04 qershor 2018

June 4, 2018 02:00 Updated

04 qershor 2018

Nga Arkiva

June 4, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH June 4, 11:13

  2018-TA?PAK DRITE!
  Me informacion Mulosh,Monikash e mushkash nuk shkohet as ne HALE imagjino ne BE!
  —————–
  Ne nje vend ku ka edhe 5 perqind demokraci informacioni nuk meret kurre me ‘opoziten’ por i ben opozite qeverrisjes se vendit!
  A e imagjinoni ne kete vend pa pluralizem pa demokraci e pa opozite e me nje informacion as te lire as te pa varur e aqe me teper jo profesionist se ç’fare ‘Palle ariu’ mund te beje nje qeverri qe BE-ne e konsideron nje BORDELLO ku ne hyrje jane 3 roje nje Mul Noka nje Monika e nje Musa qe njeri nuk te ‘fut’ tjetri te fut e tjetra kerkon tja ‘FUTESH!?

  Pak drite!
  Qe ta marin vesh ,EDHE NJE HERE,tere ‘koke palaret’ po mbi te gjitha ai 20 PERQINDESH qe ka votuar partine SocialSSaliste te EDVINIT se pengesa per hapjen e negociatave nuk mund te jete butheqiri hollandez Basha e as ‘skifteret’ Mulo e sorrat Mona por eshte PARLAMENTI antishqipetar qe 28 vjet nuk perfaqeson popullin shqipetar,eshte qUrravija e Edvin Kristaq Rames qe 6 vjet nuk ka bere ASNJE REFORME per te ‘rilindur shtetin’ ashtu si tere shtetet e Ballkanit perfshi edhe ‘FQINJEN’-Maqedoni!

  ‘Skifteri’ UDB-ash Mul Noka ben shurren mbi koke tere mender deputeteve se ‘ustai i tij’ apo kalif SALIJA i ka te skeduar 100 perqind tere deputanat e ketij parlamenti stalle majmerije e stacion NDERZIMI dhe i njeh me dhembe e dhempalle qe jane po aqe te inkriminuar e korruptuar qe nuk kane ‘GOJE’ te flasin!?

  Po nuk arriti informacioni te jete i LIRE i PA VARUR e mbi te gjitha PROFESIONIST nuk ka shpetim as shprese e as shtet me ne kete vend dikur Shqiperi!
  Do filloje te rilinde shteti e bashke me te shpresa kur te linde INFORMACIONI e nate e dite te kerkoje EDVINIT:
  -O shpjere kryereformen e sistemit elektoral brenda muajit ne parlament per te bere DEKRIMINALIZIMIN e politikes si shkaku i gjithe te keqijave
  -O shpernda parlamentin e krimit e korrupsionit si ne Maqedoni e shko ne zgjedhje se e ke te drejte me kushtetute!
  -O JEP DOREHEQJE URGJENTE se tregon se je ti shkaketari qe mban me ‘OKSIGJEN’ kalifin Sali dhe tere ‘SKIFTERET’ rreth tij dhe spjego arsyet o nuk DO se je pjese e tyre e kollone e peste ne te ashtuquajturen PS ,o nuk DI dhe atehere leri vendin nje intelektuali te moralshem e shqipetar qe ti zhduke keshilltaret e tu ‘NUDO’ e marre keshilltare 60-70 vjeçare qe njohin edhe eren e BARUTIT dhe eren e DJERSES,o nuk MUNDESH se rreth teje ne krye te PS dhe grupit parlamentar te veteemeruar nuk te lene te marresh FRYME se jane shumica te INKRIMINUAR e nuk lejojne ASNJE reforme qe i demton ose i shpije ne BURG se do ish njesoj si:TE SHKOJE CJAPI TEK KASAPI!

  P.S –Ja sheshi,ja mejdani hidhu Edvin Kapedani e leri lojerat nuse dajash me hapje negociatash e hapje bythesh me para e flori kur ne krye te antishtetit qendron nje kalif me emerin SALI e ne presidence e tere istitucioneve te ‘drejtesise’ e gjin gjonave apo Hajdareve nje LIKE FLORI!

  PSE NUK E BEN REFORMEN ELEKTORALE!? E ne vend qe te shantazhoje UDB-ashi Mul Noka ti shantazhosh TI duke u tundur tek hunda shperndarjen e parlamentit e shkuarjen ne zgjedhje te parakoheshe e ta shikosh si ti fshi edhe kepucet e te lepin edhe bythen Muli e Mona!?A po nuk te lejon nje spekullant financash me emerin SORROS!?

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit June 4, 11:30

  Bir Selman i nenes ke te qash me pare……….

  Flasin per Mul Noken kur me regji te tere agjenturave e ne drejtimin e Arvizuse serbise e Salise ne 8 vjet:
  -Jane vrare 20 komisare policije e LU flet per peshq
  -Jane vrare 500 police e Lu ben vizite ne kopeshin zologjik
  -Jane arratisur me gjenocid mbi gjysma e shqipetareve mbi 1.5 milion e LU vazhdon te jete Shakaxhiu i oborrit te ‘burrave te shtetit’ dhe yjeve ne ngjitje..
  -Jane mbi 25 mije ne burg se nuk kane paguar ujin qe u vjen nga Saharaja per te pire e per Buke se u vjen miell kafshesh nga Serbija e LU luan futboll

  -Jane mbi 10.000 te ngujuar e gjakmarje e LU kercen valle Palikarine ‘gojen e ujkut’ medise salise e like florise
  -Mbi 20 mije gra e femije shqipetare prostituohen ne Bote e LU mer avdes me padronet e mafjes e protektoret e prostitucionit

  -Mbi 20 mije shqipetare neper burgjet e Botes LU kerkon burgosjen e Tahirit se i ka ikur nga vatha si qen i leshuar zinxhirit..
  -Mbi 70 mije kerojne azil si Babalet e mbi 6 mije femije si te ‘abandonuar’ nga prinderit e kinezi LU thote jam ambasador ne nje vend qe quhet Shqiperi!???
  Po shqipetaret ku jane ???????????????

  Reply to this comment
 3. Ilda Kanada June 4, 12:26

  PERFEKT! SHQIP,SAKTE,QARTE.
  ”Ate nuk e qasnin ne fshat,ai kerkonte per grua vajzen e priftit”!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. QInam QIrio QIriazi June 4, 12:45

  Nje dit Diele nje dit akshOmi
  mblodha hajdutet per iftar RamazOni!
  Per me uru agjnim te mbare skllever -vasale
  Si derra te hane pine e qine antropofage-kanibalet!

  Ne ket avdes te krereve te krimit fullHanerise
  ish i perhereshmi ambasador pasardhes i Arvi-Zise
  Te gjith pa perjashtim per koke palaret se rruanin K…
  Kercenin mbi mjerimin e gjakun e shqiptareve PaliKarin

  Pas nje òerek shekulli terr informacioni
  nuk ka burre nene te dalloje moralin nga korrupsioni!
  Nuk ka burre nene te dalloje ambasadorin nga Salija
  se jane zhdukur gjurmet kur u dogj gjithShqiperija

  Reply to this comment
 5. FAZLLIQ June 4, 13:38

  TERE AMBASADORET E BIBERAJVE E PODESTAVE TE AMERIQISE NJE DITE DO SHPALLEN QYTETARE NDERI TE SERBISE RUSISE XHIHADIT E TURQINISE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*