04 Nëntor 2019

November 4, 2019 00:04

04 Nëntor 2019

November 4, 2019 00:04
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH November 4, 11:20

  KALIFI SALI, Allias Abu Bakr al BAGHDADI !

  (Ne 30 vjet u ke borxh 3,5 Milion shqiptareve 100 Milion vite jete!)
  —————–
  Ne vend te paraDhenjes
  ”..Myslimane e te krishtere
  kam derguar n’ate jete
  me teper se çvijne vete!
  Nat’ e dite gjak kerkoj
  pa pire gjak s’mund te rroj”!

  Nder lajmet nga Bota dhe haber akshamet nga hamam Bushatetet e Bathores veçojme:

  Nga Bota:
  Nder 70 Mije te burgosur ne kampeet e ISIS ne Siri mbi 30 Mije jane gra dhe femije qe kane shoqeruar ne ’emer te alla akbar’ burrat e tyre per te luftuar me fantazmat ne emer te luftes se shenjte!
  Dihet qe ne shekullin e 21-te vetem ne lindjen e mesme Irak,Libi Siri jane vrare mbi 1 Milion te pa fajshem gra dhe femije po aqe 1 Milion edhe ne Avganistan e Pakistan!Nje tragjedi e vertete humane!

  Nga Bathore:
  Pas 30 vjetesh antishtet ose kalifat i Bathores ku mungojne te 3 pushtetet nga Legjislativi tek gjyqesori dhe egzekutivi perfshi dhe ate qe ne Bote quhet ‘pushtet i katert’ apo Medija e jetojme ne ‘Terr informacioni’ si ne kohen e inkujzicionit ,pa asnje lloj statistika edhe pse te pu8shtuar e koloni nuk jepet asnje e dhene per kete vend e kete popull as nga ‘aleati strategjik’ e as nga kontinenti i vjeter Europian apo si e cilesonin rilindasit ”Uh! Europe ti kurv e motit…”!

  30 Vjet ‘Kalifat’!?
  —————-
  Pushtimi i ish Shqiperise ose ish teritorit te shtetit shqiptar nga ‘fiset barbare’ ne perberje te se cileve kish njerez me bisht,’hajdare’,’kosovare’kujslinge’,muxhahedine,xhihadiste dhe antishqiptare sipas regjive e agjenturave antishqiptare si IDEOLOGJI kish ate te xhihadit luften e shenjte ne emer te ‘alla akbar’,si POLITIKE kish ‘luften’ me mullinjte e eres se kAmunisteve ashtu si ISIS ndersa ajo qe ishte tragjedija e tragjedive ne fushen EKONOMIKE po ashtu si ISIS kish zbatimin e teorise xhihadisto-fashiste ‘TERAPINE E SHOKUT’ dhe shqiptareve zbatimin e teorise Frojdjane te ‘RIMOCIONIT’ ose ‘Heqje memorjes’ ne gjuhen e xhihadit ‘SHPELARJE TRURI’!

  Kreret e xhihadit dhe kalifi SALI!
  ————-
  Turmat e xhihadisteve,’hajdareve’,’kosovareve,muxhahedineve e tere UDB-asheve nen ‘mburojen’ e se ashtuquajtur ‘Levizje studentore’ jo vetem nuk perfaqesonte asnbje lloj levizje progresiste e as diskutohet fjala ‘demokraci’ sepse nuk kish te bente fare me shumice e aqe me teper me popull si TURME nuk kish asnje lloj objektivi te afert apo te larget por thjesht SHKATERRIMIN ate qe po shohim per 30 vjet e qe tragjikisht po ndodh ne lindjen e mesme e qe tragjikisht tek ne ne mes te EUROPES as ‘aleati strategjik’ dhe as BE-Hale edhe pse prezent nuk paten as SY te shikonin,dhe as VESHE te degjoinin pale TRU dhe ARSYE te kuptonin!?
  Pas 30 Vjetesh del nje FAJDEXHESHE apo Sudja FMN e na thote qe BORTXHI eshte 71 perqind kur 30 vjet na trajtojne si GOMARET me karroten INTEGRIM tek hunda per te na terhequr zvarre dhe as 1 muaj me pare ‘fajesonim’ Francen pse nuk na ‘integruan’ ne Shishtufine qe ky vend te ngelej pa ASNJE SHQIPTAR po çiflig i XHIHADIT me kalif SALINE!

