05 gusht 2018

August 5, 2018 02:00 Updated

05 gusht 2018

August 5, 2018 02:00 Updated
Komento

8 Komente

 1. A.GRAMSH August 5, 09:46

  ‘VAJGURORET’ E BLLOKUT KRAH ME NERON SALINE QE TA RIDJEGE SHQIPERINE !?
  Dikur..’Ti ke pas kene nje zonje e rande,
  burrat e dheut te thirshin Nane’Pashko Vaso
  —————————-
  Ne vend te paraDhenjes:
  Kreret e xhihadit ne kalifatin e Bathores ,zjarrvenesit e ish Sahqiperise ne krah te kalifit Berisha apo Neron Salise qe i vune mbi nje çerek shekulli zjarrin Shqiperise dhe shqipetaret moren arratine e lane mbas toke te djegur pa pasuri ,siguri e kufij,kane marre ne dore ‘pishtaret’ ne vend te ‘furnellave te vajgurit’qe te ridjegin edhe ato troje ngelur te ‘VIRGJERA’ e ku nuk eshte feshire nga fjalori i gjuhes shqipe fjala ‘SHQIPETARIZEM’-Kosove!!
  Keta krere te xhihadit zjarrvenes te Shqiperise jane po Ata islamike fondamentaliste Shehilere e çunat e ish Bllokut qe pas 28 vjetesh qe e lane ‘memen’ Shqiperi toke te djegur e pa pasuri e kufi ‘shqetesohen’ per kufijte e ‘bijes’ Kosove se mos ndryshohen e na behet qameti nderkohe qe hapesirat ajrore detare e tokesore te ish Shqiperise kontrollohen nga te Huajt e ish vendin e shtetit shqipetar e ka zene kalifati ku ka me shume imame se shqipetare me shume çuna blloku e Bushate se gomare qe fluturojne me presh ne bythe si ca Dritan Shehu qe ka kohe qe jane puthur me Milon..
  Kosova eshte e kosovareve ,atyre qe derdhen gjak e ku nuk mungojne as Trimat as Truri e as Trasparenca ndryshe nga ish Shqiperija mbi çerek shekulli terr informativ ku vendin e patrioteve e kane zene Tradhetaret e vendin Inteligjences Mul Nokat,Monat,Metat muterat e Hajdaret…..

  ‘GJeneracion i dale nga furnelle vajguri’ apo degjenerate e ngjirizur me shurren e mengjezit?
  ————————————–
  Nje ‘akademik’ i kalifatit te Bathores i biri i islamikut fondamentalist Myqerem,ish ne perjetesi minister i E.Hoxhes,me mbiemer FUGA ne vazhdim te propogandes se xhihadit si zjarrvenes i ish Shqiperise ne krah te Kalif Salise ashtu si shumica e ish ‘çunave te Bllokut’ qe i ka bere synet xherahu serb qysh te vegjel ,dje si xhihadist kemishezi e zemer ZI kish marre ne dore tere ‘filozofite’ e kopjuar tere shkrimet e filozofeve per ‘nihilizmin’ per te arritur ne konkluzionin fatalist qe ky Popull ,pas me shume se tridhjet vjetesh nen regjimin e guides Supreme apo kalifit SALI qe ky ‘gobbelsian’ e propogandoi me aqe dashuri,’nuk behet’ e nuk ka kuptim me te jetoje te beje me mire arikirin ose ashtu si ISIS propogandon te sakrifikoje e te ike ne Boten tjeter sepse jemi:
  ‘Nje gjenerazion i dale ngaurnella e vajgurit’??
  Kushdo ‘akademik’ serb apo grek turk apo xhihadist nuk do te fliste me nje gjuhe URREJTJEJE ndaj nje populli shqipetar si ky KRRIMINEL e antishqipetar qe tere historine e nje populli qe me GJAK mund e djerse arriti jo vetem te mbijetonte ne keto troje por te konsiderohej ASPAK inferjor jo vetem me vendet e Ballkanit por edhe me ato te Europes ne forcimin e bazes ekonomike ,ne arsim kulture shkence e ne Ekonomi.!?

  Ky pinjoll ne gjendje tejet te renduar psiqike si propogandues i ISIS qe jashte pushtetit te kalifit SALI qe mbi nje çerek shekulli i ka sherbyer e propoganduar me aqe zell e dashuri tashme ne moshen e trete e qe po i afrohet ‘Xhebrahil Emini’ i jane errur syte dhe tere historija me gjithe tere arritjet e nje populli e nje vendi i ishikon e interpreton ne kllapi permes flakeve te nje ‘furnelle vajguri’ dhe vehten si PRODUKT i gazrave te grosheve qe zihen mbi furnelle:

  Ne trurin e ketij Vemjeje te ZEZE jane fshire tere veprat hidroenergjoitike ndertuar me gjak e djerse nga ky popull me pune skllaveruese qe te ndriçonnin mendjen e shqipetareve dhe te ‘çunave te Bllokut’ qe jetonin te drejten borgjeze pa borgjezine kur mbi 70 Perqind e popullsise jetonte ne fshat me tridhjet lek per dite pune qe ky ‘akademik’ i xhihadit te studjonte ne dhome me vehte me abazhur tek koka e krevatit kur moshataret e tij edhe ne Serbi edhe ne Greqi perfshi dhe lagje te periferise se Athines ne vitet ’70-te nuk kishin drite elektriike dhe ndriçonin Korfuzin ku edhe sot shtyllat ane pre druri!!

  Kaqe krriminel nihilist e cinik ky bllokmen ashtu si shumica e kesaj rrace bastarde xhihadistesh sa me paturpesine me te madhe na ze ne goje edhe te madhin MIGJENI ,poetit te Mjerimit kur thote ne paçavuren qe shkruan:
  ‘Kish pare Migjeni burrin te poshterohej per nje kokerr miser por nuk e kish pare te poshterohej per nje liter vajguri”?

  A e imagjinoni kete ‘Inkujzitor’ te perparimit qe ne krye te propogandes neofashiste te xhihadit e te ‘akademise se shkences se inkujzicionit’ qe bashke me fjalen e lire per me shume se tridhjet vjet kane çensuruar tere VEPRAT e rilindasve perfshi dhe te dy me te medhenjve NOLIT dhe Migjenit tani kerkon te beje krahesime me kokren e misrit qe mungonte ne kohen e Zogollit me litren e vajgurit kur ky jetonte parajsen ne kohen e Enverit?

  A e imagjinojne shqipetaret se kush kane qene varrmihesit dhe propoganduesit e shperberes se ketij vendi e populli-‘çunat e bllokut’ djemte e baballareve qe jetuan parajsen,ata qe i bene ‘Terapine e shokut’ tere ekonomise shqipetare dhe ELEKTROSHOKUN shqipetareve me metoda fashiste po ‘ATA’ kerkojne sot qe tere shqipetaret pa perjashtim te bejne harikirin vetevrasje qe te jetojne te lire ne ‘Boten tjeter’ njesoj ate qe propogandon ISIS!

  A e imagjinoni ku arrin mendja e semure e nje njeriu qe ka jetuar tere jeten parajsen e tani nga frika e Vdekjes kerkon te vdesin te gjithe e pas tij u befte qameti!!?Si nuk gjeti kohe ky ‘akademik’ i inkujzicionit mesjetar si Zogist ,Zogolljan e xhihadist te merakiposej per zbatimin e terapise se shokut qe ju be shkences e ne krye te saj u vune shaban Memite,ju vu kazma tere istitucioneve shkencore tere sistemit hidroenergjitik,tere sistemit te kanalizimeve e veprave hidroteknike gjitheçkaje perfshi dhe kultures e gjuhes shqipe e ku shakalla e analfabetizmit ka arritur kulmin ndersa ky ‘akademik’ i ZI bashke me tere veprat qe dogji ne turren e druve si ne kohen e inkujzicionit bashke me librat e GJUHES SHQIPE te ÇABEIT dhe ne vend te saj e zevendesuan me ‘Guiden e Letersise’ qe e shkruan ne HALETE e Bllokut duke i vene emerin e ‘Supermbeses’ serbe te kalif Salise si ‘autore’ kur ajo ish akoma ne kopesht?

  A arrijne ta kuptojne keta neofashiste e xhihadiste ish ‘çuna blloku’ qe kerkojne te nxijne dhe mohojne edhe vet vehten mjafton te nxihet periudhe me e lavdishme e popullit shqipetar e luftes dhe punes e barutit dhe djerses kur e shikojne keto arritje nepermjet flakes se nje ‘furnelle vajguri’ dhe harrojne keta TRUSHPELAREqe:

  ‘Lavatriçja sot per sot i ka sherbyer GRUAS dhe njerezimit shume me teper se Interneti’ sepse jo vetem lehteson gruan por e nxjer ne tregun e lire te punes e civilizon e nuk e ben skllave shtepie si mjet i pare vetem ne pozicion horizontal si djali i islamikut Myqerem qe si slamik mbante shtate gra ne shtepi perfshi sherbetoret dhe thuhet qe shkonte dhe me grate e shikeve per te tretur dhjamin?

  A e kane te qarte keta xhihadiste bukeshkale e antishqipetare qe edhe ‘furnella e vajgurit’ ish mjet per ti ardhur ne ndihme gruas shqipetare qe punonte jashte njesoj si burrat e nuk rrinte gjithe diten ne shtepi prane vorbes qe te zjente gjithe diten groshen e per te lindur ne vend te qenjeve njerezore PORDHE qe fluturojne ne ajer nen efektin e forcave centri FUGA?

  Ne vendet ne zhvillim e ato te Botes se trete si Amerika Latine perfshi dhe kalifatin e Bathores nukuri i SHERBYESEVE si dikur famileve te Bllokut eshte shume me i larte per numur te popullsise se ne vendet e zhvilluara e ne perendim dhe a e dini pse?
  Se gruaa ne perendim proferon me mire nje Lavatrice pse jo edhe nje furnelle vajguri e te shkoje ne pune se te kete nje sherbyese qe i kushton shume!!!

  P.S Ne antishkrimin e tij qenja me alzajmer e prostat Fuga kerkonte ne gjendje te renduar te ndertohej nje Furnelle Gjigande vajguri ne qender te kalifatit si objekt kulti.Nuk do ish keq si mendim delirant por jo kaqe e madhe por per tere çunat e bllokut rritur me gjak femijesh shqipetare ashtu si ne kohen e inkujzicionit te denohen me djegje o ne turren e druve qe edhe keto mungojne por duke u vene poshte kembeve ‘furnella vajguri’qe tu shpetijne pordhet edhe pa ngrene grosh…

