04 shkurt 2019

February 4, 2019 01:54 Updated

04 shkurt 2019

February 4, 2019 01:54 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH February 4, 11:34

  PO NA DEL BISHTI! ME SHUME ‘STUDENTE HAJDARE ‘SE QYTETARE!

  ‘Mjerimi s’do meshire.Por don vetem te drejte!
  Meshire?Bije bastardhe e etenvet dinake,….”Migjeni
  ———————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Ne kete vend e ne kurriz te ketij populli per 28 vjet u eksperimentuan çdo gje se prapi se si munde te shkaterrohet nje shtet se si mund te shkaterrohet tere nje baze ekonomike e nje shteti se si mund te vidhet tere pasurija kombetare e nje populli e se si ne emer te demokracise te perfundosh ne anarki totale ku ne emer te popullit qe ka marre arratine ka 28 vjet qe vendosin TURMAT nje pakice qe vendos gjitheçka dhe po e shpije kete vend drejt komunitetit primitiv ish shqipetaret po trasformohen ne ‘Hajdare’ e po na del bishti!

  SHBA-te dhe BE-ja mbas 28 vjetesh qe ‘Bagetine na i shtuan e ,femijete na i gezuan’ vetem injorantet nuk e kuptojne se na kane lene ‘shendene’ e çkishin per te vjedhur e per te marre ne emer te ‘Lirise se tregut te hajduterise’ e moren dhe ne si popull na kane lene vetem 128 bandat te quajtura Parti qe bashke me buxhetin e antishtetit GELLTISIN si LUBI edhe 9 Miliard borxh qe ua kane dhene organizmat financiare krriminale internacionale pershi FMN dhe BB si investim per KOLONIZIM!

  Ç’fare na sollen turmat me ‘Hajdare’ 29 vjet me pare!?
  Degjuam perrallat e misionareve te huaj kaubojsave ambasadore nepermjet gojeve te ‘çunave te bllokut’ se ne demokraci haet poiet e Q.. pa pune e pa para se AmeriQIja do na dergoje ‘çekun e bardhe’ dhe ‘SAa te jete lala Gjon hani pini dhe kendoni’!
  Turmat me Hajdare te egzaltuara me ne krye ‘simbolin’ e ‘dijes’ e te ‘shkences’ si dhe ‘mendimit ekpnomik e shkencor’ ,nje kepucar prej Tropojet zbatuan ne praktike ashtu si ISIS shkaterrimin komplet te bazes ekonomike te nje shteti vendi populli ne zbatim te teorise sa KRRIMINALE aqe edhe antishqipetare ‘Terapija e shokut’ì!!

  Populli ‘trim’,’heroik’ e i ‘zgjuar’ shqipetar perballe kesaj tyragjedije shkaketuar nga turma me fise barbare e hajdare perfshi dhe sllave veshur si ‘kosovare’,ngopej e dremiste me perrallat e abasadoreve e idjoteve te huaj kur u tregonin PERRALLA me demoKroaci e ‘ekonomi te lire te tregut’ e neoliberizmin ne gojen e Sali ‘SMITH’ se:’Globalizmi,teknollogjija ,lirija e tregut do na rrisin mireqenjen e do na bejne te lumtur e do hame me ‘LUGE TE FLORINJTE” ate qe nuk arriti ta mbante premtimin shoku Hysni do ta bente realitet doktori i bllokut dhe i tij serbi antishqipetar Berisha!

  FAKTET!?
  Ç’fare do dogme e perralla per demokraci e neoliberizem nuk u zbatuan e nuk jane te vertetas!”
  Lirija e tregut nuk egziston,globalizmi nuk po na ben me te pasur,nuk po jetojme me presh ne bythe ne nje Bote dixhitale,’TORTA’ ne duar te nje pakice erdhi gjithmon duke u zmadhuar dhe nuk u vertetua qe dhe copa e tortes per shumicen do zmadhohej perkundrazi!

  Tragjedija!?
  Se pas 29 vjetesh pa shtet e mbi te gjitha pa pasuri tashme ne arrati ,pa INTELIGJENCE e me nje POPULL asnjehere ne ‘pushtet’ po arrati,po na braktisin dhe ‘Evrop kjo kurv e motit’ dhe ‘aleati strategjik’ perfaqesuar ne keto 28 vjet nga lobizmi antishqipetar serbo grek e pse jo Rus dhe ne emer te ‘neoliberizmit’ nepermjet perfaqesuesve te tyre Fazlliqa,Nue kalajve,Bashkim Ulajve uqerve tere islamiko xhihadiste e Rezart Taça :
  ‘NA LANE SI RRUAR QETHUR!

  Ne vend te ‘rilindjes’ se shtetit?Rilinden turmat!
  Turmat me ‘studente’ te Jales si paramilitare e kamikaze te ISIS perfshi dhe ato turma me ‘studente’ qe bllokojne ndertesa t e sallat e tere te ashtuquajtura universitete kur niveli i analfabetizmit ka thyer rekordin e kohes se Naltmadhniser nuk jane gje tjeter veçse SHEMBELLTYRE e turmave te viteve ’90 me te vetemin ndryshim se ne vend te Hajdarit Azem e djemve te bllokut Pashko qe kane shkuar ne Boten tjeter tani kane Hajdare me emerat Mark Maerku apo Gjek Marku dhe me çuna te bllokut tashme pleq miliardere te corrofjepsur minoritare apo islamiko xhihadiste Lubonjat,Bushatet,Ngjelat Blushat dhe ‘akademiket’ e ISIS qwer vine verdalle rreth vetvehtes nen efektin e forcave centri FUGA!

  TURMAT!?
  Jane ‘qen te terbuar’ te dale rrugeve rastesisht pa asnje platforme pa ide pa platforme pa drejtim e pa asnje lloj niveli ku te mbeshtesin veprimet e tyre,mjegull totale e si turma ndjekin pupuliste qe nuk kane te bejne fare ‘po fare fare’ me POIPULLIN perkundrazi si TURME jane te manipulueshem se jane idjoter nga kreret e kesaj ‘politike’ krriminale antishqipetare e poupuliste!

  Turmat e ‘studenteve hajdare’ kane ndryshim nga ato te ’90 se nuk ka me se ç’far te SHKATERROJNE se nuk ka ngelur me PRONE publike e prone te POPULLIT prandaj te vetemet godina jane ato ku shkojne per te dhjere te quajtura universitete dhe ato kthyer ne kuplara qe dikur quheshin konvikte!

  Tragjikisht ashtu si 28 vjet me pare kreret e politikes edhe ata te kalif Salise,edhe te Like florise ashtu si edhe te mender Edvin qUrravise jane jo vetem te interesuara per TURMAT por edhe nuk jetojne dot pa TURMAT se te gjithe pa perjashtim jane te INKRIMINUAR ne keto 29 vjet dhe nuk duan te EKSPOZOHEN para POPULLIT per krimet qe kane bere ne emer te POPULLIT kundert POPULLIT!
  Turmat me tifoze e pa tru i kane perdorur dhe vazhdojne ti perdorin si mercenare kamikaze e paramilitare sejcili per hesap te vet vetem e vetem per ti votuar per PUSHTET.!
  Krereve te kesaj politike antishqipetare e pupuliste nuk u intereson me POPULLI qe nuk e perfaqesojne dhe po i ABANDONON 29 vjet por TURMAT me Hajdare,kamikaze e pse jo me ‘kosovare’ qe jane trushpelare e bejne arikirin per kreret e xhihadit ashtu si 29 vjet me pare!

  Besnikerija e turmave eshte sa DOGMATIKE aqe arrogante e agresive qe nuk pranon as dialog e aqe me teper ARSYE dhe hyrja ne TURME edhe te nje njeriu normal shpesh e ben te hyje Sokrat e te kthehet ne derr!Turmat hajdaret jane tifoze qe lene koken per udheheqesit e jo qytetare qe te KRITIKOJNE udheheqesit!

  ‘Greve studentesh’?Pordhe me rigon!
  Ne cilin vend te Europes ku egziston ekonomija e lire e tregut me parimet e saj Meritokraci-Barazi mundesish-Konkurence na u kerkokerkan mos paguajme tere jeten e ngujohemi neper godina publike e konvikte qe jane si SASI aqe sa nuk jane ne tere vendet e BE-se!

  Ne cilen vend te Botes e Europes ku propogandohet NEOLIBERIZMI na qenkerkan me shume universitete se fabrika e me shume studente hajdare se PUNETORE!?

  Ne çfare libri te mendimit ekonomik e shkencor ku flitet per NEOLIBERIZMIN keta hajdare me emerat Mark marke e gomare kane lexuart se ZHVILLIMI i nje vendi eshte aqe me i madh sa me te ‘shkolluar’ te jene qytetaret kur faktet tregojne te KUNDERTEN dhe rasti me ideal eshte Zvicera!

  Se fundi;A e kane te qarte keta trushpelare ‘studente Hajdare’ se NEOLIBERIZMI tek ne perfaqesuar nga Sali ‘SMITH’ se fakultete si ‘filoqyli’ letersi histori gjeografi biologji muzike i konsiderojne ‘HUMBJE KOHE’ DHE INVESTIME KOT APO TE NDERTOSH ‘KESHTJELLA NE RERE!!??

  P.S –Ne cilin do vend te Europes pse jo dhe Ballkanit ‘studente hajdare’ pjese se TURMAVE qe si ISIS bllokon godina univesiteti pa asnje lloj ARSYE e qe nuk kane asgje te perbashket me hallet e nje populli qe po vdes per BUKE i merte ZVARRE!
  Po tek ne pse nuk terhiqen Zvarre!
  Sepse kjo ‘politike’ i mban ‘turmat’ si ‘uji i paket’ sepse e gjitha ka dale nga TURMA dhe eshte ne pushtet fale TURMES dhe e ka shume te qarte qe e keqja te vjen jo nga POPULLI po nga TURMA !
  Jemi i vetemi vend i Ballkanit ne duar te ‘pakicave’ TURME prandaj jemi katandisur ne kete ‘derexhe’ ne pritje te daljes se Bishtit nga papunesija!

  Reply to this comment
 2. MIGJENI February 4, 12:37

  ”Mjerimi rrit femine ne hijen e shtepive
  te nalta,ku nuk mrrin zani lypesise,
  ku nuk mund t’u prishet qetsia zotnive
  kur bashke me zoja flejne ne shjtretent e lumnise”

  Reply to this comment
 3. Feliçite Robert de Laumewnais February 4, 12:40

  ‘Thirrja e te varferit ngjitet deri tek Zoti po nuk arrin tek veshet e njeriut”

  Reply to this comment
 4. L.H February 4, 12:50

  SHESHI NUK PARAQET DEMOKRACI…..
  Regjimet autoritar itare mbeshteten tek turmat apo ‘kopete’
  Ka shume te drejte Gramsh edhe kur thote se shpesh Edhe individi ”pozitiv’ e me arsye kur futet ne turme e humb shpesh arsyen sensin e saj…

  Individi pse jo edhe nje grup homogjen ka te njejten DNA qe edhe mund te ndryshoje po turma JO se nuk eshte homogjene aty ka salisjane hajdare vnga tirona nga Mamurtsi nga kosova xhihadiste muxhahedine dhe eshte shume veshtire tja ndryshosh per mire DNA-ne e ta mbash nen kontroll….Atac po i le te lire ashtu si ne kohen e Hitlerit dine vetem ‘HAIL’ ose si sot ‘Alla akbar’

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*