  Kreret e xhihadit qe u vune ne krye te levizjes ‘Esadiste’ xhihadisto-fashiste kryesisht ish Bllokmene,’çuna blloku’ apo ‘çuna TirOne’ ishin te ‘perzgjedhur’ nga ‘padronet’ jashte kryesist padronet e linjes Biberaj-Beograd-Berishe propoganduar nga radio zhurma e ISIS apo ‘Zeri AmeriQIse’ qe financohej nga bota islamiko xhihadiste!

  Ne krye te levizjes xhihadisto-fashiste u vune ‘QENJE’ me probleme te renda personaliteti apo ‘shendetit mendor’ si dhe agjentura te lene ne ‘gjume’ per vite e vite te tera ne sherbim te tere agjenturave kryesisht ‘Mylimane’ duke filluar nga shkodrani Ramiz e me pas kreret e ‘piramides’ se ISIS kallif Salija,Elez Biberajt e Bashkim GAZIDEDET qe si te ‘derguar’ e ‘deleguar’ te xhihadit dhe agjenturave kishin ‘super revizorin’ e ‘alla akbar’ nje islamiko xhihadist me emerin DAMIR FAZLLIQ qe jo vetem u be Jakomoni i nje vendi te pushtuar nga xhihadi por emeronte e shkarkonte edhe ‘ambasadore’ dhe misioneret e ‘aleatit strategjik’ dhe BE-Hale permes LOBIZMIT e Podesta te korruptuar me FLORI dhe PARA te nje populli tridhjet vfjet pa BUKE dhe FUKARA!

  Nder kreret e ‘xhihadit’ me probleme personaliteti mjafton te permendim tre apo kater veta qe per 30 vjet bsi asnjehere ne histori e si ne asnje vend te Ballkanit dhe Europes nuk ka kush ‘force’ ti shpjere per KRIMET qe kane bere ne QELI!
  Kalifi Sali qe per ‘çudi’ ish bllokmen e jo vetem kaqe po doktor i numurit dy te diktatures ‘muslimanit’ HYSNI qe mbulonte direkt tere organet e istitucionet e shtetit nga sherbimi informativ,zbulimi,kundezbulimi,ushtrija policija,kuadri sigurimi i shtetit!?

  Bllokmenet Pashko-Nano dy ish ‘òuna blloku’ njeri djale me probleme te shendetit mendor e tjetri bordello,njeri e kish patur te jatin ish prokuror te pergjithshem ne diktature e tjetri ne krye te propogandes se diktatures njeri agjent i X e tjetri i Y!?

  Nje ‘çun TirOne’ ish bllokmen edhe pse jashte gardhit te Bllokut me emerin Edvin qe nuk duhet te harrojme kurre qe ish ne krye te propogandes xhihadisto-fashiste ne krah te antishqiptarit krriminelit apo kalifit SALI,neronit qe dogji Shqiperi me emerin EDVIN,nje piktor i deshtuar ashtu si Hitleri aktor i deshtuar qe kish mbaruar ‘shkollen e qenve’ si e konsideronin ne vitet ’70 istitutin e larte te arteve ‘Çunat e bllokut’ Lubonjat e Ngjelat me perbuzje!
  Mbas Gobebelsit Edvin ne krye te ‘RD’ shto dhe Geringun -Hajdari ish kepucar nga Tropoja idjot terrorrist ish sigurims qe u vu ne krye te ‘ìStudenteve te Dhjet Arit’!?

  Krimet e xhihadit dhe kalifit SALI!
  —————–
  1.-Ne 30 vjet u shkaterrua tere baza ekonomike e shtetit shqiptar bashke me tere infrastrukturen e shtetit te ndertuar per 50 vjet llogaritur ne MIJERA-MILIARDA qe perben vepra te renda PENALE qe parashikojne burgime te perjeteshme nese nuk alplikohen denime me VDEKJE ose varje ne LITAR!

  2.-Shkaterrimi i tere pasurise kombetare natyrore,mbi e nen tokesore e luajteshme dhe e pa luajteshme duke shpronesuar 100 perqind Popullin SHQIPTAR sot e 30 vjet pa BUKE nderkohe qe nga i porsalinduri deri tek ai qe po vdes jemi 11 MILIARD Euro BORXH llogaritur ne 3500 Euro per fryme qe nuk dine se pse jane ne BORXH kur jane pa BUKE ,kujt ja kane BORXH e kujt do tja shlyejne apo kane per BORXH kete BORXH!?
  Vepra penale te parashikuara me denime burgim te perjetshem ose po te vendoset denimi me vdekje varje ne LITAR ose djegje jo ne turren e druve qe nuk ka me po ne turren e GOMAVE!

  3.-NE TRIDHJET VJET BASHKE ME SHKATERRIMIN E TERE BAZES EKONOMIKE,PASURIVE KOMBETARE E TERE INFRASTRUKTUREN TRAGJEDIJUA E TRAGJEDIVE ESHTE ‘ARRATISJA’ E ‘THARJA’ E KAPITALEVE strategjike SI NE ASNJE VEND EDHE TE ‘bOTES SE TRETE’ KU KAPETALET STRATEGJIKE DUHET TI KENE rrenjet TEK SHTETI’!?
  Pa kapitale strategjike nuk ka te ardhme per brezat qe do te vine po qe se ky vend do quhet akoma Shqiperi e ata qe do jetojne SHQIPTARE!
  Krime qe parashikohen me varje ne LITAR!

  4.-Ne tridhjet vjet u krye nga xhihadi me te njejtat metoda te ISIS nen drejtimin e guides supreme apo kalifit SALI GJENOCID-Titist i kamufluar ne emer te ‘Levizjes se lire’ì!Ndersa tere ajka e shoqerise shqiptare mori rruget pa kthim perfshi RININE kreret e xhihasdit filluan ne anarki te plote te ripopullojne VAKUMIN permes levizjesh demografiko.xhihadiste me popullsi nga tere trevat e te huaj dhe duke shkaterruar ate qe quhet e ‘shenjte’PRONEN!
  Sot pas 30 vjetesh ne kalifatin e Bathores pa shtet pa ligje pa POPULL tere hapsirat ajrore tokesore,detare nuk jane me PRONE e popullit shqiptar po e te HUAJVE ku perfshihen tere rracat e botes ‘hajdare’,’kosovare’,muxhahedine islamike xhihadiste Iraniane afgane ISIS dhe ‘garda pretoriane’ apo Divizioni HAJDARI rreth guides Supreme apo kalif SALISE qe 30 vjet i armatosur deri ne dhembe me TRITOL ne BREZ dhe MOLOTOV ne duar e me KAFKA-BOSH terrorrtizon nje vend e nje popull te perçare ne 128 banda parti duke vrare ‘VELLAI’-‘VELLANE’ me PAGESE!
  KJrime shume me te renda dhe te medha se sa kane bere se bashku ndaj popujve te tyre edhe Bin Ln den dhe Sadami dhe Gedafi e perfshi ALBAGDHAD!

  5.-Nese dihet gjithmon sipas te ‘huajve’ pushtues ne kete vend pa shtet qe jane rreth 15 Mije muxhahedine xhihadiste terroriste ,hajdare ‘kosovare, te ISIS nuk ka asnje lloj STATISTIKE apo te DHENA-Demografike se ç’fare ka ndodhur me popullin SHQIPTAR ne keto 30 vjet te pushtuar nga ISIS!

  Sa shqiptare kane ngelur nder keto troje sipas grup moshave,!?
  Sa eshte e si eshte tendenca e ‘rritjes’ se popullsise e krahesuar me te ardhurat e te mirat materjale e per sa vjet ‘shperbehemi’!?
  Sa kane nderruar jete per 30 vjet qe fiziologjikisht eshte nderruar nje BREZ brezi i luftes qe derdhi GJAK per LIRI dhe brezi i punes qe derdhi DJERSE per ndertim e qe duhet te jene mbi 1 Milion!?

  Sa shqiptare sipas grup moshave jane vrare ,jane zhdukur,jane mbytur ne keto 30 vjet dhe ndermjet tyre sa GRA dhe FEMIJE!?
  Sa shqiptare kane ikur pa kthim qe poerbejne mbi GJYSMEN e popullsise dhe kush eshte ‘tendenca’ per vitet ne vazhdim .Sa e si eshte sipas grup moshave te dhenat statistikore!?

  A mund te konsiderohen me shqiptare grup mosha 1-40 vjheç ne emmkigrim qe nuk di shkrim e kendim SHQIP dhge sherbimin ushtarak dhe betimin ushtarak e ben per te HUAJIT e ne gjuhe te HUAJ!?

  Sa GRA dhe FEMIJE ne keto 30 vjet prostituohen jashte e sa brenda, Sa lypin jashte e sa brenda!? Sa vriten brenda familje e sa rrugeve!? Sa te ngujuar per gjakmarrje e hakmarrje!? Sa te trafikuar si ‘Mish i bardhe’ apo ‘qenje njerezore’ si kafshe qe dhe bileten pa kthim e presin vete shume me keq se sklleverit ne mesjete!?
  Sa FEMIJE ne keto 30 vjet jane perdorur si KAVJE neper thertoret e kalifatit te Bathores per pjese kembimi ORGANESH per te HUAJIT!?

  Se fundi;
  Sa shqiptare te specifikuar sipas gjinise e grup moshave kane ngelur ne kete vend pa u bere TRUSHPELARJE me metodat xhihadiste nga IMAMET e kalifatit qe vazhdojne e ndjekin si te MARRE nga pas kreret e XHIHADIT dhe kalif SALINE ne emer te ‘alla akbar” dhe pse kane kaluar 30 vjet nuk arrijne te kuptojne se tere kreret e xhihadit ne krye te kalifatit te Bathores jane MEKATARE jo vetem te vpopullit shqiptar por dhe te ‘Zotit’ sepse jane perdhunuesit kryesore te ’10 Komandamenteve’ te Zotit sepse edhe kane VRARE dhe Zoti thote:’Mos vrit’!
  Edhe kane VJEDHUR dhe ‘Zoti thote :’Mos Vidh’! edhe kane lakmuar pasurine dhe pronen perfshi grate femijet motrat nenat e shqiptareve dhe Zoti thote:’Mos lakmo gjene e gruan e tjetrit’ dhe kane bere te ’99-TAT ketij populli trajtuar si ‘koke palare’ duke PERGOJUAR 30 vjet ‘Zotin’ edhe pse Zoti qe mungon nga keto ane ka thene:”Mos me petrgojo vend e pa vend se nje dite do te haknerrem ndaj teje”!?

  P.S
  ‘Jam Sulltan mbret i vertete
  shoke te tjere skam ne jete;
  gjakator e zemer derr,
  nga frika me bejne nder.”

  Reply to this comment
 2. SHQIPTAR November 4, 14:12

  Ne faqen e pare te kushtetutes se shkruar nga ‘Imami’ qysh ne paragrafin e pare ne nje vend ne mes te Europes te nje populli nga ish me Laiket ne Bote shkruhet
  .:”..me besim tek Allahu..”…
  Po ne kete kushtetute ku feja jo vetem nuk eshte e ndare nga shteti ne nje vend pa shtet ne mes te Europes si asnje vend edhe i Ballkanit,po eshte istitucionalizuar ose eshte vete antishteti ku ne Nenin 88 te kushtetutes se Imamit na antishtetin islamiko xhihadist ne betrimin e presiudentit vrases hajdut krriminel mund te thuhet:” ALLAHU ME NDIHMOFTE”!

  Reply to this comment
 3. 007 SIM-UDB-KGB-CIA November 4, 15:02

  NUK JEMI I PARI DHE I FUNDIT VEND QE ZHDUKEMI NE HISTORI EDHE PSE TRAGJIKISHT DUHET TA PRANOJME QE SHKAKETARI NUK ISH SHQIPTAR PO SERBI KARAXHIXH SALI….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim