronte:

  ”Ç’fare fjale te thuash? A ka me respekt per kete shtet?Kjo politike na ka bere te urrejme shtetin tone!Ka bere shqiptaret te urrejne shtetin e tyre…Ka shkuar deri atje (tek ushkuret!?).E siguroj une .E ndjej vete se paku ne Hollande,e ndjej se ato njerez i njoh.Ka shkuar deri atje ,ke frike,kane frike te jene me ty.Nje promocion nuk mer persiper te beje ambasada….!!??

  A e merni vesh ku jemi kastandisur 30 vjet e ne duar te kujt ‘inteligjence’-‘VRIME’ kerkojme te ‘integrohemi’ ne Shishtufine!?
  Nuk ka nevoje te jesh as psikolog as psikiater e aqe me teper psikoanalist ta maresh vesh se kesaj ‘shkrimtares’ se ‘njohur’ ashtu si tere ketij brezi qe ka uzurpuar vendin e inteligjences e tere strukturave te antishtetit nga parlamenti tek gjyqesori,nga egzekutivi tek tere sistemet bankar financiar e tragjikisht AKADEMIK duhet e kane nevoje per TRAJTIM SANITAR TE DETYRUAR’ sepse u eshte bere trushpelarje permjet fondamentalizmit ISLAMIK e jane ‘ushtare’ besnike te xhihadit dhe kamikaze te ISIS te strukturuar Legalizuar,e kane fituar legjitimitet si ne divizionin terrorrist ‘Hajdari’ nen prezencen e te HUAJVE ,’aleatit strategjik’ e BE-se e tere strukturat e tjera te ‘kamufluara’ ne mbi 600 agjensi e fondacione TUFASH pas ardhes te Elezave,Gazidedeve,Hamit Matjaneve,Zogolljaneve,Mit’hadeve,Xhaferave e koloboracionistave e URANEVE qe udheheqin xhihadin nen udheheqjen e kalifit SALI qe per 30 vjet dogjen kete vend dikur Shqiperi!?

  Kur nje ‘shkrimtare e njohur’ si trushpelare nuk di ose ngaterron fjalet shtetr me memedhene apo atedhene,,shtetin me qeverrine e qeverrine me Saline qe drejtojne edhe parlamentin dhe drejtesiune dhe ekonomine hajdaret e vprokurorine e diplomacine ,arrin te thote qe ‘politika’ me ben te urrej shtetin tone tregon se i ka ngelur vetem kafka e truri i eshte bere dhalle qe edhe librat e shkruara me frymen e xhihadit kerkon tja promovoje diplomacija e nje ‘shteti’ qe urren nderkohe qe dhe gAmoret e Peqinit e dine se ne jemi 30 vjet pa shtet!?

  Se fundi!
  Autori i nderuar e respektuar qe mer persiper,,pa asnje fare mandatie e pa gjetur as vendin e as kohen e duhur e as ‘ADRESE, te hedhe idene e heqjes se nje busti apo koke çimentoje mbushur nga te kater anet ky vend e aqe me teper hedh idene e ‘kembimit’ koke me koke ose :aME jep koken e Enverit qe drejtoj luften dhe ndertimin,me koken e Zogollit,te jap koken e Papes e me jep koken e Gonxhe Bojaxhiut,te jap koken e Mit’had Frasherit e me jep te Lauigju Gurakuqit,te jap koken e HAJDARIT e me jep koken e QEMALIT ,a e ka te qarte fjalen shtet e mbi te gjitha shtet te se drejtes dhe po qe se po :
  Kujt ja kerkon çlirimin e kryeqytetit nga kokat e bustet prej çimentoje apo ‘IDHUJT PA KRENA’ qe kane bllokuar tere hapsirat publike qUrravise kujslinge te kryesuar nga Zogisti xhihadist me probleme te shendetit mendor Edvinit,parlaMenopauzes se LESHIT’ te Topallit b kthyer 30 vjet ne stalle majmerije e stacion nderzimi apo keshillit bashkiak te TirOnes qe udhehiqet nga nje Islamik fondamentalist qe ne vend te KOQEVE ka ‘dy fiq te thate’ dhe ato te lidhura me spango qe ja terheq Elez Biberaj nga Amerika !?
  A po ja kerkon ‘Pese Mosketjereve’:te xhihadit :Lulit,Mones,Medihut,Nard nokes,Dukes dhe dardajanit pijanec Shehit qe boterisht nuk e njohin as shtetin as parlamentin ,as BE-OSBE-ODIR po vetem ZOGOLLJANIN -EDVIN!

  P.S Ne nje vend pa shtet,pa statistika,e terr informativ ku nuk dihet as numuri i zgjedhesve pa le i popullsise ,sa eshte numuri i kamikazeve ish ushtareve te ISIS sa
  hajdare muxhahedine,kamikaze’kosovare’ sterviten ne qendrat e ISIS perfshi ne Jale qe ne emer te ‘alla akbar’ vrasin 30 vjet shqiptare!?

  Reply to this comment
 2. intelektuali October 3, 11:25

  Ahmetin e Shqypnise e shkarravisin ata fanatike qe i kane nderur bythen dhe i kane qitur llapen “Ahmetave” te Holandes, Danimarkes dhe Evropes per t’u hedhur nje kocke leje emigrimi per ta lepire,

  por me sakte dhe konkretisht:

  AHMETIN E SHKARRAVISIN ATA XHELATE TE ENVERIT QE MBUSHEN LUMENJ ME GJAK NJERIU NE SHQYPNI,

  qe:

  Falimentuan ekonomine nga injoranca ne drejtimin e shtetit me tollona dhe bunkere,

  qe:

  Renuan shtetin per te mos leshuar pushtetin kriminal, sadist dhe gjakatar,

  qe:

  E transformuan Shqypnine si nje Kamp Perqendrimi model Auschwitz te Hitlerit, rrethuar anembane me tela me gjemba,

  qe:

  I bene shqyptaret si skllever me pune te detyruar ne vendin e vet, si nje fis kanibalesh prej Afrike Zulu qe tani po pret meshire gjuhe jashte dhe bythe nderur nga AHMETAT ne Holande dhe AHMETAT ne Evrope antarsim ne BE.

  prandaj:

  PESHTYNI, PESHTYNI MBI AHMET ZOGUN QE HODHI THEMELET E SHTETIT OKSIDENTAL SE PAK JU KA MBETUR TE BARAZOHENI ME KORENE E VERIUT!

  Ku avulloi lajmi i Erion Braces per 75 vjetorin e clirimit jugosllav te Enverit?

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 October 3, 16:36

  “Si ushqehej racizmi në Europë, kopshtet zoologjike njerëzore që “edukonin” audiencën”

  j.l./ dita
  o copë mishi,përveçidiotësisë së kohës kur kanë ndodhur,si e përmënd “futja kot”,a keni llogjikë në kokë se flitet për 150 vjet më parë dhe jo për sot??
  a ja keni idenë se sa janë 150 vjet??janë gati sa 10 x mosha tënde o kalama 9 vjeçareje!!
  or debila nuk mund të thuash “Ironike ta mendosh, se mbajtja në kafaz dhe në ‘muze’ e një qënieje njerëzore, do të shërbente si edukim kulturor i dikujt tjetër.”sepse në krahasim me sot dhe ata që “edukoheshin” ishin kafshë!!rronin si kafshë dhe vepronin si kafshë!!copat e mishit,ço gjë gjykohet me kohën që ka ndodhur,dhe jo me kohën e sotme!!
  gjykimi i të shkuarës shërben për të ndërtuar të sotmen,për ta përmirsuar atë që ka qënë e drejtë dhe për ta zhdukur atë që ka qënë e gabuar!!
  mor copat e idiotëve sipas jush mjekët e para gati 200 vjetëve kanë qënë kriminel??sepse të operonin pa narkozë??
  jo mor idiotër jo,sepse dhe mjekët e sotëm,do ti quanim po aq “kriminelë” sa ata të para 200 vjetëve!sepse pas 200 vjetësh do të ketë teknika të tjera që këto të sotmet do të duken kriminale!!por ama sot ato shpëtojnë jetë njerzish!!
  çna mbytën kalamajt që mbarojnë universitete pa mbaruar filloren!!na mbytën gjenitë e budallallëkut!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim