04 qershor 2019

June 4, 2019 02:19 Updated

04 qershor 2019

June 4, 2019 02:19 Updated
Komento

5 Komente

 1. Kim Yong Un June 4, 04:25

  Flitet qè LULI me Floida Kèrpaçin do bëhen “KURBAN” dhe me Arkivolin e tyre BANDITËT dhe KRIMINELÈT e PD , do MËSYJNÊ në KRYEMINISTRI për GRUSHT SHTETI dhe do t”ja Faturojnë VRASJET Edi Ramës

  Reply to this comment
 2. Alban June 4, 06:18

  TE NDERUAR KRYEREDAKTOR ADRIAN THANI DHE BOTUES TE DITA,

  Duke ju pershendetur vellazerisht per suksesin e gazetes suaj kam edhe nje kerkese me teper si shqiptar se sa si gazetar:
  Hapini komentet e lexuesve tuaj kur ka analiza me rendesi kombetare e qytetare per ceshtje jetike si ato te Shqiperise, Kosoves dhe trevave shqiptare dhe diaspores.
  Kam gati 40 vjet qe merrem me ceshtjen e Kosoves si editor ne Agjencine Tekegrafike Shqiptare, ATSH, si korrespindent i gazetes me tirazhin me te madh ne Bote dhe e treta per reputaciónin e saj “ El Pais” te Madridit, si kryeredaktor i gazetes “ Albanian Herald” te atdhetarit te madh shqiptar e amerikan Gjok Martini …
  Analiza dhe intervista si ato te Viktor Malajt, Xhevdet Shehut, Spartak Brahos, Moikom Zeqos, te Arben Dukes ne vargje perla… te Bedri Islamit, ish- kryeredaktorit te gazetes “ Zeri i Kosoves” dhe ish- kryetarit te Levizjes Popullore te Kosoves jane xhevahire qe po u mbajten te mbyllura humbasin vlera. Po u hapen nxjerrin ne pah gjithe shkelqimin e tyre me te verteta e fakte diamante per historine e mirefillte shqiptare.
  Jo vetem aq… Zgjojne nga gjumi dhe nxisin, nxjerrin ne drite fakte e ngjarje te reja nga shume lexues e perjetues te ngjarjeve, personazheve historike duke i pasuruar edhe me shume ato.
  Sherbejne si shkendije per debate e rrahje mendimesh me vlera historike e politike, qytetare e demokratike kombetare ne sherbim te Atdheut dhe kombit shqiptar.
  Po ashtu rrisin edhe me vleren dhe namin e mire te Dites, qe kam bindjen se eshte gazeta me serioze dhe me e lexuar ne hapesirat shqiptare.
  Pa mohuar as gazeten Tema te Mero Bazes !
  Sa per sharjet, fyerjet, shpifjet ndaj autoreve me kuc e me mac ato nuk mungojne kurre. Edhe ato jane pjese e mendimit ndryshe pasi edhe gishtat e nje dore nuk jane kurre dy njesoj.
  Analizat e intervistat kane fakte e deshmi te gjalla, te reja, te pasuruara ndersa sharjet fyerjet ndaj autoreve jane te njejtat ose krejt te ngjashme.
  A ja vlen qe per thengjij qe vetem nxijne edhe me fytyrat e nje grushti marionetash, mercenaresh dhe zhurmuesish vullnetare apo te paguar nga morali i se keqes te mbyllen xhevahire te tilla!?
  Ndaj hapja e komenteve te lexuesve nuk ulin as vleren e gazetes as te autorit.
  Krejt e kunderta eshte e vertete. I shtojne dhe fuqizojne ato.
  Keep going ! Gjithnje perpara!
  E mira nuk ka fund!

  Vellazerisht

  Alban Dega

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH June 4, 09:08

  TUNELI I BASTARIT DHE BASTARDET E TIRONES!

  ‘Idjotin nuk e qasnin ne fshat,ai kerkonte per grua vajzen e priftit”!
  ————
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Zoti-thodsh don Galo nje klerik katolik ish partizan ne luften e dyte boterore-nje dite do te na pyese jo sa besimtare jemi por sa te besueshem”!
  Kreret e kesaj mender ‘politike’ antishqipetare e po aqe e inkriminuar apo KRRIMINALE jo vetem qe nuk jane te ‘BESUESHEM por ka 30 vjet qe kerkojne tu bejne TRUSHPELARJE brezave qe do vine e tu hedhin trurin e gomarit ne emer te ‘alla akbar’ kur e dine edhe gomaret se keta jane pa perjashtim per ne BURG se jo vetem kane VRARE por kane VJEDHUR nje popull te tere e vkane perdhunuar te ’10 Komandamentet e Zotit’!

  Tuneli Bastarit dhe Bastardet!
  ——

  Zagaret e dizinformacionit!
  Pas 30 vjetesh Zagaret e dizinformacionit te te gjitha racave bastarde Fev zi,Lesi Bushati e kompani vazhdojne e flasin per ‘zgjedhje’ apo ‘rrotacion rrotas’ per te shtypur RROTAT e nuk ythone ‘gjysem fjale’ se ku kane perfunduar mijera e mijera MILIARDA te pasurise kombetareev popullit shqipetar keto 30 vjet!

  Kush do shkoje ne LITAR ,giotine apo do digjet ne turen e druve bashke me Neron SALINE!?

  Kush do denohet e sa do denohen me denimin ‘kapital’ apo me VDEKJE per :
  -Per shkaterrimin e tere infrastruktures dhe tere bazes ekonomike te ketij vendi bashke me kapitalet strategjike deri tek shembja e tunelit te Bastarit o Bastarde!?
  -Per tere miliardat e hedhura rrugeve pa asnje lloj studimi per EFEKTIVITETIN e VETESHLYERJEN e tere ‘autostradave’ te Krimit apo ‘kombit’ pa komb,Arberit pa ‘arber’ zevendesuar nga xhihadiste,e tere rruget pa rruge hapje e mbyllje tunelesh kur 30 vjet jane mbyllur te gjitha RRUGET e zhvillimit te nje vendi tashme nga me te varferit e Ballkanit qe as mbiell as korr,as PRODHON e as EKSPORTON dhe mbi te gjitha ka 30 vjet qe nuk INVESTON as per BUKEN e as per UJIN te paren e gatuan nga ‘lemoshat’ e krushkes Serbi me miell KAFSHESH e tjetrin UJIN e importon nga Saharaja te amballazhuar ne formen e MUTIT te holluar ,nderoke qe Akrriminelet me ‘imunitet’ flasin per investime e ‘Keshtjella ne rere’ per 30 vjet e ‘autostrada’ qe te shpien ne sketerre me 11 MILIARD borxh!

  Autori i ‘kurbanit’!
  Nje kryeminister qe ka 7 vjet qe nuk po qeverris po kerkon te qUrravitet ne kerkim te nje ‘opozite’ fantazem e qe nuk jeton dot pa te se do te ngacmohet si Shaban Qosja jo vetem ka dale nga shinat por ka dale nga traseja sepse ne vend te QEVERRISJES se nje vendi e populli pa shtet vazhdon si populist provincial e ben fushate elektorale duke fluturuar me presh ne bythe!

  Ne cilin vend te Europes e Ballkanit nje kryeminister i nje qeverrije me mizerine e problemeve qe ka qeverrisja e nje vendi dhe aqe me teper ekonomija vazhdon nate e dite i pa pergjegjshem e me probleme te shendetit mendor ‘kantjer me kantjer’ si Robert çamçakizi ne kerkim te ‘opozites’ qe nuk egziston e nate e dite batuta me nje Basha te INKRIMINUAR kembe e koke e me nje Berishe kur 99 perqind e shqipetareve e konsiderojne simbolin e se keqes apo thjesht nje Bishe!
  Kush kane qene e kush jane ALTERNATIVAT e qeverrisjes se ‘partise’ socialSSaliste o Edvin, kush kane qene e jane INVESTIMET e ‘PILOTUARA’ e mire studjuara nga mendimi ekonomiko-Shkencor i Pandelinjve qe i luten allahut e SpiroPaleve qe i urojne te jete ‘dheu i lehte’ Mit’hat beut,per ti dhene BUKE nje populli sa nje fshat ne mes te Europes e ne brigjet e Mesdheut!

  Ku po e investoni ‘Trurin -asfalt’ o Bastarde tek Berisha qe nuk jetoni dot pa tee qe ka VRARE nje popull te tere ,tek Basha qe jeton parajsen se ka VJEDHUR nje popull te tere apo tek tunelet e BASTARIT ku vazhdoni te VIDHNI dhe ju pjesen tuaj!

  Trushpelaret dhe imamet!

  Ndersa kurban Basha tashme i deklaruar si ‘trushpelare’ dhe i ‘justifikuar’ po aqe sa ISIS per ‘luften e shenjte’ kunder çdo vlere materjale me tere ‘mjetet’ hunj eksploziva,shufra hekuri,skela tuba pllaka tulla molotove shashka tritol eksploziv per te arritur ‘QELLIMIN’ i cili justifikon ‘MJETET’ çdo gje e ben ne emer te ‘Alla akbar’ e sipas mesimeve te librit te shenjte Kuranit po te interpretuar se Prapthi me erdher te guides Supreme apo Kalifit SALI!