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH August 5, 09:57

  ‘VAJGURORET’ E BLLOKUT KRAH ME NERON SALINE QE TA RIDJEGE SHQIPERINE !?
  Dikur..’Ti ke pas kene nje zonje e rande,
  burrat e dheut te thirshin Nane’Pashko Vaso
  —————————-
  Ne vend te paraDhenjes:
  Kreret e xhihadit ne kalifatin e Bathores ,zjarrvenesit e ish Sahqiperise ne krah te kalifit Berisha apo Neron Salise qe i vune mbi nje çerek shekulli zjarrin Shqiperise dhe shqipetaret moren arratine e lane mbas toke te djegur pa pasuri ,siguri e kufij,kane marre ne dore ‘pishtaret’ ne vend te ‘furnellave te vajgurit’qe te ridjegin edhe ato troje ngelur te ‘VIRGJERA’ e ku nuk eshte feshire nga fjalori i gjuhes shqipe fjala ‘SHQIPETARIZEM’-Kosove!!
  Keta krere te xhihadit zjarrvenes te Shqiperise jane po Ata islamike fondamentaliste Shehilere e çunat e ish Bllokut qe pas 28 vjetesh qe e lane ‘memen’ Shqiperi toke te djegur e pa pasuri e kufi ‘shqetesohen’ per kufijte e ‘bijes’ Kosove se mos ndryshohen e na behet qameti nderkohe qe hapesirat ajrore detare e tokesore te ish Shqiperise kontrollohen nga te Huajt e ish vendin e shtetit shqipetar e ka zene kalifati ku ka me shume imame se shqipetare me shume çuna blloku e Bushate se gomare qe fluturojne me presh ne bythe si ca Dritan Shehu qe ka kohe qe jane puthur me Milon..
  Kosova eshte e kosovareve ,atyre qe derdhen gjak e ku nuk mungojne as Trimat as Truri e as Trasparenca ndryshe nga ish Shqiperija mbi çerek shekulli terr informativ ku vendin e patrioteve e kane zene Tradhetaret e vendin Inteligjences Mul Nokat,Monat,Metat muterat e Hajdaret…..

  ‘GJeneracion i dale nga furnelle vajguri’ apo degjenerate e ngjirizur me shurren e mengjezit?
  ————————————–
  Nje ‘akademik’ i kalifatit te Bathores i biri i islamikut fondamentalist Myqerem,ish ne perjetesi minister i E.Hoxhes,me mbiemer FUGA ne vazhdim te propogandes se xhihadit si zjarrvenes i ish Shqiperise ne krah te Kalif Salise ashtu si shumica e ish ‘çunave te Bllokut’ qe i ka bere synet xherahu serb qysh te vegjel ,dje si xhihadist kemishezi e zemer ZI kish marre ne dore tere ‘filozofite’ e kopjuar tere shkrimet e filozofeve per ‘nihilizmin’ per te arritur ne konkluzionin fatalist qe ky Popull ,pas me shume se tridhjet vjetesh nen regjimin e guides Supreme apo kalifit SALI qe ky ‘gobbelsian’ e propogandoi me aqe dashuri,’nuk behet’ e nuk ka kuptim me te jetoje te beje me mire arikirin ose ashtu si ISIS propogandon te sakrifikoje e te ike ne Boten tjeter sepse jemi:
  ‘Nje gjenerazion i dale nga furnella e vajgurit’??
  Kushdo ‘akademik’ serb apo grek turk apo xhihadist nuk do te fliste me nje gjuhe URREJTJEJE ndaj nje populli shqipetar si ky KRRIMINEL e antishqipetar qe tere historine e nje populli qe me GJAK mund e djerse arriti jo vetem te mbijetonte ne keto troje por te konsiderohej ASPAK inferjor jo vetem me vendet e Ballkanit por edhe me ato te Europes ne forcimin e bazes ekonomike ,ne arsim kulture shkence e ne Ekonomi.!?

  Ky pinjoll ne gjendje tejet te renduar psiqike si propogandues i ISIS qe jashte pushtetit te kalifit SALI qe mbi nje çerek shekulli i ka sherbyer e propoganduar me aqe zell e dashuri tashme ne moshen e trete e qe po i afrohet ‘Xhebrahil Emini’ i jane errur syte dhe tere historija me gjithe tere arritjet e nje populli e nje vendi i ishikon e interpreton ne kllapi permes flakeve te nje ‘furnelle vajguri’ dhe vehten si PRODUKT i gazrave te grosheve qe zihen mbi furnelle:

  Ne trurin e ketij Vemjeje te ZEZE jane fshire tere veprat hidroenergjoitike ndertuar me gjak e djerse nga ky popull me pune skllaveruese qe te ndriçonnin mendjen e shqipetareve dhe te ‘çunave te Bllokut’ qe jetonin te drejten borgjeze pa borgjezine kur mbi 70 Perqind e popullsise jetonte ne fshat me tridhjet lek per dite pune qe ky ‘akademik’ i xhihadit te studjonte ne dhome me vehte me abazhur tek koka e krevatit kur moshataret e tij edhe ne Serbi edhe ne Greqi perfshi dhe lagje te periferise se Athines ne vitet ’70-te nuk kishin drite elektriike dhe ndriçonin Korfuzin ku edhe sot shtyllat jane pre druri!!

