04 korrik 2017

July 4, 2017 02:00 Updated

04 korrik 2017

Nga Arkiva

July 4, 2017 02:00 Updated
Komento

9 Komente

 1. A.GRAMSH July 4, 07:51

  ‘ENDERRA E NJE NATE VERE’!
  ‘Çdo riçiklim i keq ne politike eshte 1000 here me i demshem se sa veprimtarije e keqe e kesaj politike’Sokrates
  ——————————-
  Ashtu si shumica e shqipetareve qe kane 27 vjet qe shohin enderra me sy hapur edhe une naten qe sa po lame pas nga qe nuk me zinte gjumi nga vapa pashe nje enderr te tille me ‘politike’!

  Isha zgjedhur jo ’emeruar’ deputet i pa varur dhe merja pjese ne mbledhjen e pare te parlamentit te ri kur ne ‘foltoren’ u ngjit kryetari i komisionit te verifikimit e vlefshmerise se mandateve nje qenje ‘dyfytyrshe’ ose me mire nje fytyre e ndare ne dysh qe gjysma i ngjante LU e gjysma Romanas nje sy me xham e nje pa xham ,gjysma e kokes kaòurrela e gjysma lisho i cili menjehere deklaroi:

  ‘VENDIM'(i komisionit te verifikimit e vleresimit mandateve per deputete)!
  1.-Verifikimit vleresimit te vleshmerise se mandateve do te behet vetem per ata deputete te emeruar ne perjetesi te cilet kane edhe ‘kontributet’ me te medhaja ne keto 27 vjet ndaj ketij populli e ketij vendi.

  2.Ne vleresimin e vlefshmerine e ketyre mandateve te perjeteshme komisioni i verifikimit e vleresimit mer vendim pasi eshte konsultuar me tere dokumentacionin e ardhur nga istitucionet e shtetit e kryesisht nga Sherbimi informativ qe zbarth veprimtarine e tyre agjenturore,sherbimi i larte i kontrolit te shtetit,istituti i deklarimit te pasurive te tundeshme dhe pa tundeshme,,deklaratat e ministrise se financave,sherbimi doganor e bankar qe vertetojne sejcili per sektorin e vet PASTERTINE e figures se ‘deputetit te popullit’ deri ne BREZIN e TRETE nga vehtja dhe Bashkeshorti!

  3.-Kjo proçedure per here te pare pas 27 vjetesh aplikohet nga ky komision ne zbatimin ‘RIGOROZ’ te ‘reformes ne drejtesi’ e mbi te gjitha VETTING-un per ‘rilindjen’ e shtetit te se drejtes!

  4.-Ne listen e deputeteve me te vjeter e qe kane me teper ‘kontribute’ per kete vend e popull ,e qe ju nenshtruan verifikimit e vleresimit te mandateve te kryeKareve te ‘partive’, jane tashme emrat e njohur jo vetem per shqipetaret por per tere opinionin boteror:Sali Ram Berisha(Neroni),Ilir Meta(Like floriri) ,Gramoz Ruçi,Pandeli Majko(bythka),Musa Ulqini(lavatriçja),Monika kryemadhi(gollobordsja),Erion Braçe,Tritan Shehu ( preshi),Vangjel Dule(greku),Anastas Angjeli(naçi),Bashkim Fino(baçi),Genc Pollo( kuqo),Vangjel Tavo( (Tava),Blendi Klosi,Dashamir Shehi(faqorja),Edi Paloka (thuthuq ciceroni),Fatmir Mediu (çami ose Gerdeci),Nard Ndoka(perfaqesues i katoliçizmit dhe harmonise fetare) !

  5.-Sa me siper komisioni duke marre ne konsiderate edhe mendimin e trupit diplomatik akredituar ne kete vend e ne veòanti ato te ‘lobizmit ‘ amerikan te mire paguar keto 27 vjet nga shumica e emerave te mesiperm :

  VENDOSI

  a)Tu njohe mandatin si te vlefshem vetem 13 Trembedhjete nga 18 Tetembedhjete qe jane ne liste,kryesisht atyre qe ‘KANE REKORDE KRIMESH’ ashtu si e parashikon edhe ligji i dekriminalizimit dhe meqene se fjala REKORD krimesh eshte shume e veshtire menduam tua heqim mandatin atyre qe kane me pak ‘REKORDE’ e konkretisht EMERAVE……..
  Pikerisht ne kete moment qe do ish ora rreth 3 pas mesnate,,nje bryl i gruas ne hije i shoqeruar me fjalet’Çohu se erdhi uji’ me beri te ngrihem si i ‘LLAHTAROSUR’ te mbush enet dhe nuk arrita ti mesoj te pakten emrat se kush ka me pak REKORDE krimesh ne kete parlament antishqipetar se ata qe kane me shume tashme jane shumicadhe dihen nga te gjithe i madh e i vogel!
  Thuhet se enderrat sy hapur e aqe me teper me uje nuk duhet ti besojme por ama nje gje duhet besuar:

  ‘Jo gjithmon kur te lene te flasesh sa te duash e si te duash ,nuk do te thote se na degjojne”!

  Vetem ne kete vend mesjetar pa shtet e tashme edhe pa popull ne historine e njerezimit thuhet se ‘Duhet te kesh REKORDE’ krimesh qe te jesh pjese e dekriminalizimit e VETTING-ut!?

  Reply to this comment
 2. fantazma Bismark July 4, 08:02

  Nder tere batutat ‘kaps’ te Edvinit e vetemja qe qendron eshte ‘kazani’ per kete mut medja apo informacioni qe 27 vjet nuk flet per popullin qe ka marre arratine nuk flet per nje parlament antishqipetar qe 27 vjet perfaqeson jo popullin po krimin e korrupsionin nuk flet qe edhe kete legjislature ne parlament do shohim simbolin e krimit e korrupsionit vrasesin dhe poliagjentin Berisha,nuk flet qe po tentohet te kemi si president te koke palareve kreun e korrupsionit like florine ,nuk flet qe jemi 27 vjet koloni me shume kolonizatore por flet per Lulin nje pupac ne duar te te huajve ashu si tere kjo politike kujslinge e krriminale…

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit July 4, 08:14

  ‘A eshte premtuar amnisti per kreret e pd’!!!????
  Kush eshte ky idjot apo alabak qe e ben kete pyetje kur kreu i krimit e korrupsionit me ze e figure po tentohet tu viret president koke palareve .A ka me krime se kaqe nga emisaret e BE dhe SHBA-ve ndaj nje populli qe 25 vjet po terhiqet zvarre i pa ngrene e ka marre arratine neper Bote…
  Like Floriri qe na perdhunoi te vdekur prinderit tane te jete president ??????????????Po beri vaki kjo tragjedi qe president te behet nje like flori do jemi ne gjak jo me vrasesin sali e as me perdhunuesin e te vdekurve like flori por me Edvin Kristaq Ramen qe do terhiqet zvarre atje ku vune bythet e bene shurren zonjat e para mbi gjakun e te reneve…..Gjaku nuk behet uje

  Reply to this comment
 4. gjyqi i Hages July 4, 08:18

  A ESHTE HAPUR PROÇES PENAL PER ILIR METEN PER TERRORRIZEM DHE CENIM TE SIGURISE KOMBETARE DITEN E ZGJEDHJEVE DHE A I ESHTE KERKUAR NGA DEPUTETET SOCIALISTE HEQJA E MANDATIT DHE PROÇEDIM PENAL

  Reply to this comment
 5. Monika kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare July 4, 11:28

  Lajmi i fundit
  Fliet se pas paraljmerimit te ‘Timonierit Rama’ Iike floriri eshte mbyllur ne gjirizin e lalesit ku i sherbejne ‘kokat’ dhe po studjon citatet e shokut Mao…

  Reply to this comment
 6. lidhje Prizerenit July 4, 12:40

  gramsh,sa here do te ta them se flet shqip e nuk te kuptojne.Sa sKipetare arrijne te kuptojne qe ketu shumica eshte me rekorde krimes e pakica eshte me pak e inkriminuar e aqe me teper te kuptojne qe K RR I M I E L I eshte krriminel edhe kur vret nje femije te pa ngere dhe kur vret tere nje popull????????

  Reply to this comment
 7. 007 KGB-UDB July 4, 12:52

  TE KERKOHET LARGIMI I AMBASADORIT AMERIKAN E BE SE ME INJORANCEN E TYRE PO I HAPIN RRUGE ‘NENES’ RUS SHTRUAR 27 VJET NGA DHENDURRI SERB I KRUSHKES SERBI

  Reply to this comment
 8. nastradini July 4, 13:16

  Nastradini thosh.’Gezoju kur je ne te perpjete se pastaj vjen e tatepjeta’.Si duket filloji rilindja e Bashes e vdekja e rames se rilindja e shtetit ja ka marre ferra uraten…….

  Reply to this comment
 9. Bregu July 4, 20:45

  Né vitin e mbrapshtive 1991, qé kur shqiptarét dhe shqiptaret té mashtruar dhe té mashtruara, jané puthur me demon-kraciné feudal kapitaliste; prej atij viti famekeq e gjer sot kur po i shkruaj kéto radhe; kané pérjetuar dhe po pérjetojné turpe dhe krime; politike dhe jo politike; por qé, rrénjét e pista dhe té tmerrshme i kishin dhe i kane te politikat reaksionare té qarqeve té brendshme dhe ndérkombétare; kudo né trojet e Shqipérisé soné etnike! Tash jemi ne gjendje tejet té réndé nga shumé aspekte jetésore pér faktin qé, kéto kasta politike borgjeze té cilat prej kohésh i kané lidhé qerret pas té huajve; miq té rremé dhe armiq té hapur, o té maskuar; mendoi dhe veproi; jo pér popullin fukara, por vetém pér veten té jetojné né lukse dhe si maskarenj. Turp, 26 vite déshtime dhe prapakkthime!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*