04 mars 2018

March 4, 2018 02:00 Updated

04 mars 2018

March 4, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH March 4, 10:09

  2018-TA?PAK DRITE!
  Po vritet besimi,po humb shpresa po shperbehet nje popull po zhduket nje komb!
  —————
  Pak drite!Qe ta mari vesh gjithe Bota mbare dhe tere istitucionet burrokratike nderkombetare se nje vend e nje popull ne mes te Europes e prane brigjeve te Mesdheut po ZHDUKET si Izraeli ‘DJE’ e Palestina’SOT’.Ish populli shqipetar vjen verdalle ‘Si mize pa koke si dikur izraelitet 40 vjet ne shkretetire gjysma jashte ne sherbim te te huajve e gjysma brenda ne sherbim te qeverrive kujslinge antishqipetare dhe 128 BANDAVE mafjoze te vetequajtura ‘parti’!

  Pak drite!Qe ta marre vesh gjithe Bota mbare dhe tere istitucionet nderkombetare burrokratike ne sherbim te ‘Fuqive te medha’ se nje vend sa nje fshat e nje popull sa popullsija e nje qyteze te Europes po shperbehet 28 vjet me REGJI antishqipetare jashte e me ‘aktore’ ambasadore te SHBA-ve e BE-se ne sherbim te antishqipetarizmit lobizmit SERBO-GREKO-RUS dhe me krere kujslinge antishqipetare POLIAGJENTE te tere agjenturave xhihadisto sllave ,USTASHE e UDB-ashe,salisjane metiste,socialSSaliste,minoritare ÇOBENJ e gomare!

  Pak drite!Qe ta marre vesh gjithe Bota mbare dhe tere istitucionet nderkombetare e antishqipetare nga OKB-ja,keshilli i sigurimit e tere organizmat e tjera perfshi dhe ‘NATO’ qe per kete vend eshte kthyer ne NATE se per nje vend e nje popull qe nuk egziston me as SHTET,as SHTET I SE DREJTES,as 4 PUSHTETET,as LIGJE te shoqerise e te se DREJTES dhe shkaterruar komplet ‘baza ekonomike e shtetit’ bashke me VJEDHJEN e tere PASURISE kombetare e SHPRONESIMI KOMPLET I POPULLIT SHQIPETAR tani e tutje nuk mund te fleitet me per Shqiperi por per ISH-Shqiperi,nuk mund te flitet me per popull shqipetar por per ISH-Popullin shqipetar qe 28 vjet i eshte hequr SOVRANITETI si asnje nga popujve te 68 shteteve te Afrikes e shteteve te Ballkanit dhe u eshte deleguar 128 bandave parti!

  Pak drite!Qe ta marre vesh Bota mbare dhe tere istitucionet nderkombetare se me kete vend e me kete popull tashme drejt shperberjes e ne arrati nuk ka ASKUSH INTERES me ta RILINDI as si shtet e as si POPULL as te HUAJT e as KUJSLINGET ! PSE?

  -Sepse SHBA-te dhe BE-te nepermjet ambasadoreve te tyre 28 vjet sa antishqipetare aqe edhe injorante e ne sherbim te lobizmave antishqipetare kane qene dhe jane protagonistet kryesore ne shkaterrimin e shtetit shqipetar dhe vjedhjes se tere PASURISE KOMBETARE pa te cilat nuk mund e ska si te ‘rilinde shteti’.Regjite e shkaterrimit kane qene te huaja e nuk kane folur SHQIP nga ‘Terapija e shokut’ tek ‘neoliberizmi berishjan’ ne emer te ‘Lirise se trregut te Lirise se Salise se hajduterise’,’Çeku i bardhe’,GJENOCIDI ne emer te ‘Levizjes se lire’ shpronesimi komplet i shqipetareve perfshi kapitalet strategjike bashke me pasurite e tundeshme e te pa tundeshme arratisur jashte–Ambasadoret nuk mund te behen PROKURORE e japin SENTENCA ne emer te drejtesise per QINDRA vepra penale ndaj ‘burrave te shtetit’ dhe ‘yjeve ne ngjitje’ sepse 28 vjet kane qene AVOKATET e TYRE te kalif SALISE e tere NANOVE.LIKE FLORISE,ANTISHQIPETAREVE E ALABAKERISE!

  -Glasa politike e antishtetit qe 28 vjet ka zevendesuar ish SHTETIN shqipetar si VARRMIHES i tij jo vetem nuk ka ASNJE interes te ‘rilinde ‘shtetin por perkundrazi do perdore te gjitha mjetet per te arritur QELLIMIN qe eshte ‘RUAJTJA E ANARISE’ se pergjitheshme deri ne largimin prej ketyre trojeve edhe te shqipetarit te fundit me TRU e ZEMER e me Gjuhe SHQIPE!
  -Parlameti antishqipetar qe nuk perfaqeson28 vjet shqipetaret e as zgjedhesit 40 perqind nuk mund te beje asnje reforme per te rilindur shtetin se eshte ne konflikt te rende interesash si HAJDUTE e KRRIMINELE!Pa reforma nuk rilind shteti!

  -Egzekutivi apo qUrravija kujslinge nuk eshte as ne qiell e as ne toke e jo vetem nuk ka konceptet e shtetit po me vetem 20 perqind te elektoratit ka dale si sot e 28 vjet me pare nga nje parlament antishqipetar krriminal me ‘DEPUTETE’ milionere qe jane ne krye te ‘bizneseve’ monopoleve,konòensioneve MAFJES ne pushtet qe as PIERDHIN per nje te ashtuquajtur qUrravi axhami me Bojaxhi e IDJOTE Pandeli! Per 5 VJET nuk eshte degjuar te flitet se si nje qeverri nepermjet nje ministri per REFORMAT qe nuk egziston ashtu si ne gjithe Boten ti shpjere parlamentit PROJEKT LIGJET E PROJEKT REFORMAT per te ‘rilindur’ shtetin nga KRYEREFORMA e sistemit elektoral qe percakton shkallen e demokracise se nje ‘republike parlamentare’!?

  -Pushteti tjeter apo gjyqesori nuk ka nevoje ti behet koment se perfaqeson 28 vjet AVOKATINE e KRIMIT e KORRUPSIONIT dhe ‘Ligji eshte i barabarte per te gjithe’ e ka trasformuar ne ‘Jo te gjithe jane te barabarte para ligjit’!

  -Pushteti i ‘katert’ apo MEDJA eshte tragjedija me e madhe dhe pergjegjesja kryesore e shperberjes se 28 vjet ka PROPOGANDUAR e vazhdon te PROPOGANDOJE kreret e KRIMIT e KORRUPSIONIT duke LEHUR si ZAGARET per PADRONET!

  Nuk ka ngelur shqipetar qe nuk ‘NJEH’ istitucionet e tjera te ANTISHTETIT apo shtetit te kalifatit qysh nga ‘kushtetuta’ leter higjenike ne sherbim te fese e xhihadit e deri tek ‘president’ si simbol jo i ‘unitetit’ te shqipetareve po si simbol i KORRUPSIONIT!
  Tere sistemet e tjere EKONOMIK,FINANCIAR,BANKAR jane ne duar te nepotizmit e klientalizmit mafjes qe kane uzurpuar tere pushtetet e ANTISHTETIT!

  P.S ZGJIDHJA!?Rilindja e shtetit me grusht te hekurt ne kushtet e gjendjes se jashtezakoneshme me parlament ne ‘rrethim’ me prezence te forcave te huaja ushtarake ku te miratohet kushtetuta e shtetit,kryereforma sistemit elektoral rikthimi SOVRANITETIT shqipetareve per te RILINDUR SHTETIN E TYRE dhe marjen e 4 PUSHTETEVE!

  Reply to this comment
 2. NOLI March 4, 10:25

  ‘Ku e lame e ku na mbeti
  Vaj -vatani e mjer-mileti
  Anes detit i pa lare,
  Anes drites i pa pare
  Prane sofres i pa ngrene,
  Prane dijes i pa nxene
  Lakuriq dhe i drogosur,
  Trup e shpirt i sakatosur?

  Se ç’e shempne derbederet
  Mercenaret dhe bejleret
  Se ò’e shtypne jabanxhinjte
  Se ç’e shtrydhne fajdexhinjte
  Se ç’e prene e se ç’e vrane,
  Ç’e shkretuan anembane,
  Nene thundren e perdhunes,
  Anes Vjoses,anes Bunes!

  Reply to this comment
 3. V.F.L.P March 4, 13:29

  ME MIRE I VDEKUR ME NDER SE SA TERE JETEN DERI NE GRYKE NE MUT E TE SHIKOSH YJET DHE FISHEKZJARRET E DATLINDJES SE ARMINES QE RUHET NGA POLICIJA E SHTETIT BASHKE ME TERE KRUSHQINE SERBO-BOSHNJAKE…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?