  Kaqe krriminel nihilist e cinik ky bllokmen ashtu si shumica e kesaj rrace bastarde xhihadistesh sa me paturpesine me te madhe na ze ne goje edhe te madhin MIGJENI ,poetit te Mjerimit kur thote ne paçavuren qe shkruan:
  ‘Kish pare Migjeni burrin te poshterohej per nje kokerr miser por nuk e kish pare te poshterohej per nje liter vajguri”?

  A e imagjinoni kete ‘Inkujzitor’ te perparimit qe ne krye te propogandes neofashiste te xhihadit e te ‘akademise se shkences se inkujzicionit’ qe bashke me fjalen e lire per me shume se tridhjet vjet kane çensuruar tere VEPRAT e rilindasve perfshi dhe te dy me te medhenjve NOLIT dhe Migjenit tani kerkon te beje krahesime me kokren e misrit qe mungonte ne kohen e Zogollit me litren e vajgurit kur ky jetonte parajsen ne kohen e Enverit?

  A e imagjinojne shqipetaret se kush kane qene varrmihesit dhe propoganduesit e shperberes se ketij vendi e populli-‘çunat e bllokut’ djemte e baballareve qe jetuan parajsen,ata qe i bene ‘Terapine e shokut’ tere ekonomise shqipetare dhe ELEKTROSHOKUN shqipetareve me metoda fashiste po ‘ATA’ kerkojne sot qe tere shqipetaret pa perjashtim te bejne harikirin vetevrasje qe te jetojne te lire ne ‘Boten tjeter’ njesoj ate qe propogandon ISIS!

  A e imagjinoni ku arrin mendja e semure e nje njeriu qe ka jetuar tere jeten parajsen e tani nga frika e Vdekjes kerkon te vdesin te gjithe e pas tij u befte qameti!!?Si nuk gjeti kohe ky ‘akademik’ i inkujzicionit mesjetar si Zogist ,Zogolljan e xhihadist te merakiposej per zbatimin e terapise se shokut qe ju be shkences e ne krye te saj u vune shaban Memite,ju vu kazma tere istitucioneve shkencore tere sistemit hidroenergjitik,tere sistemit te kanalizimeve e veprave hidroteknike gjitheçkaje perfshi dhe kultures e gjuhes shqipe e ku shakalla e analfabetizmit ka arritur kulmin ndersa ky ‘akademik’ i ZI bashke me tere veprat qe dogji ne turren e druve si ne kohen e inkujzicionit bashke me librat e GJUHES SHQIPE te ÇABEIT dhe ne vend te saj e zevendesuan me ‘Guiden e Letersise’ qe e shkruan ne HALETE e Bllokut duke i vene emerin e ‘Supermbeses’ serbe te kalif Salise si ‘autore’ kur ajo ish akoma ne kopesht?

  A arrijne ta kuptojne keta neofashiste e xhihadiste ish ‘çuna blloku’ qe kerkojne te nxijne dhe mohojne edhe vet vehten mjafton te nxihet periudhe me e lavdishme e popullit shqipetar e luftes dhe punes e barutit dhe djerses kur e shikojne keto arritje nepermjet flakes se nje ‘furnelle vajguri’ dhe harrojne keta TRUSHPELAREqe:

  ‘Lavatriçja sot per sot i ka sherbyer GRUAS dhe njerezimit shume me teper se Interneti’ sepse jo vetem lehteson gruan por e nxjer ne tregun e lire te punes e civilizon e nuk e ben skllave shtepie si mjet i pare vetem ne pozicion horizontal si djali i islamikut Myqerem qe si slamik mbante shtate gra ne shtepi perfshi sherbetoret dhe thuhet qe shkonte dhe me grate e shikeve per te tretur dhjamin?

  A e kane te qarte keta xhihadiste bukeshkale e antishqipetare qe edhe ‘furnella e vajgurit’ ish mjet per ti ardhur ne ndihme gruas shqipetare qe punonte jashte njesoj si burrat e nuk rrinte gjithe diten ne shtepi prane vorbes qe te zjente gjithe diten groshen e per te lindur ne vend te qenjeve njerezore PORDHE qe fluturojne ne ajer nen efektin e forcave centri FUGA?

  Ne vendet ne zhvillim e ato te Botes se trete si Amerika Latine perfshi dhe kalifatin e Bathores numuri i SHERBYESEVE si dikur famileve te Bllokut eshte shume me i larte per numur te popullsise se ne vendet e zhvilluara e ne perendim dhe a e dini pse?
  Se gruaa ne perendim proferon me mire nje Lavatrice pse jo edhe nje furnelle vajguri e te shkoje ne pune se te kete nje sherbyese qe i kushton shume!!!

  P.S Ne antishkrimin e tij qenja me alzajmer e prostat Fuga kerkonte ne gjendje te renduar te ndertohej nje Furnelle Gjigande vajguri ne qender te kalifatit si objekt kulti.Nuk do ish keq si mendim delirant por jo kaqe e madhe por per tere çunat e bllokut rritur me gjak femijesh shqipetare ashtu si ne kohen e inkujzicionit te denohen me djegje jo ne turren e druve qe edhe keto mungojne por duke u vene poshte kembeve ‘furnella vajguri’qe tu shpetijne pordhet edhe pa ngrene grosh…

  Reply to this comment
 3. intelektuali August 5, 12:02

  INTERVISTA TE TILLA MASHTRUESE VETEM E LARGOJNE SHQYONINE NGA BOTA DEMOKRATIKE

  sepse:

  Ku ka jetuar fashistja Nexhmije Hoxha gjate Luftes se Dyte Boterore dhe gjate LANC-it kriminal jugosllav te Enverit?

  Vetem kete pyetje nuk ka bere dallkauku fanatik dhe gazetari i Nexhmijes Xhevdet Shehu ne intervisten e tij per katunare dru me pre fanatike te Partise se Punes?

  sepse:

  Pergjigja do te ishte tejet e qarte Nexhmija me enverin ka jetuar gjate gjithe Luftes nga 1940 e deri ne 1944 te vila e Bahri Omarit qe ishte edhe Kryefashist edhe Kryeballist dhe kjo del nga te gjitha arkivat kombetare dhe nderkombetare. Nga kjo vile ne mes te Tiranes ngjitur me vilen e Qazim Mulletit, Enveri jo vetem spiunoi jo vetem Mukjen tek gjermanet, por edhe per mberritjen e oficereve angleze te derguar direkt nga Churchilli me nje oferte per bashkimin e trojeve shqyptare me kushtin e orientimit politik nga Lindja Bolshevike tek Perendimi Demokratik, por enverit nuk i interesonte ky sistem pluralisht qe nuk i jepte pushtet absolut si komunizmi, prandaj edhe perdori kunatin e tij, Bahriun per te prishur kete mareveshje ne perputhje te plote me interesat e Titos dhe te Jugosllavise Komuniste ne rajon. Spiunime te tilla nuk ishin risi per Enverin. Edhe Qemal Stafen po per pushtetin e tij e spiunoi tek fashistet dhe historia tregoi se per pushtetin e tij, Enveri vrau me pabesi te gjithe shoket e tij, bashkepuntore ne krimet kunder njerezimit.

  QYSH ATEHERE MUKJA?

  Reply to this comment
 4. L.H August 5, 12:40

  A ka kush te me thote:
  ‘Diktatori’ Enver Hoxha ne krye te nje fshati mesjetar pas luftes se dyte Boterore ku u vrane ajka e rinise e shqipetarizmes ç’fare alternative duhet te zgjidhte nder Tre alternativat:
  -Rindertimin e vendit bazes ekonomike e shtetit shqipetar?????????
  -Hapje Lufte popujve jugosllave aleate kunder fashizmit e nazizmit shume me i fuqishem se ne ne sasi e cilesi????
  -Apo ti hapte lufte ‘vellezerve’ te nje gjaku qe ne luften e dyte boterore bashkepunuan me fashizmin dhe inkuadruar ne divizionin famekeq SS -qe mbante emerin e heroit kombetar Skenderbeu e vrisnin shqipetare….???????????
  Kur ndiheshin me te lire kosovaret ne kohen e Titos,te Ibrahim RrugaçoViçit apo sot?????????

  Reply to this comment
 5. QInam QIrio QIriazi August 5, 12:55

  PUSHT ETI ..
  Per pushtet Saliu Qi edhe dhine
  Prostitute ne rruge nxjer Lirine
  ja di kimene pushtetit !

  Per pushtet s’ja ha kush hakun
  Per pushtet snjeh as Baxhanakun
  ja di kimene pushtetit !

  Saliut kur i tregon kryeministrine
  Vret shqipetare e djeg Shqiperine
  ja di kimene pushtetit ..

  Per pushtet vret njerezine
  Nje Euro shet Shqiperine
  ja di kimene parase !!

  Saliut kur i rrefen pushtet-Parane
  Ters e vertit sherihane
  ja di kimene pushtet-parase

  Per para shet mem e ate
  Supermbeses zezaket bythen Govate
  ja di kimene parase…

  Per pushtet syte gjak marres te Salise
  Zjarr i vene Shqiperise,me urdher te Serbise
  ja njeh vlerat tradhetise…

  Reply to this comment
 6. V.F.L.P August 5, 13:21

  Dita,
  Ne kete rubrike ku shkruan gramsh mos fusni mikrobin e zgjebes ‘intelektual’ tere jeten lares brekesh ne lavanterine e bllokut e te shoqes Vito Kapo qe i nderronte ne çdo seance kongresi e pleniumi e ky shkonte ne hale e u binte ere….
  Sa i takon Nexhmie Xhuglinit jo vetem meritat e saj por edhe truri peshon mijera here me shume se i tere sharabajkave ne pushtet monave shqinave ermajlindave,spiropordhave mehmetave e tere prostitutave me perizoma te bordellos Jale dikur shqiperi…

  Reply to this comment
  • intelektuali August 6, 00:52

   Ik o Ilir Hoxha tek Edi Rama se mbase te shpeton djalin dhe nipin e dashur te Nexhmijes qe Taulant Xibraka ta mori ne qafe dhe e futi ne burg kur e emeroi si adminstrator te Laboratorit te kokaines qe zbuluan gjermanet e Merkelit, pinjolle te gjermaneve te Hitlerit, te cileve Enveri me Nexhmijen u sherbyen kaqe shume nga vila e Bahri Omarit.

   JA KE PARE KARTEN E ANTARSIMIT TE NEXHMIJES NE PARTINE FASHISTE?

   Reply to this comment
 7. Gjyqi i Hages August 5, 13:35

  Kufi njerezish jo guresh…o milet idjot…
  Shqiperija ka ngelur pa kufij se tere pasurite i dergoi babai i xenit serbi Sali ne Ameriqi…Ndersa nje kryehajdut Like flori edhe malin e Tomorrit me gjithe gurore i trasportoi ne Itali ..ndersa nje psikopet Edvin fatkeqesi ndersa Likja me guret shqipetare importon per vete flori ky psikopat importon gure nga Italija e eksporton valute e flori….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*