04 shkurt 2018

February 4, 2018 02:00 Updated

04 shkurt 2018

Nga Arkiva

February 4, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH February 4, 11:08

  2018-TA?PAK DRITE!
  ‘4 Shkurti’?
  Simbol i terrorrizmit shteteror ne nje vend te pushtuar nga te huajt ‘DJE’!
  ‘Simbol i harreses se antishtetit ne nje vend çerek shekulli , pushtuar nga anarkija ‘SOT’!
  ————-
  Si mund te zihet ne goje fjala ‘SHTET” ne nje vend ku 28 vjet eshte mohuar e SHKUARA,eshte permbysur HISTORIJA bashke me SIMBOLE e HERONJ,eshte asamiluar GJUHA dhe mbi te gjitha eshte vjedhur tere PASURIJA dhe i mungon SOVRANI-POPULL!?

  Pak drite!Per Zagaret gobbelsiane te informacionit dhe pseudointelektuale te halese perfaqesuar nga ish femijet bastarde te bllokut te vjeter e te ri nga akica minoritaresh ,çobenj prej Blushi,Lubonje e FEV ZI qe ne kete vend 28 vjet nuk ka me ‘shtet’ te se drejtes se ne vend te tij eshte vendosur antishteti apo shteti fondamentalist islamik apo Kalifati ku popullit bashke me SONRANITETIN deleguar 128 bandave parti i eshte mohuar HISTORIJA qindra vjeçare nga heroi kombetar Skenderbeu,Rilindja,e larget dhe e afert lufta per pavaresi e çlirim puna per krijimin e bazes ekonomike te shtetit e NDERTIM!

  Pak drite!Qe zagaret e informacionit e pseudointelektualet e bllokut te vjeter e te ri gjithmon nen drejtimin e kalifit e simbolit te obskurantizmit mesjetar SALI mbasi dogjen tere VEPRAT e historise shkences kultures e gjuhes shqipe ne turren e druve si ne kohen e inkujzicionit filluan te shkaterronin edhe SIMBOLET qe jane pjese e pa diskutueshme e HISTORISE njesoj si Xhihadistet ne shtetin e kalifatit ndaj veprave te kultures shkences historise e artit!
  Vendin e heroit kombetar Skenderbeu u kerkua ta zinte simboli i tradhetise hajduterise obskurantizmit e antishqiperise ‘Skenderbeu i dyte Zogolli’ dhe pinjolli apo dhendurri serb ‘Skenderbeu i trete’ Sali Viçidolli!

  Pak drite! per tere zagaret minoritare te ish bllokut te vjeter e bllokut te ri qe skane ne deje gjak shqipetari qe 28 vjet propoganduan luften ndaj mullinjve me ere te kAmunizmit per te mashtruar nje popull te tere e permbysur HISTORINE e bashke me te SIMBOLET e saj e ne vend te VLERAVE te ngrinin antivlerat ku brenda nje çerek shekulli:’Patrioti u be tradhetar,e tradhetari u be patriot te vrareve te ‘4 Shkurtit’ ju hoq pllaka ne rrugen qe i kujtonte u vendosen emerat e VRASESVE e nipave te Xhafer Deves tere Ibrahimeve ne sherbim te Serbise kthyer ne RrugaçoViç!

