05 gusht 2017

August 5, 2017 02:00 Updated

05 gusht 2017

August 5, 2017 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH August 5, 07:37

  TE FSHEHTAT E VETTING-ut!?
  ”Nuk mund te quhet popull nje qe njeh me mire regullat e futbollit se te drejtat e tij”
  ———-
  Dy ishin ‘lajmet’ qe binin me shume ‘ere’ dale nga ‘Patozet’ e ‘informacionit’ dje date 4 Gusht allafrenga nga shteti turk i kalifatit Bathore:
  E para qe nje ‘kengetar’ qe jeton ne Australi i konsideroi shqipetaret ,e ngelur ketu ‘DELE’ .E dyta qe nje grup veteranesh ‘kazanesh’ strumentalizuar nga ‘pasardhesit’ me perixoma te shkolles se Jales kerkojne nje ‘debat’ e ‘referrendum ‘ per rivleresimin e shokut Enver dhe ‘naltmadhenise’!

  Perjashtu ‘politikaneve’ apo gomareve ‘gazetareve’ apo zagareve per te dyja keto 2 ‘lajme’ shqipetaret qe akoma nuk kane rrjedhur i permbledhin ne dy thenje:’Stambolli digjet e kurva krifet’ ose ku e do Sala e ku ja fut lala’!

  Lajmi i pare edhe pse i thene nga nje sKipetar idjot .shpesh edhe idjotet pa dashje thone nje te vertete te pa mohueshme qe po ta thosh nje i mençur dhe pa qene ne asnje ‘konflikt interesi’ fjalen ‘DELE’ mund ta zevendesonte me ‘BAJGA’ ku te fuste brenda dhe nje ‘gazetaruc’ qe mban edhe mbiemrin e ‘presidentit’ te emeruar nga Edvini!

  Edhe ‘BAJGA’ nuk shkelet se te ben pis si po shkelet nje pjese e mire e shqipetareve ‘trima’ ‘patriote’ ‘fener ndriòues ne Europe’ etj nga nje klike fondamentalistesh islamike per 27 vjet me radhe me mne krye kalifin Sali bashke me xhihadistet rreth tij!

  Nje popull qe vidhet vritet e mbi gjakun e tij DHITET 27 vjet si mund te quhet e çfar epioteti mund ti vene Zagarnjoret e dizinformacionit qe grate motrat e nenat ua shkerdhen kali i Xenit, ne sherbim 27 vjet te krimit e korrupsionit!?

  Sa i takon strumentaliozimit te atyre ‘mjeraneve’ qe i perkasin krenarise dhe ajkes se shoqerise shqipetare tashme drejt SHARJES jo vetem strumentalizohen ne kete modshe por mbrapa fshihen ‘investime’ po nga ata qe ua perbuzen edhe aLUFTEN edhe PUNEN dhe qe historine e ketij populli bashke me simbolet ne 75 vjet SHTET se 25 jemi pa TE!?

  Te kerkosh REFERENDUM e aqe me teper per Enver Hoxhen ne nje vend i vetemi ne Ballkan pa shtet pa funksionimin e 4 pushteteve e 27 vjet terr informacioni si ne mesjete eshte njesoj si shprehja:Ate nuk e qasnin ne fshat e ai kerkon per grua vajzen e priftit’!

  Te gjitha keto ‘shashka tymuese’ qe dalin nga PATOZET e dizinformacionit nga kali i Skenderbeut tek ‘ILIRET’ e vjeter wdhe me idjoti maqedonas serb malazes boshnjak po jo kosovar e shqipetar e KUPTON behen per te RUAJTUR PIUSHTETIN KRERET E KTRIMIT E KORRUPSIONIT-Te harrohet apo fshihet nga TRURI fantazma VETTING!

  Si mund te flitet per ‘REFERENDUM’ qe ne demokraci petrfaqeson shkallen me te larte te pjesemarjes direkte kur ketu ne kete vend mesjetar ka 27 vjet qe popullit i ershte hequr SOVRANITETI dhe as VOTON e as VOTOHET dhe me rregullin e treshit edhe 3 idjote te marin pjese njeri mer 2 vota e thote fitova 66 perqind!?

  Si mund te behet referendum per E Hoxhen e kush do ta beje kur ketu tere 128 bandat parti jo vetem qe jane parti zogiste e zogolljane por nuk jane as shqipetare po banda kujslingesh ata te gjithe qe pernmbysen bashke me historine edhe simbolet ,ata qe nate e dite imitojne oborrtaret e naltmadhenise simbol i se keqes e tradhetise .!?Kujt kryeministri e presidenti i drejtohet letra!?Udrejtohet BE NA ME-ve Berisha Nano Meta treshes tragjike qe jiu perulen ne parlamentin e popullit kadaveres Leka Zogu kur dyert e ketij patrlamenti te vjedhur nuk ju hapen as Presidentit te vendit kur vdiq Ramiz Alija imagjino pastaj per shqipetarin e madh e shkrimtarin e madh Agolli!?

  Para se te shkohet tek REFERENDUMI qe do ish nje enderr per nje popull te masakruar e gjynjezuar pse nuk u kerkoheyt kesaj te ‘MAJTE TE BYTHES’ qe ka 2 legjislatura ne shumice ABSOLUTE vetem 2 gjera:
  1.-Te miratoje ligjin per heqjen e vtere simboleve vene nga Mzinjte halete e erjon velinjte ne kryeqytetin e shqipetareve dhe ato te ribvleresohen e vendosen vetem nepermjet akademise se shkencave e me miratim te parlamentit!?

  2.-Pse nuk kerkon kesaj shumice te se ‘Majtes se Bythes’ te mos hape sezonin ky parlament pa firmen e sttrukturave te VETTING-ut e mandatet ti jape VETTING pads dekriminalizimit nga ‘presidenti’ i emeruar i ‘koke palareveì’ deri tek Sali Neroni!?
  Gazetarucet apo zagaret sa meren me nje kengetar qe çirret se nuk i dhane ndonje ‘veze’ pse nuk i drejtohen parlamentit qe tu heqe tere financimet 128 bandave parti e tu sekuestroje tere AMBJENTET ku bejne OTRGJI perfshi SH.Q.U.P simbol i ushtridse shqipetare e ti grumbullojne si BAGETI’ te gjitha ne godinen e asaj qe quhet PS!?

  P.S mire Edvini eshte vkonfuz se eshte i vetemi kryeminister ne Ballkan qe ‘drejton’ 3 qeverri po 2 parlamentet e dy presidentet e dy ambasadoret LU e Vllahutin ku marin avdes e i kane lene ne mes te kesaj vape rrugeve ‘Koke palaret'(dele ku ta gjesh)!!!

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit August 5, 07:49

  Dita,
  Mire beni qe i ini rikthyer te shkuares pa te cilen nje popull ska as te tashme e as te ardhme por per fat te keq ini shume te vonuar.Na i ka marre ferra uraten.
  Tek ne 25 vjet nuk flitet me per shqipetare po per Shqiperi qe ka ngelur si asnjehere ne histori.Shjqipetaret ajka e shqipetarizmes mungon o kane vdekur o kane marre arratiner ketu kane ngelur salisjane social SSaliste metiste salija e like florija bashke me pasardhesit e tyre miliardare pa asnje dite pune ne jete nga zenat erik fullHanerija e tere kallam kusuri lersat e fevzija….M A LL K I M!

  Reply to this comment
 3. fantazma Bismark August 5, 12:06

  PER KE MUT MUKJE FLET O HISTORIAN.KETA PASI NA VODHEN E NA SHKATERRUAN SHTETIN PO I VENE EDHE ZJARRE PER TE HUMBUR GJURMET E KERKOJME NDIHME TE NA SHUAJNE ZJARRIN GREKET E TE FOTOGRAFOJNE ME ZE E FIGURE SI E SHPET6ONIN NGA ZJARRET ‘VORIO EPIRIN’!!

  Reply to this comment
 4. I pa pune 27 vjet August 5, 12:09

  Po qe se kush pretendon se eshte shqipetar le te shkoje para dyerve ne bruksel e hage e te kerkoje arrestimin e krereve te krimit e korrupsionit salisjaneve fullhaneve e likes me ze e figure se gjaku nuk behet uje e do kalohet ne vetegjyqesi qe nuk e ndalon asnje petrendi

  Reply to this comment
 5. Kokepalare te te gjitha krahinave IKNI PIRDHUNI ! August 5, 13:02

  Tashme mund te quhet “Republika e Kokepalareve”.
  Ka president Ilir Floririn qe ne protesten e 21 Janarit mbante arkat e municionit per Salehun.
  Vitet kane bere te tyren,udheheqesit jane bashkuar Edi+Iliri+Salehu+Basha+plehu…
  Po kokepalaret?
  Kokepalare te te gjitha krahinave IKNI PIRDHUNI !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*