  Ky Bastard trushpelare qe ka perdhunuar 10 komandamentet e Zotit vazhdon e flet e vepron ne emer te ‘alla akbar’ ndersa ka bere KURBAN jo vetem ne pragun e Bashkise ne mes te Europes por edhe me 21 Janar!

  Pikerisht ketij i kerkojne ‘dialoGì’disa bastarde te BE-se bashke me trushpelarin Edvin qe ne cilin do vend te Botes tani do ti kishin ‘ngujuar’ ne mos ne tunelin e Elbasanit ne ate te BASTARIT me gjithe Fevzinjte e Lesat keta BASTARDE!

  Nje ‘xhadi’-xhihadiste!?

  Ndersa ish Shqiperija ka 30 vjet qe digjet nje trushpelare ku ne vend te truve ka vetem MUT u ben ythirrje ‘xhihadisteve’ apo ‘kamikazeve’ me perixoma ne bythe e ferexhe ne koke nga SPITALI diku nga nje vend i Europes ku mer avdes me milionat e vjedhura te shqipetareve dhe sikur te ish PAPA u thote ‘Lutuni per mua’ apo si te ish KRISHTI ne ‘darken e fundit’ kerkon jo te sakrifikohet po mos ‘INTERFEROHET’ ne ì’luften e shenjgte’ qe po bejne xhihadistet e Bathores ne emer te ‘allahut’ e mesimeve te xhihadit te studjuara e praktikuara ne qendrat e sgtervitjes dite e NATE ne Jale!?

  ‘Per nje Shqiperi qe te gjithe te jene te barabarte para ligjit”-Thote e ‘semura nga trute’ MonaLikja apo gruaja e simbolit te hajduterise allias Like Florise!?

  ”Per nje Shqiperi ku çdo qytetar i saj ta ndjeje vehten si ne shtepine e tij”-Thote e ‘semura nga trute’ apo trushpelare dhe nuk arrin ta kuptoje qe 30 vjet SHQIPTAREVE u jane shpronesuar jo vetem Shtepite prona por edhe tere hapesirat tokesore detare e ajrore nga kjo ‘XHADI’ bashke me kreret e XHIHADIT kalifin SALI e Like Flori !

  Kaqe trushpelare sa pa ‘vetedije’ u drejton popullit,Shqipetareve thirrjen MARKSISTE nga Spitalet e Botes e jo kalifatit te BATHORES:

  ‘Te shpronesohen shpronesuesit’!’Qe òdo shqipetar te ndihet ne Shqiperi si ne shtepine e tij!?’Perendi !Ku je?”

  P.S Kur do ta filloje NATO mesymjen kunder ISIS ne kalifatin e Bathores tani qe mbaroi edhe muaji i shenjte RamazOni e ti mbylle tere kreret e xhihadit ne emer te ‘alla akbar’ te ‘sakrifikojne’ e ‘agjerojne’ ne tunelin e BASTARIT si BASTARDE!?
  òLali Eri kush bashki e kush bastarde pergjigjen per Bastarin!?

  Reply to this comment
 4. QInam QIrjo QIrjazi June 4, 09:12

  ”ZOTI JU BEKOFTE DHE MBROFTE” Monika Kryemadhi klinika e udheheqjes Itali

  Reply to this comment
 5. GJYQI I HAGES June 4, 14:00

  Shqiperija do fitoje pavaresine dhe çlirimin e dyte kur te hapet gjyqi i Hages ne mes te TirOnes kunder krereve te ISIS si dikur gjyqi i Norembergut kunder krereve ”SS’ te nazizmit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  1.-Sali Berish
  2.-Ilir Meta
  3.-Fatos Nano
  4.-Adrian Fullani
  5.-Ridvan Bode
  6.-Arben Malaj
  7.-Anastas Angjeli+ Genci Ruli
  8.-Adriatik LLalla
  9.-FatmirMediu
  10.-Flamur Noka
  11.-Fari Balliu
  12.-Bledi Fevziu
  13.-Monika Kryemadhi
  14.-Bujar Mehmeti-Nishani
  15.-Fatos Lubonja-bllokmen
  16.-Spartak Ngjela+Genci Pollo-bllokmene
  17.-Ylli Manjani
  18.-Andi Bushati-bllokmen den baba den
  19.-Aleksander Frangaj
  20 .-Sokol Olldashipas vdekjes bllokmen
  21.-Azem Hajdari pas vdekjes+G. Pashko-bllokmen
  22.-Bashkim Gazidede-pas vdekjes
  23 Elez Biberaj-ne mungese ne kerkim ndrerkombetar
  24.-amb Arvizu-ne mungese

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*