04 dhjetor 2017

December 4, 2017 01:43

04 dhjetor 2017

Nga Arkiva

December 4, 2017 01:43
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH December 4, 09:34

  SALI BABA E 40 MAFJOZET,KRRIMINELET APO HAJDUTET!?
  ‘Nuk mund te kete as liri e as demokraci pa liri ekonomike’M.Tacher
  ———————
  Pa e paragjykuar ambasadorin e SHBA-ve per deklaratat e tij te herepas hereshme ‘Lei Feniane’ mendoj se behen thjesht per PROTOGONIZEM per te mos thene diplomatizem diletant si tere parardhesit e tij qe jo vetrem kane ‘ndihmuar’ ne moszbulimin e shkaqeve te VERTETA qe kane katandisur nje vend me gjysem POPULL ne kete DEREXHE’ pas me shume se nje çerek shekulli!

  Deklaratat me data,ore.minuta e sekonda pas 25 vitesh se kur fillon ‘lufta’ me krimin,kur fillon vetingu e kur mbaron MOBILIMI i zyrave te ‘Vettin-asheve’ ne gjuhen shqipe thuhet ‘Pordhe me rigon’!
  Deklaratat e ambasadorit LU me peshq ne det e tigani ne zxjarr me peshq te medhenj me ‘PATENTA’ nderkombetare firmosur ne Amerike si ato te Salise,Medise,LAike Florise e tere kallam kusur e orgjise e te meresh me patenten e nje SOTA qe ngiste nje makine e dy patanta te SAJE QORRIT ne kete vend e ne gjuhen shqipe i thone ‘S’ka bythe ku te rrije’!?

  Te gjitha keto lloj ‘fishek zjarresh’ nga ambasadoret e veçanerisht ai Amerikan ,jo vetem nuk kane te bejne as me ‘gjuhen’ diplomatike e as tregojne ndonje ‘shqipetarizem’ por behen o per te mbuluar tere POLITIKATA e deshtuara ne kete vend te SHBA-vbe nepermjet shumices se ‘ambasadoreve’ qe kane bashkepunuar me qeverrite kujslinge antishqipetare dhe kane propoganduar KRERET E KRIMIT E KORRUPSIONIT SI ‘BURRA SHTETI’!?

  Pa e paragjykuar ambasadorin LU e pa hequr asnjre paralelizem me parardhesit e tij nje gje duhet thene hapur:Te flasesh pas 27 vjetesh kur ne kete vend mungon SHTETI e aqe me teper shteti i se drejtes,kur shqipetaret kane 27 vjet pa EMER te ‘sistemit ekonomik’ pa asnje pronesi te tere pasurise KOMBETARE e pa asnje te ardhme per BREZAT se jane shpronesuar KOMPLET tregon o ‘Miopi politike’ o ‘miopi diplomatitke’ o miopi intelektuale e mbi te gjitha nuki arrin te kuptosh konceptin e LIRISE qe eshte e lidhur me LIRINE EKONOMIKE-TE DREJTEN E BUKES TE TE NGRENIT 3 HERE NE DITE!

  Nuk mund te ‘rilinde’ shteti as me peshqit e sardelet as me zvarraniket e shullazet as me pronaret e lojrave te fatit e Balilat e Balilajt e me patentat e Sotave kur USTALLARET e tyre jane ne krye te shtetit te kalifatit me ne krye kalifin SALI e LOBISTET e tyre qe ‘keshillojne’ 27 vjet ‘burrat e shtetit’ jane ne AmeriQI!

  Ku jane e sa jane te vleresuara SOT tere PASURITE e tundeshme e te pa tundeshme deri ne brezin e TRETE te Sali Babait e 40 HAJDUTEVE te tere pasurise kombetare te popullit shqipetar!?presidente kryetare shteti,kryeministra deputete ministra financash governatore bankash prokurore gjyqtarte krriminele e bankjere!?

  Te mos nxjeresh ne DRITE keto te dhena per 140 HAJDUTE deri ne brezin e trete e te tregosh PERRALLA me ‘peshq’ e me patenta tregon o INJORANCE diplomatike o Bashkepunetore ne KRIM o te vazhdohet te trajtohen shqipetaret si njerez me bisht o thjesht PROTAGONIZEM per te ngelur ‘aleat strategjik’ nderkohe qe ne krye te ANTIDSHJTETIT qendrojne kreret e krimit e korrupsionit 27 vjet!

  Ky lloj protagonizmi jo vetem demton RENDE interesat e popullit shqipetar ngelur 27 vjet pa vSHTET po demton RENDE edjhe IMAZHIN e shtetit amerikan DASH e pse jo edhe te Presidentit!?

  Pse nuk dalin tere te dhenat e KRIMIT Ekonomik-Financiar-Bankar gte ketyre 27 viteve dhe ku jane depozituar PARATE E KRIMIT TE SALI BABAIT E 40 HAJDUTEVE!?

  Ne Ameriken e ambasadorit LU u moren masa DRASTIKE per depozitat bankare JASHTE edhe per ato depozita te LIGJESHME e u futen ne BURG gjyqtare e bankjere po tek ne qe çdo gje eshte e PALIGJESHME-KRIMINMALE!?
  Pse nuk kerkon ambasadori LU te hapet Gjyqi i Hages ne mes te Tiranes e te denohen Kreret e krimit me imunitet si shembull kreu i mashtrimit financiar amerikan NBERNIE MADOF qe u denua me 170 vjet BURG dhe i biri u VETEVAr!?

  Edhe ‘peshqit’ kane EMRA atehere pse nuk i ve EMER krimit ekonomik i nderuari ambasador!?
  Ka frike Xenin ,te jatin e Xenit ,padronin e te jatit Xenit me emerin Fazlliq apo ‘SHEFAT’ e tere Fazlliqave rezidente ne shqiperi qe i marin udhezimet ne AmetriQI!?
  Pse nuk ekstradohet shefi i shtabit te pergjithshem bashke me tere oficerat e larte te shtabit pergjithshem ish ministra HAJDARE-aga deputete e krriminele nga
  AmeriQIja ne Albani dikur SHQIPERI..!!??

  Reply to this comment
 2. MIGJENI December 4, 10:40

  M J E R I M I
  ”Mjerimi s’do mshire.Por don vetem te drejte!
  Mshire?Bije bastardhe e etenve dinake,
  te cilet ne menyre pompoze posi farizejt
  i bijne lodertise me ndjet dhelparak
  tue ja leshue lypsit nje grosh te holle ne shplake.

  Mjerimi asht nje njolle e pashlyeme
  ne balle te njerezimit qe kalon neper shekuj.
  Dhe kete njolle kurre nuk asht e mundeshme
  ta shlyejne paçavrat qe zune myk nder tempuj.”

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit December 4, 11:05

  Ambasadori amerikan ,po qe se ndihet i lire pse nuk i pergjigjet autorit te ketij shkrimi qe shpreh shqetesimet e nje populli te tere qe i kjane marre neperkembe te gjitha te drejtat e tij me themelore?

  Reply to this comment
 4. Dhimbia e madhe. December 4, 21:41

  Nuk besoj se ka burre me rr te Madhe te komentoje mbas A.Gramshit qe ska burre Nene ti dali para.
  Me te lumte A.GRAMSH.
  Dhimbia e madhe

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*