04 tetor 2017

October 4, 2017 02:00 Updated

04 tetor 2017

October 4, 2017 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH October 4, 09:44

  KUSH I PENGON ER-MAJLINDAT TE NDRYSHOJNE BOTEN!?
  ‘Ata qe nuk kane qene te zotet te studjojne,jane vene te na mesojne”O.Wilde
  ————————
  Qenjet humane e aqe me teper personat humane,qe eshte gje tjeter,ndryshojne nga qenjet e tjera edhe ato nje qelizore apo edhe kafshet jo vetem nga gjuha por edhe se e njohin kush me shume e kush me pake VETVEHTEN ne krahesim me te tjeret dhe vendin qe zene ne SHOQERI!
  Ky rregull-postulat nuk vlen per tere GLASEN politike apo gomaret ‘gazetaret’ apo zagaret ne kete vend te shperfyteruar e ne kete popull qe po ngelet pa INDETITET e po i del bishti nga papunesija qe verteton kokeposhte teorine e evolucionit darvinian!

  Kjo lloj ‘SPECIE’ e peshtire karkalecesh qe nuk lane gje pa vjedhur ne kete vend nuk arrijne as te gjykojne as te kuptojne se ne kemi 27 vjet pa shtet pa pasuri qe bejne shtetin pa kufi gjeografike ,pa hapesire ajrore detare e tokesore perfshi ate nentokesore marre arratine tere kapitalet strategjike e mbi te gjitha pa POPULL,perkundrazi ne gjendje DELIRI kerkojne te na ‘Ndryshojne Boten’ e si qender te jete Bathorja!?

  Nje ‘qenje’ e tille lindur rritur e ushqyer si parazit ne ‘Patozet’ e Dinozaurit Berisha dje leshon ‘Bomben e radhes’ ne gjuhen e ‘zagarise’ apo PORDHEN ne ate shqipe e na thote:’Kam bere nje ligj per te ndryshuar Boten online po tani nuk kam si ta ndjek(kupto nuk jam me ne parlament) e ka rrezik qe te permbyset Bota!?
  Kjo qenje qe ne vend te truve ka SILIKON si tere qenjet e tjera PARAZITE qe kane pushtruar tere trupat e femijeve te uritur 27 vjet nuk eshte as me pake e as me shume por nje ISH ‘ministre’ e ‘INTEGRIMIT’ qe kerkoi 27 vjet ti ‘integronte’ shqipetaret jo me PUNE e tere treguesit e tjere ekonomike financiare e kryesisht ato te shtetit te se drejtes por me ‘5 LOQET apo ligje’ ashtu si do te ndryshoje edhe Boten ‘Online’ me LIGJ!?

  Nuk do perbente fare lajm e nuk do tja vlente as te humbje kohe me nje qenje sikur te ish nje ‘fenomen’ apo ‘patologji’ e rralle por tragjikisht shqipetaret e ish Shqiperija po varroset jo me nga INJORANCA por IDJOTESIJA qe ka pushtuar tere pushtetet e tere istitucionet e nje vendi tashme pa shtet e tragjikisht pa inteligjence e informacion!

  Keto lloj kafshesh apo parazitesh me ne krye kryekafshen serbe jo vetem nuk ndihen pergjegjese per shkaterrimin total te ketij vendi e populli tashme pa kthim por nuk arrijne ta kuptojne se interneti dhe tere sherbimet online nuk kane funksion vetem te behet seks online apo te shohin hallatin e kryeministrit ne sallen e parlamentit lopet laramane por Internetin e sherbimet online per ‘Boten’ mbare jane baze ne te ashtuquajturen ‘EKONOMI E SHERBIMIT’ ku nepermjet kesaj ekonomije vendet ku ka inteligjence e popujt ‘eksportojne trurin’ pa u arratisur vete fizikisht dhe IMPORTOJNE valuten qe tek ne ndodh e kunderta:27Vjet eksportojme si skllever njerezit bashke me TRURIN dhe importojme PLEHRA sikur te mos na mjaftonin pleherat e PATOZIT Berisha qe quhet parlament qe direkt e indirekt me ‘qyqarin’ dixhital shan nate e dite nga pragu i shtepise kush i del perpara nderkohe qe dy shtresat me te dobeta te shoqerise grate e femijet prostituohen neper Bote ndersa ato ngelur ketu ‘si studente’ prostituohen ONLINE!?

  Ç’far kuptojne te ndryshoje me ligj Boten Ermajlindat e haremit te kalifit Sali qe akoma nuk arrijne ta kuptojne se edhe pse interneti eshte shume i domosdoshem por njerezimit deri me sot me SHUME i ka sherbyer Lavatriçja!?
  Kjo ‘Specje’ parazitesh e idjotesh nuk arrin ta kuptoje as sherbimin online e imagjino ‘ekonomine e sherbimit’ por ketyre ‘lopeve shterpa laramane’ u intereson qe shume fjale apo epitete qe u perkasin atyre per gjemen qe i kane bere ketij vendi e populli te jene te moderuara nga ‘Gjirizi i injoranteve’ si thote Ermajlinda apo ‘turlisharesve me pagese’!

  Si konkluzion parazitet e Patozit te Sales u kerkojne ‘Koke palareve’ qe jo vetem te mos i DESKRITITOJNE si PERDHUNUES te ketij populli por tu thone edhe ‘Faleminderit’ dhe ca fjale si ‘koke palare’ te mos i perdorin ndaj tyre si ‘gjak blu’ ose ta ‘moderojne’ gjuhen si P.SH:
  Ne vend te fjales ‘hajdut’ te thone ‘lehtesuesh xhepash’.Ne vend te fjales ‘vrases’ te thuash ‘hipnotisues’ ose si thone ambasadoret ‘rikoshetues’.Ne vend te fjales BYTHE mund te thuash ‘Vagine’ ose ‘Vegel e forte’,fjalen ‘burg’ tua thuash ‘kovalishence’fjalen ‘kurve’ eskort ,fjalen ‘SHKERDHYER ME TE HUAJ ME MILIARDAT E SHQIPETAREVE’ te thuhet ‘Sherbim diplomatik per Koke palaret’ qe ‘Kan ik per lesh’!

  Mire babain e shkences moderne Galileo Galilein nuk e la gjyqi i inkujzicionit edhe ta shprehte qe Toka rrutullohet rreth Diellit ,po keto ErMajlindat kush i pengon ne shekullin e 21-te ndryshojne Boten me ligj e rreth shtetit te kalifatit Bathore te rrutullohet DIELLI e ne te behemi ‘fener ndriçues per tere Boten’ tani qe ndahet dhe çmimi ‘NOBEL’!Pse prostitutave politike e atyre te bulevardit mos u themi ‘Shetitese bulevardi’ ose ‘fluturuese me presh ne VEGEL’ perfshi dhe ErMajlindave te ‘dixhitalit’ SALI!?

  Reply to this comment
 2. MIGJENI October 4, 11:35

  ”…Dy hapa para,dy hapa mbrapa
  me kembe te zbathun,
  me zemer te plasun,
  dy hapa djathtas,dy hapa majtas,
  me floke te thime,
  me ndjese te ngrime,
  (Dikur,
  kur gjite e saj me kreni
  shperthejshin n’arome
  kur ish e njome —
  atehere e dashunojshin shume zotni
  Esot?)

  Reply to this comment
 3. L.H October 4, 11:44

  ”Keta jane te korruptuarit.Ketae ishin mekatare si gjithe ne por kane bere nje hap perpara si te ishin konsoliduar ne mekate,nuk kane nevoje per ZOTIN,ata vete ndihen Zot.
  Nje ljase dirigjente e òuditeshme qe i ka bere barikate mbrojtjes se privilegjeve perfituar nga pasurija e popullit padrejtesisht perfshi edhe me ligje e kushtetute te bera per vehte”Papa Françesko

  Reply to this comment
 4. G. Antonio October 4, 12:31

  Kopertina ia ka kaluar tashme dhe rubrikes se thate “Opinion”. Zarave te sherbimit deznformativ te ish-gazetes Zeri i Popullit si dhe laperave te tyre te paguar per te ofenduar dhe qelluar prej frengjive mendimin e lire qytetar u trashet llapa kur hasin cdo mengjes bresherite e A. Gramshit.

  Me komentet e tij ai po i sfidon hapur te gjithe llojet e sejmeneve, perfshi ketu dhe ata te karrikaturave tendencioze me 2B-era dhe 2L-bera.

  Reply to this comment
 5. Robert Cumcakezi October 4, 13:20

  A po lind parti nga PiDi?
  Shtron pyetjen magari,
  A po ben gje gjarpri veze?,
  Thumbon me stil katnari !

  Platforme e re rrufjanesh,
  Me zorr pjelle nga marazi,
  O zot nga c’vere na mbiu,,
  Si kurve e re makiazhi !

  Reply to this comment
 6. SHOTE GALICA October 4, 13:28

  Kush jane perdhunuesit me te medhenj te femres shqipetare!?
  Kush e ka pare femren shqipetare vetem ne projeksion horizontal e nje V R I M E-Ku te hedhin plehrat dhe spermen gjithe Bota!?
  Jane lesbiket apo meshkujfemrat —Topallet,Monikat,Majlindat Ermelindat,Dodat,Dedat ,Dadet,Gredat,Tabaku e tabakate e tere Mehmetat e bordellos e Jales ,mrikat e tere ‘Marije Antonietat’ qe si ish mbretereshe e Frances duhet te shkojne ne G I O T I N E lakuriq e me koke te rruar…….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*