04 tetor 2016

October 4, 2016 03:51

04 tetor 2016

Nga Arkiva

1

October 4, 2016 03:51
Komento

2 Komente

 1. A.GRAMSH October 4, 09:52

  KADAVERA POLITIKE QE VAZHDOJNE TE PROSTITUOHEN!
  ————
  As mos u shkoje ndermend shqipetareve qe ‘prostitutat’ politike te ‘pendohen’ e te ndryshojne zanat! Jo ‘keta’ edhe te vdekur nuk dalin nga parlamenti kthyer 25 vjet ne PATOZ ku majmen per çerek shekulli lope shterpa laramane qe vetem VJEDHIN-HANE DHJESIN!
  As mos i shkoje ne mend SOVRANIT se keta do pendohen e betohen se nuk do vjedhin me! Jo do te ish si betimi i qenve bastarde ‘ qe nuk do haje me mut’!
  As mos presin shqipetaret qe keta te kthehen nga Hajdute ,te korruptuar e korruptore ne ‘Bamires’ qe ti kthejne tere PASURITE e vjedhura si te tundeshme e te pa tundeshme popullit shqipetar dhe te TERHIQEN nga hajduterija per te dale ne pension!Jo keta nuk kane tjeter profesion ne jete sepse nuk kane bere ASNJE DITE PUNE-Perveç hajduterise qe e quajne me mburrje ‘politike’!
  Jo shqipetaret pas 25 vjetesh mos e hane me kokrren e ullirit nga XHAKETAKTHYERIT’ qe pas 25 vjetesh ‘QENJE’ qe njerezore nuk mund ti quash por thjesht zvarranike,vemje ,krrimba ushqyer me gjak femijesh shqipetare, qe si shenje pendimi apo betimi kane vetem ‘Nderrimin e xhaketave’ apo bandave te quajtura parti e nga Sali kthehet ne Ali,nga Blush kthehet ne Kara bush ,nga KA QI kthehet ne TA QI!!!

  Ne asnje vend ku ka edhe 5 perqind demokraci parlamentare nuk ka ndodhur ne historine e njerezimit qe PERDHUNUES me imunitet te rrine mbi nje popull per 25 vjet!
  Ne asnje vend te Botes me nje popullsi sa nje fsht te jene 126 banda te quajtura parti qe perfaqesojne familje farefis e nje njeri!Apo 61 Baski me 1600 keshilltare LUKUNI me rroga mbi 2 Milion!
  Ne asnje vend te Botes nuk ndodh qe te thuhet ‘Politika
  eshte profesion’ per te vjedhur por ne Bote ajo eshte pasion pergjegjesi moral!
  Ne asnje vend te Botes sovranit nuk i eshte hequr sovraniteti dhe parimi baze i kushtetutes ‘E DREJTA E VOTES ku i lire e i pa varur te VOTOJE direkt perfaqesuesin e tij dhe te VOTOHET!

  Nje ‘projekt ligj ‘ plehre per pleherat e huaja nuk tregoi vetem qe ky popull 25 vjet trajtohet si bageti nga te ‘EMERUARIT’Çobenj nga ‘zoti’ por pati edhe nje gje te ‘mire’ ku sa u degjua fjala PLEHE filluan te levizin KRRIMBAT dhe te dalin KERPUDHAT te paret te shiten si ‘ngjala’ e te dytat si ‘obrella’ per te na shpetuar si popull nga Berishat tek Blushat nga Mejdanet tek Milot

  ‘Akademite politike’ te kthyera ne ‘bordello’ pas 25 vjetesh prostitucion politik ,kohet e fundit punojne me regjim te plote se po afron ‘rrotacioni i rrotave’, ku ‘zedheneset’ po japin ‘leksione’ pas 25 vjetesh per VARFERINE’ si nje prostitute pas 25 vjetesh te flistee per ‘virgjerine’ .Per fatin e keq ka akoma militante truçkulur qe vuajne nga SINDROMA E STOKOLMIT’ qe edhe pse kane kaluar 25 vjet nuk u ndahet shpirti nga perdhunuesit!
  Qe te meret vesh se ne çfare ‘bordello’ jetojme padronet e ‘prostitucionit politik’ bejne edhe ‘DHURATA’ ose ‘shkembime kopjesh’ si rrasti i fundit me Kolonjen sikur kolonjaret te ishin ‘prostituta’ e kolonjaret ‘eunuke’!DERI KETU BEHEN XHAMBASLLIQE ME NJE POPULL QE PERJETON MJERIMIN!

  Po qe se ka akoma shqipetare idjote e mendon te hedhe voten per krimin e kortrupsionin symbyllurazi mjafton te lexoje tre fragmente dale nga 3 ‘bordellot’ kryesore ne kete vend qe quhen ‘PARTI’ e do kuptoje se ato jane thjesht bordello pa ASNJE ndryshim nga njera tjetra_

  Fragmenti i pare:
  ————
  Bazuar ne numrin e ZAZ qe ka bashkija.Bashki qe kane deri 2 ZAZ.Bashki me 1 ZAZ..Kordinatore per çdo ZAZ.Kur ka me shume se 1 ZAZ kordinatore elektoral!!!!!!???? ZAZ,ZAZ,ZAZ,ZAZ–ZagareApo Zuzare?

  Fragmenti 2
  ———‘……’partija’ do çoje me perpara vlerat se Shqiperija ka me te vertete nevoje per parti te majta( pse 25 vjet nuk paskemi patur te mengjera te bythes,shenimi im) sepse .ne….perfaqesojme shtresat e mesme dhe ate qe eshte SHUMICE( po kush eshte shumica qe ka perfaqesuar 25 vjet,shenimi im)Largimi nga konflikti se kemi nevoje per paqe shpirterore se te gjithe jemi provizore ne politike(nga goja e kujt dalin keto bajga,(shenimi im),i vetemi qe nuk eshte provizor populli'(per ke popull e ka fjalen,shenimi im!!??

  Fragmenti i trete
  ———
  ‘Ne nje Shqiperi te dominuar nga skamja,nje lider smund te frymezoje askend nese nuk di te ç’do te thote te jesh i varfer…..Po tani kemi plot te rinj qe kane qene vetem te varfer apo vetem te pasur pjesen me te madhe te jetes qe nuk e dine anen tjeter …(kupto bythen shenimi im)!!!???Perendi!Ku je?Migjeni. Perendi! Te befsha M… qe 25 me gjakun e femijeve shqipetare te pa ngrene ushqehen prostituta politike e qe pas nje çerek shekulli ndjejne tu shkoje KOKAne GIOTINENE e u kujtuan te flasin per POPULLIN’e VARFERINE!?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH October 4, 09:59

  KADAVERA POLITIKE QE VAZHDOJNE TE PROSTITUOHEN!
  ————
  As mos u shkoje ndermend shqipetareve qe ‘prostitutat’ politike te ‘pendohen’ e te ndryshojne zanat! Jo ‘keta’ edhe te vdekur nuk dalin nga parlamenti kthyer 25 vjet ne PATOZ ku majmen per çerek shekulli lope shterpa laramane qe vetem VJEDHIN-HANE DHJESIN!
  As mos i shkoje ne mend SOVRANIT se keta do pendohen e betohen se nuk do vjedhin me! Jo do te ish si betimi i qenve bastarde ‘ qe nuk do haje me mut’!
  As mos presin shqipetaret qe keta te kthehen nga Hajdute ,te korruptuar e korruptore ne ‘Bamires’ qe ti kthejne tere PASURITE e vjedhura si te tundeshme e te pa tundeshme popullit shqipetar dhe te TERHIQEN nga hajduterija per te dale ne pension!Jo keta nuk kane tjeter profesion ne jete sepse nuk kane bere ASNJE DITE PUNE-Perveç hajduterise qe e quajne me mburrje ‘politike’!
  Jo shqipetaret pas 25 vjetesh mos e hane me kokrren e ullirit nga XHAKETAKTHYERIT’ qe pas 25 vjetesh ‘QENJE’ qe njerezore nuk mund ti quash por thjesht zvarranike,vemje ,krrimba ushqyer me gjak femijesh shqipetare, qe si shenje pendimi apo betimi kane vetem ‘Nderrimin e xhaketave’ apo bandave te quajtura parti e nga Sali kthehet ne Ali,nga Blush kthehet ne Kara bush ,nga KA QI kthehet ne TA QI!!!

  Ne asnje vend ku ka edhe 5 perqind demokraci parlamentare nuk ka ndodhur ne historine e njerezimit qe PERDHUNUES me imunitet te rrine mbi nje popull per 25 vjet!
  Ne asnje vend te Botes me nje popullsi sa nje fsht te jene 126 banda te quajtura parti qe perfaqesojne familje farefis e nje njeri!Apo 61 Baski me 1600 keshilltare LUKUNI me rroga mbi 2 Milion!
  Ne asnje vend te Botes nuk ndodh qe te thuhet ‘Politika
  eshte profesion’ per te vjedhur por ne Bote ajo eshte pasion pergjegjesi moral!
  Ne asnje vend te Botes sovranit nuk i eshte hequr sovraniteti dhe parimi baze i kushtetutes ‘E DREJTA E VOTES ku i lire e i pa varur te VOTOJE direkt perfaqesuesin e tij dhe te VOTOHET!

  Nje ‘projekt ligj ‘ plehre per pleherat e huaja nuk tregoi vetem qe ky popull 25 vjet trajtohet si bageti nga te ‘EMERUARIT’Çobenj nga ‘zoti’ por pati edhe nje gje te ‘mire’ ku sa u degjua fjala PLEHE filluan te levizin KRRIMBAT dhe te dalin KERPUDHAT te paret te shiten si ‘ngjala’ e te dytat si ‘obrella’ per te na shpetuar si popull nga Berishat tek Blushat nga Mejdanet tek Milot

  ‘Akademite politike’ te kthyera ne ‘bordello’ pas 25 vjetesh prostitucion politik ,kohet e fundit punojne me regjim te plote se po afron ‘rrotacioni i rrotave’, ku ‘zedheneset’ po japin ‘leksione’ pas 25 vjetesh per VARFERINE’ si nje prostitute pas 25 vjetesh te flistee per ‘virgjerine’ .Per fatin e keq ka akoma militante truçkulur qe vuajne nga SINDROMA E STOKOLMIT’ qe edhe pse kane kaluar 25 vjet nuk u ndahet shpirti nga perdhunuesit!
  Qe te meret vesh se ne çfare ‘bordello’ jetojme padronet e ‘prostitucionit politik’ bejne edhe ‘DHURATA’ ose ‘shkembime kopjesh’ si rrasti i fundit me Kolonjen sikur kolonjaret te ishin ‘prostituta’ e kolonjaret ‘eunuke’!DERI KETU BEHEN XHAMBASLLIQE ME NJE POPULL QE PERJETON MJERIMIN!

  Po qe se ka akoma shqipetare idjote e mendon te hedhe voten per krimin e kortrupsionin symbyllurazi mjafton te lexoje tre fragmente dale nga 3 ‘bordellot’ kryesore ne kete vend qe quhen ‘PARTI’ e do kuptoje se ato jane thjesht bordello pa ASNJE ndryshim nga njera tjetra_

  Fragmenti i pare:
  ————
  Bazuar ne numrin e ZAZ qe ka bashkija.Bashki qe kane deri 2 ZAZ.Bashki me 1 ZAZ..Kordinatore per çdo ZAZ.Kur ka me shume se 1 ZAZ kordinatore elektoral!!!!!!???? ZAZ,ZAZ,ZAZ,ZAZ–ZagareApo Zuzare?

  Fragmenti 2
  ———‘.LSI…..’partija’ do çoje me perpara vlerat se Shqiperija ka me te vertete nevoje per parti te majta( pse 25 vjet nuk paskemi patur te mengjera te bythes,shenimi im) sepse .ne LSI….perfaqesojme shtresat e mesme dhe ate qe eshte SHUMICE( po kush eshte shumica qe ka perfaqesuar 25 vjet,shenimi im)Largimi nga konflikti se kemi nevoje per paqe shpirterore se te gjithe jemi provizore ne politike(nga goja e kujt dalin keto bajga,(shenimi im),i vetemi qe nuk eshte provizor populli'(per ke popull e ka fjalen,shenimi im!!??

  Fragmenti i trete
  ———
  ‘Ne nje Shqiperi te dominuar nga skamja,nje lider smund te frymezoje askend nese nuk di te ç’do te thote te jesh i varfer…..Po tani kemi plot te rinj qe kane qene vetem te varfer apo vetem te pasur pjesen me te madhe te jetes qe nuk e dine anen tjeter …(kupto bythen shenimi im)!!!???Perendi!Ku je?Migjeni. Perendi! Te befsha M… qe 25 me gjakun e femijeve shqipetare te pa ngrene ushqehen prostituta politike e qe pas nje çerek shekulli ndjejne tu shkoje KOKAne GIOTINENE e u kujtuan te flasin per POPULLIN’e VARFERINE!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*