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ te marin vesh se ketu nuk behet me fjale per ‘shtet’ por thjesht per nje ‘antishtet’ e nje vend ku mbizoteron anarkija sepse nuk mund te kete shtet kur nje populli bashke me HISTORINE te SHKUAREN dalgadale po i asimilohet edhe GJUHA ku zagaret e dizinformacionit nuk flasin 28 vjet SHQIP dhe VEPRA e albanologeve e babait te gjuhes shqipe ÇABEJIT eshte zevendesuar nga veprat e kujslingeve FEV ZI dhe ‘guida e letersise’ e shkruar kur ishte ne çerdhe ,supermbeses’ serbe te kalif SALISE!
  As nje perqind e zagareve te dizinformacionit nuk kalon as provimet e shkolles fillore te para ’90 ne gjuhen shqipe qe 28 vjet flasin tere gjuhet e Botes e islamit e ‘salishten ‘ po jo gjuhen SHQIPE!
  Shqip ne keto troje flasin serbe malazes maqedonas qe kane zevendesuar rinine shqipetare me pasaporta firmosur nga kujslinget NISHANE dhe kosovare pas ardhes te ‘DIVIZIONIT SS Skenderbeu’ qe flasin vetem SERBISHT gjuhen e vjerres se kalif Salise nenes se Sllobodankes e dajllareve te Mul Nokave !

  Pak drite!Qe zagaret e dizinformacionit minoritare antishqipetare ta marin vesh se 28 vjet i kane sherbyer tere agjenturave te te gjithe Botes dhe jane vene si kamikaze ne sherbim te xhihadit nder kohe qe ish Shqiperise 28 vjet i mungon TERESIJA teritoriale bashke me tere PASURITE e kapitalet strategjike bashke me Token-Ajrin -Detin!?Si mund te flitet per SHTET pa ‘baze ekonomike’ PRONE e PASURI!

  Pak drite! Qe koke palaret zagaret dhe mbi te gjitha xhihadistet e ‘Hajdaret’ te marin vesh njehere e mire se ish shtetit shqipetar i mungon ‘THEMELI’ ‘SHTYLLA”,BINARI’-SOVRANI POPULL bashke me INTELIGJENCEN dhe RININE ajken e shoqerise arratisur me GJENOCID te ‘kamufluar’ e ‘paqesor’ TITUST nen moton e ‘Levizjes se Lire’ sikur shqipetaret te ishin Bageti pa çoban e te trajtoheshin 28 vjet shume me keq se ne sistemin SKLLAVOPRONAR ku edhe Sklleverit’ ne ato kohera shiteshin e bliheshin te shoqeruar e me udhetim GRATIS,ndersa shqipetaret 28 vjet IKIN nga shteti i KALIFATIT nga syte kembet me BILETE vetem ‘VAJTJE’ pa KTHIM te paguar vete duke shitur edhe shtepine dhe VATANIN!
  Nder 3 MILION shqipetare ne ARRATI 1/3 e moshes 1-35 vjeç ajka e se ardhmes nuk di SHKRIM dhe KENDIM shqip dhe ushterine dhe betimin ushtarak e bejne per te HUAJT ne gjuhe te HUAJ!?

  Pak drite! Nga e presin SHQIPETARET ‘RILINDJEN’ e shtetit ku bashke me SOVRANITETIN ti ktheje edhe PRONEN edhe LIGJIN edhe PASURITE edhe HISTORINE edhe HERONJTE edhe SIMBOLET edhe GJUHEN edhe LUFTEN edhe PUNEN!?
  Nga varrmihesit e ish shtetit shqipetar nje PAKICE barbaresh e hajdaresh qe jane ne sherbim te 128 bandave parti si kamikaze paramilitare qe e kthyen kete vend ne mes te Europes e ne brigjet e Mesdheut SHKRUMB e HI!?
  Pak drite!Vetem kur POPULLIT ti rikthehet SOVRANITETI e bashke me tere PUSHTETET edhe SHTETI mund ta rilinde Shqiperine e ti riktheje te gjitha te drejtat e bashke me to HISTORINE simbolet GJUHEN Pronen e PASURINE!

  Pak drite!Po vazhduam te shpresojme nga ky parlament antishqipetar qe perfaqeson krimin e korrupsionin 28 vjet neper rruget dhe sheshet e ish Shqiperise do shohim vetem emra krriminelesh antishqipetaresh zagaresh vrases xhihadiste e kamikazesh me tere DEKORATAT varur neper gjokse nga kreret e xhihadisteve e NISHANESH qe tregon FUNDIN pa kthim!

  P.S-Shprehja e te pareve:GJAKU NUK BEHET UJE’ si duket tek ne ka filluar te behet shurre se geni gjenetik i shqipetareve po zevendesohet me muxhahedine xhihadiste,barbare e ‘HAJDARE’!

  Deshmoret e kater Shkurtit simbol i terrorrizmit shteteror ne nje vend te pushtuar me qeverri kujslinge DJE e simbol i ‘harreses’ diskriminimit shkeljes me kembe te gjakut te te reneve per LIRI nga nje antishtet ,shtet i kalifatit ne ANARKI!

  Reply to this comment
 2. L.H February 4, 11:14

  ”Sidomos ju dredharake,
  Ju me zemra aq te nxira,
  Ju dinake,ju shushunja,
  Ju gjahtare ne erresira!
  Ç’na pa syri ç’na pa syri
  ….Hunda juaj ku nuk hyri
  te i miri te i ligu,
  te spiuni me i miri”

  Reply to this comment
 3. nipi A.Rustemit February 4, 11:26

  E dini kur do behemi njerez!?
  Kur ashtu si kafshet ta njohim njeri tjetrin ,vellai vellane e te duam me shume vetevehten shqipetarin se sa te huajin!
  Shtetin nuk mund ta rilindin keta antishqipetare alabake qe i ka perdhunuar Berisha shumicen ne bllok e kane firmosur ne sherbim te agjenturave,perfshi nje Edvin karagjozi por ne parlament i shqipetareve qe qysh ne seancen e pare te marre vendimin:
  Tere simbolet monumentet qe jane vendosur pas ’90 bashke me dekoratat e nishaneve te hiqen dhe çlirohen tere qytetet e kryesish kryeqyteti nga bajgat e kokat e hajdareve perfshi dhe Gonxheve e PApeve.
  Simbolet nuk duhet te ngelen ne duar te Mzinjve por historine e bejne popujt e e shkruajne historianet.
  Çdo simbol ne kryeqytet behet me propozim te akademise shkencave e miratim te parlamentit popullit…
  Te shpresojme se do rilindi shteti se ndryshe nuk do ngelet vend e shesh rruge me kokat prej òimentoje te salise monikes bashes e like florise nano bordellove e tere prostitutave te Jales e ne vend te çizmeve te nazizmit ato te Monikes…

  Reply to this comment
 4. V.F.L.P February 4, 13:39

  O MILET!!!!!!!!!!!!!
  A e dini kush e rrezoi bustin e Enver Hoxhes qe e qane mbi 90 perqind e Shqipetareve!?
  Ata qe vune bustin e Ahmet Zogollit qe perfaqeson 1 perqind te fevzinjve xenave turqenise serbise dhe gamoreve…..Shqiperija nuk eshte ne dore me te sKipetareve……..

  Reply to this comment
 5. AKSHAM KURBAN KALIFAT ISLAM February 4, 14:40

  Ne vend te komentit……..
  Kujt i kane ngelur ‘pese pare mend’ ben krahesimet e ’emrave’ turko islamiko xhihadiste si autore te 4 Shkurtit dhe emrave xhihadisto islamiko te 28 vjeteve Gerdecit 21 Janarit…….perkatesine fetare dhe origjinen!

  4 Shurt 43-.44–XHAFER,XHELAL,KADRI,XHELAT,MITAT,OSMAN KATRAN…SAFET-VRAVE VETEN NE HALET….(Shumica kosovare qe flisnin serbisht apo serbe qe flisnin shqip)????

  1990-2018–SALI Serbi,HAJDAR Gomar,Mustafa Besnik,GAZIDEDE Bashkim islamik e Krim,ILIR Rezil BASHA Kurban xhihadiste ISLAM ,PATOS hamam,FEVZI Toptan,Andush MEDI,KAPO Hisni AKSHAM I ZI…….Shqiperi roberi….ARMINA Orgji…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*