05 dhjetor 2018

December 5, 2018 02:00

05 dhjetor 2018

December 5, 2018 02:00
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH December 5, 09:21

  KUSH NUK VJEDH TE NGREJE DOREN!?
  ”Gjysm’ e vdekur: O shqiptare
  Nenes mos ja beni varre!”NOLI
  ———————-
  Ne vend te paraDhenjes:
  Kur fliste per shkallen e korrupsionit Noli i madh bente nje krahesim me nje ushtar athinas qe ish kapur pas nje anije Persiane e nuk i ndahej deri sa i prene te dyja duart e me pas edhe koken.!
  ‘Ketyre taneve-Thosh Noli qe i konsideronte si parazite te ngulur ne mishin e shqipetareve qe ti çkulesh nuk mjafton tu presesh edhe duart edhe koken por te gjithe trupin tua besh copa copa”!

  ‘Krrimba te peshtire me koka te verdha’!
  ————
  Nuk eshte thjesht problemi qe 28 vjet na i kane VJEDHUR te gjitha e populli i SHPRONESUAR plotesisht te vetemen rruge ka gjetur IKJEN,problemi eshte qe pas me teper se nje çerek shekulli qe nuk ka ngelur me ASGJE jemi te abandonuar nga te gjithe perfshi edhe ‘Zotin’ dhe po perseritetet jo historija e Izraeliteve 40 vjet ne shkretetire por ajo e ‘Permbytjes se madhe’ ku po zhdukemi si rrace ne brigjet e Mesdheut dhe na mungojne edhe Profetet edhe ai Izraelit Yoshua-Jozef (Krishti) edhe NOE dhe barka e Noes se nuk kane ngelur as DRU per ta ndertuar e na shpetuar si rrace humane!

  Ketu kane ngelur vetem shejlere krriminele kanibale!
  A mund te shpresojne me te ngelurit ne kete vend tu ndertojne shtetin VARRMIHESVE te tij?
  A mund tu besoje te rilindin bazen ekonomike te ketij vendi kanibaleve qe 28 vjet ushqehen me Kocka e gjak femijesh qe theren per ORGANE ne mes te Europes dhe alabaket e BE-se e SHBA-ve atyre qe na VRASIN e na VJEDHIN e na kane lene lakuriq i konsiderojne ‘Burra shteti’ dhe ‘Yje ne ngjitje’ dhe keta Krriminele-Kanibale si kompesim i dekorojne ne emer te ‘Koke palareve’ ‘Per merita civile te larta’!?

  A mund te ringjallin me shpresen:
  -Nje qenje me emer Dash Shehi qe ka hequr trurin dhe e ka kthyer Kafken ne Kazan Rakije kur pas 28 vjetesh ne gjendje te droguar ose bere Bythe thote:
  ‘Ne hyjme ne ‘parlament’ po duam ligj per vettingun ne politike dhe dekriminalizimi”!!
  A ka burre nene ta marre vesh kete ‘krrimb te peshtire’ qe si PARAZIT pa perfaqesuar ASGJE e ASKEND ushqehet me kocka e gjak femijesh shqipetare ne nje Shqiperi tashme ‘Gjyem’ e vdekur..?
  Kujt ja kerkon ky alabak qe vetem qenje njerezore nuk mund te quhet qe te beje ‘LIGJE’ dhe DEKRIMINALIZIMIN qe ky te hyje ne ‘Parlament’!?

  A mund te ringjallin shprese nje qenje e Peshtire qe i fillon mbiemri si fjala M.. nje fare Çami qe jo vetem ja ka shitur Çamerine kush e di sa here Greqise por edhe Shqiperine tere lobizmit antishqipetar serbo-grek kur thote:
  ‘Duhet te hyjme ne parlament’!?
  Ne parlamentin e kujt do hysh mor qenje e peshtire mbi te cilin rendojne dhjetra vepra penale,.ne emer te kujt do hysh e me çfar mandati te kalifit Sali qe te ka partur gjithmon ne krah per te Vrare e vjedhur e djegur tere 28 vjeeet nje SHQIPERI!?

  A mund te shpresoje me shqipetaret tek ‘Axhamij’ truçkulur Edvine Ervine Elvisa,Erjone..-.pasardhes te kalif salise like florise Ballinj Farise e tere ALABAKERISE kur si KRRIMBA po i hane edhe kockat kadavres Shqiperi dhe si parazite u jane ngjitur shqiptareve e po u thithin jo vetem gjakun po po u grryejne edhe kocken!

  A mund te kete shprese pas 28 vjetesh per NDRYSHIM kur ne krye te tere pushteteve e istitucioneve te antishtetit krah kfrrimineleve te VJETER qe e kane kthyer parlamentin ne STALLE ku vetem Vjedhin hane dhe DHJESIN ka dhe te ‘RINJ’ erjona elvisa Edvine e Ervine qe flasin me Bythe se trurin e kane ASFALT!

  A mund te konsiderohet minister i jashtem qe jep shprese nje fare Bushati race e shokut Hysni qe thote:
  ‘Qeverrija po ben reflorma e veçanerisht ate ne drejtesi..”A e ka te qarte ky IDJOT se jo vetem kjo qeverri po behet pengese kryesore per reformat por nuk ka as te qarte se si mund te behen Reforma nga nje parlament qe NUK EGZISTON dhe qUrravija e Edvinit nuk hap dot ASNJE shkolle magjistrature paene prezent e te jete dakort Kalifi Sali me tere shejleret e alabakerine rreth tij!?

  Si mund te kihet shprese nga nje qweverri me femije e rrugaçeri qe 5 vjet luajne nuse dajash sikur te kishim shtet parlament pushtet gjyqesor e prokurori dhe mblidhen dhe ndajne miliardat e buxhetit ne terr informativ e pa digtur kush ku vene MILIARDAT ne kete ish Shqiperi mjerim e varferi!?

  Si mund te shpresohet tek ky ‘brez’ alabakesh pa asnje dite PUNE dhe Shkolle po me dhjetra MASTERA per hajduteri kur edhe nje kryetar bashkije qe nuk di as detyrat e as te drejtat ne nje vend pa shtet pa kushtetute dhe eshte kthyer ne nje lulidshtar e pergjegjes gjelberimi qe vetem mbjell peme pa KOKRRA me miliarda Valute te popullit me te varfer te Ballkanit ka 28 vjet qe hapin e mbyllin GROPA tek sheshi i skenderbeut dhe ne gjenmdje te renduar psiqike flet per Afganistanin e kraheson Bathoren me
  Kabulin e kandaharin!?

  A e ka te qarte ky axhami me emer arti LALI ERI qe ky vend eshte katandisur shume me keq se Avganistani keto 28 vjet sepse ne Afganistan edhe pse fletet e votimit shperndahen me mushka neper male ZGJEDHJET jo vetem nuk kundershtohen po rrezultati del pas 15 ditesh ndersa ketu nuk ka patur ZGJEDHJE KURRE e rezultatet nuk kane dale asnjehere!?

  Si mund te arrijne ca mender socialSSaliste te na shiten si me te moralshem e me progresiste se hajdaret e kalifit Sali qe i konsiderojne kamikaze dhe na e konsiderojne dergimin e 66 ushtareve ne Afganistan si ‘NDIHME’ per te rilindur Avganistanin e NATO-n e konsiderojne ‘DEMOKRACI’ kur ne 28 vjet jemi te PUSHTUAR e zbatojme urdherat e ‘Perandorive’ qe kane zene vendin e perendive dhe SHQIPETARET dergohen NIZAME si ne kohen e perandorise turke per tu bere KOKE TURKU!

  A mund te shpresohet me tek keta antishqipetare nga nje mender president,nga nje mender,kryetar parlamenti e nje mender kryeminister qe jane ne iunitet si asnjehere per te pengjuar me çdo kusht jo vetem rilindjen e shtetit por edhe te ashtuquajturen reforme ne drejgtesio qe deshte vetem nje PIKE uji ne oqeanin shtet i se drejtes .!!!!!!!

  P.S sKipetarka e sKipetare as mos u shkoje ne mend se krijimi pas 2 vjetesh i ca dstrukturave KLD-KLGJ-SPAK–PIN-PUK—do tu rikthejne besimin e rilindur spresen pa u VARROSUR 100 perqind te ketyre KADEVERAVE qe jane ngujuar ne tere istitucionet e kater pushtetet e antishtetit si ‘Idhuj pa Krena’!

  Reply to this comment
 2. QInam QIrio QIriazi December 5, 10:29

  Nji dit Djele nji dit zemoni
  Thirra Shqinat me bo qef
  erdh me te dhe Salianji
  Veshur me Guçi era Qenef…

  Ishim shtri tek liqeni
  arome muti binte dheu
  Nuk dinim se poshte nesh
  Po qelbej Mitad’had beu..

  U afru dhe Spiropali
  ashtu si çe di vete
  na largoi siper nga varri
  Qe Mid’hadi ta kish dheun e lehte

  Me ne fund dhe Lali Eri
  erdhi bashk me Arvizune
  Atje ku u varros Mid’hadi
  Vellezerve frashllinj u vune hune.

  Si flasin gojet e liga,
  Edvini do beje hatane
  me eshtrat e Hamza kastriotit
  do sjelle dhe Pashe Ballabane

  Reply to this comment
 3. MIGJENI December 5, 10:40

  ..nji jete e fikun ,nji jete e shterun,
  shpirt i molisun,zemer e therun,
  nji za vorri,nji jehone
  qe vallzon naten vone
  neper rruget e qytetit tone.

  Reply to this comment
 4. Nje grup socialistesh dhe votuesish per PS Tepelene December 5, 10:52

  Kryeçobani Gramoz Ruçi.
  A e di qe ky vend eshte pa parlament se nuk perfaqesohen shqipetaret,pse nuk jep doreheqje!?
  A e di qe ky parlament i krimit e korrupsionit nuk mund te beje asnje reforme,kush ua jep rrogat milioneshe miliardareve krriminele me imunitet e pse nuk jep dorheqje po ndihesh akoma shqipetar??
  A e di qe BE-ja dhe tere misionaret kerkojne reformen ne drejtesi dhe nje fare Balla thote do e miratojme para krishtlindjeve ,pse nuk e jep doreheqje????
  A e di qe ish ky vend i quajtur dikur shqiperi ka ngelur pa shqipetare e perfshi Tepelenen eshte mbushur me te huaj krriminele kadavera buste e tradhetare,pse nuk e jep doreheqjen?????
  A e di ti se nje vend me shume se njezet e pese vjet ka ngelur pa pasuri pa kufij pa siguri atehere ne krye te nje bande hajdutesh e prostitutash me se meresh TI,e pse nuk e jep doreheqjen….!?

  Reply to this comment
 5. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha December 5, 11:08

  NA MOREN DHE LAHUTEN
  GJE TJETER S’NA NGELI
  MALLKUAR NGA ZOTI
  QE KUR VDIQ ENVERI

  NE VEND TE LAHUTES
  NA LANE SALINE
  BASHK ME SLLOBODANKEN
  PERFAQERSOJNE SERBINE

  GATI DHE GREK LUGATI
  TE MARRE MANDOLINEN
  NE NA NGELI VETEM I GJATI
  ,ME MONEN DHE SHQINEN…

  Reply to this comment
 6. L.H December 5, 17:14

  UDHEKRYQE TE HISTOROISE!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*