04 tetor 2019

October 4, 2019 02:36 Updated

04 tetor 2019

October 4, 2019 02:36 Updated
Komento

1 Koment

 1. A.GRAMSH October 4, 10:15

  E DUAM GJITHË BE-ne SI BATHOREN!?

  ”BE nuk eshte gati te beje krushqi me ne’!?Edvini (Bojaxhi- shakaxhi)
  ”Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole’!Populli
  ————–
  Me kete lloj ‘politike’ sa alabake,injorante,krriminale e antishqiptare jo vetem nuk hapen kurre dyert e BE-se po do na mbyllen edhe dyert e Ballkanit dhe HALESE!

  Ne vend te paraDhenjes
  -Kreret e BE-se u bejne thirrje vendeve anetare te Bashkimit Europian qe te jene dakort ti hapen negociatat per integrim Shqiperise dhe Maqedonise se Veriut se
  ‘I kane bere ato qe u kemi thene’!?
  Me emerin Shqiperi qe e lakojne 30 vjet kreret e BE-Hale ç’fare kuptojne e ke kuptojne ,malet e larta kthyer ne gurore te Like florise per eksport guresh,fushat kthyer ne kenete,pasurite kombetare ne arrati,SHQIPTARET gjysma pa BUKE e gjysma ne arrati apo nje GLASE politike krriminale qe ka uzurpuar tere strukturat e antishtetit ne nje vend 30 vjet pa SHTET!?

  Kush jane keto ‘DETYRA’ qe i jane dhene Shqiperise(!?) e qe na i paskerka ‘KRYER’ e SHQIPTARET qe u jane hequr te gjitha te drejtat me themelore,humane ,te PRONES,te PUNES,te BUKES,te SOVRANITETIT,te se DREJTES, e mbi te gjitha te VOTES (shqiptaret i vetemi popull i ballkanit qe 30 vjet as voton as votohet as zgjedh as zgjidhet e tere kreret e krimit e korrupsionit me imunitet ne perjetesi veteemrohen),Nuk dine ASGJE!?

  Kujt ja kane dhene ‘detyrat’ e qe na i paskerkan ‘kryer’ kreret e BE-se:
  -Pushtetit ‘Legjislativ’ qe ne demokracite parlamentare ne Bote perfaqesojne poipujt e tek ne ne Bathore krimin dhe korrupsionin perfaqesues te krereve te xhihadit,nga kalifi Sali me kamikaze e hajdare te bandes PD e tere socialSSalistet e Edvin shallvares perfunduar tek 128 bandat e tjera ‘parti’ e nje LSI prone e kryehajdutit Like Flori!?
  Ç’fare ‘Detyra'(Reforma) u jane ‘Kerkuar’ keti parlamenti antishqiptar,stalle majmerije e stacion ndezimi shQInash e Salianje,jane ‘Kryer’!?

  -Pushtetit gjyqesor te Ghin Gjonave,Llallave,e Zaganjoreve,keshillit te larte te drejtesise se Like florise,ç’fare ‘detyrash’ u jane dhene 30 vjet qe jane ‘kryer’ kur pas 30 vjetesh kemi ngelur pa shtet e shtet i se drejtes ne prezencen e ‘aleateve strategjike’ dhe BE-Halerse dhe ne vend te shtetit te se drejtes eshte restauriuar ‘kalifati i Bathores’ dhe po Europa ‘parashikon qe :’E ardhmja e mafjes ne Europe do jete ajo shqiptare’!?

  -Pushtetit egzekutiv e tere ‘Qeverrive kujslinge’ te kryesuara nga antishqiptare me ne krye serbin Sali ,krriminelin apo Neronin qe dogji tere nje Shqiperi,apo tere Edvinet,pandelinjte e deri tek kryehajdutit Like Flori qe kane shitur tere pasurite kombetare dhe ish Shqiperine e ka kthyer çiflig te tij ..UAa kini dhene ‘DETYRAT’ e ata i kane ‘KRYER?

  Krere te BE!
  Mos vazhdoni te ‘Beni hesapet pa hanxhine’ qe quhet popull si tridhjet vjet me kreret e krimit e korrupsionit ,krriminel kalif Saline,kryehajdut Like florine,dhe EDVIN-Bojaxhine qe pas 30 vjetesh nuk njohin me VETVEHTEN se jane tjertersuar,lopesuar karakteret e jo te njohin me shtet te se drejtes e Shqiperine!

  Si mund te konsiderohet interlokutor nje ‘qeverri’ kujslinge me 20 perqind te elektoratit ne nje vend ku nuk funksionon shteti,asnje nder tre pushtetet e me ne krye nje kryeminister Bojaxhi qe para 30 vjetesh drejtonte turmat e Hajdareve me bisht mbuluar me pardesy te bartdha me thirrjet :
  ‘e duam Shqipnine si gjith Europa” dhe pas 30 vjetesh tragjedi vend ‘shprehje gjeografike’ e çdo gje ‘shkrumb e Hi kryehajduti ne krye te presidences se ‘koke palareve’ arrin e thote :
  ‘Me shqeteson- jo burgimet e perjeteshme per krimet qe kam bere por -INTEGRITETI i komisionit venecias’!?
  Do te thote qe Like Floririn e shqeteson se komisioni i Venecias nuk eshte ne lartesine e duhur as e moraleshme,as e kompletuar,as e perfeksionuar,as serjoze,as profesionale…pa integritet!?

  Ndersa,shoku i tij ngrenesi i ngjalave ‘kryeminister’ i nje qUrravije me idjote e Pandelinj,trushpelara xhihadiste e SpiroPale, pas 30 vjetesh arrin e perdor si Zogist provincial e pupulist medioker shprehjen:
  ‘Po nuk shkon Muhametri tek Mali,vjen mali tek Muhameti’!?
  Po nuk pranon BE-ja hapjen e negociatyave me Shqiperine,te pranoje Shqiperija e te hapi BE-se negociatat sepse
  ‘BE-ja nuk eshte gati te beje krushqi me ne’!?

  A mund te perfaqesoje vendin pa shtet e nje qeverri nje kryeminister Bojaxhi qe 6 vjet jo vetem nuk ka bere ASNJE reforme per rilindjen e shtetit por po behet pengesa kryesore bashke me kreret e 128 bandave parti,e jo vetem kaqe por arrin dhe ‘kercenon’ apo kerkon ti jape leksione BE-se kur thote ne gjendje deliri ne mes te mexhilisit ne mes te parlamentit te ‘LESHIT’ te Topalleve:

  ”Sot cilido nga vendet e BE-se qe eshte tanime i integruar pas renjes se perandorise komuniste,do te ishte ne pozicionin te futej ne BE nuk do te futej ne BE.
  sOT CILIDO NGA VENDET QE ESHTE NE be AKTUALISHT,NUK DO TE FUTEJ DOT NE be,dhe madje vende qe ishin ne BEperpara renjes se kAmunizmit nuk do te futeshin dot ne BE sepse BE eshte ne debat te brendshem.
  Shqiperija eshte me gati per te hapur negociatat seç kane qene te gjitha vendet para se tu hapeshin negociatat”!?

  A e imagjinoni nje qenje me probleme te renda te shendetit mendor apo ‘I pa pune menderisht’ qe flet ne emer te Shqiperise e te nje populli qe nuk egzistojne se ç’fare konceptesh ka per fjalen ‘INTEGRIM’ dhe Europe!
  Ate qe ka patur ne vitet ’90’ si xhihadist trushpelare ne krah te kalifit Sali kur ulerisnin:E duam Shqipnine si gjith Europen’—BORDELLO ku ti perzeme tere shqiptaret,ajken e shoqerise ate te luftes qe derdhen GJAK e te punes qe derdhen DJERSE,tua vjedhim tere pasurite kombetare,ti shpronesojme 100 perqind,tua shkaterrojme tere bazen ekonomike te ish shtetit shqiptar bashke me tere infrastrukturen llogaritur ne MIJERA E MIJERA MILIARDE..dhe ish Shqiperija tashme Kalifat i Bathores ,çiflig ne duar te krereve te xhihadit,Edvinave,Guides Supreme apo kalifit Sali,Neronit qe dogji nje Shqiperi e mulla Omarit apo Like flori qe 30 vjet VODHEN dhe VRANE shqiptaret ne emer te ALLA AKBAR!”

  P.S Nuk ka pse te habiten kreret e BE-se qe kerkojne te ‘lajne mutin me shurre’ pas 30 vjetesh qe po nuk u hapen ‘negociatat’ me kreret e krimit e korrupsionit shqiptar ,keta do tu vene ‘kushte’ tere vendeve te BE-se se si te integrohen ne BATHORE!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim