05 dhjetor 2020

December 5, 2020 00:15

05 dhjetor 2020

December 5, 2020 00:15
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH December 5, 10:53

  DEMOKRACIA E PERFAQESIMIT APO PËRFAQËSIM I KORRUPSIONIT DHE KRIMIT !?

  ‘Demokracija egziston ne nje vend ku nuk ka aqe te pasur sa te blejne te tjeret e s’ka aqe te varfer sa te blihen’Russo
  ———-
  Ne vend te paraDhenjes-paraVdekjes
  Nder haber aksham llahtardale nga goje-bythet e Zagarise se racave bastarde ‘Lesi’ e ‘FEV ZI’,Berishet,Biberajt,Bledat,Blushat,Ballinjte,Babalet,Bushatet dhe tere Mark Markat,Ngjelat,Lubonjat GjekMarkajt e karabushat veçojme:
  -Nje djale i RI 26 vjeçar sot qe me Saba iku per dhjame qeni ne boten tjeter si mijera te rinj ne keto 30 vjet ose shqip u VRA!
  Zagarija ‘investigative’ qe ka humbur nuhatjen pas brekeve te Shukriut per 30 vjet flet per nje ‘Qenje’ qe kthehej nga Rinasi ne oren 3 pas mes nate,eshte efektiv i FNSH qe dikur paska qene ne Lezhe efektiv,tani ne Shkoder efektiv po qe qenkerka dhe student ne shkolle e akademi,e ne nje vend pa shtet e pa perendi e OI,OI,OI…!

  -Haberi kryesore jane dy gjate kesaj jave qe sapo leme pas bythe:
  Nje shtetas malazes me mbiemer Abas O VIÇ ‘Ben histori se na qenkerka 100 breza me pare sKipetar e na u emerua zevendes kryeminister ne ‘Mal te ZI’ NDERKOHE QE 3 Milion SHQIPTARE nderta 1 MILION te RINJ (1-40 vjeç)kane marre rruget ne ARRATI e nuk dine LEXIM e KENDIM-SHQIP dhe sherbimin ushtarak dhe betimin ushtarak e bejne per te huajin e ne gjuhe te huaj!
  -Haberi llahtar-aksham i dedikohet shQInes 30 vjet bashke me Topallet,Vokshat,Monat,Kubaret e spiroP..jane simbole te ‘VRIMES’!
  Grate shqiptare bashke me FEMIJET shqiptare dy shtresat e kesaj shoqerije drejt shperberjes si asnje vend ne Bote e ne Ballkan e si asnjehere ne historine e ketij vendi e populli po PERJETOJNE per 30 vjet rresht MJERIM-SKLLAVERINE duke u perdhunuar,shitur si MISH I BARDHE,prostituuar neper Bote,vrare,therur,ngujuar,mbytur ,e deri therur per organe e pjese kembimi me rite sataniste ne kasapanat e kalifatit Bathore nderkohe qe kreret e xhihadit me ne krye guiden Supreme apo kalifin SALI jetojne parajsen bashke me haremin e shQInave dhe ‘VRIMAVE’!
  Zagaret e dizinformacionit ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit hedhin shashka tymuese e luajne nuse dajash me :
  ”Çapi e Çupi,djali i Çapit ish babai i Çupit,kush e gjen se ç’fare e ka Çapi Çupin….!!??

  ‘Zgjedhjet’ e P….!Vazhdim i perfaqesimit te KRIMIT!?
  —————-
  ‘Qafe zinj e Qafe zeza’ dhe ju ‘koke palare’!
  Ne shumicen e kushtetutave te shumices se vendeve ne Bote qysh ne Nenin e pare thuhet:
  ”SOVRANITETI I TAKON POPULLIT’!
  Edhe tek ne ne kete vend tashme pa shtet e pa Zot edhe pse me kushtetute 30 vjet te shkruar nga Imamet e kthyer ne leter higjenike nga kreret e xhihadit,kalif Salija e Like Florija prape se prape edhe pse FORMALISHT jo ne Nenin 1 po ne Nenin 2 thuhet:

  ”Sovraniteti ne Republiken e Shqiperise i perket Popullit”!
  ————-
  Kujt Populli!?Sa popull ka ngelur nder keto troje pas 30 vjetesh!?Si e ushtron te drejten e ‘SHENJTE’ kushtetuese populli shqiptar si SOVRAN!?
  E ushtron direkt ,permes istitucionit te REFERENDUMEVE si shkalla me e larte e pjesmarjes DIREKTE apo e ushtromn permes te ‘PERFAQESUESVE’ te tij qe i MANDATON permes zgjedhjes DIREKTE permes VOTIMIT mbi bazen e nje Reforme elektorale,si tregues i Demokracise ku SOVRANI-Popull ka te drejten ‘SacroSanto’ te VOTOJE i Lire dhe pa varur,te ZGJEDHE dhe te ZGJIDHET!?

  Kush do tu jape pergjigje tere ketyre pyetjeve pas 30 vjetesh ne kete vend pa shtet e pa Zot ku nje popull i tere po perjeton tragjedine biblike drejt shuarjes e ku tragjedija e tragjedive eshte se mungon edhe udherrefyesja INTELIGJENCE dhe jetojme pa ‘DRITE’, ‘OKSIGJEN’ ne TERR INFORMACIONI!?

  ‘Demokraci perfaqesuese’!?
  ——-
  Thuhet dhe shkruhet se ‘Demokracija perfaqesuese’ eshte forma e qeverrisjes se nje vendi kur vete Sovrani-Popull gezon te drejten e ligjeruar e te shenjteruar me kushtetute ne nje shtet te se drejtes qe te ZGJEDHE perfaqesuesit e vet ne Parlament e ne tere strukturat,entet istitucionet lokale e teritoriale permes VOTES-Direkt duke ua DELEGUAR atyre PUSHTETIN te bejne LIGJET e qeverrisin vendin!

  Po tek ne!?
  Katraure e vertete ne nje vend ku mungon edhe shteti edhe Zoti,koloni me shume kolonizatore ne anarki totale Ekonomike,Sociale,politike,fetare po mbi te gjitha MORALE ,populli shqiptar i ngelur nder keto troje jo vetem qe 80 perqind NUK VOTON por edhe ai 20 perqindesh i jane hequr te gjitha te DREJTAT legjitime te shenjta e kushtetuese e bashke me Lirine e Pavaresine i kane hequr edhe SOVRANITETIN dhe ka 30 vjet as VOTON e as VOTOHET as ZGJEDH e as qe diskutohet te ZGJIDHET dhe SOVRANITETI me urdher te ‘kolonizatoreve’ mender ‘aleatit strategjik’ e BE-HALE i eshte hequr POPULLIT-Shqiptar dhe u eshte deleguar ne menyren me KRRIMINALE mbi 128 BANDAVE te ashtuquajtura ‘Parti’!Tragjedi!

  ‘Reforma zgjedhore’,’ligji elektoral’,’Sistem elektoral’!?
  —————
  Thuhet se ‘Reforma zgjedhore’ ne nje vend ku ka jo vetem shtet po dhe shtet te se drejtes perben treguesin themelor te demokracise sepse permes SAJ SOVRANI popull ushtron te drejten themelore te ZGJEDHE direkt apo delegoje PUSHTETIN perfaqesuesve te vet ne te gjitha pushtetet qendrore e vendore!
  Po tek ne qe 30 vjet nuk ka as shtet asnje pushtet te ndare e pa varur e nuk funksionon ASNJE istitucion kushtetues kush i ben REFORMAT ne emer te Popullit,kush i propogasndon e ne fund kush i miraton gjityhmon ne emer te TIJ te SOVRANIT me trasparence qe do te thote demokraci!

  Kush jane Krriminelet,antishqiptaret,kolonizatoret dhe ‘ambasadoret’ qe pellasin per ‘Reforma,zgjedhore,per zgjedhje ne PRILL,per ‘hapje negociatash per Shishtufine,per KQZ-Krriminele-Qen-Zagare qwe pretendojne se jane Komision Qendror Zgjedhjesh kur ne fakt jane Zagare militante kamikaze te 128 BANDAVER ‘parti’ qe 30 vjet ne udheheqjen e kalifit serb SALI dogjen tere nje Shqiperi dhe tani i kerkojne Qurravise kujslinge e ALABAKE te Edvin-Mavrise 30 M,ILION euro per ‘INDETIFIKIM BIOMETRIK’ qe ‘koke palareve’ tu vene VULEN e turpit edhe ne BYTHE ne mullaqen e ‘mengjer’ kush voton socialSSalistin Edvin e ne mullaqen e djathte kush voton B.Qirin Lylzim!?

  Ku e gjejne ‘kurajon’ keta KRRIMINELE te 128 bandave ‘parti’ shpesh te perbera nga nje qenje nje qelizore parazit KRRIMB me emer Dash shehi apo MEDI e kush jane ‘avokatet’ mbrojtes te ketyre KRRIMINELEVE ne Europe e AmeriQI qe pretendojne te bejne ‘zgjedhje’ e te VETEMROHEN ne krye te antishtetit pas 30 vjet tragjedi!?l

  Si mund te imagjinohet pa le te mendohet e shkohet ne ZGJEDHJE pas 30 vjetesh pa shtet,pa asnje pushtet,pa REforme,pa ligj pa sistem elektoral po mbi te gjitha pa POPULL kur edhe me IDJOTET e dine se ne kete vend SOVRANI asnjehere nuk ka votuar me shume se 50 perqind e se fundi ne 2017-ten vetem 44 perqind e ne 2019 vetem 20 Perqind!
  Kush e perfaqweson 80 perqind POPULLIN shqiptar ne kete vend pa shtet !
  Po kush e perfaqeson edhe ate 20 pèerqind ‘koke palaresh’ qe shkon dhe voton dhe me voten e tij fshijne Bythen kreret e xhihadit qe VETENROHEN permes LISTASH mbi bazen e ‘Marveshjeve’ krriminale ne halete e bodrumet e ambasadave qe shqip jane zgjedhje mbi bazen jo te PERFAQESIMIT -POPULL po te KRIMIT qe ‘ligji elektoral’,’sistemi elektoral’,’reforma elektorale’ jane zevendesuar nga:

  ‘RREGULLI I TRESHIT’!?
  ——–
  Mbi bazen e te cilit ‘koke palaret’ e ngelur nga keto ane as 20 perqin qe akoma mashtrohen,plus muxhahedinet,xhihadistet,hajdaret,’kosovaret’ e ardhur nder keto troje e paisur nga kreret e xhihadit e Nishanet me pasaporta sKipetare shkojne te ‘votojne’ ata qe jane te emeruar sot e 30 vjet dhe nuk ka fare po fare fare rendesi as fjala ‘PERFAQESIM’ e aqe me teper PJESEMARJE qe jane sinonim i fjales DEMOKRACI-POPULL!

  Mjafton qe ne ‘zgjedhjet’ P… te shkojne nder 3 MILION shqiptare edhe vetem 300 ‘koke palare’ apo Hajdare dhe nder keta 200 te votojne mullaqwen e majte e 100 Lulasdh B.Q qe do kene vulen BIOMETRIKE ne mullaqen e djathte dhe rezultati do jete:
  -66,6666666666..pereqind mullaqja e mengjer e 33,33333333333..perqind mullaqja e djathte pake rendesi ka se jane te njejtat VRIMA dhe shQIna!
  Nuk ka rendesi fare as fjala PERFAQESIM e aqe me teper PJESMARJE sepse pjesmarje do te thote POPULL e ky POPULL dikur shqiptar nuk konsiderohet me POPULL po kafshe qenje me bisht,skllever,’koke palare’ qe mund te VRITEN te VIDHEN te SHPERNGULEN te SHPRONESOHEN dhe biles edhe te PERDHUNOHEN me rite satanistesh edhe te vdekur ne MORG ose edhe te VRARE si ne 21 Janar si ‘koke palare!
  Ne demokraci Sovraniteti i perket popullit dhe ai vendos per fatet e tij direkt ose permes perfaqesuesve te zgjedhur direkt prej tij!
  Tek ne 30 vjet per popullin sKipetar vendosin te tjeret kolonizatoret,qeverrite kujslinge krriminelet,xhihadistet qe permes TERRORIT ne vend te shtetit kane restauruar antishtetin apo kalifatin e Bathores si te derguar te allahut e ne emer te ‘alla akbar’ janme te ‘zgjedhurit’ ne perjetesi te ‘allahut’ !

  P.S 25 Prilli do jete ceremonija e varrimit te ‘idhujve pa krena’ .
  ”..Kufoma duhet varros.Perndryshe e perlymja me te ka per te qene katastrofale.E katastrofa asht katastrofe!
  Nuk kursen! Zhduk kombe!
  (Kombi yne me te vertete s’u zhduk.Por arsyeja
  asht vetem se dhe kojshite tone te aferm qene pak a
  shume te nji fati si na)…”Migjeni

  P.S ‘N

  Reply to this comment
 2. gjaku i te reneve December 5, 12:13

  Lerini ushkuret e kosovareve qe po varin njeri tjetrin me regji te Serbise e meruni me dhendurrin serb qe i la pa breke shqipot e 30 vjet i vuri zjarrin Shqiperise!!!!!!

  Reply to this comment
 3. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha December 5, 13:14

  Nuk jemi i vetemi vend qe zhduket ne historine e njerezimit,biles habija apo òudija do ish mos zhdukej kur ketu nuk jetojne me qenje humane po njerez me bisht te Neandertalit…

  Reply to this comment
  • Shqiptar December 5, 15:07

   PO ti o mut, e pe bishtin tat ne pasqyre dhe kujto se u ka dale te gjitheve. Ik or mut muti, o shkerdhate. Te qifshin shqiptaret gjithe femrat e familjes.

   Reply to this comment
 4. ANTIKRISHTI December 5, 13:17

  VRASJE ME PAGESE,VETGJYQESI METODE E NJOHUR E KRUSHKES SERBI PER TE ZHDUKUR SHQIPTARET E MBIJETUAR RACA EKSTRATERESTESH SALI MEDI LIKE MEDI ….

  Reply to this comment
 5. MIGJENI December 5, 13:34

  Mbrame
  qiella dhe hyjt e vrame
  nje ngjarje te trishtueshme pane…

  Reply to this comment
 6. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha December 5, 15:01

  KIMetja uron Shqiperine!!!!!!!!!!!!!!!
  Po shqiptaret ku jane ????????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim