04 shtator 2019

September 4, 2019 02:02 Updated

04 shtator 2019

September 4, 2019 02:02 Updated
Komento

12 Komente

 1. A.GRAMSH September 4, 08:54

  ALABAKË DHE SHARABAJKA QE ‘NA KANE ZENE DEREN’!

  ‘Me pelqejne partite,jane i vetemi vend i ngelur ku nuk flitet per politike’O.Wilde
  ———–
  Ne vrend te paraDhenjes
  ‘Haber akshamet’ qe vine nga hamamet e kalifatit te Bathores kane qene:

  1.-KPA-Kolegji Posaçem i Apelimit shtyn seancen per prokurorin Besim Muça se mungonte nje gjyqtar ‘mashkull’ se ish me leje lindje!?
  Prokurori edhe pse ka kaluar fazen e pare eshte rikthyer si shume te tjere per rigjykim se eshte HAJDUT!
  Ashtu si shumica e Zagareve,Zaganjoreve dhe Hajdareve ky HAJDUT thote qe :’Jam bere i pasur me borxhe dhe kursime dhe ca pasuri te gruas si puna e Odetes se FullHanit,desha te thosha Nishanit, qe kish ‘harruar’ ti deklaronte me pare!Njesoj si Suden ose Alimuçen ta emerosh anetar te gjykates kushtetuese!
  Kjo pritet te jete drejtesija qe do gjykoje krriminel Saline dhe kryehajdut Like florine e tere alabakerine me ne krye Medine dhe 40.000 Dosje te popullit ‘heroik’ shqiptar qe presin te gjykohen nga shoket hajdare te Xenit dhe Arxhides!?

  2.-Pas 30 vjetesh ‘demokrature’ apo ‘katraure’ dikush nga zagaret e dizinformacionit na zbulon SAmeriken e na thote:Se çdo shqiptar nga i porsalinduri deri tek ai qe po vdes pa u ‘integruar’ na qenkerka borxh (KUJT!?) 3150 Euro!
  Tani u kujtuan Zagaret e tere racave Fevzi,Lesi,Rakipi,Kraste,Lubonja,Bushatet bastardet dhe kompani ,pas 30 vjetesh qe i kane sherbyer e ptropoganduar kreret e krimit e korrupsionit kalifin Sali e kryehajdutin Like flori,hajdutin e vrasesin Basha dher AShallvaren Edvin Mavri se jemi 11 MILIARD borxh e populli shqipetar i pa BUKE me i varferi i Ballkanit ka ngelur pa shtet pa baze ekonomike i SHPRONESUAR njeqind perqind dhe asnje nga kreret e krimit e korrupsionit nuk po i shkon koka ne GIOTINE!?

  3.-BSH-Banka (bosh) e sKiperise qe duhet kuptuar 30 vjet prone e FullHanerise na thuhet se :’Eshte ne ndjekje dhe po mbikQIr me kujdes trufen financiare te 3’7 Milion Eurove te fondacionit ‘BESA’ qe na ‘ka pre ne bese’ si 30 vjet ‘sKipetarin’ qe kur jep fjalen ther dhe djalin por qe keto 30 vjet edhe ky ‘zakon’ eshte permbysur si tere zakonet:Djali ther babane dhe Nenen!

  Kush mbikQIres i Bankes se sKiperise ndjek hajduterine e ‘BESES’ dhe tere fullHanerise!?
  Antaret e keshillit mbikQIres Arben Malaj ish llogaritari i firmave piramidale,milioner me pare gjaku e djerse te popullit shqiptar,Dhori Kule milioner me parate gjaku te shqiptareve qe u kane blere diplomat femijecve analfabete me nga 3-4 mastera,apo antarit Ridvan Bode simboli i financimit te KRIMIT ne krah te kalif Salise qe i vune zjarrin Shqiperise!?

  Ca mender alabake injorante e ‘kAmentuese’ edhe ne kete te perditeshme flasin per 700 Milion qe vodhi nje ‘nepunes’ ne banken e sKiperise e kerkojne pse FullHani mik i deklaruar i ARVIZUSE jo vetem nuk shkoi ne burg po ju dhane dhe nje 250 milion demshperblim!
  ‘sKipetar’ idjot!
  Adrian Fullani bashke me tere keshillin mbikQIres nuk mund te shkojne ne burg ne asnje vend te Botes se nje ‘nepunes’ apo edhe hajdut ordiner qogfshin edhe bandat e ISIS qe vrasin e vjedhin me maska ne mes te Tiranes e ne te vetemin aeroport ‘Gonxhe Bojaxhiu’!
  JO! Adrian FullHani mbi te cilin rendojne vepra penale qe parashikojne denim me burgime te perjeteshme duhet te GJYKOHET per KREDITIMIN e KRIMIT per 30 vjet dhe firmosjen e arratisjes se tere KAPITALEVE financiare jashte kufijve ne menyre te pa ligjeshme qe jane pasurija kombetare e shqiptareve konvertuar ne VALUTE!
  Trufatori i financave amerikane Bernie Madof u denua ne Amerike 170 vjet BURG dhe i biri u vetevar!
  Kur do denohen te paret me burgim te perjetshem kreu i FINANCIMIT TE KRIMIT Ridvan Bode dhe kreu i KREDITIMIT TE KRIMIT Adrian FullHani dhe Eriku,shoku i fevzise qe fshin djersen e bythes me kartmonedhe 500 Eureshe te vetevaret!?

  4.-Nje mender ‘avokate’ e quajtur e ‘popullit'(Kujt populli kur ketu ska as shtet as popull!?) ,qe ne fakt 30 vjet kane bere dhe bejne avokatine e krereve te korrupsionit dhe krimit mos harroni dhe avokatine ne strasburg vjerrit te vrasesit dhe hajdutit Basha per nje gradaçiele te ndertuar ne det ne Vlore e qe u demshperblye me para gjasku te popullit ‘heroik’ sKipetar dhene nga nje mender kryeminister me TRU-ASFALT–Dje kjo ‘avokate’ e krimit e korrupsionit qe i vjedh shqiptareve çdo vit 200 MILION e shqiptaret vdesin per BUKE na ben nje leter ÇARÇAF ku i drejtohet parlamentit te ‘LESHIT’ te Topallit qe te denoje MURRIZIN sepse MURRIZI duke i thene ‘Pjeshke e shtrydhur’ ka ofenduar tere gjinine femerore shqiptare ,gruan heroike te ketij vendi dhe populli qe punon nate e dite ne ‘industrine’ e prostitucionit brenda dhe jashte ne SKLLAVERI qe te jetoje parajsen kjo Prostitute Politike e morale me imunitet qe nuk ben avokatine por gruan dhe femijet shqiptare 30 vjet VRET!

  5.-Nga Ambasada e ‘aleatit strategjik’ na ç’faqen filma vizatimore se si behet seks ne demoKroaci ne prezencen e keshilltareve te huaj dhe ambasadoreve per te mos pesuar ndonje infart miokardi si dikur nje ambasador andej nga Lura vite me pare mbi dafllak.Jane filma vizatimore si 30 vjet se si ushtaret idjote shqiptare te mesojne si lidhen kepucet si rregullohen krevatet e keshilltaret qe ketu jane me shume se shqiptare te paguhen me rroga milioneshe gjak nga femijet shqiptare pa BUKE!
  Ne cilin vend te Botes dhe Ballkanit ‘diplomate’ te huaj,’misionare’ e ‘ambasadore’ nderhyjne kaqe pa turpesisht ne punet e nje vendi pa shtet duke u marre jo me funksionet e tyre por duke na u futur deri ne krevatet BASHKESHORTORE!?

  6.-Diku nga Slloveni eshte mbledhur nje forum ‘BLED’ ku mer pjese perveç misionarit amerikan PALMETR dhe shume personalitete ministra te jashtem e ish kryeministra te Ballkanit dhe per habine e tere njerezve me TRU nga nje vend dikur Shqiperi nuk mer pjese asnje KAFSHE pa le NJERI!?
  Vendi i ‘shqiponjave’ me dy koka te prera e te dhjera nga ‘kosovare’ e ‘hajdare’ qe nuk flasin shqip po gjuhen e xhihadit perfaqesoheshin nga nje :O QAZIM more Q…
  Me qe mernin pjese edhe ministri i jashtem Serb dhe ministri i jashtem Turk pyetja eshte:
  Pas 30 vjetesh pa shtet ky vend tashme eshte Vilajert i Turqise apo krahine ‘autonome’ e Serbise!?

  Se fundi nje xhihadist me emer ALBIN KURTI!
  ——————–
  ‘Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole’-thote populli.
  Po si mund te rrije pa folur e pa u revoltuar kush ka ngelur akoma shqipetar pas 30 vjetesh kur te vjen nje ‘kosovar’ si shume e shume te tjere qe nuk dine shqip po flasin gjuhen e xhihadit dhe kerkojne te behen Zot shtepije e deri te ‘gezohen’ kur ‘vellaji’ vdes e ti shkerdhejne gruan!
  Kush jane keta xhihadiste,islamike fondamentaliste qe 30 vjet kane uzurpuar me force trojet e popullit shqiptar tashme pa shtet e pa zot dhe kerkojne te ‘VETEVENDOSIN’ ne trojet ne pronen ne familjet pasurite kufijte e tjeterkujt e nuk ARRESTOHEN qe krijojne edhe organizata krriminale te ashtuquajtura ‘subjekte politike’ antikushtetuese e duke shkelur te gjitha te drejtat nderkombetare e bejne thirrje ashtu si ISIS ‘Po nuk ka bashkepunim do kete pasoja’!?

  Si nuk nderhyjne mender ‘aleatet strategjike’ dfhe BE-HALE kur ketu ne kete vend pa shtet jane ulur kembekryq tere agjenturat dhe ish vendin e shtetit e ka zevendersuar kaligfati i Bathores apo ISIS ku ka jo vetem ushteri te strukturuar me kamikaze hajdare e ‘kosovare’ dhe ‘IMAME’ qe ne kohen e nje krrimineli Bukoshi e deri me sot kjo USHTRI eshte kthyer ne garde pretoriane e dhendurrit SERB apo kalifit SALI ku ne dihme i vjen dhe nje xhihadist qe kerkon te na sjelle ‘Pranveren Kosovare’ si ate ‘ARABE’?!

  Sa IDJOTE kane ngelur ne kete vend pasardhes te rilindjes kombetare ,te luftes per liri e çlirim qe akoma nuk arrijne ta kuptojne se tere agjenturat ne kete vend po zbatojne e vene ne skene tragjedine me te madhe ndaj popullit shqipetar te quajtur ‘SHPERBERJA’ ku si buratine e aktore kryesore kane kreret kujslinge Kalif Saline,Edvinet,Bashat Medine Like florine e tere alabakerine ndersa si krah te armatosur kane ‘ushterine e xhihadit’ apo ISIS me ‘kosovare’ qe kerkojne ti perdorin si GOMARE ne sherbim te Xhihadit e ne emer te ‘alla akbar’!
  Nder 20 mije ‘forca’ xhihadiste,’hajdare’ palestineze,afgane iraniane pse nuk thuhet sa jane ‘KOSOVARE’ me pasaporta shqiptare qe jane vendosur nder keto troje te shperngulur nga trojet e tyre e mbi ç’fare KRITERESH e perse u jane dhene shtetesi shqiptare:Qe te fillojne luften brenda SOJIT si gjate luftes se dyte boterore krah fashizmit permes divizionit ‘SS’ qe mbante emrin e heroit kombetar,per te vrare shqiptare si qeverrija kujslinge e Xhafer Devave,per te vrare shqiptare si ushtrija e xhihadisteve Bukoshi,per trafikim armatimi e municioni Serbise per te vrare shqiptare,per te vazhduar luften brenda SOJIT si ne ’97-ten veri juge,per te bere grusht shteti si IDSIS me nje krriminel otrdiner i quajtur LEKA ZOGOLLI qe ne shekullin e 21-te ne mes te Europes kalon si dinkishot ne mes te kryeqytetit me kobure ne brez!?
  Me urdher te kujt krereve agjenturave e ISIS lejohen tubime te sjhtetasve te HUAJ ne emer te alla akbar per te VETE-VENDOSUR ke XHIHADIN!?

  Kush ka uedheruar e kush urdheron ne kete vend qe edhe qeverrite KUJSLINGE te mos jene me SHQIPTARE po me xhihadiste ALBINE-GENT-CAKAJ-SHAHINE,HAJDARE-‘KOSOVARE’ mjafton qe te mos jene me SHQIPTARE!

  P.S Kush jep leje te behen tubime te ISIS ne kete vend si ne JALE dhe ne sheshin Skenderbej e pse nuk arrestohet nje fatre Albin Kurti qe kerkon te ‘vetevendose’ ne shtepine e tjeterkujt e nuk i tregohet vendi ka ka dale po kane ngelur akoma Avni Rusteme e shqiptare!?Kush eshte roli i tre krereve te xhihadit sot pas 30 vjetesh kalif SALISE,EDVIN tru shpelarit dhe LIKE FLORISE qe mori malet per te riorganizuar ushterine e xhihadit me ‘kosovare’ qe per hallet e tij Shqiperise me Albin Kutrta e ‘kosovare’ ti vene ZJARRE!?

  Reply to this comment
 2. fantazma Bismark September 4, 09:30

  Pa hequr asnje presje—-
  -Situata ne kete vend eshte ajo gjate luftes ku qeverrite jane kujslinge kryesisht me islamike gfondamentaliste me rrenjert tek Esad pashe Toptani,Zogolli,me regji te mergates se qyqeve ne Amerike ish mbeturina zogiste e zogolljane pake ose aspak te ‘krishtere’..qe tere veprimet i bejne ne emer te allahur dhe kohet e fundit eshte rikthyer vemendja e Amerikes dhe BE jo se u dhimsemi si popull qe ne fakt nuk egzistojme me por per dy arsye ..Se parit se po restaurohet shtet islamik fondamentalist duke ushqyer terrorrizmin dhe se dytit ne nje zone vakum e pa shtet ashtu si jan ul kambekryq tane agjenturat kjane ul edhe UDB-ja dhe KGB dhe linjes Biberaj-Beograd-Berishe i eshtre shtuar ajo e Turi-Rusi…..

  Reply to this comment
 3. Ballist Edvin Morina September 4, 09:32

  ‘Do ti vesh Botes zjarre
  gjej nja dy tre kosovare..”Noli

  Reply to this comment
 4. NOLI September 4, 10:28

  ”Se ç’e shempne derbederet,
  mercenaret dhe bejleret,
  Se ç’e shtypne jabanxhinjte,
  Se ç’e shtrydhne fajdexhinjte
  Se ç’e prene e se ç’e vrane,
  Ç’e shkretuan anembane,
  nene thundren e perdhunes,
  Anes Vjoses ,anes Bunes!

  Reply to this comment
 5. emigrant Greqi September 4, 10:48

  ”..dhe nje ze vengon nga lumi,
  me buçet me zgjon nga gjumi
  se mileti po gatitet,
  se tirani lebetitet,
  se pelcet kercet fortuna
  Skuqet Semani dhe Drini,
  dridhet beu dhe zengjini,
  se pas vdekjes ndriti jeta
  dhe kudo gjemon trumpeta,
  ngrehuni dhe bjeruni,
  korrini dhe shtypini,
  katundare e punetore,
  qe nga Shkodra gjer ne vlore”Noli

  Dita,
  keto vargje ja dedikoj tere krrimineleve antishqiptare te mengjer te bythes e te djathte te leshit qe po jetojne me gjak shqiptari me soj e sorollop e qe tani ne prag te vdekjes bejne thirrje si puna e nje pijaneci rrugesh apo rrugaç Dash Shehi qe kerkon si te vetem alternative jo drejtesine ne emer te popullit po daljen ne rruge e me vjolence te mbajne pushtetin dhe ruajne tere hajduterine e pasurine vrasjet vjedhjet dhe krriminel Saline kryehajdut like florine dhe tere Edvin fashistin kurban Bashen dhe alabakerine…Dash Shehi ne litar e te ngelet si shumica e shqiptareve pa varr..

  Reply to this comment
 6. N.FRASHERI September 4, 10:51

  ‘Hiqni dore,hiqni dore!
  Mblidhni mentt e tyrperohi,
  Mos u beni tradhetore,
  se pastaj do te pendohi!

  Reply to this comment
 7. BILLD September 4, 11:03

  Qeverrija e re Kalifatit Bathore ben betimin ne emer te alla akbar me 13 Tetor para presidentit Abaz Ali allias Like Flori

  1.-Berisha -Kalif
  2.-Basha-kryeminister
  3.-Biberaj minister i jashtem
  4.-Balliu-minister i brendshem
  5.-Bode-minister financash
  6.-Buzhala-minister arsimi meqenese nuk flet shqip
  7.-Bardh -Spahija minister kulture meqene se djeg libra
  8.-Babale-kryetar sherbimit informativ
  9.-Bledi Fevziu-min ister propogandes se ISIS
  10.-Bushati Andi-eunuk pergjegjes haremit ne kalifat
  11.-Besnik Mustafaj kryetar i komitetit islamiko-xhihadist
  ——————
  Braçe zagar i oborrit ne kalifat
  Baçi-Fino jevgjit gernetaxhi
  Balla ti bjere Buzukut
  Ballist Edvini shakaxzhiu dhe batutaxhi i oborrit

  Reply to this comment
 8. Migjeni September 4, 11:06

  O VULLNETE TE NDRYDHUNA!
  O VULLNETE TE SHTYPUNA!

  Reply to this comment
 9. Plaku Xhuxhumaku September 4, 14:05

  Kjo kopertina e DITAs eshte bere si vërrë gjirizi ku nje a dy persona perdorin te gjithe poetet e Rilindjes per te pjerdhur e per te qelbur. I pari eshte A. GRAMSH nje psikopat grafoman dhe pastaj i dyti eshte po A. GRAMSH po qe tashti na vesh jelekun e Naim Frasherit, pastaj na rrit mjekrren e Fan Nolit pastaj behet tuberkuloz si MIGJENI etj. etj. fantazira te semura. Nuk merret vesh mire e paguan njeri, apo e ben thjesht ngaqe eshte budalla.

  Reply to this comment
 10. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha September 4, 23:09

  Ngele nate e dite ne Dita o plaku uturaku.Kapslliku ne pleqeri eshte i keq se duhet te dhjesesh nga goja!

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku September 5, 20:10

   FAZLLIQ – ngrene muti profesional i familjes Berisha, une dhjes vazhdimisht rehat dhe pak ngajo qe dhjes une ty te serviret si mut i Berishes.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim